Skocz do zawartości
Gmeru

LG 105UC9V wjechał do Media Markt. WOW 105" 5120x2160p

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie może newsy z IFA czy CES o gigancie od LG? Mowa o 105 calowym lcd led z rozdzielczością bagatela 5120x2160p. Mówiono, że szybko pojawi się w sklepach ale trudno było w to uwierzyć. Wchodzę dzisiaj do MM Wawa Aleja Krakowska i co widzę?

.......... obym dożył takiego czegoś kiedyś w domowym zaciszu ; ) Ktoś zamawia? :DDDDDD

XNU6mh.jpg

LKDHSw.jpg

EpnKPG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tę cenę to przypomniały mi sie dawne czasy, kiedy to oglądałem pokaz pierwszej plazmy. Dostepna była wyłacznie na zamówienie :) . Cena była podobna (tylko chyba w milionach) To było ok 25 lat wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem budować dom. Koszt tej inwestycji był niewiele wyższy, niż cena tego telewizora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patrząc na tę cenę to przypomniały mi sie dawne czasy, kiedy to oglądałem pokaz pierwszej plazmy. Dostepna była wyłacznie na zamówienie :) . Cena była podobna (tylko chyba w milionach) To było ok 25 lat wstecz.

Źle pamiętasz.

Pierwsza plazma Philipsa to cena 69.999 zl co bylo ceną kosmiczną jak na tamte czasy. taki seledynowy kolor z zewnętrznæ skrzynką. To był rok ok. 1998-1999.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle pamiętasz.

Pierwsza plazma Philipsa to cena 69.999 zl co bylo ceną kosmiczną jak na tamte czasy. taki seledynowy kolor z zewnętrznæ skrzynką. To był rok ok. 1998-1999.

Pozdro

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yh chyba się nie zdziwicie, że już się sprzedały sztuki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yh chyba się nie zdziwicie, że już się sprzedały sztuki? :D

Szybko schodzą, dlatego kupiłem 3 sztuki. Salon, kuchnia, łazienka :D

Wysłane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za taką kasę to kupisz całe świetne kino domowe i jeszcze starczy na jakąś furę :)

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No w czymś takim to dopiero 4K tfu 5K ma sens istnienia a nie jakieś maluszki robią i wciskają 4K gdzie popadnie, ale kurcze cena z kosmosu :) i to nawet nie OLED a IPS ale efekt oglądania grania czegokolwiek na czymś takim musi być i tak piorunujący :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę takiego tylko bez krzywizny i jako OLED !!!!!!! :) Może za 10 lat takie właśnie cudo kupi za te max 30000 zł :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki rozmiar bez krzywizny? To powodzenia w ogarnianiu ekranu z takiej odległości jak to powinno się oglądać ; ) Krzywizna MUSI być w takich rozmiarach. Jak IMAX. I tak jest bardzo ale to bardzo minimalna. Mogłaby być większa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to 21:9 wiec wcale nie taki duży :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy duzy, czy nie duzy, to kwestia indywidualnej oceny.

Pewne jest, ze daje szerszy i wyzszy obraz dla Cinemascope niz wyswietlacz 16:9, o tej samej sama przekatnej, a wiec wiekszy obraz w formacie kinowym i to bez poziomych pasow, a o to filmozercom chodzi, jesli nie wymagaja/wola napisow pod obrazem

Dyskusja imho jalowa, bo za te kase, to sobie mozna dobudowke zrobic i kino urzadzic. Jeszcze na komputer do grania w 4k starczy.

Fajnie za to, ze mozna sobie podejrzec, jak UHD wyglada na takim rozmiarze ekranu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki rozmiar bez krzywizny? To powodzenia w ogarnianiu ekranu z takiej odległości jak to powinno się oglądać ; ) Krzywizna MUSI być w takich rozmiarach. Jak IMAX. I tak jest bardzo ale to bardzo minimalna. Mogłaby być większa...

Chyba ci podpasowały te krzywizny :lol: co mi z tego ze może i lepiej to obejmie wzrokiem, może ! bo jeszcze go nie widziałem na żywca, za kilka dni zobaczę w Arkadii, o ile go ktoś już nie kupił :D Wracając do tematu to obraz ma niestety takie zniekształcenia geometrii, gorsze jak kiedyś nieszczęsne tylko pod tym wzgledem kineskopy.Ja tego nigdy nie przełknę jak i większość wiedofilów.Za długo już w tym siedzę.IMAX -a porównujesz z tym ekranem jak obliczyłem mającym wymiary 105 x 245 cm ;) .Tam też komfort oglądania raczej jest chyba tylko z ostatniego rzędu a i tak trzeba głowę a raczej oczy zadzierać do góry , bo jest obraz za duży do tej małej odległości od niego.Trapez też tam jest nie mały i krzywizny dopiero na takiej powierzchni mogą być IMO.Odbicia świateł itp na tym ekranie w domu to pewnie jak by postawił szerokie lustro :) .

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 cali w sypialni przed zaśnięciem to dobra sprawa,ale dla tych co posiadają już projektory 4K 150-200 cali,do oglądania w salonie,to żadna rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...