Skocz do zawartości
lipa_ml

DTS:X nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

To miło z ich strony :)

Ja ostatnio zauważyłem u siebie że upmixer DTS Neural:X czasami wariuje przy koncertach i rozmieszcza poszczególne kanały dosyć dziwnie, raz wokal wylądował mi w dużej części na suficie :(

Wariuje na tym samym materiale czy na róznych materiałach? W tym samym miejscu czy losowo? Czy może na całości?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z Onkyo info że około wakacji ma się pojawić update. Wiem że Ostatni Łowca Czarownic i EX Machine ma DTS:X ale pewnie nie w Polskiej wersji,

Te dwa filmy u nas na bank nie mają ścieżki DTS:X, sprawdzone.

Wariuje na tym samym materiale czy na róznych materiałach? W tym samym miejscu czy losowo? Czy może na całości?

pozdro

Na tym samym i zawsze tak samo, może źle się wyraziłem pisząc że "wariuje" po prostu po zadziałaniu upmixera brzmi to nienaturalnie, raczej nie spodziewałbyś się wokalu z nieba.

W innym materiale znów pewne instrumenty które były dobrze słyszalne (a nawet powiedziałbym że wyeksponowane) w oryginalnym mixie DTS-HD MA nagle robią się dużo cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przednią scenę? czyli tam gdzie rozgrywa sie koncert?

Posprawdzam u siebie. Na razie rajcuję się raczej ścieżkami w Atmos i X :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31

Upmiks muzyki, zwlaszcza stereo to porazka Neurala:X.

Ale wrzuc Dredd albo Creed i juz wiesz po co psules sufit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ex machina nie ma u nas DTS X speawdzalem w saturnie. Z polskimi napisami to na dzień dzisiejszy nie ma ani jednego..? A nie mam zamiaru kupować filmu bez napisów pl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy kupić wydanie z odpowiednią ścieżką dźwiekową, zrobić ISO i podłożyc napisy :).

Chyba, że ktos chce wmuksować napisy w blu-ray, tez się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mie ten Neural X brzmi jakoś nie naturalnie. Dodaje zbyt dużo pogłosu. Jest bardzo duża różnica pomiędzy NEO6 Music a Neural X w tym zakresie. Yamaha RXV1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przednią scenę? czyli tam gdzie rozgrywa sie koncert?

Posprawdzam u siebie. Na razie rajcuję się raczej ścieżkami w Atmos i X :).

Tak, dokładnie to, dzieje mi się tak na Atemlos albo Sonne Schillera.

@Jasiek_31

Upmiks muzyki, zwlaszcza stereo to porazka Neurala:X.

Ale wrzuc Dredd albo Creed i juz wiesz po co psules sufit :)

Binary nie upmixuje ścieżek stereo, tylko coś co już było nagrane wielokanałowo, jak napisałem wyżej był to Schiller.

Za to dodam że wreszcie mogłem posłuchać dzisiaj natywnego DTS:X a konkretnie Crimson Peak wreszcie doczekał się seansu i muszę powiedzieć że jest "bogato" jak na moje ucho dużo lepiej niż w przypadku Dolby Atmos które do tej pory słyszałem (chociaż "W samym sercu morza" jeszcze przede mną a podobno udźwiękowiony też jest zacnie).

Wracając do Crimson Peak i DTS:X to po pierwsze dużo więcej przestrzeni niż w Atmos, każdy odgłos słychać dużo szczegółowiej i z dużo większą kierunkowością no i w cichych scenach nie było żadnych trzasków jakie zaobserwował Binary (chociaż to było na Ex-Machina, więc może to problem tego konkretnego filmu, niestety do tej pory nie wpadł mi jeszcze w ręce).

Na koniec dodam że możemy sobie tylko życzyć więcej filmów z DTS:X.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze przez najblizszy rok, czy dwa, to bedzie zarezerwowane dla BD UHD. Juz to widac w pozycjach z Atmosem.

To bylo do przewidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monkey King 2, to kolejna , po IP Man 3, pozycja wydawnicza, umozliwiajaca tym razem bezposrednie porownanie Dolby Atmos i DTS:X, czy raczej tego jak radza sobie z nimi nasze systemy.

Miejmy nadzieje, ze ciekawsza pod wzgledem fabularnym i samego mixu surround.

tapatalk_1460627346826_zpss78rb4s0.png

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crimson Peak powinien mieć DTS:X.

Z zapowiedzi wynika też, że drugim filmem w polskiej dystrybucji z DTS:X powinien być The Big Short.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zapowiedzi wynika też, że drugim filmem w polskiej dystrybucji z DTS:X powinien być The Big Short.

Potwierdzam, The Big Short ma DTS:X i całkiem ładnie gra ;)

Na moim sprzęcie żadnych trzasków nie zauważyłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest przede wszystkim znakomity film :).

O tym jak "nas wszystkich finansisci" wyruchali, he, he, he, he.

Stąd się wzięli frankowicze Polsce. Daj produkt, ktory gawiedź chce kupować. To dali.

:).

A ścieżka DTS X w tym filmie jest fantastyczna.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze moderacja na tym forum nie ma czasu, bo mysle, ze warto miec pelna liste wydan w Dolby Atmos i DTS:X w jednym, badz dwóch watkach, a nie rozsiana po kilku innych. Moze komus zechce sie taka zalozyc.

Do listy dorzucam dwa amerykanskie wydania BD (region A) zze sciezka DTS:X

Zoolander 2

London Has Fallen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

London moze byc niezly bo jest od groma efektow ale sam film to wieksze fantasy niz tolkien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie cały czas brak DTS:X . Niby wyszedł w czerwcu jakiś update ale po uaktualnieniu nadal brak  X.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lipa_ml napisał:

A u mnie cały czas brak DTS:X . Niby wyszedł w czerwcu jakiś update ale po uaktualnieniu nadal brak  X.

 

Szczerze to nie wiem gdzie Ty ten upgrade do Twojego amplitunera widziałeś?
Ja na stronie Onkyo widzę upgrade do modelu 810 do 800 nie ma niczego.

OK. Znalazłem na stronie Onkyo w Stanach, ale jak jasno z opisu wynika ten update nie wnosi nic w temacie DTS:X, więc albo takowego update do Twojego ampli jeszcze nie ma albo tez DTS:X masz na pokładzie od początku tylko masz coś ze swoją konfiguracją.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przed wakacjami do Onkyo i odpisali mi że planowany termin uaktualnienia z dts:x to wakacje . Wyszedł w czerwcu ten upgrade i myślałem że już dts;x będzie ale to jednak nie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...