Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, riddle napisał:

nie za bardzo potrafię rozszyfrować holenderskie szwarganie. Jak koszty przesyłki? I czy tam jest opcja kupna na FV?
W amzonie.de było 100 PLN taniej jeszcze przy darmowej dostawie. Nie pamiętam jak z gwarancją tylko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, USS-SMAUG napisał:

nie za bardzo potrafię rozszyfrować holenderskie szwarganie. Jak koszty przesyłki? I czy tam jest opcja kupna na FV?
W amzonie.de było 100 PLN taniej jeszcze przy darmowej dostawie. Nie pamiętam jak z gwarancją tylko 

Na Amazonie 2 lata tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, USS-SMAUG napisał:

to czekam na amazonowąlepszą cenę :) 

Zprubuje tiez... ale niedlugo nie WYTRIMAM :D  jak zpredam Onkyo 646...

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :) 

TW9300 wjechał na testy zobaczymy jak się sprawuje w moim pomieszczeniu - mam nadzieję że hw55es w końcu pójdzie w odstawkę ;) 

 

20180319_144509.png

Moja dziewczyna: "Boże ale duży..." dobrze że nie dodała jeszcze że czarny....  :D:D:D

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Irokez napisał:

Witam szanowne grono :) 

TW9300 wjechał na testy zobaczymy jak się sprawuje w moim pomieszczeniu - mam nadzieję że hw55es w końcu pójdzie w odstawkę ;) 

 

 

hw55es to malenstwo przy nim ;) 

Daj znac jak sie sprawuje Epson w polaczeniu z magic screenem :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca tygodnia postaram się opisać co i jak w porównaniu do hw55es z 120calowym magicscreen'em.

Projektor będzie bankowo kalibrowany przez Maćka jednak muszę poczekać do końca kwietnia/maja :(

@Maciej Koper - przyjechalibyście szybciej do 3city :P

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to metodą ewolucji dotarłem z planowanego poziomu przeznaczenia na projektor 6 tys. do poziomu projektora 4k w tym Epsona 9300.

Poproszę o ostatnią w ocenie pomoc. 

Na placu boju pozostały

Optoma UHD 65

Epson 9300

Sony VPL-HW65ES 

I co teraz? Obraz z Soniacza w pełni nas satysfakcjonował. Optomy niestety nie widziałem bo w salonach gdzie byliśmy ich nie było, Epsona nie braliśmy pod uwagę ze względu na cenę więc nie oglądaliśmy obrazu.

Interesują mnie Wasze opinie jak oceniacie obraz Full HD z tych trzech projektorów? Jak się ma obraz z Epsona do pozostałych?

4K uznam za dodatek a więc by porównać nie biorę pod uwagę, choćby ze względu na niewielką ilość dostępnego materiału 4K.

Czy ktoś miał styczność z Optomą 65?

Pomieszczenie jasne ściany i sufit, odległość od ekranu 3,5m, ekran 120"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pepex napisał:

Czy ktoś miał styczność z Optomą 65?

też o niej myślałem, ale nie usłyszałem o niej tu dobrych opinii.

A w ogóle to jesteś w takim wątku, że epson 9300 jest super mega hiper turbo za[beeep]isty i koniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech i nadal będzie hiper jeśli tylko od osoby która miała styczność z całą trójką usłyszę, że reszta wymięka w trybie full HD z 9300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pepex napisał:

No to metodą ewolucji dotarłem z planowanego poziomu przeznaczenia na projektor 6 tys. do poziomu projektora 4k w tym Epsona 9300.

Poproszę o ostatnią w ocenie pomoc. 

Na placu boju pozostały

Optoma UHD 65

Epson 9300

Sony VPL-HW65ES 

I co teraz? Obraz z Soniacza w pełni nas satysfakcjonował. Optomy niestety nie widziałem bo w salonach gdzie byliśmy ich nie było, Epsona nie braliśmy pod uwagę ze względu na cenę więc nie oglądaliśmy obrazu.

Interesują mnie Wasze opinie jak oceniacie obraz Full HD z tych trzech projektorów? Jak się ma obraz z Epsona do pozostałych?

4K uznam za dodatek a więc by porównać nie biorę pod uwagę, choćby ze względu na niewielką ilość dostępnego materiału 4K.

Czy ktoś miał styczność z Optomą 65?

Pomieszczenie jasne ściany i sufit, odległość od ekranu 3,5m, ekran 120"

filmow 4k jest sporo wbrew pozorom i bedzie ich coraz wiecej.

Filmy FHD wygladaja lepiej na prjektorach "4k" bo te upscaluja obraz FHD. Nie sa to oczywiscie prjektory natywne ale to nie w tej cenie.

Jesli nie planujesz ogladac materialow 4k to rownie dobrze mozes poprzestac na HW65ES.

Rozważ tez Epsona TW7300, ktory chyba ma najlpeszy stosunek cena / jakosc z ww. a jak zmienisz zdanie co do materialow 4k to na nim je odtworzysz.

Optome mozna rozwazac  jesli zalezy Ci na ostrosci w materialach 4k, ale w zestawieniu z wymienionymi przez Ciebie ma gorsze mozliwosci instalacyjne, slabszy kontrast, oraz w 4k gorsze pokrycie szerowkiej palety barw niz np TW7300/9300. Oprocz tego to inna technologia: DLP (kolo kolorow) vs LCD w Epsonach i SXRD (odmiana panelu LCD z lepszym kontrastem) w Sony.

Do jasnego pomieszczenia to TW7300 lub Sony i dobry ekran powinny zdac egzamin.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki Szewi za pomoc. 

No to pozostajemy przy Soniaczu ostatecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pepex napisał:

Ok. Dzięki Szewi za pomoc. 

No to pozostajemy przy Soniaczu ostatecznie. 

Przed podjeciem finalnej decyzji warto dla spokoju sumienia zobaczyc sony i Epsona w akcji. Widzieliscie jeden prjektor wiec nie macie odniesienia.

Zawsze najlepiej kierowac sie swoimi spostrzezeniami, poczytac recenzje, zobaczyc prezentacje i porownanie na zywo, bo jednak to nie sa male pieniazki.

hw65es bedzie jak najbardziej spoko, ale Epson jest bardziej przyslzosciowa opcja, mimo ze ma swoje ograniczenia.

Jednak 4K/HDR robia roznice w obrazie na dobrym materiale, nawet na projektorach pokroju "pixel shifters" bez natywnego 4K.

tu masz temat z podobnymi rozterkami:

https://www.avforums.com/threads/epson-eh-tw7300-vs-sony-vpl-hw65es.2075944/

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :D

Niee...nie... nie... a miało już być tak pięknie i prosto...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w cenie do 9000zł najlepszy wybór to chyba będzie Optoma UHD60.
- za 10.000zł można wziąć Epsona TW7300, który ma lepszy kontrast i nasycenie kolorów od Optomy. Ale Optoma ma ostrzejszy, bardziej szczegółowy obraz w 4K i mocniejszy HDR (z tego co widze po YT i testach).  Więc moim zdaniem lepszy wybór to Optoma UHD60 !
- Optoma UHD65 to okolice 13.000zł, a z tego co widziałem nie warto dopłacać 4000zł bo różnice w 60 i w 65 są zbyt małe.
- jednak w cenie UHD65 lepiej już dołożyć tysiaka i wziąć Epsona TW9300 za 14.000zł.

Tak chyba wygląda kwestia wyborów w cenie do 15k zł, wyżej nie patrzyłem bo i tak mnie nie stać :lol:
Poprawcie jeśli się mylę.

Pepex zależy ile chcesz wydać :)
 


Zobaczmy czy tym postem włożyłem kij w mrowisko :P

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pepex napisał:

Haha :D

Niee...nie... nie... a miało już być tak pięknie i prosto...

 

nikt nie mowil ze bedzie prosto, ale lepiej sie zastanowic i podejsc do tego na spokojnie i rozwazyc rozne opcje.

Tak jak mowilem prjektory "4k pixel shifters" prezentuja tez poprawe obrazu standardowego blu ray. Poza tym w TW7300 masz automatyke optyki (ustawienia zoom, ostrosc, odbywa sie za pomoca pilota, nie za pomoca pokretel na obudowie prjektora...).

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale elektroniczne ustawy to nie jest deal breaker przy wyborze projektora bo ustawisz to raz i nie ruszasz, bardziej bajer i wygodne na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to ja już podchodzę od 2 tygodni :D,

Przez ten czas mój limit spokoju się chyba wyczerpał, budżet wzrósł z 6 do 10  a wiem mniej niż wiedziałem :D 

Ale pewnie trzeba będzie zrobić jak zawsze. Raz kozie śmierć, szybka decyzja i tyle :D. 

Ja to bym poszedł w stronę 9300 ale jak zawsze jest jeszcze druga część zestawu, która stawia opór :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak druga polowa zobaczy seans z takiego projektora to Ci wybaczy. Weź 7300 i jak coś zostanie kup prezent dla połowki ;)

Poza tym epsony 7300/9300 pokazują jakość jak dostaną porządny sygnał - czytaj 4k z HDR.
Chociaz jest tu na forum kolega co uparcie męczy te DVD to ja proponuję oglądać 4k. Mecze, filmy to czysta uczta dla maniaków jakości

- w cenie do 9000zł najlepszy wybór to chyba będzie Optoma UHD60.
- za 10.000zł można wziąć Epsona TW7300, który ma lepszy kontrast i nasycenie kolorów od Optomy. Ale Optoma ma ostrzejszy, bardziej szczegółowy obraz w 4K i mocniejszy HDR (z tego co widze po YT i testach).  Więc moim zdaniem lepszy wybór to Optoma UHD60 !
- Optoma UHD65 to okolice 13.000zł, a z tego co widziałem nie warto dopłacać 4000zł bo różnice w 60 i w 65 są zbyt małe.
- jednak w cenie UHD65 lepiej już dołożyć tysiaka i wziąć Epsona TW9300 za 14.000zł.
Tak chyba wygląda kwestia wyborów w cenie do 15k zł, wyżej nie patrzyłem bo i tak mnie nie stać 
Poprawcie jeśli się mylę.
Pepex zależy ile chcesz wydać
 

Zobaczmy czy tym postem włożyłem kij w mrowisko
Epson 7300 to odpowiednik 5040 a nie 4040

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh no to sorry, ale i tak:

The Home Cinema 4000 offers a similar value proposition--it has the same robust feature set, it is within spitting distance of the same brightness, and it comes in $500 cheaper, with the only real difference of consequence being a modest reduction in contrast and a modest to moderate reduction in black levels. Essentially, the HC 4000 is a cost-reduced HC 5040UB for folks who don't need maximum contrast performance for a classic dark theater room.

Szkoda, że nie ma wersji 4040 na rynek Europejski, cena byłaby może poniżej 8k zł

 

http://www.projectorcentral.com/epson-home-cinema-4000-vs-5040ub.htm

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fanek w kwestii porownań:

TW7300:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2016%2F08%2F14%2Ftest-epson-eh-tw7300%2F&edit-text=

Optoma UHD65:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2017%2F07%2F30%2Ftest-optoma-uhd65%2F&edit-text=

na dole ww linka z testem Optomy masz porownanie HW45, Epsona TW9300 oraz Optomy UHD65 oraz ponizsze stwierdzenie:

"Overall our impression is that Epson is doing much better than OPTOMA with 1080P programs" 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Comparative 4K HDR:

First excerpt "The Returning" , the battle scene (see massacre) with the Indians at the edge of the river is in terms of accuracy no doubt possible to the advantage of the Optoma, but the EPSON and its wider color space regains points in terms of colorimetry and contrast.

On the animated film "Me, ugly and wicked 2" curiously all our evaluation criteria are in favor of the Optoma, the type of film (cartoon) reduces the visual difference on the colors, the image is this time more contrasted on the DLP and fluidity and image accuracy definitely come to sit the supremacy of the Optoma.

Finally we have finished this review by the Blu-ray 4K Lucy and new situation, the Epson manages to produce red much more intense than an Optoma struggling to get rid of a yellowish drift and colors less saturated. The contrast is again to the advantage of the TW9300, only sharpness can be found thanks to the UHD65 on the film Luc Besson.

W 4K HDR masz z kolei przewagę Optomy w wielu scenach, jednoznacznie nie stwierdzisz że Epson TW7300 jest lepszy jak oni dodatkowo testowali tu TW9300.
W ogóle na końcu w ocenie końcowej przy jednym projektorze podali " IMAGE QUALITY 4K " gdy w Optomie " Overall image quality", zupełnie inne kryteria, dziwnie testują :?

Ale dzięki za linka

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podjęta decyzja. 

po długich namowach będzie ..... 9300

I teraz tak, jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć ? Geforce GTX 760 nie uciągnie chyba 4K?

Wymienić na ASUS ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB?

Co sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...