Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się powyższym postem odnieść do kolegi Colibri75  ale niestety odkąd forum zostało przebudowane to dziwne się dzieją przypadki . W połowie pisania postu nagle wyskoczy mi komunikat że już nie mogę edytować postu . Więc nic nie napiszę bo nie chce mi się  . Dawniej forum chodziło płynniej teraz po przebudowie coś się chrzani. Zdjęcia się nie chcą wyświetlać , w testach połowa fotek działa ,a połowa nie . Więc do kogoś kto się tym zajmuje , mój apel żeby to poprawiono . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

widzę, że post jest od jakiegoś czasu już "martwy", ale jako ten świerzak zarówno na forum jak i w temacie TV chciałem spytać, czy któryś z Was ma wiedzę (z autopsji) na temat, jak ten TV współpracuje z konsolami? Czy polecany byłby do konsolowych wariacji? Przygotowuję się do wejścia zapowiedzianych konsol obsługujących UHD, stąd pytanie ;)

Jeżeli zły wątek - sorry, jak wspominałem jestem tu pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod konsolę tv będzie idealny, ale jeśli ma to być tv głównie do grania, to nie warto przepłacać i kupić coś zdecydowanie tańszego. Ten model to w zasadzie tylko dla kinomaniaków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie słuchałbym takich rad że się nie opłaca itd.. Jeśli stać to brać!!!!, w grach również jest mnóstwo nocnych scen i czym lepszy kontrast to lepiej . A wiadomo nie gra się non stop.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak dx900 zachowuje się po włączeniu game mode?

dalej działa wygaszanie strefowe z pełną mocą czy nie?

kiedyś chyba w jakimś topowym tv z super czernią game mode wyłączał wszystkie poprawiacze łącznie z wygaszanie strefowym

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a ja się nieskromnie pochwalę prezentem który dostałem 3 dni temu od Żony na naszą rocznicę Ślubu :)

4e7dd3423535e962med.jpg

 

...i jestem już po pierwszym seansie 4k Blu Ray z HDRem =D

Edytowane przez fido2001
Podmiana fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Miły prezent :)

PS. Jak wrażenia po seansie w UHD - paleta/hdr? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS . 

 

A która to rocznica , bo nie wiem czy też mam czekać czy mnie już ominęło  ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, garydm napisał:

PS . A która to rocznica , bo nie wiem czy też mam czekać czy mnie już ominęło  ? ;)

Dobre, dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, garydm napisał:

PS . 

 

A która to rocznica , bo nie wiem czy też mam czekać czy mnie już ominęło  ? ;)

8-ma ;)

 

26 minut temu, Xisiek napisał:

 Miły prezent :)

PS. Jak wrażenia po seansie w UHD - paleta/hdr? 

Napiszę to samo co poprzednicy którzy już wcześniej mieli okazję poznać obraz w HDR... Szczęka opada... DX900 pokazuje co potrafi dopiero przy 4K HDR !!! Po pierwsze rozpiętość tonalna rysuje piękny, plastyczny, pełen żywych kolorów obraz. Jednak największe wrażenie robi właśnie HDR. Normalna scena, dość ciemna bo przedstawiająca późną porę dnia... I nagle rozbłysk taki że człowiek mimowolnie mruży oczy. I to nie na cały ekran - rozbłysk o średnicy małej szklanki !! Cofałem scenę kilka razy i dokładnie się przyglądałam. Podczas rozbłysku cała pozostała scena, cały pozostały obszar po za rozbłyskiem zachowuje swoją strukturę oraz jasność :) Wygaszanie strefowe i możliwości matrycy robią swoje. Po prostu bajka...

Po za efektami wystrzałów, rozbłysków, HDR uwidacznia się przez cały czas... Zachody lub wschody słońca, refleksy świetlne na wodzie, błyskawice w czasie burzy, drobne niuanse które podkreślają pewne elementy kadru - pewnie cel zamierzony przez reżysera, poniekąd świetne rozwiązania... Właśnie ze względu na HDR nie mogę się doczekać Gwiezdnych Wojen w HaDeeRze :) Walki na miecze, czy bitwy wśród gwiazd muszą wyglądać nader spektakularnie...

Edytowane przez fido2001
Dopisanie kilku refleksji...
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fido2001 napisał:

8-ma ;)

 

Napiszę to samo co poprzednicy którzy już wcześniej mieli okazję poznać obraz w HDR... Szczęka opada... DX900 pokazuje co potrafi dopiero przy 4K HDR !!! Po pierwsze rozpiętość tonalna rysuje piękny, plastyczny, pełen żywych kolorów obraz. Jednak największe wrażenie robi właśnie HDR. Normalna scena, dość ciemna bo przedstawiająca późną porę dnia... I nagle rozbłysk taki że człowiek mimowolnie mruży oczy. I to nie na cały ekran - rozbłysk o średnicy małej szklanki !! Cofałem scenę kilka razy i dokładnie się przyglądałam. Podczas rozbłysku cała pozostała scena, cały pozostały obszar po za rozbłyskiem zachowuje swoją strukturę oraz jasność :) Wygaszanie strefowe i możliwości matrycy robią swoje. Po prostu bajka...

Po za efektami wystrzałów, rozbłysków, HDR uwidacznia się przez cały czas... Zachody lub wschody słońca, refleksy świetlne na wodzie, błyskawice w czasie burzy, drobne niuanse które podkreślają pewne elementy kadru - pewnie cel zamierzony przez reżysera, poniekąd świetne rozwiązania... Właśnie ze względu na HDR nie mogę się doczekać Gwiezdnych Wojen w HaDeeRze :) Walki na miecze, czy bitwy wśród gwiazd muszą wyglądać nader spektakularnie...

Czyli wszystko się zgadza :) Mi oosobiście chyba tylko 2 rzeczy brakuje w 900tce - powłoki antyodblaskowej i wsparcia dolby vision.

PS. Tez tak sadze  - Gwiezdne Wojny i HDR to  duet idealny, przynajmniej teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - mniej odbić od ekranu było by super. Co do DV fajnie było by mieć, ale nie sądzę aby to była znacząca różnica między HDR10 a DV. Jakaś na pewno, ale nie taka żebym płakał :P Tym bardziej że ma być jakaś aktualizacja dla HDR10 co by wspierał dane dynamiczne. Nawet jeżeli nie to nie ma kompletnie się czym przejmować :) To co już w tym momencie oferuje DX900 w duecie z UB900 jest REWELACYJNE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto :)

 

Filmów na UHD Blu Ray jest co raz więcej. Co prawda nie wszystkie jak dla mnie są warte wydania po nad 100zł, ale kilka tytułów jest OK - mam na myśli te z polskiej dystrybucji, bo jeżeli ktoś akceptuje brak polskiej lokalizacji znajdzie jeszcze więcej perełek na amazonie. "Man of steel" dostałem z dwoma płytami - zwykły BR i UHD BR. Zrobiliśmy z Małżonką porównanie. Różnica powala. Jak czytałem recenzje gdy ktoś tam pisał że zwykły BR przy tym z UHD wygląda jak źle zrobiony, wyprany z kolorów, wyblakły czy nawet takie przymiotniki padały jak mdły - myślałem że ktoś wziął w łapę żeby reklamować recenzją nowy standard lub najzwyczajniej przesadza. Dzisiaj sam się pod tym podpisuję :)

 

Szeroka rozpiętość tonalna, HDR i "pełniejsza" paleta barw powoduje że obraz w nowym standardzie jest zupełnie inny. każda scena wygląda inaczej. To trzeba samemu zobaczyć żeby zrozumieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fido2001 napisał:

Szeroka rozpiętość tonalna, HDR i "pełniejsza" paleta barw powoduje że obraz w nowym standardzie jest zupełnie inny. każda scena wygląda inaczej. To trzeba samemu zobaczyć żeby zrozumieć...

Dla ścisłości dodalbym  - że efekt powala, ale na właściwym tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda - wszystko zależy od wyświetlacza. Nie mam jednak porównania jak by się zachowały np. OLEDy, ale sądząc po recenzjach było by też fantastycznie :)

Najbardziej podoba mi się współpraca DX900 z UB900. Nic nie trzeba przestawiać. Gdy włożymy płytkę UHD, UB900 sprawdzi czy mamy połączony TV obsługujący UHD i HDR. Dostając sygnał zwrotny że tak, najpierw wysyła polecenie do TV aby ten przestawił się w tryb HDR - co widać po samym TV jak w ciągu 1-2sekundy przełącza automatycznie swoje ustawienia na potrzeby HDRu. A dopiero w drugiej kolejności zaczyna odtwarzać płytę.

Wczoraj sprawdziłem też jakość przetworników A/C odtwarzając z CD (4 pory roku Vivaldiego/wydawnictwo DUX). Pierwszy raz słyszałem żeby kombajn jakim jest UB900 wypuszczał tak miękki, ciepły i subtelny sygnał po analogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

jestem zainteresowany dx900 natomiast zmartwiła mnie informacja o kłopotach z firefoxem , możliwym brakiem wsparcia

Czy jest sens kupować dx900 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie ma się co tym przejmować - jak pojawi się następca to i tak producent ma już najczęściej "zlew" na swój "stary" model

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bochan50 napisał:

Czesc

jestem zainteresowany dx900 natomiast zmartwiła mnie informacja o kłopotach z firefoxem , możliwym brakiem wsparcia

Czy jest sens kupować dx900 ?

 

Witaj.

O jakich kłopotach z firefoxem piszesz ? Zaciekwiłeś mnie. Co do wsparcia to ciężko mi w to uwierzyć żeby firma w swój sztandarowy produkt nie inwestowała czasu na wsparcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na dwie informacje na ten temat: na sąsiednim forum , chyba Kiki cos pisał a drugą w prasie technicznej.

informacje dotyczyły "usmiercenia" firefoxa.

Dlatego tez napisałem o tym, do 900 to super tv czy jest sens kupować go, moze lepiej poczekać aż sie sprawa wyjaśni lub zacząć szukać czegoś u konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek podpowiada mi że być może w kolejnych modelach pojawi się inny system, natomiast jak pisałem ciężko mi uwierzyć aby Panasonic "olał" swój sztandarowy produkt. Niemniej jednak TV z obecnym softem działa bez zarzutu i nawet jeżeli nic nowego się nie zmieni w przyszłości, jakiś nowy firmware z nowymi funkcjami, itp., nie będę płakał. Co innego gdyby były jakieś niewybaczalne błędy, ale ja nic takiego nie dostrzegłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek rownież podpowiada zeby sie zastanowić przed kupnem, zwłaszcza w mojej sytuacji kiedy jestem krok przed kupnem, wczoraj byłem zdecydowany , dzisiaj musze jeszcze raz rozważyć wszystko, kurczę.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bochan50 napisał:

Dlatego tez napisałem o tym, do 900 to super tv czy jest sens kupować go, moze lepiej poczekać aż sie sprawa wyjaśni lub zacząć szukać czegoś u konkurencji?

Ten model nie ma Wielkiej konkurencji - jest Sony ZD9 i nieco gorszy, acz tańszy Samsung KS9500. 

PS. Zawsze możesz posłać e-mail z zapytaniem do Panasonic Polska, co z wsparciem firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2016 o 14:42, fido2001 napisał:

Najbardziej podoba mi się współpraca DX900 z UB900. Nic nie trzeba przestawiać. Gdy włożymy płytkę UHD, UB900 sprawdzi czy mamy połączony TV obsługujący UHD i HDR. Dostając sygnał zwrotny że tak, najpierw wysyła polecenie do TV aby ten przestawił się w tryb HDR - co widać po samym TV jak w ciągu 1-2sekundy przełącza automatycznie swoje ustawienia na potrzeby HDRu. A dopiero w drugiej kolejności zaczyna odtwarzać płytę.

Wczoraj sprawdziłem też jakość przetworników A/C odtwarzając z CD (4 pory roku Vivaldiego/wydawnictwo DUX). Pierwszy raz słyszałem żeby kombajn jakim jest UB900 wypuszczał tak miękki, ciepły i subtelny sygnał po analogach.

 

To o czym piszesz to chyba normalna rzecz. Tak się powinno dziać "w standardzie".

Co do drugiej części wypowiedzi po pierwsze taki player nie ma prawa zagrać po analogach. To, że Tobie się podobało to nie znaczy, że tak byc powinno. W skali bezwzględnej oceny dźwięku miękki, subtelny i ciepły oznacza bardzo często ... zamulony czyli bez szczegółów. Może się podobać ale to nie jest dźwiek "prawdziwy". Na szczęście decydują gusta słuchaczy i to co podoba sie jednym nie musi podobac się drugim. Ale przy porównywaniu danego zapisu do tego jak taki dźwięk powinien brzmieć na żywo w sali koncertowej nie ma już zmiłuj. To jest player do kina domowego, a nie do stereo. I jego podstawową funkcjonalnością i zadaniem jest wypuścić, oprócz reprodukcji obrazu, zakodowany dźwięk w postaci cyfrowej do zewnętrznego amplitunera. Reszta to dodatki. Prawie każdy używany, dedykowany CD za 300 zł z produkcji z przełomu lat 80/90 zagra lepiej od tego Panasa. A na pewno te na TDA1541, które też są po cieplejszej stronie mocy.

Niestety w przypadku np. OPPO 105 jest podobnie.

Niestety.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...