Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co ludzie pisza to w tym wyzszym modelu tez to jest ale to zalezy od ogzemplarzu czy bardziej czy mniej jest to widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zaciemnienie, niedoświetlenie rogów. Ja mam model 55H6470. Matryca jest z oznaczeniem 55A czyli Samsunga , nie dało mi spokoju i wszedłem w tryb serwisowy.Nie dość,że rogi niedoświetlone to na dole matrycy widzę na niektórych tłach świecenie diod. Najlepiej przed kupnem sprawdzić w sklepie podświetlanie matrycy o ile to sprzedawca umożliwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega 'belive' dobrze prawi :D. W moim h6400 zaciemnienia rógów są tak delikatne (matryca AUO), że praktycznie niezauważalne. "janokl' powieś wyżej telewizor to nie będziesz widział żadnego świecenia diod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tv powieszony dokładnie na wysokości oczu, siedzę centralnie około 3,5 metra od tv, więc to chyba najlepsze spojrzenie na obraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak pisalem o zaciemnieniach lekkich rogow a nie o tym ze widac diody podswietlajace tv to juz nie jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem się przejść po sklepach, i zauważyłem dziwną regułę w telewizorach h6200 h6400 i h6500 a nawet w Sony seri 828 oraz 905.

Chodzi o to, że zgrałem sobie pare filmów na pendriva. Filmy w formacie mkv 17,5 GB pozostałe mniej więcej po 9 GB. Na wszystkich telewizorach do których podłączyłęm pendriva (z pominięciem jakiegoś samsunga 4K za 11000 zł) było widoczne znaczne śnieżenie obrazu na ciemnych ale również i jasnych scenach (wyglądało to mniej więcej tak jakby ktoś w aparacie fotograficznym ustawił zbyt wysokie ISO). Dodam, że posiadam TV samsunga D6500 i czegoś takiego u mnie nie ma, odtwarzając filmy na PC również jest ok, więc odpada jakość filmów bo po prostu są takie jak powinny być.

Czy isnieje możliwość, że w tych wszystkich TV są włączone jakieś ustawienia sklepowe i dlatego powstaje jakieś śnieżenie? Czy może są jakieś dodatkowe ustawienia żeby to poprawić? Chętnie posłucham jakiś podpowiedzi bo szczerze mówiąc odeszły mi dziś chęci na zakup TV, ale czy jest możliwe że nowsze TV są gorsze od starszych ? no coś tutaj raczej nie gra, tym bardziej że problem pojawiał się na TV różnych firm, a chociażby tutaj w teście telewizor jest chwalony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem w koncu 40h6470. Na razie jako sygnał mam dvbt, FTA z satelity, blu ray i komp. Na początku wkurzaly mnie ustawienia. Używałem trybu netralnego i standard, do momentu, gdy na jakiejś stronce znalazłem ustawienia na trybie film i teraz obraz mi odpowiada.

Funkcje multimedialne super. Teraz jestem zadowolony z zakupu.

Czas na wybór 65 cali. Ostatnio widziałem thomsona 65uz7866 4k i powiem, ze obraz był całkiem całkiem.

Nie moge sie zdecydować FHD czy UHD. Wiem, ze mało jest materiału 4k w tym momencie ale tv nie kupuje na rok. Nie zdążyłem na obniżkę w Saturnie, a 65hu7500 był za 12600. Możecie cos poradzić w 65 calach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy isnieje możliwość, że w tych wszystkich TV są włączone jakieś ustawienia sklepowe i dlatego powstaje jakieś śnieżenie?

Jest wręcz pewne :) Ustaw sobie optymalny tryb, który został opisany w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chemicus", podeślij tą stronkę z ustawieniami..

A włączacie funkcje eco ??? Czy pomijać to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wręcz pewne :) Ustaw sobie optymalny tryb, który został opisany w teście.

Skoro tak mówisz... :) Zamówiłem dzisiaj TV przez neta, żeby jednak była możliwość oddania w przypadku kiedy to śnieżenie będzie dalej występowało. Mam jednak nadzieję że będzie dobrze, bo nienormalne byłoby żeby seria D była lepsza od H :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plik zassał się na TV (pamięć TV zajęta), a gra się nie instaluje samoczynnie. Być może mój Tv jest skopany i gra się nie instaluje. Próbowałem wrzucić na PENA 16GB - ale także lipa - plik z grą na penie jest, ale instalacja nie rusza.

Może coś ktoś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. Spróbuję dziś u siebie i dam znać.

Przy okazji zapytam czy korzysta ktoś z Was z aplikacji Smart View 2.0 na Androidzie? Bo u mnie działa w połowie. Można oglądać na telefonie (SGS4) obraz z TV, ale nie mogę przełączać kanałów na NC+ (HDMI1) jest tylko możliwość przełączania kanałów DVB-T, słowem nie ma możliwości zmiany źródła z TV na HDMI1, HDMI2 itp. a wydaje mi się, że wcześniej była taka możliwość, może źle ustawiłem w TV wybór kanałów? No i oczywiście w drugą stronę w ogóle nie działa gdyż na TV z SGS4 nie da się nic wysłać. Jak to jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie lepszym wyborem H6600 czy Sony KDL60W605B chodzi mi o filmy ,gry ,czerń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom kupiłem na początku roku F6440 w 40", niestety obraz ma widoczne ogólnie znane wadu (mnie to przeszkadza). Do swojego pokoju potrzebuję coś większego 55 lub 60" , i raczej planowałem olać Sama ale spotkałem kilka recek Samsung`a UE55H8000 w których wypada ponoć znakomicie. Będziecie go testować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się zorientować jak obraz takiego 55H6400 ma się np do Sony 46HX850 (którego jestem posiadaczem)?

Wprawdzie mojego HX850 zmienię dopiero na jakiś OLED 4k za jakiś tam czas, ale w tej chwili potrzebuje kupić TV jako prezent na 60 urodziny ojca. Planowałem 60 cali na 60 lat, ale dobre 60 cali chyba jest po za moim budżetem więc poluje coś w okolicach 55. Ponieważ jestem bardzo zadowolony z mojej 850-ki chciałbym kupić

coś co prezentuje przynajmniej taki sam poziom jeśli chodzi o jakoś obrazu. Czy H6400 prezentuje taki poziom? TV byłby głównie używany do oglądania NC+.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpię by ten Samsung był bliski HX850 ,no ale nie jestem pewnien....kiedys miałem w domu hx855 55 cali i obraz był swietny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się zorientować jak obraz takiego 55H6400 ma się np do Sony 46HX850 (którego jestem posiadaczem)?

Wprawdzie mojego HX850 zmienię dopiero na jakiś OLED 4k za jakiś tam czas, ale w tej chwili potrzebuje kupić TV jako prezent na 60 urodziny ojca. Planowałem 60 cali na 60 lat, ale dobre 60 cali chyba jest po za moim budżetem więc poluje coś w okolicach 55. Ponieważ jestem bardzo zadowolony z mojej 850-ki chciałbym kupić

coś co prezentuje przynajmniej taki sam poziom jeśli chodzi o jakoś obrazu. Czy H6400 prezentuje taki poziom? TV byłby głównie używany do oglądania NC+.

Pozdrawiam,

Piotr

Jeśli kupisz 55" to jest szansa, że H6400 będzie trochę lepszy ze względu na bardzo wysoki kontrast natywny. W innym przypadku HX850 zatriumfuje dzięki funkcji wygaszania lokalnego, którą posiada.

Rodzicom kupiłem na początku roku F6440 w 40", niestety obraz ma widoczne ogólnie znane wadu (mnie to przeszkadza). Do swojego pokoju potrzebuję coś większego 55 lub 60" , i raczej planowałem olać Sama ale spotkałem kilka recek Samsung`a UE55H8000 w których wypada ponoć znakomicie. Będziecie go testować?

Na pewno, jednak nie w najbliższym czasie. Na celowniku mamy teraz H7000 ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa różnice miedzy 6400 a 6600 warto dopłacać ?

Mam na oku trzy modele

Samsung H6600

Samsung UH 6900

Sony KDL55W805BBAE2

Ceny praktycznie identyczne ,co brac ,co brac ? ;/

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać do h6600 bo oba maja 400hz a różnica wynosi prawie 200e .Czy h6600 ma lokalne wygaszanie obrazu ? .czy różnica to tylko tunery które mi sa zbędne .Dzieki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 6410 ma inny stojak od 6400 (mi sie podobają bardziej dwie małe stopki z boku ,no i jest cały biały ) jest jeszcze 6470 no i 6600 ,jesli ktos wie jaka jest różnica ? Ten tv UHD nie chce bo jednak matryca 50 hz to jest zbyt mało .Chcialbym dzis kupic i czekam ba info czy warto dopłacać te 250 euro do 6600 ?

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...