Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JS8500 55" SUHD Ultra HD 4K 3D LED LCD Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do osób posiadających ten TV ...jak go oceniacie(obraz,kąty boczne,itp.) czy jest warty kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny model tv. Miałem brać ju7000 ale nie żałuję że to właśnie js8500. Fakt że droższy ale obraz zyleta.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny model tv. Miałem brać ju7000 ale nie żałuję że to właśnie js8500. Fakt że droższy ale obraz zyleta.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A jak w tym modelu kąty boczne?Sporo obraz traci na wartości jak nie siedzimy na wprost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedłu testu do 16 stopni nie traci czyli typowo dla paneli VA http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/js8500

filmik w tescie pokazuję dość jasno jakie są kąty oglądania na panelach VA http://hdtvpolska.com/topic/35364-test-samsung-js8500-55-suhd-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-tizen/

Czyli nie jest to dobry wynik wystarczy ruszyć głową i już obraz będzie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>To są typowe kąty oglądania dla paneli VA , ani lepsze ani gorsze od innych tv z panelami VA. Lepiej oglądać na wprost ale pod lekkim kątem tragedii nie ma.</p>

<p> </p>

<p>Jeżeli zależy ci na tv do oglądania pod większym kątem tak do około 40 stopni bez strat to zainteresuj się tv na panelu IPS np lg 55uf950V w cenie od 6900zl , może coś spadnie po nowym roku. Test tego lg jest na forum. Są też sony i panasonic na IPS ale ten lg jest wyjątkowo dobry. Inne tańsze modele lg to już nie to samo co ten 950V . </p>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał wybrać się na "oględziny"i zobaczyć te tv bo nie wiem też czy nie kupić oleda bo tam kąty są zdecydowanie lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że do oleda w czerni "trochę" mu brakuje , ale nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że do oleda w czerni "trochę" mu brakuje , ale nie ma tragedii.

Oj nie tylko ..Bo kontrast też ma powalający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy u siebie też zauważacie, że obraz się trzęsie?

Jakby kamerzyście trzęsła się ręka przy filmowaniu.

Można to jakoś wyeliminować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj sobie motion plus.

Wysłane z mojego SM-G900F

Mam ustawione 10/4. Nie chce przesadzić, zeby teatru nie było.

Gorzej jest na filmach z internetu, samsung smart tv, czy aplikacji typu hbo go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale serio taki telewizor kupuje się, żeby oglądać szajs z internetu? Telefon nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie jest do 10/6. Ogólnie to jeśli kamerzyscie ręka drżała to nic nie zrobisz. Chyba, że mu polejesz... ;)

Juras: w telewizji wartościowego materiału jest tak malo, ze faktycznie trzeba odpalac neta...

Wysłane z mojego SM-G900F

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy słychać jakikolwiek wentylator (oczywiście w ciszy i przy wyłączonym lub ściszonym TV) jak to ma miejsce w JS9000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to js8500 nie ma pasywnego chłodzenia

Przykladalem prawie ucho do connecta i jest cisza. Z tyly obudowy tez nie dochodzą jakieś dziwne.dźwięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli nie ma aktywnego chłodzenia ma pasywne i o to chodzi. Dzięki za informacje.


A powiedz jak chodzą filmy z DLNA lub USB, jak SMART się sprawuje ? I jak się sprawa ma z tymi kropkami na matrycy o których czytam w komentarzach - są, niema - może to tylko jedna lub dwie osoby miały - wada fabryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to podpytaj osoby które go męczą na codzień

Smart sprawuje sie dokladnie tak samo jak np w ju7000. Delikatnie szybciej działa dopiero od js9000 ale to naprawde sa ulamki sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaką kombinacją klawiszy wejść w ustawienia telewizora i sprawdzić ile czasu działał czy ile razy był restartowany czas? W jednym ze sklepów usłyszałem że gościu nie pokaże mi tych ustawień bo telewizor straci gwarancję smile.gif Niestety w większości sklepów typu mediam czy rtveuro w mojej okolicy jest po jednej sztuce-wystawka. Jeszcze jedno ściągnąłem sobie z forum plik testowanie_tv_monitorow i są tam obrazki testowe. Na kompie pokazują mi że są w rozdzielczości hd a na telewizorze ni są na całej powierzchni matrycy-coś trzeba przestawić w telewiz?? czy sam powinien wyświetlić oryginalną wielkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

W końcu i do mnie dotarł 65js8500. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, w moim pokoju po powieszeniu na ścianę prezentuje się bardzo ładnie. Posiadam telewizje z netii i pierwsze zaskoczenie że świetnie radzi sobie z kanałami HD, wyglądają one bardzo dobrze i poprawnie - dodam że nie mam profesjonalnej kalibracji tylko ustawienia własne na podstawie podpowiedzi z różnych for. Jeśli chodzi i kanały SD to tu cudów nigdy nie będzie, jest po prostu poprawnie. Drugą rzeczą jaką sprawdziłem jest uruchomienie zarówno filmów Full HD jak i UHD z dysku zewnętrznego, soft radzi sobie bardzo dobrze z odtwarzanie, beż żadnych problemów, szybkie ustawienia dla napisów i już można w pełni oglądać. Materiał UHD czy to z youtuba czy z Netflixa wygląda rewelacyjnie już teraz a co mówić jak już będzie po kalibracji.

Tv szukałem bardzo długo, czytając i analizując wszytskie informacje znalezione w necie...pomimo jeszcze krótkiego czasu użytkowania nie żałuję nawet złotówki wydanej...

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, postaram się odpowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, postaram się odpowiadać

Ile dałeś i gdzie kupowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 9400zł wraz z usługą przywiezienia i montażu na ścianę. Zakupiłem w Saturnie jak właśnie mieli promocję i od ceny wyjściowej (czyli 10.999zł) odejmowali chyba koło 14% jeśli wzięło się usługę z serwisu. Podsumowując:

TV z montażem na ścianę - 9400 zł

wieszak - 449 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę tą promocje raz w miesiącu jest...a zamawiałeś w sklepie czy prze internet?a jaki miałeś wcześniej TV?Też zastanawiam się nad kupnem tego TV lub OLED ale tylko Full HD bo na więcej nie będzie mnie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...