Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanka do posiadaczy 65DX900 :
1. Czy u Was też wentylator jest wyraźnie słyszalny ? ... tzn. w trakcie dialogów, filmów jeszcze to niknie ale przy prezentacji zdjęć lub mute jest to już dość wyraźne jednostajne tło ... na szczęście nie w wysokich tonach :) 
Pytam bo się zastanawiam na ile to norma dla wentylacji (niestety NAS  z Synology też jest np. słyszalny) a na ile po prostu ten egzemplarz tak ma ...
2. Jakie okulary będą lepsze TY-ER3D5ME czyTY-ER3D6ME ? jest między nimi jakaś różnica ?

3. Zauważyłem u znajomego że tv nie odtwarza zdjęć .jpg ale .jpeg już tak ... czy to usuwa jakaś aktualizacja ?

4. Nie udało się podłączyć komputera - przełączką z miniDP na HDMI... obraz się nie pojawił ... coś trzeba poczarować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wentylator słyszalny w stopniu absolutnie minimalnym. Przy normalnym oglądaniu absolutnie nie do wychwycenia. W nocy, w absolutnej ciszy, jak się wyciszy dźwięk w telewizorze, to z niespełna 3m coś tam słychać, ale nie róbmy jaj...

2. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między tymi okularami, też o to pytałem, niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Zakupiłem ER3D5ME i działają prawidłowo.

3. Nie napisze na 100%, ale kojarzę, że podawałem foto w formacie jpg. i nie było problemu.

4. Tu nie pomogę, sam podłączyłem laptopa w mgnieniu oka kablem HDMI.

Dnia 14.05.2017 o 00:13, christoff.w napisał:

Cytuję: \"Oczywiście OLED byłby nieznacznie lepszy od DX900, jednak ten drugi reprezentuje już tak wysoki poziom, że naprawdę nie będziemy potrzebować więcej. Tym bardziej jeśli zastosujemy np. podświetlenie tła za telewizorem świetlówką. Wtedy sądzę, że byłby problem w odróżnieniu OLED’a od DX900. Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/\". Co to za oszukaństwo?!? :P

A gdzie tu oszukaństwo?

Dnia 14.05.2017 o 00:22, binary napisał:

Mr.Hankey

Dziala Ci demo HLG na BBC Iplayerze w PL?

Nie sprawdzałem. Postaram się dziś to ogarnąć wieczorem.

Ściągnąłem za to demka z tej stronki http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr ale niestety część z nich tnie się niemiłosiernie... Kwestia dysku, jakiegoś błędu podczas ściągania czy DX900 jest po prostu aż tak multimedialny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi jedynie o to czy, ten plik jest dostepny w Polsce przez Iplayer , czy zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5/16/2017 o 13:04, Mr.Hankey napisał:

1. Wentylator słyszalny w stopniu absolutnie minimalnym. Przy normalnym oglądaniu absolutnie nie do wychwycenia. W nocy, w absolutnej ciszy, jak się wyciszy dźwięk w telewizorze, to z niespełna 3m coś tam słychać, ale nie róbmy jaj...

2. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między tymi okularami, też o to pytałem, niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Zakupiłem ER3D5ME i działają prawidłowo.

3. Nie napisze na 100%, ale kojarzę, że podawałem foto w formacie jpg. i nie było problemu.

4. Tu nie pomogę, sam podłączyłem laptopa w mgnieniu oka kablem HDMI.

 

Dzięki Mr.Hankey za odpowiedź :) 
Poniżej historii ciąg dalszy ...


Ad 1.   Może to kwestia egzemplarza może słuchu ale u mnie stały szum słychać ciągle - z 3 metrów .. oczywiscie mówimy przy wyłaczonym dźwieku bo film to przykrywa po całości (czyli istotne dla pokazu slajdów, koncertów czy pracy na kompie)

Ad 2 Mam też już ER3D5ME i działają :) .. jeśli to komuś pomoże to zgodnie z opisem te się łączą po bluetooth

Ad 3 Normalne fotki jpg mi odtwarza ... nie chciał zdjęć z sieci do testów tv. ale te same zapisane ponownie jako.jpeg już odtwarzał więc może to coś nie tak z plikami było ...

Ad4 PC + HDM ... i tu ciekawostka - nie wykrywało mi rozszerzonego ekranu z noteboka (przejściówka miniDisplayPort <> HDMI) jak byłem podłączony do HDMI4 HDMI3 ale na HDMI1 zadziałało ...może dlatego że tam miałem wcześniej podłączone nc+ w tej rozdzielczości ?

5.  problem do podłaczenia j.w. - przy rozdzielczości 1900 na 1080 obraz jest szerszy nieco niż ekran ...- znika górna belka dokumentu a po prawej przycisk przewijania (w opcji 16:9) czy ktoś ma pojecie czy i jak coś takiego da się wyregulować ? pomniejszyć obraz o te parę linii żeby był fit to screen  ?


6. Z ciekawostek:
   TV odtwarza bezpośrednio pliki dema typu mkv, mp4 ale już poniższe demo Lego tylko wizualnie bez dźwięku: http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=142
Resolution : 3840*2160  File size : 422 Mo Duration : 00min 00sec  Format : ENCM Codec : HEVC Overall bit rate : -Bit depth : 10 bits
Za to z ładnym HDR.


Ktoś coś poradzi na pkt 4 i 5 ... no i jakieś pomysły dot. wiatraków ?  

Dnia 5/16/2017 o 13:04, Mr.Hankey napisał:

1. Wentylator słyszalny w stopniu absolutnie minimalnym. Przy normalnym oglądaniu absolutnie nie do wychwycenia. W nocy, w absolutnej ciszy, jak się wyciszy dźwięk w telewizorze, to z niespełna 3m coś tam słychać, ale nie róbmy jaj...

2. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między tymi okularami, też o to pytałem, niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Zakupiłem ER3D5ME i działają prawidłowo.

3. Nie napisze na 100%, ale kojarzę, że podawałem foto w formacie jpg. i nie było problemu.

4. Tu nie pomogę, sam podłączyłem laptopa w mgnieniu oka kablem HDMI.

 

Dzięki Mr.Hankey za odpowiedź :) 
Poniżej historii ciąg dalszy ...


Ad 1.   Może to kwestia egzemplarza może słuchu ale u mnie stały szum słychać ciągle - z 3 metrów .. oczywiscie mówimy przy wyłaczonym dźwieku bo film to przykrywa po całości (czyli istotne dla pokazu slajdów, koncertów czy pracy na kompie)

Ad 2 Mam też już ER3D5ME i działają :) .. jeśli to komuś pomoże to zgodnie z opisem te się łączą po bluetooth

Ad 3 Normalne fotki jpg mi odtwarza ... nie chciał zdjęć z sieci do testów tv. ale te same zapisane ponownie jako.jpeg już odtwarzał więc może to coś nie tak z plikami było ...

Ad4 PC + HDM ... i tu ciekawostka - nie wykrywało mi rozszerzonego ekranu z noteboka (przejściówka miniDisplayPort <> HDMI) jak byłem podłączony do HDMI4 HDMI3 ale na HDMI1 zadziałało ...może dlatego że tam miałem wcześniej podłączone nc+ w tej rozdzielczości ?

5.  problem do podłaczenia j.w. - przy rozdzielczości 1920 na 1080 obraz jest szerszy nieco niż ekran ...- znika górna belka dokumentu a po prawej przycisk przewijania (w opcji 16:9) czy ktoś ma pojecie czy i jak coś takiego da się wyregulować ? pomniejszyć obraz o te parę linii żeby był fit to screen  ?


6. Z ciekawostek:
   TV odtwarza bezpośrednio pliki dema typu mkv, mp4 ale już poniższe demo Lego tylko wizualnie bez dźwięku: http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=142
Resolution : 3840*2160  File size : 422 Mo Duration : 00min 00sec  Format : ENCM Codec : HEVC Overall bit rate : -Bit depth : 10 bits
Za to z ładnym HDR.


Ktoś coś poradzi na pkt 4 i 5 ... no i jakieś pomysły dot. wiatraków ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki Ty chcesz pomysł odnośnie wiatraków? Są, działają, muszą wydawać dźwięk. Na prawdę Ci to przeszkadza? Dysk twardy w dekoderze chodzi głośniej, laptop żony, która siedzi obok chodzi głośniej, a jak się akurat włączy, to nawet lodówka chodzi głośniej. Nie rozumiem, że to może w jakikolwiek sposób przeszkadzać...

Ja odkryłem niestety inną, gorszą przypadłość. Niestety przy włączonym lokalnym wygaszeniu podczas ruchów horyzontalnych na średnio ciemnych scenach, głównie z dużą ilością szarości, da się wychwycić ciemniejsze linie od stref na matrycy. Przy wyłączonym wygaszeniu nie ma z tym problemu. O ile na filmach Full HD problem jest marginalny, bo telewizor jest ustawiony w zasadzie na minimalnym podświetleniu, tak już przy filmach UHD problem staje się lekko doskwierający. Niby nie jest to jakoś specjalnie problematyczne, ale jest, a chciałoby się, żeby TV za tyle pieniędzy był możliwie wolny od wad... Zauważyliście coś podobnego u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie dość że zauważyłem to reklamuje w Panasie..., jeszcze kilka innych mankamentów...

Wrzuć treści z Netflixa lub BR w 4k z dużymi kontrastami cudaki różne wyskakują...

Ale idę o zakład że Panas mnie oleje i stwierdzi że mam się walić bo ten typ tak ma...

TV skalibrowany.

IMG_2504.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak poszło z serwisem. Co jeszcze masz na myśli pisząc "cudaki różne wyskakują"? Obejrzałem już kilka filmów UHD i szczerze powiem, że nie wyłapałem więcej wad niż te nieszczęsne widoczne strefy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2017 o 20:19, cytruus napisał:

[...]
Ad 1.   Może to kwestia egzemplarza może słuchu ale u mnie stały szum słychać ciągle - z 3 metrów .. oczywiscie mówimy przy wyłaczonym dźwieku bo film to przykrywa po całości (czyli istotne dla pokazu slajdów, koncertów czy pracy na kompie)

.. no i jakieś pomysły dot. wiatraków ?  

Też miałem obawy co do hałasu generowanego przez wentylatory podczas oglądania . 

Wentylatorki są na szczęście niesłyszalne .

Po jakimś czasie odnowiłem starodawne kolumny MILDTON 80W i postawiłem za TV i ... słyszę wentylatory !! :o

Normalnie TV ma jakieś 40 cm do ściany i wtedy jest cichutko , kolumny są blisko wentylatorów i słychać wtedy ich prace .

Może spróbuj pójść tym tropem . 

Edytowane przez garydm
styl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory to ja słyszę tylko jak TV startuje, w VT to one dmuchają tu sobie coś tam, gdzieś kręci...

Ale może ja już głuchy jestem.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, garydm napisał:

Też miałem obawy co do hałasu generowanego przez wentylatory podczas oglądania . 

Wentylatorki są na szczęście niesłyszalne .

Po jakimś czasie odnowiłem starodawne kolumny MILDTON 80W i postawiłem za TV i ... słyszę wentylatory !! :o

Normalnie TV ma jakieś 40 cm do ściany i wtedy jest cichutko , kolumny są blisko wentylatorów i słychać wtedy ich prace .

Może spróbuj pójść tym tropem . 

Ciekawa koncepcja ... że to interferencja ze sprzętem ? .... ja coś bardziej czuję że po prostu popełnili zbyt gęste kratki w stosunku do samych wentylatorów ... albo znowu oszczędzili na tych ostatnich jak w VT.

 

6 godzin temu, ma_ko napisał:

Wentylatory to ja słyszę tylko jak TV startuje, w VT to one dmuchają tu sobie coś tam, gdzieś kręci...

Ale może ja już głuchy jestem.... 

 

Jak startują to jest zwiększony szum przez kilka sekund - to może być zrozumiałe. Potem jest o wiele cichsze ale jednak zauważalne ciągłe pasmo szumu ...
Cóż może jestem bardziej wyczulony  bo np. mój tata niczego nie słyszy ....   różni ludzie mają różną czułość słuchu a i egzemplarze pewnie mogą się nieco różnic.
Pozostaje się przyzwyczaić ... lub coś pokombinować :) dlatego pytam :)
Dla VT60 były  na yt filmiki jak np. podmienić podkładki pod wentylatorkami ....

Dziękuję za odpowiedzi i liczę na kolejne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie posty o tym tv i zastanawiam się co wybrać..

KS9500 czy DX900, 9500 zł do 12500 zł

Czy te 3 tys różnicy do DX900 spowoduje u mnie poczucie pewności że warto było dopłacić? Że jakość zrekompensuje różnice? Celuję tylko w 65 cali, obecnie mam 55hu8500. X one S i PS4 pro.

I klasycznie oglądam filmy uhd przez Xboxa S, Netflix, YT 4k, możne Amazon tv, czasami gry online i must have czyli UN4 i reszta.

Siedzę na wprost, ale czasami różnie to bywa z gośćmi

Dylemat ogólnie jest, 3D kontra bez, 4 lata gwarancji do 2ch, input lag, ciężko teraz porównać jak świecą, bo nie ma ich na półkach. Jedynie opinie z forum doświadczonych userów są dla mnie wyznacznikiem

Zastanawiam się także czy w tym budżecie nie znalazłbym jakiegoś oleda? Ale przeraża mnie wiecie co powidoki..

3 klocki też drogą nie chodzą, zawsze można dokupić soundbar, itd. Ale skoro mam mieć jakość...? Co sądzicie?

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Myślę że jeśli masz możliwość  KS 9500 lub DX900 to bierz póki są  bo to naprawdę są świetne tv , sam mam 65 KS9500 ,przesiadka z kuro 5090h więc był dylemat potężny i obawy czy średni oled B6( jak dla mnie oczywiście )vs. Sam 95 00 ,Dx900 nie mogłem  dostać nówki zapakowanej szt. Byłem nastawiony na dx900 ale trochę cena 16000 tys. wtedy  mnie ostudziła .

Ks 9500 jak dla mnie jest naprawdę przyzwoicie ,choć nie lubię tej firmy . Żałuje że nie jest większy pozatym ok. zakrzywiony ekran po kilku minutach jest ok. 

Zobacz Sony ZD9

 

 

 

Edytowane przez JARUL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD9 za 18tyś? Podziękuję :) jeśli miałbyś DX900 nowego to byś brał zamiast 9500?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2017 o 15:47, Mr.Hankey napisał:

Niby fajnie, tylko i tak nie bardzo będzie czego z satki oglądać.;)

Kanał travelxp 4K na Eutelsacie nadaje w HLG - zweryfikowane na LG C7.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?do=findComment&comment=415212

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiam dx900 czy ks9500 oczywiście nowki oryginalnie zapakowane co będzie lepsze?
Czy HLG do dx900 można dodać przez aktualizacje jest to kwestia oprogramowania czy jak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale martwią mnie te powidoki... :/

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powidoki występują tylko w OLEDach dotkniętych klątwą Grundiga, ten problem już w obecnej generacji prawie nie występuje. Bierz LG B6.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie? :) rozumiem że jak zrobię pauzę i zapomnę, zasnę na ponad 1-2godz to nie będzie trwałych powidoków na oledzie?
Czyli z trójki Ks9500, Dx900, B6 wygrywa definitywnie jako całokształt mam rozumieć. Jutro idę zobaczyć jak to świeci.
Na filmikach z Yt widać przy porównaniach z różnymi tv, zwłaszcza LCD Led, że kolorystyka w oledzie jest stricte niebieskawa, coś ala smartfony z dobrym oledem dominuje niebieski, nie ma super bieli, jest lekko żółtawa, w tv może być inaczej.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, OLED ma jakieś algorytmy czyszczące matrycę, które działają kiedy TV jest w trybie standby. Więc jeżeli nie zamierzasz odłączać zasilania w mieszkaniu na czas snu, to nic Ci nie grozi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji telewizorow oled  jest  podobne ostrzezenie  jak w telewizorach plazmowych (dotyczy wszystkich telewizorow oled  czyli sony, panasonic, lg i innych firm) ostrzezenie dotyczy statycznych obrazow. W instrukcji telewizora oled lg jest jeszcze bardziej precyzyjnie   ostrzezenie   niz w pdp czyli plazmach. Jesli    ktos lubi przykladowo  dlugo ogladac kanaly informacyjne czyli  tvp info hd lub tvn24 hd to  powidoki po paskach informacyjnych  beda na pewno.Oczywiscie  nie na naychmiast ale po pewnym czasie, , zalezy  jak dlugo kanaly beda ogladane.

cytat z instrukcji

Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu (np. logo kanału, menu ekranowego, sceny z
gry wideo lub ekranu komputera) może spowodować uszkodzenie ekranu w postaci pozostałości
nieruchomego obrazu. Takie zmiany mogą mieć długotrwały lub nieodwracalny charakter. Gwaran-
cja produktu nie obejmuje zjawisko utrwalenia nieruchomego obrazu.
Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-
żej 1 godziny na ekranach OLED).
Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości
obrazu przy krawędziach ekranu.
To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany pro-
duktu lub zwrotu pieniędzy.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że OLED najświętszego Panasonica, one już takich problemów mieć nie będą, i będziesz mógł je polecać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego znaczenia jakiej firmy bedzie telewizor, pobierz z internetu instrukcje telewizora oled lg , panasonica, sony  itp .W  kazdej instrukcji telewizora oled  tak jak w pdp jest ostrzezenie ktore dotyczy  statycznych obrazow.

Przyklad na filmie w linku.

https://www.youtube.com/watch?v=m4igapcekQc

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...