Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, KozMic said:

W media 58 niedostępne w saturnie 3 szt warszawa Kraków Katowice. wziąłem 65 w media z ekspozycji za 14500 z dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat. W cenie 

Wow. Gratuluję!
A i zazdroszczę przy okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2016 o 19:33, zrezur napisał:

za 9999 sa egzemplarze z ekspozycji. W saturnie sa jeszcze w 3 oddzialach w Polsce. We Wroclawiu byly 2 jeszcze wczoraj i juz znikly.

Jade jutro do poznania ogladac jeden egzemplarz. Bede probowal wejsc tez w tryb serwisowy i sprawdzic czas dzialania matrycy o ile to bedzie mozliwe. Czas na zwrot 30 dni

Bralibyscie 58" gdybyscie wiedzieli ze ze TV dzialal na ekspozycji 3 miesiace?

W jaki sposób można wejść w tryb serwisowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas działania możesz sprawdzić w menu informacje i wyświetli się z 8 opozycji z różnymi numerami 4 pozycja to czas działania ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Miałem nadzieję, że we wszystkich tegorocznych Panasonicach jest jedna i ta sama metoda sprawdzenia. Niestety w DX780 ta metoda nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupione o dziwo nadal nie z ekspozycji za 9999 :-) przyjdzie w piątek z magazynu..mam nadzieję że w codziennej eksploatacji będzie Wow i dobrze zastąpi VT60 który idzie do sypialni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ma_ko napisał:

Kupione o dziwo nadal nie z ekspozycji za 9999 :-) przyjdzie w piątek z magazynu..mam nadzieję że w codziennej eksploatacji będzie Wow i dobrze zastąpi VT60 który idzie do sypialni...

gratulacje:) moj niestety z ekspozycji. 308 godzin gral wczesniej ok 3 tygodnie.

W jakim sklepie dorwales po takiej cenie? ponoc w styczniu maja dopiero pojawic sie kolejne dostawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saturn Katowice, ten na ekspozycji jest z 5 grudnia, ale kierownik przy mnie zamówił  w Panas Polska sztukę dla mnie i dał tą super cenę. Dla tego czekam do piątku. choć ta na stanie ma mały "przebieg"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przywiozlem swój i jednak 65 cali to bardzo dużo;)

DSC_0923.JPG

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, szybko "zmaleje";) Opisz jak wrażenia. Mam nadzieję, że po nowym roku podobne cudo zawita i do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie idziecie w OLED? Zastanawiam się czy jest sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze sam nie wiem, porównując DX900 i LG jakoś obraz z Panasa do mnie bardziej przemówił, mam wrażenie że jednak było dużo więcej szczegółów i \"plastyczności\" LG z serii Signature to wspaniały TV ,ale brakło mi tego \"czegoś\"..., może to kwestia kalibracji może tylko ustawień. Poczekam na kolejna generację Oled, mam nadzieję że wreszcie ktoś coś pokaże na \"własnej\" matrycy...z wielkiej 2. Ja też wybrałem ostatecznie DX900.wybrałem bardziej "uniwersalny" ekran.

Edytowane przez ma_ko
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze sam nie wiem, porównując DX900 i LG jakoś obraz z Panasa do mnie bardziej przemówił, mam wrażenie że jednak było dużo więcej szczegółów i \"plastyczności\" LG z serii Signature to wspaniały TV ,ale brakło mi tego \"czegoś\"..., może to kwestia kalibracji może tylko ustawień. Poczekam na kolejna generację Oled, mam nadzieję że wreszcie ktoś coś pokaże na \"własnej\" matrycy...z wielkiej 2. Ja też wybrałem ostatecznie DX900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że czasu malo wczoraj miałem tylko chwile na zabawę swoim tv. I już mnie zaskoczył na minus niestety mianowicie gdy skonfigurowalem internet i włączyłem w przeglądarce yt chciałem odpalić jakiś film w 4k tv zmulil się i uruchomił ponownie. Mam nadzieję że to był jego pierwszy i ostatni raz!!! ;)

Jeśli chodzi o aplikacje yt to ona sama sobie dobiera rozdzielczość do prędkości łączą.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2016 o 15:26, manfred1 napisał:

Czemu nie idziecie w OLED?

Po trzech pod rząd plazmach Panasonica nie tknę więcej nic, co w jakikolwiek sposób narażone jest na powidoki. A że widziałem już naocznie kilka tego typu przypadków również na oledzie - to nie dla mnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale obrazowo jak? pierwsze wrażenia bo mój przyjdzie w piątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2016 o 15:19, Mr.Hankey napisał:

Nie martw się, szybko "zmaleje";) Opisz jak wrażenia. Mam nadzieję, że po nowym roku podobne cudo zawita i do mnie...

Zmaleje mu już po miesiącu oglądania.Głównie na filmach w 2,35:1 :(

2 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Po trzech pod rząd plazmach Panasonica nie tknę więcej nic, co w jakikolwiek sposób narażone jest na powidoki. A że widziałem już naocznie kilka tego typu przypadków również na oledzie - to nie dla mnie.

Jak się użytkuje plazmę z głową to nie ma powidoków, ja na swojej po 3 latach mam czysto jak nówka ale te wygrzewanie początkowe 500 godzin zrobiło swoje :)Dla mnie tylko plazma przypomina naturalność obrazu jak na dawnych CRT , DX900 już ma sztuczny obraz i nawet obecne OLED-y pomimo czerni też nie mają takiej klarowności obrazu jak plazmy, coś podobnego do płyt CD , które nie brzmią tak wspaniale jak winyl.;)Chyba to zasługa luminoforu.

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ROMAN38 napisał:

Jak się użytkuje plazmę z głową to nie ma powidoków

Uwielbiam ten słynny tekst o użytkowaniu plazmy z głową... Może powinni wydawać jakieś specjalne uprawnienia do użytkowania plazm? Miałem nie odpisywać, bo dyskusja z Tobą i tak jest jałowa, ale bzdury trzeba prostować.

W KAŻDEJ plaźmie występują powidoki i to jest fakt absolutnie niepodważalny. Z doświadczenia mogę jedynie napisać, że pojawiają się z różną częstotliwością. Miałem ST60, którego nie wygrzewałem wcale, powidoki występowały okazjonalnie, później miałem VT60, który wygrzewany był ok. 200 godzin i powidoki pojawiały się w mgnieniu oka. Na koniec miałem jeszcze jeden egzemplarz VT60, który grał wyjęty prosto z kartonu i powidoki powstawały wolniej niż na poprzedniku, który jak pisałem wygrzewał się dobre 200 godzin. Jednym słowem loteria w kwestii czasu powstania, ale powidoki były ZAWSZE. Nie widzisz, Twoja sprawa, ciesz się, ale zapewniam Cię, że powidoki powstają także na Twoim egzemplarzu. Obejrzyj sobie dwa mecze Ligi Mistrzów pod rząd, to zobaczysz. I nie jest to jakieś ekstremalne czy nieumiejętne użytkowanie odbiornika, tylko najzwyczajniejsze w świecie oglądanie telewizji. Rekordem było widziane przez kilka dni logo TVN po seansie Ojca Chrzestnego. Ale wiem, Ty na swoim najlepszym z najlepszych telewizorze nie masz powidoków, bo umiesz się z nim obchodzić.:)

Nie obraź się, ale z resztą Twojej wypowiedzi nie dyskutuje, bo już to przerabialiśmy, zdaje się nawet w tym temacie, nie ma to sensu. Całe szczęście takich użytkowników jak Ty jest niewielu i większość już dawno zrobiła krok w przód w kwestii jakości obrazu i cieszy się obrazem oleda albo omawianego DX900. A Ty dalej wmawiaj sobie, że Twój VT60 to TV idealny i bez wad.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych seansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ROMAN38 napisał:

Jak się użytkuje plazmę z głową to nie ma powidoków, ja na swojej po 3 latach mam czysto jak nówka ale te wygrzewanie początkowe 500 godzin zrobiło swoje :) (...) DX900 już ma sztuczny obraz i nawet obecne OLED-y pomimo czerni też nie mają takiej klarowności obrazu jak plazmy

Wygrzewanie plazmy to bajka :) Napisz proszę co masz na myśli pod pojęciem "klarowność obrazu" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie miał na myśli naturalność

coś w tym jest - plazma może miga, może się wypala ale obraz ma zdecydowanie najbardziej naturalny - zwłaszcza jak się ogląda z bliska

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się przesiadam z VT60 na DX i uważam że jest to spory krok na przód, fakt obraz z plasmy rzeczywiście tak jak to pisałem wcześniej bardziej \"plastyczny\" taki CTR ,ale dostrzegam mankamenty plasm bo przez 14 lat je użytkuje i niestety w kwestii wspomnianych wcześniej powidoków najgorzej jest z VT60 czasem trzeba było kilka dni walczyć z logo TVN24 jak zostało za \"długo\" ... Plasma \"wygrzana\" itd... DX900 w kwestii plastyczności odbioru w stosunku do innych LCD jest nieźle ,pewnie to kwestia obróbki obrazu i \"oka\" japońców którzy co by nie było na \"obrazach\" z plasm oczy wypalili....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowy upalaniu tv jestem zadowolony nawet bardzo z zakupu. w ps4 bez pro działa HDR także robi robotę!!! czekam na ps4 pro które ma dojść na dniach i napisze porównanie ;) tv polecam wszystkim którzy lubią rzeczy z najwyższej półki :)

Pytanie do znawców na jakiej wysokości zawiesić tv???  później wkleje zdjęcie wieszaki do 50' który kupiłem 3 lata temu a wieszak do 65' i 50kg który kupiłem ostatnio.

Edytowane przez KozMic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawa bardzo indywidualna.Zalezy gdzie bedzie znajdowal sie telewizor .Najlepiej zawiesic telewizor na wysokosci oczu .Jesli telewizor  bedzie w sypialni  to   raczej troche wyzej.Podobne zdanie na ten temat mozna przeczytac  w internecie.

http://ladnydom.pl/budowa/56,106586,16265881,na-jakiej-wysokosci-powiesic-telewizor-na-scianie,,3.html

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by mi polecić odtwarzacz bluray 4k w rozsądnej kasie???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KozMic napisał:

Czy ktoś mógł by mi polecić odtwarzacz bluray 4k w rozsądnej kasie???? 

A zerknales w ogóle do jakiegokolwiek sklepu jakie jest "zatrzesienie " roznych modeli ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego dlatego pytam bo może akurat ktoś użytkuje jakiś konkretny model i by mógł go polecić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...