Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kup sobie pod ten model twojego tv tej samej firmy odtwarzac i będziesz miał to fajne Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KozMic napisał:

Za dużo tego dlatego pytam bo może akurat ktoś użytkuje jakiś konkretny model i by mógł go polecić 

W Polsce są dostępne raptem 3 modele (2 x Panasonic + 1xSamsung)  to za dużo??

 Chyba mylisz odtwarzacz blu-ray z odtwarzaczem blu-ray 4k uhd :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub Xbox One S 

Ale ponoć nie czyta wszystkich płyt / Filmów 4K UHD - Blu-Ray

Ale temat musiał byś zbadać. 

Idzie to nawet już wyrwać jak dobrze poszukasz za 999,- PLn ;)

 

 

*500 GB

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor kupiony, po wstępnym setup zaczyna mi się podobać typowy Panasowy przekaz kolorów bez cukierkowania, czerń naprawdę dobra. Kontrast OK.

Jedynie co mnie lekko wnerwia to lekki banding w trakcie przesuwania się obrazów z lewej do prawej lub odwrotnie..., nie jest "tragicznie" ale jest.

Jak u Was w tych ekranach bo wiem że początkowe serie ekranów szczególnie 58 cali miały wady..., jak to dokładnie zweryfikwoać i sprawdzić.

Szczgólnie widoczne na treściach HDR lub 4 K...

Walczyć z panasem o 100 bez defektowy czy to walka z wiatrakami....., bo poiwedzą że tak ta technologia ma...

 

A i fakt konty są słabiutkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zgłebiłem trochę temat dx900 a aplikacja YT. Wychodzi na to tak jak już ktoś powyżej wspomnial że trzeba mieć odpowiednią prędkość internetu aby ogładać materiały w 4k wedlug inżyniera z panasonica to 20 lub jeszcze lepiej 25 mbit/s. Jeśli jest mniejsza to tv dostosowuje rozdzielczość do dostarczanego sygnału.  Do tej pory posiadałem internet o prędkości 20 download/2 upload przesiadłem się na 100/ 4 realnie na laptopie podpiętym na kabel do routera na testach pokazuje od 70-90/4.

I teraz mam do Was kolejne pytanie, wywołując opcje dla oglądanego pliku na YT maksymalny transfer pokazał mi sie z uprzedniego w granicach 16 mbit/ s do maksymalnie w porywach 30. Dodam, że tv podpięty też na kabel. Zastanawiam się czemu tv nie wykorzystuje całego potencjału? Jak to wygląda u Was?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2016 o 16:11, KozMic napisał:

Czy ktoś mógł by mi polecić odtwarzacz bluray 4k w rozsądnej kasie???? 

Ja bym brał Xboxa One S. Z tego co się orientuje odpala już bez problemu wszystkie filmy. A do tego zawsze jest na czym pograć. No i cena jest mega zachęcająca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bandingiem jest po wielu testach tak, że praktycznie na treściach HD nie jest widoczny (mecze itd) jedynie przy treściach HDR jest lekko widoczny przy szybkich przejściach scen (jasno/ciemne) przejścia..., i teraz zastanawiam sie czy wpływ na to ma jakość treści z netfix i ewentualne problemy z transferem czy tak ma być...

Ktoś ma jakieś spostrzeżenia w tej materii na innych DX?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie jest obecnie promocja - 65 cali kosztuje 13200 zł.  Obstawiam, że w MM też można w takim razie ugrać podobną cenę. Za takie pieniądze ten telewizor nie ma obecnie żadnej konkurencji. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie... dzięki za info. Cena powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma konkurencje bo LG  B6J  oled też przy promocji kupisz w okolicy 16000 zł  + Xbox one s którego możesz sprzedać, i jeśli ktoś ogląda TV to tylko Oled - rozumię że ktoś kupuje LCD bo np. bardzo dużo gra lub ma podłączony komputer i wtedy powidoki będą ale w przeciwnym wypadku kupowanie LCD to trochę cofanie się wstecz z technologią. Mam w domu LCD, Plazme i Oleda i uważam że Plazma może konkurować z Oledem tylko i wyłącznie przy jakości full HD i to tylko w nocy - w każdym innym przypadku jest bezporównania do Oleda. W życiu bym nie powrócił do Plazmy bo Oled daje znacząco lepszy kontrast i dużo dużo jaśniejszy obraz. Prawie każdy kto się tu wypowiada o plazmach przeważnie miał Panasonica, tam wybrał tryb THX i było super a przy LG już tak wesoło nie jest dla mnie każdy fabryczny tryb jest nieakceptowalny bez kalibracji nie ma co porównywać OLEDA do Plazmy. Zresztą przeczytajcie sobie na internecie czy i zobaczycie, że praktywncznie nie ma negatywnych opini na temat OLED z tego roku - wszystkie liczące się fora wypowiedziały się o tym telewizorze w superlatywach. Sam się zastanawiałem na DX 900 ale kąty to tragedia - kupujecie super wypasiony telewizor i tak naprawdę kontrast macie siędząc tylko i wyłącznie idealnie na wprost - lekkie uchylenie w bok czy siedzenie na bocznym fotelu robi z tego telewizora zwykłego LCD - gdzie widać szarość  a nie kontrast. 

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

W Saturnie jest obecnie promocja - 65 cali kosztuje 13200 zł.  Obstawiam, że w MM też można w takim razie ugrać podobną cenę. Za takie pieniądze ten telewizor nie ma obecnie żadnej konkurencji. 

Można rzec, brać póki jest. 100% tak jak napisano, w tym pieniądzu nie ma konkurencji. Warto też dodać, że na początku  cena za 65 cali była z okolic 20 tys.

10 godzin temu, Major_ napisał:

Plazma może konkurować z Oledem tylko i wyłącznie przy jakości full HD i to tylko w nocy - w każdym innym przypadku jest bezporównania do Oleda. 

Bym doprecyzowal - z plazm mogących konkurować nocą z oledem są tylko dwa modele i oba są bardzo rzadkie - to jest Pioneer Kuro 5090 i Panasonic ZT60 (przy VT 60 kinowe czarne pasy już lekko "świeca"). Cała reszta poziomem czerni w zupełnej ciemności nie ma zupełnie czego szukać przy oledziku, bo czern ma światło od ok. 0,005cd/m2 (mówimy o modelach VT60/GT60). Pozostałe w ogóle poza konkurencją.

A z tym kątami DX900, że już po małym zejściu z osi ma się zwykłego lcdka to sporoooo przesadziłeś.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem zainteresowany kupnem dx 900 w saturnie jest napisane że towar z ekspozycji. A  LG OLED65B6J 14990 w euro agd do 31.12. Mam sentyment do Panasonica mam plazmę 50 cali ale po przeczytaniu wszystkich opinii nie umiem podjąć decyzji. W MM powiedzieli że dx900 będzie dostępny w połowienia stycznia, więcchyba jeszcze poczekam z decyzją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

W Saturnie jest obecnie promocja - 65 cali kosztuje 13200 zł.  Obstawiam, że w MM też można w takim razie ugrać podobną cenę. Za takie pieniądze ten telewizor nie ma obecnie żadnej konkurencji. 

Cena niezła ale niestety "towar z ekspozycji", przynajmniej tak jest podane na stronie Saturna... chyba bym się nie zdecydował, zapewne 2000-3000h już świecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Towar z ekspozycji" bo wszystkie modele nowe już poszły, a pewnie nie było ich zbyt wiele. W pierwszym dniu promocji, około południa, były jeszcze dostępne "z magazynu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od roku również planuję przesiadkę z plazmy Panasonica VT20 (50cali) na coś w rozmiarze 65 cali.

Wstępnie mój wybór padł na Samsunga JS9500, kilka miesięcy później wyszedł KS9500 i miałem wątpliwości który wybrać... ceny były zbliżone i nie wiedziałem czy rezygnować z 3D na korzyść nowszego modelu (JS obsługuje 3D, KS już niestety nie). Wiem że technologia 3D chyba nie utrzyma się długo na rynku ale sporadycznie z tego korzystam i wciąż mam z tego frajdę. Kilka tygodni temu natknąłem się na pozytywne opinie o DX900 co zamiast uprościć moje dylematy tylko je powiększyły ;)

Nie mam możliwości żeby na spokojnie przetestować oba telewizory w domu. Nakręcony mega pozytywnymi opiniami o DX900, miałem nadzieję że już po dylematach, że oględziny w sklepie to będzie tylko formalność. Niestety... Jak porównywałem jakość obrazu w sklepach (tylko materiały promocyjne) to bardziej podszedł mi Samsung KS9500 a zakrzywienie panelu tylko potęgowało to uczucie. Obraz Panasonica w porównaniu do Samsunga wydawał mi się mniej ostry (być może była to kwestia ustawień w menu, jednak ustawienia ostrości były na max). Sprzedawcę wyczułem że też mnie nastawia bardziej w kierunku Samsunga, ale zdaję sobie sprawę że niekoniecznie o moje dobro mu chodziło ;) Nie skreślam jeszcze DX900, baa... wciąż mi do niego blisko ze względu pozytywne opinie oraz dodatkowe funkcje (w tym i 3D) ale jakość obrazu (nawet tą subiektywną) stawiam na 1 miejscu.

Panowie doradźcie...

Podobają mi się zakrzywione panele, co Wy o nich sądzicie?

Który model ma "intensywniejszą" i lepiej działającą funkcję upłynniania obrazu (lubię ten efekt) ?

Czy orientuje się ktoś czy okulary 3D (aktywne) z plazmy VT20 będą współpracować z DX900?

Wyrazi ktoś swoją opinię? Jak byście porównali oba modele względem siebie i który radzili?

TV przede wszystkim będzie użytkowany do grania na PC (w rozdzielczości 4K) i PS4 oraz do oglądania filmów 4K HDR. Nie przywiązuję znacznej wagi jak TV będzie świecił ze źródła jakim jest telewizja cyfrowa, moim zdaniem jakość dzisiejszej telewizji cyfrowej i tak jest przeciętna (nawet w HD).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W plazmie  vt20 jest  3d aktywne.W dx900  tez jest 3d aktywne i okulary 3d  ktore posiadasz powinny dzialac.Jesli chodzi o ustawienia parametrow obrazu  w dx900 jest az      9  trybow  zmiany obrazu i  mozliwosci ustawienia  najlepszego obrazu sa  bardzo duze .Zaawansowane  ustawienia paramatrow obrazu jest  rozbudowane.Kliknij na link nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38652-sony-kd55xd93-vs-panasonic-tx-58dx780-lub-800-obojętne/

Jest tez  funkcja IFC  z plynna regulacja czyli jesli lubisz duze uplynniane obrazu to mozliwosci masz najwieksze.Obrazek z pierwszej strony testu

menu4.jpg

 

Jesli chodzi  o samsunga    KS9500/KS9800 to w testach ufo czyli tzn sylwetka ufo przy szybkim ruchu  wyglada gorzej  niz  tanszym modelu panasonica  ds630.Tego modelu samsunga bym nie kupil.

 

 

W domu  telewizor dx900 moze prezentowac sie jeszcze lepiej niz w sklepie bo  ma bardzo duze mozliwosci ustawien zaawansowanych. Ciekawy przyklad na filmie  porownanie  oled  lg i panasonica dx900.Moze to kwestia  ustawien ale np poziom bieli  w dx900 jest lepszy niz  w oled lg.

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2016 o 19:31, Swordfish1981 napisał:

Cześć

Zgłebiłem trochę temat dx900 a aplikacja YT. Wychodzi na to tak jak już ktoś powyżej wspomnial że trzeba mieć odpowiednią prędkość internetu aby ogładać materiały w 4k wedlug inżyniera z panasonica to 20 lub jeszcze lepiej 25 mbit/s. Jeśli jest mniejsza to tv dostosowuje rozdzielczość do dostarczanego sygnału.  Do tej pory posiadałem internet o prędkości 20 download/2 upload przesiadłem się na 100/ 4 realnie na laptopie podpiętym na kabel do routera na testach pokazuje od 70-90/4.

I teraz mam do Was kolejne pytanie, wywołując opcje dla oglądanego pliku na YT maksymalny transfer pokazał mi sie z uprzedniego w granicach 16 mbit/ s do maksymalnie w porywach 30. Dodam, że tv podpięty też na kabel. Zastanawiam się czemu tv nie wykorzystuje całego potencjału? Jak to wygląda u Was?

 

 

Czesc. Ja tez nie moge odpalic materialu 4k na YT, a predkosc internetu jaka mam to 60mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, wojtek08 napisał:

Witam ja jestem zainteresowany kupnem dx 900 w saturnie jest napisane że towar z ekspozycji. A  LG OLED65B6J 14990 w euro agd do 31.12. Mam sentyment do Panasonica mam plazmę 50 cali ale po przeczytaniu wszystkich opinii nie umiem podjąć decyzji. W MM powiedzieli że dx900 będzie dostępny w połowienia stycznia, więcchyba jeszcze poczekam z decyzją.

Miałem ten sam dylemat i wybrałem OLED - jestem bardzo zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dickus napisał:

Miałem ten sam dylemat i wybrałem OLED - jestem bardzo zadowolony. 

I kupiłeś ten model LG ? To mam dwa dni na decyzję???? z xboxem s wyjdzie za 13500 ok. Sam nie wiem....???? I to jest dla mnie sporo pieniędzy i nie chciałbym podjąć złej decyzji oba telewizory są fajne.

Edytowane przez wojtek08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojtek08 napisał:

I kupiłeś ten model LG ? To mam dwa dni na decyzję???? z xboxem s wyjdzie za 13500 ok. Sam nie wiem....???? I to jest dla mnie sporo pieniędzy i nie chciałbym podjąć złej decyzji oba telewizory są fajne.

Tak, kupiłem ten model. Nie ma się co zastanawiać - z Xboxem to jest super oferta. Czerń i kontrast są rewelacyjne. Ja głównie używam z PS4 i Netflix (czekam na potwierdzenie Xboxa przez LD i dojdzie odtwarzacz UHD). Dużo treści 4K i HDR jest też w YouTube. Dema technologiczne 4K i HDR jakie ściągnąłem z sieci - dawno mi tak szczęka nie opadła. Dopóki nie zobaczyłem, nie wierzyłem jaka przepaść jest między Full HD i 4K z HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie do kolegów odnośnie DX900. Odtwarza wam napisy txt/srt, jak oglądacie filmy przez dlna lub usb? U mnie kaplica.

I druga sprawa. Strasznie tnie filmy 4k również przez dlna albo usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisy musza miec taka sama nazwe jak  film.Plik z napisami srt

Nie bardzo wierze ze cos moze sie zacinac bo w telewizorze  cx700  w ktorym  jest mniej wydajny procesor   filmy i dema 4k  odtwarzane  z usb dzialaja plynnie.Sprawdzalem  w telewizorze  kolegi  np  dema z linku prezentuje sie bardzo dobrze.Nie ma zadnego zacinania.Jakosc obrazu wzorowa.Filmy i dema odtwarzane z dysku twardego bez dodatkowego zasilania.Bezposrednio z usb.

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=18

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=118

Duzy wplyw na plynnosc obrazu ma funkcja IFC .Obrazek  kilka postow  wyzej.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, matteo23 napisał:

Cześć,

mam pytanie do kolegów odnośnie DX900. Odtwarza wam napisy txt/srt, jak oglądacie filmy przez dlna lub usb? U mnie kaplica.

I druga sprawa. Strasznie tnie filmy 4k również przez dlna albo usb.

co do napisów to przetestowałem przed chwila. SRT + avi działa u mnie normalnie. Włącz sobie Option podczas odtwarzania filmu i sprawdź czy nie masz tam wyłączonych.

Ale wczoraj nie chcial mi czytać mkv + txt przez DLNA, ale jak odtworzyłem materiał z share-owanego folderu po sieci to załapał napisy.

Co do ciecia 4k to u mnie dziala normalnie gdy odtwarzam przez DLNA i z shareowanego dysku. Tu bym zwalil na material ktory ogladasz. Powiedz na jakim pliku ci sie tnie to go odpale u siebie z usb i dlna. Zaobserwowalem ze na ripie star trek z 2016 tnie sie przez 3 sekundy w 1:15

 

Obecnei jedyna negatywna rzecz jaka zaobserwowalem to gdy playstation pro nadaje dzwiek przez HDMI i telewizor z amplitunerem jest polaczony przez kabel optyczny, wystepuje sekundowe opoznienie w przestrzennym dzwieku. W stereo jest ok. Rozwiazanie to podlaczyc dzwiek z PS4 bezposrednio do amplitunera.

 

A wiecie moze jak wylaczyc HDR? Bo chcialbym sobie ogladany material porownac  w SDR i HDR

Edytowane przez zrezur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2016 o 16:54, matteo23 napisał:

Czesc. Ja tez nie moge odpalic materialu 4k na YT, a predkosc internetu jaka mam to 60mbit/s.

A jaką predkość udaje Ci się wyciagnać. Ja troche drąze temat i to co mi udalo się wyciagnąć to po kablu okolo 30 mbit/ s.

wcześniej pisałem , że do odtwarzania w 4K na YT potrzeba prędkości 20-25. U siebie zaobserwowalem, że do zmiany rozdzielczości potrzebna jest prędkość około 28 i wtedy rozdzielczość zaczyna przeskakiwać na wyższa. Z tego co wywnioskowałem to nie jest takie proste aby oglądać materiał w 4k, po pierwsze na YT musi być wrzucony taki materiał, nie wystarczy że w opisie jest podane 4k bo przy transferowaniu pliku przez autora YT już mogł zbić to w dół. Drugie potrzebne dobre łacze z naszej strony i po trzecie sam YT musi też wyrabiać z transferem.

Jakie macie swoje obserwacje w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...