Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: JVC DLA-RS500 Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4

Rekomendowane odpowiedzi

Hm powiem szczerze że czytam twój post kilka razy i nie rozumiem co piszesz ! "Jedyne dźwięk będzie poprawniejszy ? A co ma dźwięk do tv czy projektora ? To po pierwsze po drugie jaka kupa problemów przy oglądaniu? Nie kumam w czym mają się objawiać problemy przy oglądaniu z proja ? Po drugie jeśli dźwięk z słuchawek Tobie wystarczy przy filmach bluray to nie mam pytań. Cała idea dźwięku przestrzennego na słuchawkach idzie do kosza. Mam wrażenie że nie miałeś do czynienia nigdy z projektorem nawet podstawowym do kina domowego za powiedzmy 3 tyś. Gdzie napisałem że proj ma lepszą jakość obrazu niż oled ? Napisałem że wolał bym mieć 120" z proja klasy JVC + zwykły tv 55" niż podniecać się oledem 60" który kosztuje tyle co JVC. Nie widziałeś dobrej jakości obrazu z proja i dlatego masz taką opinię.

problemy z proj. jakie mam to:

1. lampa wiszaca nad stolikiem na linii projektora, no chyba że znalazłbym projektor typu short-throw,

2. jasne ściany, biały sufit

3. ekran musiałby chyba się rozwijać przed tv więc wymaganie minimalne to elektryczny, z napinaczami i typu Magic Screen

4. połudnowe okno 2,2mx2m w odległości 0,5m od ekranu, więc w dzień raczej obraz nadaje sie tylko na oglądnie dziennika

i skoro porównujemy z oled 4k z pasywnym 3d więc od projektora wymagam tego samego:

a) rozdziałka 4k

b ) 3d bez crosstalku - bo to mi daje pasyw

c) upłynniacz najlepiej z ogranicznym/małym efektem teatru

c) no i skoro jesteśmy wymagający do obrazu to chcę super czerń, super biel (z hdr), super kolor (taki jak ma dać uhd),

Tego mi nie da żaden proj na lampach - może te na ledach/laserach będą w stanie.

Co do dzwięku to ja oglądam wieczorem i wtedy mogę oglądac tylko ze słuchawkami - lubię głośno ale są też inni mieszkańcy domu.

Poza tym słuchawki za 1000zł mogą dać dzwięk lepszy niż zestaw audio za 10kzł wiec nie skazywałbym dzwięku ze słuchawek na przegraną.

z jakiś 4,5 metra. Tak mi wypada kanapa.

Pozdro

no to się nie dziwię że jak nie chcesz przestawiać fotela to nie masz alternatywy.

ja jak oglądam jakiś ulubiony swój film to mam max 1,5-2m do tv 55 cali - więc relatywnie i tak mam większy obraz :)

no i ile problemów mnie ominęło - a jak doczekam się obniżki na oled 65 4k no to sorry, dla mnie nic tego nie przebije - no może gogle VR - ale tylko na oledach i pewnie jeszcze nie te co wyjdą w 2016 (za mała rozdzielczość)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SONY 700. Nie ma bata, słuchawki to nie jest 7.1 z głośników w dużym pomieszczeniu z dopieszczonego i dobrze skalibrowanego systemu THX.

BTW też mam biale sciany i sufit. Teraz bedzie malowanie. Sufit pozostanie biały, sciany trochę ściemnię, tą za ekranem nawet bardzo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. ale widzę ,iż ten egzemplarz coś nie lubi lewej strony . Czy dE2000 czasem nie jest mniej rygorystyczna od 76 i 94 ? . dE 6,3 to średnia dolnego rogu ? Dobrze mi się wydaję ,że niektóre kolory lewego dolnego rogu mogą sięgać dE 8 i więcej ? Ciekawi mnie jakie zawiasy dopuszcza(dE, cd/m2 , K ) serwis JVC i na jakich kolorach ,coś możecie zdradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do klaus71

1) słuchawki za 1000 zł nie dadzą efektu zestawu 5.1 czy 7.1 a już na pewno nie za 15 tyś

2) nigdzie nie pisałem przy porównywaniu od 3d , dla mnie to tylko dodatek.

3) z tym przystosowywaniem pomieszczenia trochę przesadzasz bo piszesz że zależy Tobie na perfekcyjnym obrazie a dźwięk wystarczy Ci na słuchawkach.

4) można mieć dobry sprzęt audio i nie trzeba głośno puszczać, ja mam dzieci i oglądam w nocy , specjalnie dobierałem głośniki z wysoką skutecznością żeby przy nie za głośnym słuchaniu przenosiły pełne pasmo i mocny głęboki sub

5) Ja mam ekran rozwijany ręcznie przed TV i nie widzę w czym tkwi problem owszem troszkę się po latach marszczy ale tak czy siak różnica w cenie między projem a dużym oledem jest taka że można kupić ekran elektryczny

6) rozdziałka w 4k nie ma problemu sony ma 4k za 40 tyś a to i tak dużo taniej niż duży oled no bo nie ma co porównywać 60 vs 100> zresztą nie ma jeszcze w sprzedaży oledów z hdr a ceny wstępne podane i już pojawiają się proje 4k

Reasumując wiadomo że z proja nigdy nie będzie taki sam obraz jak z TV ale projektor oprócz dwa razy większego obrazu daje efekt kina co tv nigdy nie da. A jakosć obrazu na projach 15 tys > już jest taki że nie ma co marudzić na jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując wiadomo że z proja nigdy nie będzie taki sam obraz jak z TV ale projektor oprócz dwa razy większego obrazu daje efekt kina co tv nigdy nie da. A jakosć obrazu na projach 15 tys > już jest taki że nie ma co marudzić na jakość.

+100 :).

I to jest najważniejsza różnica pomiędzy obrazem z projektora i z telewizora. Żaden telewizor nie daje efektu kina niezależnie o przekątnej.

Dla mnie prawdziwe kino to ... tasma 35mm :P . Cyfrowe kino ma fajny obraz ale nie ma już tej magii.

Pamiętam jak w dzieciństwie na kolonie (wiecie mam nadzieje co to są kolonie?) przyjeżdżało "kino". Kocami zaciemniano korytarz w szkole. Białe wielkie prześcieradło, turkoczący projektor i dzieciarnia z językami na wierzchu oglądała King Konga. A nie wszyscy byli z Warszawy żeby sobie samemu do kina pobiegać. To se nie wrati ;). Kto się tam przejmował kolorem ścian i sufitu, jakością czerni czy HDRem :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali vs 130 cali z projektora to 4x większy obraz. Fanom tv proponuję wyobrazić sobie 4 telewizory 65 cali ustawione po 2 szt w rzędzie. Kino z tv??? No fucking way. I nie teoretyzuje tylko piszę na podstawie mojej 15 letniej zabawy w kino:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od odległosci - 130 cali z 4 metrow to nic nie większy obraz niż 65cali z 2m

a co do magii kina to wyraziłem swoją opnię - w kinach jest jakościowe dno.

ja tam ponad magię wolę jakośc obrazu - szary (bez bieli i czerni) obraz nie wywołuje u mnie podniecenia.

nie przeczę że wygląda w nocy nieźle - ale dzieli go przepaść od oled.


1) słuchawki za 1000 zł nie dadzą efektu zestawu 5.1 czy 7.1 a już na pewno nie za 15 tyś

3) z tym przystosowywaniem pomieszczenia trochę przesadzasz bo piszesz że zależy Tobie na perfekcyjnym obrazie a dźwięk wystarczy Ci na słuchawkach.

4) można mieć dobry sprzęt audio i nie trzeba głośno puszczać, ja mam dzieci i oglądam w nocy , specjalnie dobierałem głośniki z wysoką skutecznością żeby przy nie za głośnym słuchaniu przenosiły pełne pasmo i mocny głęboki sub

6) rozdziałka w 4k nie ma problemu sony ma 4k za 40 tyś a to i tak dużo taniej niż duży oled no bo nie ma co porównywać 60 vs 100> zresztą nie ma jeszcze w sprzedaży oledów z hdr a ceny wstępne podane i już pojawiają się proje 4k

1-4. czyli jak rozumiem o 1 w nocy słuchasz na takiej samej głośności jak leci w kinie? no u mnie to nie przejdzie sam sub daje taki łomot że fotel podskakuje. dla mnie tylko wtedy jest magia dzwięku jak w kinie - i przy niższej głośności wolę słuchawki - dla mnie nie ma co porównywać

6. 65 4k w us jest już za 5k usd - kwestia czasu kiedy za 20kzł będą w pl - ja tam przysuwam fotel i mam obraz w rozmiarze dostosowanym do moich potrzeb. jak wolisz lub musisz siedzieć daleko to twój wybór - ja wybrałem jakość obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od odległosci - 130 cali z 4 metrow to nic nie większy obraz niż 65cali z 2m

Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie 10" tablet na oledzie z 30cm. Można? Można ale z kinem domowym to ma nie wiele wspólnego.

Każdy ma swoje upodobania, szanuję to. Ja czekam na JVC z natywnym 4K ale swojego zmienię dopiero gdy będzie co oglądać czyli za jakieś 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie 10" tablet na oledzie z 30cm. Można? Można ale z kinem domowym to ma nie wiele wspólnego.

zgadza się - taka będzie przyszłość w VR - ekran nawet mniejszy ale o rozdziałce 8000x2000.

a idąc twoim tokiem rozumowania to 130cali to z "prawdziwym kinem" nie ma nic wspólnego - bo ekran musi mieć przekątną 30m i trzeba siedzieć w dużej sali.

130 cali z 4 metrow, to nie jest to co 65 cali z 2m.

jest - policz kąt widzenia - wychodzi to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus71.

Nie mam klopotow z matematyka na poziomie podstawowki. Potrafie rowniez wyjasnic paradoks Banacha-Tarskiego i udowodnic Ci, ze 1+1=1.

Proponuje abys odlozyl geometrie i usiadl przed 130 calowym ekranem najpierw sam, a pozniej w towarzystwie 2, czy 3 innych osob. Recze Ci, ze zobaczysz roznice, ktorej byc moze oceniajac pobierznie po FoV, nie widac ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW też mam biale sciany i sufit. Teraz bedzie malowanie. Sufit pozostanie biały, sciany trochę ściemnię, tą za ekranem nawet bardzo.

Pozdro

A Twój ekran nie ma czasem czarnego tyłu? Jeśli tak to malowanie ściany za ekranem ma niewielki sens.

Dzięki za info. ale widzę ,iż ten egzemplarz coś nie lubi lewej strony . Czy dE2000 czasem nie jest mniej rygorystyczna od 76 i 94 ? . dE 6,3 to średnia dolnego rogu ? Dobrze mi się wydaję ,że niektóre kolory lewego dolnego rogu mogą sięgać dE 8 i więcej ? Ciekawi mnie jakie zawiasy dopuszcza(dE, cd/m2 , K ) serwis JVC i na jakich kolorach ,coś możecie zdradzić ?

Dokładnie, dE2000 jest najbardziej rygorystyczna. Jeśli jednak chodzi o serwisy to wątpię, że którykolwiek z nich jest na tyle rozwinięty by stosować deltaE ;)

Reasumując wiadomo że z proja nigdy nie będzie taki sam obraz jak z TV ale projektor oprócz dwa razy większego obrazu daje efekt kina co tv nigdy nie da. A jakosć obrazu na projach 15 tys > już jest taki że nie ma co marudzić na jakość.

Po pierwsze bzdura, po drugie skąd w ogóle snujesz taki domysł? Siedziałeś przed 130" telewizorem już? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twój ekran nie ma czasem czarnego tyłu? Jeśli tak to malowanie ściany za ekranem ma niewielki sens.

Chodziło mi o całą ścianę, za którą jest ekran.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus71.

Nie mam klopotow z matematyka na poziomie podstawowki. Potrafie rowniez wyjasnic paradoks Banacha-Tarskiego i udowodnic Ci, ze 1+1=1.

Proponuje abys odlozyl geometrie i usiadl przed 130 calowym ekranem najpierw sam, a pozniej w towarzystwie 2, czy 3 innych osob. Recze Ci, ze zobaczysz roznice, ktorej byc moze oceniajac pobierznie po FoV, nie widac ;)

użyłeś kluczowego słowa "sam" - uważasz że zobaczę róznicę jak będę siedział sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje.... graniczaca z pewnoscia, ze tak.

Tym bardziej jesli planujesz rodzinne seanse.

O kwestii dopasowania sceny dzwiekowej do obrazu, nawet juz nie wspominam.

Oczywiscie mozesz ogladac przed monitorem, jak Ci tak wygodnie i uwazasz, ze nie ma roznicy. Tylko nie twierdz zaocznie, ze to to samo. Wrazenia sa zupelnie odmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak oglądam sam przed tv i oglądam w kinie to niestety widzę różnicę na niekorzyść obrazu kinowego (w IMAXie mniej ale w pozostałych kinach jest już po prostu bardzo słabo).

naprawdę projektor za 50tysi w białym pokoju daje obraz lepszy niż w IMAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie daje.

Jak chcesz porównywac z kinem to daj obu projektorom równe szanse czyli w domu mocno zaadaptowane pomieszczenie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys jej nie widzial, byloby cos z Toba nie tak. Ja nie rozwazam problemu zbyt drogiego projektora, braku optymalnych warunkow do uzywania projektora, czy o ile lepszy jest obraz w cyfrowym Imaxie od zwyklego kina, a o ile gorszy, od kina domowego. Ja dorostalem w czasach kiedy obraz w kinie byl lepszy od tego w telewizorze. Dzisiaj jest odwrotnie. Mimo to namawiam do przekonania sie za pomoca wlasnych zmyslow, dlaczego ludzie wola ogladac obraz z projektora, niz z telewiozora, nawet z blizszej odleglosci. Zapewniam Cie, ze nie wynika to wylacznie z manii posiadania i przekonania, ze wieksze jest lepsze. Postep technologiczny i zmiany przyzwyczajen i tak odmienia kiedys te sytuacje. A poki co ogladanie w kinie domowym na ekranie projektora jest jak dla mnie najprzyjemniejsza forma ogladania filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od odległosci - 130 cali z 4 metrow to nic nie większy obraz niż 65cali z 2m

a co do magii kina to wyraziłem swoją opnię - w kinach jest jakościowe dno.

ja tam ponad magię wolę jakośc obrazu - szary (bez bieli i czerni) obraz nie wywołuje u mnie podniecenia.

nie przeczę że wygląda w nocy nieźle - ale dzieli go przepaść od oled.

1-4. czyli jak rozumiem o 1 w nocy słuchasz na takiej samej głośności jak leci w kinie? no u mnie to nie przejdzie sam sub daje taki łomot że fotel podskakuje. dla mnie tylko wtedy jest magia dzwięku jak w kinie - i przy niższej głośności wolę słuchawki - dla mnie nie ma co porównywać

6. 65 4k w us jest już za 5k usd - kwestia czasu kiedy za 20kzł będą w pl - ja tam przysuwam fotel i mam obraz w rozmiarze dostosowanym do moich potrzeb. jak wolisz lub musisz siedzieć daleko to twój wybór - ja wybrałem jakość obrazu

1-4 wiesz twoim tokiem rozumowania to że jest głośno to nie znaczy że to jest dobrej jakości, można osiągnąć dobry dźwięk nie koniecznie trzeba słuchać głośno

"Po pierwsze bzdura, po drugie skąd w ogóle snujesz taki domysł? Siedziałeś przed 130" telewizorem już?"

Nie widziałem 130" tv ale zakładam że światło rzucane z odległości nie da takiej samej jakości jak TV. Poza tym z rozwojem projektorów następuje też rozwój tv .

Ale jakość projów jest już na tyle dobra że jednak różnice w stosunku do tv rekompensuję z nawiązką wielkość. Ale może się mylę i proje będą takiej samej jakości jak tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa_ml.

Powoli ale jednak, telewizory doganiaja projektory. :) :) :)

Rok 2015 ( a za nim 2016 ) jest w tej materii przelomowym.Oled, HDR, WCG, 10bit, 240Hz. Wczesniej raczej telewizory nie mialy nawet startu do obrazu z projektora.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa_ml.

Powoli ale jednak, telewizory doganiaja projektory. :) :) :)

Sezon 2015/2016 jest w tej materii przelomowym. Oled, HDR, WCG, 10bit chroma subsumpling. 240Hz. Wczesniej raczej nie mialy startu

Chyba na odwrót projektory doganiają TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dE2000 jest najbardziej rygorystyczna. Jeśli jednak chodzi o serwisy to wątpię, że którykolwiek z nich jest na tyle rozwinięty by stosować deltaE ;)

A u mnie na programie i1Profiler +i1DP3 wychodzi ,iż dE2000 pokazuje mniejsze błędy niż dE1976 na tym samym kolorze . Jak mam rozumieć rygorystyczna ? Mi wychodzi bardziej tolerancyjna :-( słupki są mniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję tak na szybko Nec 294wmi kolor z tablicy 24 CC nr 23 RGB 0,00 - 131,10 -160,28 ma dE 1976 =5,358 (śr.=1,93)a dE2000=2,247 (średnia cała 1,24). Więc napiszę wyraźnie, ten projektor jak ma dE2000 w lewym dolnym rogu 6,3 sr. to max może być nawet 10 czyli jest przekoszony i to nie mało . Dlatego moje pytanie do serwisu - rozumiem ,że Kowalski to łyknie i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-4 wiesz twoim tokiem rozumowania to że jest głośno to nie znaczy że to jest dobrej jakości, można osiągnąć dobry dźwięk nie koniecznie trzeba słuchać głośno

w przypadku projektorów właśnie mnie tu wszyscy przekonują że jest duży obraz więc lepiej już być nie może :)

a co do dzwięku to sorry ale jak jest wybuch to musi być głośno - na 1/4 głośności to nie będzie wybuch tylko wystrzał kapiszona

Chyba na odwrót projektory doganiają TV :)

no w jakości obrazu to przez oledy można powiedzieć że sparwa jest przesądzona i można wieścić szybką śmierć projektorom - no może laserowe lampy przedłużą ich agonię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...