Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie tanie, uzywane samochody. Bez naprezen mozesz np kupic Ferrari. Problem tylko zeby serwisowac taka skarbonke.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw za taką kasę - piękna rzecz. Zbrodnią było by nie kupić. I ta gwarancja na 7 lat, tak to powinno wyglądać zawsze przy modelach z najwyższej półki, a nie że wydajesz kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt i po dwóch latach zostajesz na lodzie w przypadku awarii. Jeszcze sporo mamy do nadgonienia w stosunku do "zachodu":(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 58 cali za GBP 1850, mniam :)

PS. Co do Ferrari to sprawdzilem tylko jeden link ale mój stary 20 letni typ wyceniony na mało przystępne 90-100 tys funciakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu powiedziałem sobie, że jak cena spadnie do 15 000zł to sprzedaję obecny TV i biorę DX900... Ale jednak jeszcze trochę poczekam. Liczę na jakieś promocje po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozkminiam zakup w UK teraz ludzie będą wracać na święta więc jak ktoś będzie chciał mi przywieź to 58cali wraz z odtwarzaczem itd będę brał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Kilka miesięcy temu powiedziałem sobie, że jak cena spadnie do 15 000zł to sprzedaję obecny TV i biorę DX900... Ale jednak jeszcze trochę poczekam. Liczę na jakieś promocje po świętach.

Ja jestem umówiony w sobotę na zakup dx900 za 15k z montażem:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie co najlepiej na dzień dzisiejszy wybrać - omawianego Panasonica 65DX900 czy może OLEDA LG65B6J? Cenowo różnica mała którą jestem w stanie zaakceptować. Na dzień dzisiejszy posiadam plazmę Panasonica 50VT60 i nie chcę się rozczarować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, po plazmie OLED. ;) 

Turbodymomen zawstydził Plazmę Oledem. :D;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz plazme to przesiadka na LCD bedzie wielkim szokiem i rozczarowaniem. Kolory i sporób prezentacji obrazu. Nie ma tej magii, która ma plazma. Miałem teraz w sypialnie przez tydzień LCDka 4K, z przyjemnością wróciłem do plazmy fullHD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie telewizor będzie służył do codziennego oglądania telewizji satelitarnej, czasami grania na xboxie no i wieczorne ulubione seriale i filmy (póki co 1080p). Jak widziałem ostatnio w akcji LG 75UH780V to się podłamałem. Czy ktoś z was widział w akcji wspominanego OLEDA LG? i może coś powiedzieć jak to się sprawuje w codziennym oglądaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii ktoś kto pisze że jest podłamany obrazem z DX900 lub że przesiadka z plazmy to pomyłka, najzwyczajniej w świecie nie oglądał obrazu na DX900.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fido2001 napisał:

W mojej opinii ktoś kto pisze że jest podłamany obrazem z DX900 lub że przesiadka z plazmy to pomyłka, najzwyczajniej w świecie nie oglądał obrazu na DX900.

Czytałem dużo pozytywnych opinii i obserwuje non stop ten wątek o Panasonicu. Cena Oleda LG zbliżyła się bardzo do tego Panasonica dlatego moje pytanie który będzie najlepszym wyborem.

Panasonic dziś 15700 OLED 16700 - kwestia dołożenia tysiąca przy takiej inwestycji jest niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, fido2001 napisał:

W mojej opinii ktoś kto pisze że jest podłamany obrazem z DX900 lub że przesiadka z plazmy to pomyłka, najzwyczajniej w świecie nie oglądał obrazu na DX900.

Jedni lubią rude inni blondynki B)

32 minuty temu, fido2001 napisał:

W mojej opinii ktoś kto pisze że jest podłamany obrazem z DX900 lub że przesiadka z plazmy to pomyłka, najzwyczajniej w świecie nie oglądał obrazu na DX900.

Jedni lubią rude inni blondynki B)

39 minut temu, Vista34 napisał:

No właśnie telewizor będzie służył do codziennego oglądania telewizji satelitarnej, czasami grania na xboxie no i wieczorne ulubione seriale i filmy (póki co 1080p). Jak widziałem ostatnio w akcji LG 75UH780V to się podłamałem. Czy ktoś z was widział w akcji wspominanego OLEDA LG? i może coś powiedzieć jak to się sprawuje w codziennym oglądaniu?

Przecież to LCDek. LG NIGDY nie zrobiło bardzo dobrego LCDka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vista34 napisał:

Panowie podpowiedzcie co najlepiej na dzień dzisiejszy wybrać - omawianego Panasonica 65DX900 czy może OLEDA LG65B6J? Cenowo różnica mała którą jestem w stanie zaakceptować. Na dzień dzisiejszy posiadam plazmę Panasonica 50VT60 i nie chcę się rozczarować. 

Obydwa tv to znakomite produkty. Wybór sprowadziłbym raczej do indywidualnych preferencji oraz tego w jakim środowisku ma grać tv i kiedy głównie oglądasz. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w - sprawa indywidualnych preferencji .

Ja już od jakiś paru miesięcy mam DX900 i ciężko dopatrzyć się jakiś większych wad tego telewizora .

 

Osobiście , jakieś mam wewnętrzne poczucie że do codziennego oglądania to lepszy wybór .

Wracam do domu , żona w kuchni , córa przy kompie włączonym oczywiście , komóra w ręce i plecami do włączonego telewizora :) .

OLED'a jakoś , mimo deklaracji producenta o mega trwałości , bardziej bym żałował do pracy 12/24 h . 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

Obydwa tv to znakomite produkty. Wybór sprowadziłbym raczej do indywidualnych preferencji oraz tego w jakim środowisku ma grać tv i kiedy głównie oglądasz. 

Telewizor w salonie. Oglądanie głównie wieczorami filmów seriali i tak jak wspominałem od czasu do czasu z juniorem na xboxie w fife. Na codzień Polsat cyfrowy - czyli głównie kanały 1080p. Nie zależy mi na dobrych kątach ponieważ oglądam siedząc na przeciw. Zależy mi na jak najlepszym obrazie bo w przeciwieństwie do rodziny i znajomych widzę zawsze różnice :) Można brać pod uwagę różnice w zużyciu energii - przy oglądaniu 10h dziennie daje roczną różnice 350 zł na korzyść LG ponieważ ten Panasonic jest dość łakomy. Ale fakt faktem najważniejsze jest z zadowolenia jak się zostało skaleczonym plazmą.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie brał bym DX900. I nie dlatego że go mam. Po prostu w mojej ocenie, biorąc  za i przeciw, oraz organoleptyczne porównania jest po prostu lepszy w mojej ocenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fido2001 napisał:

Ja zdecydowanie brał bym DX900. I nie dlatego że go mam. Po prostu w mojej ocenie, biorąc  za i przeciw, oraz organoleptyczne porównania jest po prostu lepszy w mojej ocenie.

A możesz bardziej rozwinąć za i przeciw? Czy miałeś do czynienia z plazmami lub wspominanym Oledem LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mam Kuro (Plazma) a OLEDa od LG tylko już nie pamiętam którego (kosztował ok 29 000zł za 65") porównywałem pod kątem wyświetlania HDR i jest w mojej ocenie zauważalnie słabiej niż w DX900. Natomiast OLED ma genialne kąty - tak jak plazma. Tyle że na kątach mi nie zależy a na jakości obrazu i owszem. Dodatkowo brak jakichkolwiek problemów z dogadywaniem się z odtwarzaczem UHD jest dla mnie też ważny. Przy podpinaniu UB900 do tego LG dziwnie tv się zachowywał. Znaczy ustawienia nie działały tak jak powinny. Finalnie udało mi się zgrać playera z tv ale metodą pró i błędów w konfiguracji w której akurat nie miał prawa działać na logikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fido2001 napisał:

Do tej pory mam Kuro (Plazma) a OLEDa od LG tylko już nie pamiętam którego (kosztował ok 29 000zł za 65") porównywałem pod kątem wyświetlania HDR i jest w mojej ocenie zauważalnie słabiej niż w DX900. Natomiast OLED ma genialne kąty - tak jak plazma. Tyle że na kątach mi nie zależy a na jakości obrazu i owszem. Dodatkowo brak jakichkolwiek problemów z dogadywaniem się z odtwarzaczem UHD jest dla mnie też ważny. Przy podpinaniu UB900 do tego LG dziwnie tv się zachowywał. Znaczy ustawienia nie działały tak jak powinny. Finalnie udało mi się zgrać playera z tv ale metodą pró i błędów w konfiguracji w której akurat nie miał prawa działać na logikę :)

Ok przekonałeś mnie jadę po sprzęta :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zmaganiach z lekturą forów, testów o DX900, ZD9 i Oledów oraz własnymi myślami zdecydowałem się na Pansonica 65DX900 i Xbox one S jako źródło UHD. O wyborze Panasonica zdecydowały: 1/lokalizacja TV w mocno nasłonecznionym salonie (do tego rodzina w przeciwieństwie do mnie :wacko: nie lubi "wygaszania" salonu wieczorem)-  za jakiś czas w sypialni wyląduje Oled jak technologia się ustabilizuje i ceny, 2/bardzo dobre parametry DXa i recenzje (najważniejsza dla mnie była na tym forum - dziękuję!),  b.dobry HDR. Zmagałem się z wyborem m-y Sony Z9 i Panas DX. Przesądził Test Macieja (uzupełniony o HDR) i ... zdecydowanie cena. 

Miałem czekać na obniżki po Świętach, ale Saturn obniżył (od wczoraj chyba) cenę Panasonica 65DX900 do 14.999zł i do tego dopłaca 100zł do każdego wydanego 1000zł w formie bonów ... czyli dalsze 10% (bony na 1500zł się wyda na bieżąco). To jeszcze nie jest cena jak w GB ale już blisko.

Dojdzie jeszcze kalibracja i mam nadzieję na długo będzie przyjemność z korzystania ze sprzętu :)

Życzę wszystkim udanych wyborów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty =D !!! teraz czekam na Twoją opinię po kilku dniach użytkowania :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...