Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JS8500 55" SUHD Ultra HD 4K 3D LED LCD Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie tego tv. Obecnie posiadam Samsunga LE40R82B. Kupiłem go chyba z 8 lat temu. Czy zakup tego telewizora to duży krok naprzód w jakości obrazu? Pomijając rozdzielczość bo to sprawa oczywista. Martwi mnie trochę zakrzywiona i błyszcząca matryca. Czy mocno widać w niej odbicia? Z boku będzie dosyć mocno świeciło słońce. Na wprost tv są halogeny led skierowane do dołu. Przy obecnym tv nie sprawiają żadnego problemu. Zastanawiam się jeszcze nad x8509 firmy Sony. Wiem, że soft kuleje ale potrzebuję telewizor do oglądania meczy (nc+) i PS 4. Czasami odtwarzam jakiś film z pendrive i oglądam youtube. Także wielkich wymagań nie mam.

A i jeszcze jedno tą skrzyneczkę z gniazdami można powiesić jakoś za telewizorem? Nie chcę znowu ryć w scianie żeby schować nowy kabel bo jestem świeżo po remoncie.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Tak, postęp będzie duży, jednak faktycznie na zakrzywionym ekranie będziesz miał większe odbicia, konkretnie będą się one "rozlewać" od jednej do drugiej krawędzi. Tu faktycznie można by zastanowić się lepiej nad X8505C, lub Samsungiem JU7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wszedłem w posiadanie modelu Samsung UE55JS8500 - zakupu dokonałem w Media Markt Głogów - TV za kwotę 6.777 PLN.

Widziałem po wcześniejszych postach, że ten model wcześniej komuś udało się zakupić w kwocie 6599 - lecz na dzień 08.12.2015 cena, którą zapłaciłem była najniższa z możliwych (internet+sklepy stacjonarne) - dodatkowo system rat 50x0% zmobilizował mnie na tyle, że pojechałem i zakupiłem choć wcale tego w planach nie miałem.

Moja stara wysłużona plazma Panasonica TX-42PV700P została oddelegowana do pokoju dzieci :)

Czemu akurat ten model ?

Jakiś tydzień temu postanowiłem trochę poczytać o obecnych technologiach wykorzystywanych w telewizorach. Wyszedłem z "branży" już dawno temu - wcześniej nic poza telewizorami plazmowymi się dla mnie nie liczyło. Stawiam przede wszystkim na jakość obrazu - to jest dla mnie najważniejszy aspekt determinujący wybór konkretnego modelu.

Tak oto otworzyłem sobie to forum i zacząłem czytać.

Założenie było takie aby kupić model "przyszłościowy".

Moją uwagę po serii testów tutaj opublikowanych skupiła seria JS Samsunga. Parę dni później wpadła mi w ręce gazetka MM Głogów z promocją na ten model w w/w kwocie więc wybór stał się dla mnie oczywisty.

Jakość obrazu jaką generuje ten model na ustawieniach fabrycznych w zupełności spełnia moje oczekiwania. Co prawda kontrast nie jest taki jaki w telewizorach plazmowych - czerń nie jest taka jak chociażby w modelu Panasonic TX-55ST60E który kosztował 2.500 PLN ale wszystkie te technologiczne rozwiązania, które producent zastosował w tym modelu sprawiają, że obraz jest po prostu bajeczny.

Zaaplikowałem z jednego z zagranicznych for dwa ustawienia dla trybów Standard oraz Kino, po których ten TV dopiero pokazuje na co go stać.

Podzielę się z Wami ustawieniami:

Tryb FILM:

Podświetlenie: 8

Kontrast 100
Jasność 45
Ostrość 20
Kolor 50
Odcień 50/50
Balans bieli:
2 Punktowe
R offset 3
G offset 8
B offset -3
R gain -3
G gain -12
B gain 2
10 Punktowe
1. 30, 25, -43
2. 2, 0, 1
3. -7, 0, 4
4. -4, 0, 1
5. -7, 0, 5
6. -5, 0, 0
7. -5, 0, -3
8. -4, 0, -3
9. 0, 0, 0
10. 0, 0, 0
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Red 36 7 2
Green 34 48 7
Blue 1 7 49
Yellow 55 48 5
Cyan 30 56 62
Magenta 28 11 58
Gamma: -1
Odcień koloru: Ciepły 2
Auto Motion Plus: Wyraźny/Standard *wg. własnych preferencji
Diody Smart LED: Standard
Czerń kinowa: On
HDMI Black Level: Niskie
Wszystkie pozostałe dynamiczne ustawienia wyłączone.
Tryb Standart:
Podświetlenie 9
Kontrast 88
Jasność 45
Ostrość 20
Kolor 50
Odcień 50/50
Balans bieli
2 Punktowy
R offset 1
G offset 3
B offset -6
R gain 7
G gain -1
B gain 7
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Red 39 6 2
Green 28 49 6
Blue 1 6 45
Yellow 53 46 5
Cyan 24 57 64
Magenta 31 10 60
Gamma: -1
Odcień koloru: Ciepły 2
Auto Motion Plus: Wyraźny/Standard *wg. własnych preferencji
Diody Smart LED: Standard
Czerń kinowa: On
HDMI Black Level: Niskie
Wszystkie pozostałe dynamiczne ustawienia wyłączone.

Mam teraz pytanie do użytkowników tego modelu, a w zasadzie dwa pytania:

Używam kina domowego. Dekoder NC+ podłączony do TV za pomocą HDMI a do Ampli Onkyo (brak HDMI) kablem optycznym Toslink.

Pilot smart ładnie sparował mi się z dekoderem (przełączam kanały) i amplitunerem (reguluje głośność).

Dźwięk Dolby Digital podawany przez dekoder - amplituner rozpoznaje prawidłowo - wszystko działa jak należy.

Teraz pytanie - oglądając filmy 4K udostępnione przez Samsunga czy poprzez Youtube materiał gdzie mam pewność, że dźwięk jest Dolby Digital bądź DTS - amplituner nie rozpoznaje tegoż formatu i przyjmuje chyba stereo.

TV spięty kablem Toslink z amplitunerem. W ustawieniach dźwięku w TV za bardzo nie ma opcji (bądź ja nie widzę) aby wskazać, że dźwięk ma iść przez kabel optyczny - ew. jakieś dodatkowe ustawienia typu Audio Passthrough. Mam do wyboru tylko wyjścia: Głośniki TV, Dźwięk Bluetooth oraz Wyjście optyczne, które wybrałem.

Dźwięk jako taki działa na ampli (TV wyciszony do zera - dźwięk na kinie domowym z Youtube czy innych aplikacji) lecz tak jak mówię ampli nie przełącza się w tryb Dolby Digital - tak jakby TV nie puszczał dźwięku przestrzennego czy ktoś może powiedzieć dlaczego ?

Drugie pytanie jest odnośnie pilota Smart. Gdzieś obiło mi się o uszy, że powinien on się podświetlać - to znaczy przy zgaszonym świetle przyciski powinny być podświetlone. Powiem szczerze, że u mnie nic się nie podświetla - jest ciemno wobec tego w przypadku nocnych seansów jest totalna męczarnia w szukaniu odpowiedniego przycisku na pilocie, który akurat nas interesuje - jak jest u Was ?

Podsumowując:

Zdaję sobie sprawę, że w pieniądzach, które wydałem mógłbym nabyć 65" monstrum H6400 - jednakże tak jak mówiłem jest to TV obsługujący rozdzielczość 1920x1080 a ja chciałem coś przyszłościowego.

Miałem duży dylemat - ale akurat modelu 65H6400 nigdzie nie mogłem znaleźć tak aby kupić go w systemie ratalnym na dogodnych dla mnie warunkach.

Nie żałuję jednak - mam 55" telewizor generujący naprawdę bajeczny obraz przygotowany na technologiczne "jutro".

Wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwość co do tego modelu - serdecznie polecam.

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem trzeba ręcznie ustawić dźwięk Dolby w menu.

ccb72251fb4ad3920e79092794646b04.jpg

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie te opcje wyszarzone tylko PCM zaznaczone + Poziom dźwięku DTV również mam wyszarzone - natomiast mam aktywny Format dźwięku HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wszystkie te opcje wyszarzone

Spróbuj pościć coś Dolby z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak zrobię. Wieczorkiem dam znać.

Jeszcze jedno pytanie - grając na konsoli Xbox One - po włączeniu trybu Gra - w celu obiżenia input lagu - obraz robi się bardzo jaskrawy a kolory przesycone - wygląda podobnie jak w fabrycznym trybie dynamicznym. Prawdę powiedziawszy przy grach mi to nie przeszkadza ale pytanko do użytkowników - modyfikowaliście ustawienia wyświetlania obrazu w tym trybie ? Będą one miały jakikolwiek wpływ na wartość input lag ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem tu nowy, więc na wstępie chciałbym się przywitać.

Od niedawna jestem posiadaczem 48js8500.

Mam pytanie. Na ekranie co jakiś czas pojawia mi się coś takiego:

https://www.google.pl/search?q=degradacja+pikseli+na+kana%C5%82ach+hd&espv=2&biw=1485&bih=696&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjU94m_ydPJAhVFw3IKHfeLAIEQ_AUIBigB#tbm=isch&q=z%C5%82y+odbi%C3%B3r+tv+cyfrowej&imgrc=slu6RX0iEYFlvM%3A

Niestety, nie byłem w stanie zrobić zdjęcia, ponieważ problem wystepuje tylko prze milisekunde, zwykle przy zmianie scen.

Na starym telewizorze sharp 830e nie miałem takiej sytuacji.

Czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sygnał (przytrzymaj długo klawisz info).Popraw kabel/wtyczkę antenową i zobacz czy statystyki sygnału poprawiły się. Można też spróbować ręcznie dostroić kanał DVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie uważacie że ustawienia które są podawane na forum pod ten model TV nie są zbyt blade?Jak mógłbym je "ożywić"?Jak sprawuje sie 3D w tym modelu?Nie mam okularów i zastanawiam się czy kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko małe ALE :

Mam S 9000 i wpisałem podobne parametry z portalu w USA i jak zobaczyłem co to jest to ....

Po prostu DRAMAT !!!

Maciek zrobił mi Kalibrację i wszystkie ustawienia do mojego TV były Inne !

Myslę że ekrany wszędzie są inne i musimy robić Kalibrację do swojego TV indywidualnie !?

Sam POLECAM Macka Pełny Profcjonalizm !!!

PS.

Obraz teraz BAJKA :):) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis po dogłębnych testach kupiłem to cudo. Porównywałem go do wielu tv z tego roku i wygrał we wszystkich kategoriach. Odczyt z dysku zewnętrznego wszystko jak leci. Smart bajka. Filmy 4k bajka. Nie żałuję ani złotówki. Sony Panasonic Philips z tego roku to jakaś kpina jest. Poza ambilightem nic do zaoferowania. Panasonic jedynie jakość wykonania. LG ma fajny Smart ale ostatecznie wybrałem js8500

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na zagranicznym forum avsforums rozgrzała dyskusja odnośnie niebieskich powidoków w narożnikach ekranu.

U siebie do tej pory nie widziałem tego efektu - do dnia dzisiejszego.

Szczególnie w scenach z jasnym tłem są one widoczne - w zależności od ustawień obrazu mniej lub bardziej widoczne - czy ktoś z Was ma z tym problemem do czynienia ?

Wielu userów tego forum wymieniało w ramach gwarancji swoje egzemplarze ale problem nie ustępuje - czyżby wada fabryczna tego modelu ?

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że nie mam już możliwości edytowania poprzedniego postu muszę zdublować za co przepraszam z góry.

Dziś wykonałem telefon do Media Markt celem zareklamowania tego telewizora.

Zalecam by każdy z Was odpalił sobie opcje Testu obrazu dostępną w Menu - szczególnie na szarej planszy doskonale widać efekt niebieskich plam w narożnikach.

Ceny też za granicą drastycznie spadły (500$). Samsung zaczyna chyba mieć problem z tym modelem z racji fali napływających reklamacji.

W dniu dzisiejszym mają do mnie dzwonić z MM Głogów i mam im przesłać maila reklamacyjnego z załączonymi fotografiami przedstawiającymi owe zjawisko.

Patrząc po wcześniejszych reklamacjach użytkowników forum avs będę chyba domagał się zwrotu gotówki bo niektórzy reklamowali po kilka razy otrzymując sprzęt w dalszym ciągu wadliwy.

Ja mam o tyle trudną sytuację, że zakupu dokonałem na raty - pierwszą z nich już zapłaciłem więc dodatkowo pewnie formalności bankowe mnie czekają.

Istny strzał w stopę Samsunga - flagowa seria i takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam takich plam nie mam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina transportu do sklepu i wystawy na półkach ja wziołem dziewice i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez polskiej gwarancji producenta. Samsung już się wypowiedział, że ten TV nie jest przewidziany na rynek polski i gwarancja nie będzie respektowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Dla wszystkich zainteresowanych kupnem tego TV kilka fotek robionych w nocy. Starałem się robić w jak największej jasności obiektywu aby wyłapać wszystkie chmurki i świecenia. Często wynik to więcej niż normalnie widać. Po kliknięciu foty w większym rozmiarze.

Czerń oleda to nie jest ale ogólnie jest dobrze.

7c57a34f378eaf9emed.jpg

09a41c6a81d371b8med.jpg

ffa7db3d6b462ce9med.jpg

Da się wyłapać małe chmurki w górnym rejonie:

5113789f73a6612dmed.jpg

865eb59730f2d205med.jpg

eb94c8b8b899cc46med.jpg

I tutaj ta sama fotka ale aparat już nie ustawiał f 1/8 i nie łapał tyle światła. To bliższe temu co naprawdę widziałem i pokazuje jak fotka może zmienić stan rzeczy.

0c98e53a2a0fa575med.jpg

Pod dużym kątem widać skąd wydobywa się podświetlenie na górnej krawędzi.

8bc57edd162e653emed.jpg

Ale pod takim kątem tylko najwięksi kaskaderzy oglądają:

8600d8c6d5990a75med.jpg

Ta sama plansza co wcześniej ale na wprost.

b07ef3d013d0d424med.jpg

Kilka przypadkowych fotek:

5f1d0d82967caf7fmed.jpg

ce10c6df4c1748edmed.jpg

fa1713ed4f8693fcmed.jpg

d5a6fb9cbe6a958dmed.jpg

Jak również krótki film. Efekt bandingu lub dse jest znikomy. Jak teraz to oglądam to nie wiem czy lekkie "zabrudzenia" wynikają z tv czy ekranu na, którym teraz odtwarzam - monitora lg dm2752. Z pełną szczerością mogę powiedzieć że w czasie oglądania meczów banding/dse jest dla mnie niewidoczny.

https://youtu.be/ABVcSoku9PM

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za włożony trud i podzielenie się fotkami

Moim zdaniem jak na krawędziaka jest bardzo dobrze napewno lepiej niż na ju7000

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie też jestem mile zaskoczony obrazem a nawet dźwiękiem jak na głośniki tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także dziękuję za trud i wstawienie wrażeń. Na pewno przyda się to wielu kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam w SMART HUB wiwat tv cala kablowka po rosyjsku ponad 200 kanalow w tym meczyki i inne takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...