Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Projektor Sony VPL HW65 ES Full HD Kino domowe

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odp gmeru interesuje się tez i magic przeczytałem cały internet dotyczący tego ekranu ( tu na forum jak i na audio coś tam) jak i czekam na test Macieja który ma być w styczniu i nawet dzwoniłem do firmy by się spytać o cenę ( bardzo rzeczowy koleś ) ale pomyślałem ze może coś większego niż 120 cali ( i taniej ) i może coś równie dobrego a kto ma wybrać dobry ekran dla siebie jak nie Maciej, wiec pytałem czemu wybrał ten i jak się sprawuje z konkretnie tym projektorem który chce kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie tkaniny reference white do powierzchni magic screen future mija się kompletnie z celem, bo to są produkty dedykowane do całkowicie innych zadań. W naszej redakcji mamy pełną adaptację otoczenia, a sam ekran ma być jak najlepszym dyfuzorem światła by nie wnosić żadnych zniekształceń do obrazu. Potrzeba nam tego byśmy mogli krytycznie oceniać projektory, bez nakładania na nie przekłamań samego ekranu. Magic Screen z kolei jest tablicą o zmniejszonym rozpraszaniu światła, więc odbija większość światła zgodnie z prawem kąt odbicia = kątowi padania, symetrycznie względem prostej prostopadłej do ekranu. To daje mu bardzo duży potencjał do wykluczania światła spoza osi projektora (lepsza czerń w niezaadaptowanych pomieszczeniach), ale i posiada pewne wady. Generalnie opisałem to wszystko w innych wątkach jak słusznie zauważył pmcomp. Zajrzyj do wątku o MS jak Cię ciekawi i/lub czekaj na pełny test, a jeśli masz pełną adaptację pomieszczenia (ściany, sufit i podłoga na czarno) to bierz tkaninę z serii Vision lub Reference od Adeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałeś się czegoś więcej z odpowiedzi Macieja? Nie sądzę. Odpowiedział Ci dokładnie to samo. Powtórzę, dobrano ekran do pomieszczenia.


gdzieś przeczytałem trafne porównanie do chłopaka w krótkich spodenkach ;} nie mam pretensji wręcz przeciwnie bawi mnie pisanie z tobą ( przez duze T) twoje (T) porównania są tak nie trafione, że gdybym nie lubił się droczyć po prostu bym cie © olał z lenistwa i straty czasu(przez duże C) a na jedno porównanie nawet ci odpowiem © gdyby każdy brał firmę musieli by skasować twoje posty (T) i całe forum w jednym masz racje mam ciety język i jestem wygadany

pozdrawiam

Wiesz gdzie mam Ciebie i Twoja odpowiedź?

Powtórzę ... jesteś leniem, który by tylko brał. Nie dając nic w zamian. Cała dyskusja z Tobą właśnie to udowadnia. I najgorsze, że tego nie rozumiesz albo masz w sobie tyle cynizmu że masz to wszystko w doopie. Takich nie cierpię. Może dobrze, że wcześniej nic tu nie pisałes.

BTW ... nie z przymiotnikami piszemy razem ;).


Luz, poczytaj wszystkie posty pmcompa to zrozumiesz charakter. Jest specyficzny.

Owszem ... nie wchodzę wszystkim i każdemu z osobna do ... doopy.

I nie lubię "sprzedawać się" za 5 złotych. Jeśli już to za dużą kasę ;). Wiesz o tym bardzo dobrze.

Do wiedzy i doświadczenia dochodzi się latami, a w necie jest mnóstwo kmiotków, którzy uważają że wszystko im się od życia należy za darmo i od razu :angry: .

Poza tym pisać o tym samym dziesiątki razy bo ktoś się raczy zapytać zamiast poszukać? To brak netykiety. Szkoda mi czasu.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pmcom jesteś skrajnie zabawny i pasuje do ciebie takie powiedzenie "mówił dziad do obrazu obraz ani razu ;}"

1. nie czytasz w ogolę tego co ktoś pisze tylko odpisujesz by zabłysnąć nawet jak nie masz zielonego pojęcia.

Tu podam ci przykład napisałem tak:

1. mam pytanie w związku z tym ekranem czy dobrze się na nim ogląda i jak się spisywał z tym projektorem bo przymierzam się do zakupu ekranu '130' ( moze jak pociagne projektor to coś większego ?) i własnie ten projektor i skoro wam do testów wystarcza to czy mi do kina domowego specjalnie przystosowanego tez powinien - pytanie stwierdzenie. pozdrawiam

gdybyś tak nie był ślepo zapatrzony w swoje nadmuchane wątpliwą wiedzą ego to może byś zauważył ze napisałem „ do kina domowego specjalnie przystosowanego”

A ty mi tu ni z gruszki ni z pietruszki odpisujesz o projektorze, który już wybrałem ( o czym byś wiedział gdybyś czytał ) a moje pytanie tyczy ekranu ;} ale i tak ci kulturalnie podziękowałem i w następnym poście dalej pytam o ekran do oglądania w ciemnej salce…

…..

dzieki za odp i jestem ciekaw jakosci tego ekranu na którym testował Maciej projektor sony 65 czy jego jakosc była wystarczajaca czy cos mu tam brakuje itp , chodzi mi ogladanie w ciemnej salce pozdrawiam

A ty jak zaczarowana w księżniczkę żaba piszesz :

zastanów się chwilę ... pewnie lepsze byłoby prześcieradło. Koniecznie wykrochmalone dla lepszej sztywności.

Ekran i projektor wybiera się do pomieszczenia a nie odwrotnie.

.. więc drugi raz nie skumałeś że pomieszczenie mam dostosowane ( no chyba że nie rozumiesz pojęcia dostosowany )

2. Straszna z ciebie fochna niczym obrażona primadonna taka nastolatka która za bardzo nie wie jak na siebie zwrócić uwagę wiec na wszelki wypadek zachowuje się jak nadęty bufon bo może tak się uda

3. Potem każesz się dzielić wiedzą po która tu przyszedłem żeby się właśnie dowiedzieć… toż twoje pisanie przypomina bełkot obłąkańca ciągle to samo ;}

4. potem żeby było śmieszniej piszesz że Maciej swoją wędką się nie dzieli .. a wydawało by się że właśnie nic innego tu nie robi

5 potem piszesz „ smakuj powoli wszystkie ryby, zwiedzaj odmęty Internetu i podejmuj decyzję…” toż właśnie to robię, ale taki jeden mi radzi żebym najlepiej wynajął firmę która to zrobi za mnie

I ten osobnik sugeruje ze mam sobie sam odpowiadać na pytania po które tu przyszedłem bo niby to wiem i nie chce się dzielić wiedzą i śmiem się pytać ……………haha ... bo nic innego mi do głowy nie przychodzi

6. Z postu Macieja dowiedziałem się wszystkiego i zdumiony jestem że ty taka alfa i gama tego nie zrozumiała i dalej jak ten nawiedzony piszesz, że dobrano ekran do pomieszczenia i jeszcze sugerowałeś ze powiedziałeś dokładnie to samo próbując się w ten sposób solidaryzować z Maciejem że niby jest on po twojej stronie, żeby było ci raźniej. Rozumiem, że potrzebujesz wsparcia duchowego. Niestety ty nie powiedziałeś nic godnego uwagi a Maciej wszystko co trzeba jak to mówią mądrej głowie dwusłownie a ….. referatu mało ;}

Ale żeby było raźniej to ci powiem że Maciej też nie doczytał że już zajrzałem do wątku MS „ interesuje się tez i magic przeczytałem cały internet dotyczący tego ekranu ( tu na forum jak i na audio coś tam) jak i czekam na test Macieja który ma być w styczniu i nawet dzwoniłem do firmy by się spytać o cenę ( bardzo rzeczowy koleś )

Ale jak widzisz Maciej nie furka jak ty tylko kulturalnie wskazuje drogę o co na forum chodzi

Czyli podsumowując... odpowiedź Macka co do tego ekranu jest wyczerpująca i kończy moje pytania czyli dostałem to po co przyszedłem w jednym poście Maćka a w twoich wielu postach pewnie jak by przeczytał, to we wszystkich jedno wielkie nabijanie postów i robienie sobie biura ogłoszeń, żeby coś sprzedać i dlatego piszesz by pisać

Maćku dziękuje za odpowiedz o to właśnie mi chodziło poszukuje czegoś co nie ma przekłamań i mam zamiar zrobić całkowitą adaptacje i zaproszę nawet na kalibracje i wiem nawet ( tak tak dużo czytam i szukam wbrew pozorom więc trzeba być ostrożnym z osadami bo można się nadziać ) ze w lutym/marcu będzie w okolicach lubelskiego i pewnie zadam jeszcze nie jedno pytanie - to dedykacja dla pm.. ;}

Wow ale strzeliłem genialną odpowiedź ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cos napisz ... tylko więcej merytorycznej treści poproszę :P:D:lol:

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaszwr

Napisz prosze, ile dzisiaj kosztuje MS w wielkosciach o ktore sie dowiadywales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie hehe. Bo to dobry ekran pod konkretnego wymagania. Tutaj Maciej już trochę pisał: http://hdtvpolska.com/topic/33521-magic-screen-nowy-typ-ekranu-projekcyjnego-czy-tylko-marketing/?p=371744

A test zrobimy po prostu bardzo szczegółowy : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mnie szczerze mówiąc najbardziej interesuje porównanie do adeo plano w całkowitych ciemnościach czy warto czy nie, bo ze jak jest w miarę jasno to już wiem ze ekran bryluje mi chodzi o szerokość około 400 cm a ten nie ma takiej choc z drugiej strony adeo plano tez nie widziałem w tej szerokości no chyba ze mogą sklecić pod zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zwijany ekran Adeo jest robiony na zamówienie. I w pewnych aspektach mogą zrobić dużo. Mój też był tak robiony.

Nie wiem jak Plano ale zapewne też. warto zapytać.

W całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu z ciemnymi scianami Magicscreena nawet bym sie nie dotykał tyko wchodził w Adeo z gain 0.9.

Skontaktuj się z firmą Cinematic z Wrocławia, powołaj się na mnie, a potem napisz w tym miejscu wielkie DZIĘKUJĘ. Jak sie będziesz dobrze zachowywał i nie pyskował jak tutaj to może nawet dostaniesz zniżkę ;).

I będziesz zadowolony. Ekran dostaniesz pod drzwi.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mnie szczerze mówiąc najbardziej interesuje porównanie do adeo plano w całkowitych ciemnościach czy warto czy nie, bo ze jak jest w miarę jasno to już wiem ze ekran bryluje mi chodzi o szerokość około 400 cm a ten nie ma takiej choc z drugiej strony adeo plano tez nie widziałem w tej szerokości no chyba ze mogą sklecić pod zamówienie

400cm w 16:9 ????

Chcesz to tym Soniaczem rozswietlic?

Z jakiej odleglosci bedziesz ogladal????

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle z jakiej odległości będzie oglądać, a jaka będzie odległość projektora od ekranu. To jest bardzo jasny projektor.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje wlasnie z jakiej odleglosci zamierzasz ogladac ten 4-metrowy ekran. Odlaglosc z jakiej mozesz skutecznie rozswietlic (badz nie) ekran o konkretnej wielkosci i gainie, mozna sobie znalezc w danych projektora, lub wynikach testu i jest to sprawa oczywista. Ja natomiast chcialbym zwrocic uwage na inny potencjalny problem, czy wlasciwie ich zestaw, dlatego pytam o odleglosc widza od ekranu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. najpierw odpowiem pmcomp dzięki za propozycje chętnie przedzwonię i skorzystam i nawet podziękuje

2. mam 8 metrów do ściany ( tu wieszam ekran) przeciwległej i 14 wszerz

3. czy sony 65 wyrobi na taki ekran nie wiem mam nadzieje ze podpowiecie czy tak, ekran możne być w dowolnym miejscu w tym przedziale 8 metrów to tez mam nadzieje doradzicie :}

Edytowane przez lukaszwr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w tabelach.

Stawiam że projektor od ekranu przy tak wielkiej przekątnej nie dalej niż jakies 3,5-4,0 metra.

Andrzej z Cinematica ma profesjonalne tabele, a nie takie z netu. Jak nie będzie 65-ki to sprawdźcie 55-kę.

173" to będzie wyzwanie. Ciekawe czy ten SONY da radę. W instrukcji podają, że do 300".

O 3D przy takiej przekątnej na 100% można zapomnieć.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. najpierw odpowiem pmcomp dzięki za propozycje chętnie przedzwonię i skorzystam i nawet podziękuje

2. mam 8 metrów do ściany ( tu wieszam ekran) przeciwległej i 14 wszerz

3. czy sony 65 wyrobi na taki ekran nie wiem mam nadzieje ze podpowiecie czy tak, ekran możne być w dowolnym miejscu w tym przedziale 8 metrów to tez mam nadzieje doradzicie :}

Nie rozumiem wypowiedzi.

Czy chcesz ogladac z odleglosci 8 m, czy 8x14m to rozmiary pokoju. Odleglosc widza od ekranu jest bardO wazna rowniez ze wzgledu na dzwiek. Prosze sprecyzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 do montas - kurcze nie znam sie jeszcze zeby tak to ogarnac te wyliczenia :} ale niedługo robie zabudowe wiec wole wczesniej wypytac czy taki ekran jest do ogarniecia z tego projektora

2 do binary - tak pomieszczenie 8x14 jeszcze dziewicze, wiec pewnie w z tego 14 zrobi sie 10 po zrobieniu ścianek z k/g. ale długość 8 metrów zostanie, wiec w tym przedziale 8m mogę zrobić co chce póki co, dlatego pytam teraz zanim zacznę zabudowę, a co do audio to dobrze ze pytasz, bo sie zastanawiam wcześniej własnie czy robić sufit zabudowe stozek po skosach czy na płasko sufit własnie ze wzgledu na dzwiek :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: pytając tutaj błądzisz. Potrzebujesz projektu z prawdziwego zdarzenia i kogoś kto weźmie za to odpowiedzialność. W tej chwili wszystkie wpisy to dobra wujka rada. Co chwila dowiadujemy sie o czymś nowym. Nie ma planów pomieszczenia ani żadnych innych dodatkowych informacji. Prowadzenie kabli, audio, czy tylko KD czy także muza stereo. Za duzo niewiadomych. Z moich doświadczeń wynika, że z takiego pytania w necie wyjdzie ... przypadek. Dałem ci kontakt do bardzo dobrej firmy. robią też wykonawstwo.

Jak Cie stać na pomieszcznie 8 x 14 metrów tzn. budujesz dom. Jak budujesz dom to masz jakis projekt i budget. Tutaj proponuje zrobić tak samo. Bo inaczej wyjdzie wielka kupa i rozczarowanie. A pretensje tylko do siebie i do Pana Boga.

BTW podjął być się budowy domu bez projektu i budgetu pytając tylko wujków w internecie, a robotników i fachowców biorąc spod budki z piwem ???

I don't think so.

:)

Albo zrobisz dobrze od początku albo będziesz potem ciągle poprawiać. Bo o czymś zapomniałeś, bo czegoś nie wiedziałes albo ktoś nie wiedział. Instalacja video jest dość prosta. Schody zaczynają się przy rozbudowanym audio.

EOT z mojej strony.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z tobą ze nic nie zastąpi projektu itp. Ale nie chodzi mi o profesjonalna sale kinowa z prawdziwego zdarzenia bo to kosztuje mam dodatkowe pomieszczenie z którego zamiast robić graciarnie postanowiłem zrobić kino. Audiofilem nie jestem i nie słyszę jakichś tam niuansów i różnicy w brzmieniu miedzy kablem za 300 zł a za 30000. I przez wzgląd na budżet chce to zrobić sam potrzebuje tylko wskazówek nie będę kupował piekarni by zjeść chleb ( choć przymierzam się do kupienia kupna maszynki do pieczenia chleba ;} ) Same podstawy i kilka podstawowych ( tak tak wiem ze to temat rzeka a nie kilka, tak w przenośni napisałem ) spraw wystarczy mi by się cieszyć dużym ekranem. Z twojego punktu widzenia gdy już masz doświadczenie takie wzięcie projektantów rzecz uzasadniona bo masz doświadczenie i wiesz ze można było zrobić lepiej gdybyś wiedział wcześniej, ale ja nie mam aż tak wygórowanych wymagań ani środków by to komuś zlecić . Ja chce to zrobić na raty przez wzgląd na budżet i na początek leci projektor i ekran a potem będę się martwił dźwięk ( ten lepszy - bo na razie cos tam gra) i tak przestałem oglądać filmy w tv bo czekam na to właśnie kino wiec trochę mi się spieszy ;} . Podsumowując zadowolę się tym co zrobię i wyczytam sam lub ktoś doradzi. wiec bardziej będę się martwił złe wybranym ekranem do projektora niz pomieszczeniem z którym mogę robić co chce w dowolnej chwili - no może prócz tego sufitu ;}

pozdrawiam

a zapomniałem dodać najważniejsze dochodzenie do tego samemu sprawi mi większa frajdę nawet jak coś skopie, a jak ktoś to zrobi za mnie ominie mnie cała zabawa jak choćby rozmowa z wami i satysfakcja ze sam to zrobiłem

Edytowane przez lukaszwr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powinies zaczac od zapoznania sie z podstawami teoretycznymi.

O ile wierze, ze wspomniany Sony (z nowa lampa) ma dostatecznie duzo sily aby napedzic tak duzy ekran, bo np moj Epson robi to bez zadyszki, rowniez w 3D, o tyle pomysl o kupieniu jak najwiekszego ekranu, czesty blad poczatkujacych uzytkownikow, jest moim zdaniem bez sensu i unikniesz niepotrzebnych degradacji obrazu i innych potencjalnych problemow wybierajac ekran mniejszy i siadajac odpowiednio blizej ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ty masz projektor i jak to sprawdzić jaki ekran da rade ogarnąć hw65 i w 3d, napisałem o takim ekranie bo mam takie możliwości związane z pomieszczeniem dlatego o takim wspomniałem, żeby się nie okazało ze mogłem wziąć większy :} choc chyba zawsze lepiej z większego zrobić mniejszy niz odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...