Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Projektor Sony VPL HW65 ES Full HD Kino domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.01.2018 o 00:22, Barnaba napisał:

co to za plansza do testowania obiektywów?

wpisz w google grafika "lens test"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2016 o 20:19, pmcomp napisał:

To co napisałes jest jak najbardziej logiczne. W fotografii zawsze lepiej jest podejść bliżej niz strzelać szkłem tele z dużej odległości. Tylko ... nie zawsze się da. I zasada jest ta sama. Obiektywy krótkie są zazwyczaj jaśniejsze niż długie. Wyjątkiem są obiektywy za pierdylion złotych, podobnie jak projektory za tyle samo.

Optyka w projektorze, kamerze czy aparacie fotograficznym działa na tych samych zasadach fizyki.

pozdro

Czy dziś nadal warto kupić nowego Sony hw65es za 6tys zł netto? Szukałem też używanego JVC RS-49, ale nie znalazłem. Ne oglądałem żadnego z nich na żywo i chętnie posłucham opinii kogoś to więcej widział i więcej wie :) Pozdrawiam Ekipę

Edytowane przez boreira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz parcia na 4K, to nadal jest bardzo dobry projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boreira napisał:

Czy dziś nadal warto kupić nowego Sony hw65es za 6tys zł netto? Szukałem też używanego JVC RS-49, ale nie znalazłem. Ne oglądałem żadnego z nich na żywo i chętnie posłucham opinii kogoś to więcej widział i więcej wie :) Pozdrawiam Ekipę

Używam ten projektor od 5 lat i do dziś obraz mnie zachwyca. W ostatnim roku przerabiałem garaż na dedykowaną salkę kinową z prawdziwego zdarzenia, w której chciałem przejść na JVC RS2000 ale budżet na na razie nie pozwala więc pozostałem przy HW65ES i obraz wciąż cieszy. Projektor obowiązkowo trzeba skalibrować, żeby wycisnąć z niego maksa. Ja mam źródło z oppo i oglądam na 3 metrowym ekranie z ok 3 metrów i naprawdę nie ma szansy zobaczyć pixela. Gdybym miał dziś kupić projektor full HD i miałbym maksymalnie te 6 tys. netto? Kupiłbym. Filmy 4K ze streamingu to jest pseudo 4K a płyty kosztują krocie. Więc większość materiału to i tak wciąż full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boreira HW65ES to bardzo dobry  projektor. Jeśli jednak nie chce się rezygnować z 4K/HDR (co na dziś nie jest już żadna fanaberią), to wg mnie w podobnej cenie można rozważyć inne opcje np któryś z projektorów "4k pixel shifters" np Epsona TW9300/TW7300 lub jakiś inny projektor.

tutaj trochę w tym temacie (jak przewiniesz do dołu - ktoś miał podobne rozterki):

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-użytkowaniu/page/65/

https://www.avforums.com/threads/epson-eh-tw7300-vs-sony-vpl-hw65es.2075944/

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jaki-projektor-do-domu.html

Na pewno dużą zaleta Sony 65ES są panele SXRD które dają b dobry kontrast i plastyczność obrazu. 

Pytanie jeszcze w jakich warunkach będzie działać ten projektor: salon ? przystosowany pokój ? jaki ekran ? z jakiej odległości oglądany.

Na stornie hdtvpolska był kiedyś kalkulator odległości zalecany do 4K.

Warto to sobie sprawdzić przed ewentualnym zakupem i nie kupować w ciemno tylko zobaczyć i na własne oczy porównać projektory żeby podjąć świadomy wybor.

W dniu 8.11.2021 o 20:53, emce2 napisał:

 Filmy 4K ze streamingu to jest pseudo 4K a płyty kosztują krocie. Więc większość materiału to i tak wciąż full HD.

Nie do końca. Oczywiście zdarzają się takie sobie wersje 4K i można trafić na bardzo dobre wersje FHD zbliżone jakością i bitrate, streaming też bywa rożny, ale generalnie dobrej jakości film 4K odróżnisz od razu od FHD i to nie jest kwestia samej rozdzielczosci. Jak dobrze może wyglądać 4K w streamingu można się przekonać oglądając np Fundacje (Foundation)  na Apple TV+

Płyty UHD też powoli można kupić w cenach w których kiedyś były płyty blu ray.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem co prawda hw 55 więc prawie to samo co 65 i napiszę od siebie że śmiało możesz kupować 65. A epsonami pokroju 7300 i innego tego typu rzeczami nie zawracaj sobie głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tw7300, może nie ale tw 9300 to można rozważyć.

Zależy co kto chce oglądać. Jak tylko FHD, to ok ale jak chce sobie włączyć film 4k z HDR, to już Epson wygrywa.

 

Nie mówiąc o dogodności obsługi obiektywu z pilota...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 20:53, emce2 napisał:

Używam ten projektor od 5 lat i do dziś obraz mnie zachwyca. W ostatnim roku przerabiałem garaż na dedykowaną salkę kinową z prawdziwego zdarzenia, w której chciałem przejść na JVC RS2000 ale budżet na na razie nie pozwala więc pozostałem przy HW65ES i obraz wciąż cieszy. Projektor obowiązkowo trzeba skalibrować, żeby wycisnąć z niego maksa. Ja mam źródło z oppo i oglądam na 3 metrowym ekranie z ok 3 metrów i naprawdę nie ma szansy zobaczyć pixela. Gdybym miał dziś kupić projektor full HD i miałbym maksymalnie te 6 tys. netto? Kupiłbym. Filmy 4K ze streamingu to jest pseudo 4K a płyty kosztują krocie. Więc większość materiału to i tak wciąż full HD.

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...