Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: JVC DLA-RS500 Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4

Rekomendowane odpowiedzi

I dalej zdania nie zmianiam.

Natywna matryca jest lepsza niż e-shift. Na natywną matrycę 4K w porządnym projektorze 4K na dzień dzisiejszy mnie nie stać. Prosta odpowiedź. Dlatego mam 520-kę. Oglądam, ciesze się i czekam na rozwój sytuacji.

 

Jesli chcesz bardzo mige posypać głowe popiołem i odsczekać. Właśnie wróciłem z pilegrzymki do Santiago de Compostela. 823 km Camino za mną, w moich nogach. Wszystki grzechy odpuszczone. Te 4K też.

Czekam na natywny projektor 8K ze wszystkimi bajerami. Czyli na 520-ce pooglądam jeszcze jakieś 5 latek.

 

PS. na 4K eshift przesiadłem się z JVC X7 i przeskok w jakości obrazu był skokowy. Emulowana rozdziałka i przede wszystkim HDR i szeroka paleta.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

Właśnie wróciłem z pilegrzymki do Santiago de Compostela. 823 km Camino za mną, w moich nogach. Wszystki grzechy odpuszczone. Te 4K też.

Moja uwaga miała charakter sympatyczny, absolutnie nie złośliwy :)

W związku ze związkiem apeluję do @Gmeru o zdjęcie kagańca moderacji. Brakuje twojej zwiększonej aktywności na forum  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

 

W związku ze związkiem apeluję do @Gmeru o zdjęcie kagańca moderacji. Brakuje twojej zwiększonej aktywności na forum  ;)

Wisi mi to. Im mniej czasu spędzam przed ekranem komputera tym lepiej.

Ja sie nie ślinię czytając ciagle z cyklu "jaki tv kupić" albo "jaki tv jest najlepszy".

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2019 o 19:50, pmcomp napisał:

Natywna matryca jest lepsza niż e-shift. Na natywną matrycę 4K w porządnym projektorze 4K na dzień dzisiejszy mnie nie stać. Prosta odpowiedź. Dlatego mam 520-kę. Oglądam, ciesze się i czekam na rozwój sytuacji.

To jakaś ściema. Skoro 4K jest lepsza, to w cenie RS520 jest już sporo Soniaków 4K. I nie musi to być model podstawowy. Z używek to nawet którąś z 500 by się wychechłało. Może VW560 lub VW570... Czemu zatem „gorsza” matryca z e-shiftem? Coś tu nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Woodolec napisał:

To jakaś ściema. Skoro 4K jest lepsza, to w cenie RS520 jest już sporo Soniaków 4K. I nie musi to być model podstawowy. Z używek to nawet którąś z 500 by się wychechłało. Może VW560 lub VW570... Czemu zatem „gorsza” matryca z e-shiftem? Coś tu nie gra

Żadna ściema. Pierwszy najdostępniejszy cenowo projektor, którego obraz jest wyraźnie lepszy od pozostałych to JVC DLA-RS3000.

Cena ok 80.000 zł

Niższe modele, czy to real 4K, czy "e-shift" prezentują się porównywalnie pod względem rozdzielczości obrazu.

Piszę to na podstawie medialnych doniesień. Sam miałem bardzo pozytywne doświadczenia z modelem JVC RS 540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Woodolec napisał:

To jakaś ściema. Skoro 4K jest lepsza, to w cenie RS520 jest już sporo Soniaków 4K. I nie musi to być model podstawowy. Z używek to nawet którąś z 500 by się wychechłało. Może VW560 lub VW570... Czemu zatem „gorsza” matryca z e-shiftem? Coś tu nie gra

Bo matryca to nie wszystko. Jest jeszcze optyka, elektronika i oprogramowanie. Popatrz np. na parametr natywnego kontrastu tych Soniaków. O ile go znajdziesz bo SONY podaje jedynie kontrast dynamiczny ;) .

Ale zawsze zostaje zakupu SONY VW5000 - proponuję brać w ciemno, kopara opada. Jak znajdziesz taki używany np. za 30 tys to daj znać, biorę.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 21:19, pmcomp napisał:

BAle zawsze zostaje zakupu SONY VW5000 - proponuję brać w ciemno, kopara opada. Jak znajdziesz taki używany np. za 30 tys to daj znać, biorę.

Za późno, kupiłem właśnie X7000. Jak dotrze, zobaczę czy będę dalej szukał. Ktoś chce X500R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziękuję Chłopaki! Nie wiem czy Niemcy czytają wasze posty o „prawdziwym 4K” ale właśnie kupiłem za grosze X7000. Właściciel zmienił na N7. Kto bogatemu zabroni. Porównywaliśmy bezpośrednio na filmie Oblivion UHD. Odtwarzacz Oppo 203. Fakt, właściciel miał perforowany ekran (głośniki z tyłu), to trochę zaburzało. Powiedziałem mu szczerze, że nie wiem, czemu zmienia. On mi na to, że nie będzie żył wiecznie :) Tak że jeszcze raz dziękuję Wam za to pitolenie! Pamiętajcie, tylko prawdziwe 4K jest prawdziwe! Tak trzymać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 21:19, pmcomp napisał:

Ale zawsze zostaje zakupu SONY VW5000 - proponuję brać w ciemno, kopara opada. Jak znajdziesz taki używany np. za 30 tys to daj znać, biorę.

Hahahaha... ciekawa sprawa... Jest środek nocy, a ja nie mogę spać (przez te upały) więc sobie przeglądam forum i piszesz o 30 tyś, a ja wszedłem w ceno i widzę te proje po 25 tyś... Już miałem pisać, że przecież są normalnie w tej cenie, ale po chwili zobaczyłem że niestety jest o jedno zero za dużo żeby to było 25 tyś.... Hahaha :) (Nie)stety już wcześniej poczytałem o jego możliwościach i teraz na pewno nie zasnę... 😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam60 napisał:

Hahahaha... ciekawa sprawa... Jest środek nocy, a ja nie mogę spać (przez te upały) więc sobie przeglądam forum i piszesz o 30 tyś, a ja wszedłem w ceno i widzę te proje po 25 tyś... Już miałem pisać, że przecież są normalnie w tej cenie, ale po chwili zobaczyłem że niestety jest o jedno zero za dużo żeby to było 25 tyś.... Hahaha :) (Nie)stety już wcześniej poczytałem o jego możliwościach i teraz na pewno nie zasnę... 😭

To już trochę przegięcie. Może i miałoby sens w dużej sali na powiedzmy 20-30 osób, ekran w podstawie z 4-5 m. Ale w naszych mieszkaniach? 5000 lm? 40 kg, chłodzenie wodą? Fakt, można wrogowi znienacka wypalić oczy lub prześwietlić treść żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...