Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się że jednak Panas ma również w ofercie serię na matrycy VA + upłynniacz, seria ta nosi nazwę AS640, poniżej jest test wersji 40''

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx40as640b-201406183815.htm

I dla porównania test Samsunga H6400 o tej samej wielkości z tej samej stronki :

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm

Upłynniacz Samsunga chyba będzie jednak lepszy ? Maciej upłynniacze Samsunga przeważnie wyżej oceniał od tych Panasa. Samsung też na pomiarze niżej zszedł z czernią.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla porównania testy Samsunga H6400 i Panasa AS640 robione na jednym portalu :

http://www.avforums.com/review/panasonic-as640-tx-48-40-55-as640b-LED-TV-review.10436

http://www.avforums.com/review/samsung-h6400-ue55h6400-3d-led-lcd-tv-review.10295

Poniżej jest post w którym jest chyba opisana pewna niestabilnosć działania upłynniacza :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1059300-post9.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1057882-post8.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1058156-post11.html

Ogólnie to przydałby się test Macieja aby to wyjaśnić i wiarygodniej porównać te telewizory, ale to co jest w tym wszystkim najciekawsze, to to że kiki omija w swoich postach polecanie tego tv, co jest intrygujące wobec wręcz nachalnego promowania pozostałych modeli na IPS.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 65" ma inny rodzaj matrycy niż 55"? W sklepie nie dla idiotów 65 wygladała dużo gorzej niż 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał czas to obejrzę, na razie matrycę oglądałęm tylko w mniejszych od tych co podałeś modelach H6400, a w tamtych matrycach charakterystyczne jest to że w pikselach znajdują się takie znaczki przypominające +. A przy okazji takie małe sprostowanie odnośnie recenzji, a przynajmniej odnośnie modelu w rozmiarze 40'', w recenzji było napisane że jeżeli wejdziemy w konfigurowalny tryb motion plus, to wtedy zablokowana jest możliwość załączenia dodatkowego strobującego trybu LED, no ja tego nie mogę potwierdzić, bo ten model co się nim miałem okazję pobawić nie miał tego w żaden sposób zblokowanego w takim sensie że albo jedno albo drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić model 40H6700 i trochę zaniepokoiło mnie to, że może mieć inną matrycę.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, które dane z menu serwisowego określają rodzaj (model) matrycy, by być pewnym, że jest taka sama jak w testowanych na hdtvpolska 48H6200 i 55H6400. Pomijając oczywiście wielkość w calach.

9.jpg

Na screenie wrzuconym przez kolegę "radier" jest trochę innaczej

gypu4yny.jpg

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przydałby się test Macieja aby to wyjaśnić i wiarygodniej porównać te telewizory, ale to co jest w tym wszystkim najciekawsze, to to że kiki omija w swoich postach polecanie tego tv, co jest intrygujące wobec wręcz nachalnego promowania pozostałych modeli na IPS.

Sorx, że tylko odpowiem póki co na to ale.... no takie życie sprzedawcy. Tylko strasznie nieumiejętnie jest to robione.... każdy to widzi. Słabo. Za tydzień w końcu zrobimy Panasa, Philipsa bo się doczekaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post zmieniłem a poprzedni wykasowałem, bo odpowiedź była wynikiem opacznego zrozumienia powyższego postu. Ale jak Maciej widział żadnych epitetów nie było.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ale Gmeru przecież nie o tobie, tylko o osobie o której wspomniałeś w cytacie ;)

Witam

Chciałbym kupić model 40H6700 i trochę zaniepokoiło mnie to, że może mieć inną matrycę.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, które dane z menu serwisowego określają rodzaj (model) matrycy, by być pewnym, że jest taka sama jak w testowanych na hdtvpolska 48H6200 i 55H6400. Pomijając oczywiście wielkość w calach.

Na screenie wrzuconym przez kolegę "radier" jest trochę innaczej

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Marek

Model matrycy jest napisany za "Option". Na obu screenach są te same matryce.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Za tydzień w końcu zrobimy Panasa...

W komentarzach do testu tego Panasa AS640, komuś wyszedł strasznie wysoki wynik kontrastu dla tego modelu :

Możliwe to to jest ?

EDIT:

Linka wykasowałem bo to była tabelka od innego modelu.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie śmiga. A ile wyszło? My to w ogóle najpierw dostaniemy AX800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale osioł ze mnie bo nie doczytałem, to jest wynik dla kuro.

Ale przy okazji jest takie pytanie, ktoś z rodzinki mnie ciśnie o doradzenie faworyta między tym Panasem AS640 a Samsungiem H6400, Panas jest kilka stówek droższy i jeszcze się nim nie bawiłem. Priorytet to jakosć obrazu.

EDIT:

Poniżej jest post kikiego który doradza pomiędzy Panasem AS6400 a Samsungiem H6400 :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1057464-post3.html

I to co skłamał to na pewno się odnosi do input lag bo w testach Samsung osiągnął lepsze rezultaty, czerń też schodzi niżej. Skalowanie SD w testach zostało chyba ocenione tak samo. Tym niemniej ciekawy jestem dokładniejszego porównania tych modeli.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki to ściemniacz.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, że to typowe sprzedawczyki sklepikarze i pod przykrywką "pseudo testów" sprzedają i wciskają co się da. Wiedzy nie mają żadnej a jedyne urządzenie jakie ogarnia kiki do pomiarów to przyłożenie inputlaga chociaż jak widać i to jest zbyt trudne. Tylko zdjęcia. Dobrze, że mamy w kraju przynajmniej jeden portal z takimi testami jak tutaj (w stylu hdtvtest czy avs). Tylko więcej by się chciało....

Ja dostałem tam bana bo napisałem co sądzę o tych "foto testach". Chyba tyle wystarczy :)

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, czy miał pan bądź bedzie miał możliwość przetestowania 65"? Będę się upierał w tym co zaobserwowałem w MM. 55" ok, ale 65" miało problem ze skalowaniem materiału SD. Wyraźna pikseloza na kanałach z tv naziemnej i średniej jakości filmów z usb. Może ustawienia były złe? Reklamówka puszczana na nim wygladała przeciętnie. Sprawdziłem ten sam materiał na innych tv 60" i było dużo lepiej.

Interesuje mnie tv 60-65". 65h6400 ma najbardziej rozsądna cenę. Czy moze mi pan cos poradzić na priva? Cena do 9k PLN.

Czy w tym modelu działa dlna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin jestem posiadaczem 55H6400 więc w razie pytań lub uwag co sprawdzić czy też na co zwrócić uwagę jestem otwarty na propozycje.

Póki co wszystko się potwierdza z testu. Oczywiście muszę jeszcze sporo na nim zobaczyć i poustawiać aby wyrobić sobie finalne zdanie.

Na gorąco:

+podświetlenie, nie widzę cloudingu, na rogach delikatnie ciemniejsze, ale widać tylko na stałych, jednokolorowych planszach i w ogóle nie przeszkadza

+cena, aktualnie widzę, że jeszcze staniał do 3999

+obraz z Blu-ray i HDD (mkv 2D i 3D) rewelacja - "zatkało kakało" :D

-obraz z NC+, jestem rozczarowany - na kanałach HD jest dobrze (nie rewelacja) a na nie HD słabiutko. Wiadomo, że czym dalej od tv tym lepiej, ale spodziewałem się lepszej jakości z N-ki przy 3m z groszem dla 55"

+dźwięk, oczywiście ampli plus zestaw 5.1 jest o niebo lepszy, ale w porównaniu do Sharpa brata, czy mojego Sony jest na prawdę dobrze także niepotrzebnie straszyli co niektórzy.

+piloty, i jeden i drugi przypadły mi do gustu bo są zgrabne i rozmieszczenie przycisków jest sensowne. Chyba tego większego schowam i tylko Smartowego będę używał bo to jest bajka :)

-tryb Gra, dokładnie o czym napisaliście w recenzji. Fajnie, że jest ale nie da się zmienić jednym czy dwoma przyciśnięciami więc dla mnie i osób, u których odtwarzacz Blu-ray to PS3, na którym też się gra jest to chorym rozwiązaniem. Na szczęście nie grywam w CoDy i Battlefieldy...ALE....

Aż się prosi aby można było wybrać/zmienić po naciśnięciu Tools, tak jak inne opcje do których w ten sposób zrobiono skróty.

+wygląd, subiektywne oczywiście

+Procek /prędkość działania - Smart & odczyt z HDD - działa szybko, a podłączyłem HDD 1TB zajęty co najmniej w połowie. 4 rdzenie dają radę i ogólnie telewizor szybko się uruchamia itp.

+/- nie wiem o co chodzi z siecią, potrzebuję więcej czasu - na kablu działa super, na WiFi mi dośc szybko zrywało jak wchodziłem w Smartowe pierdoły online (może ustawy routera, może antena WiFi jest u mnie akurat zasłonięta i sygnał gubi...?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...obraz z NC+, jestem rozczarowany - na kanałach HD jest dobrze (nie rewelacja) a na nie HD słabiutko. Wiadomo, że czym dalej od tv tym lepiej, ale spodziewałem się lepszej jakości z N-ki ..

Mam pytanie odnośnie oceny jakości/skalowanie kanałów SD z NC+, czy jest to ocena samej z siebie jakości NC+ (parametry kompresji przesyłu tego operatora) czy też stwierdzasz że widziałeś inne tv które nieco lepiej przetwarzały kanały z rozdzielczością SD z NC+ ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie oceny jakości/skalowanie kanałów SD z NC+, czy jest to ocena samej z siebie jakości NC+ (parametry kompresji przesyłu tego operatora) czy też stwierdzasz że widziałeś inne tv które nieco lepiej przetwarzały kanały z rozdzielczością SD z NC+ ?.

Raczej to pierwsze. Przy dobrej jakości materiale obraz jest ostry i cudowny dla oka nawet po podejściu bliżej.

Przesiadłem się z Sony 40EX500 więc po prostu muszę się przyzwyczaić bo na 40" z takiej odległości mankamenty naszej telewizji 1080i nie były tak widoczne.

Dziś przychodzi kolega, który ma Samsunga 55" od półtora roku więc na pewno coś wyłapie czy porówna.

Jeszcze + za okulary bo są bardzo lekkie mimo, że to aktywne z baterią a często waga jest podawana jako minus przy tej technologi 3D.

PS. Poustawiałem według różnych zaleceń i wszystko za żółte jest. Którymi parametrami mogę odżółcić obraz ?

PS2. Przy włączonym trybie gra nie ma nawet najprostszego / podstawowego MotionFlow i na filmie szarpało tak, że przełączyłem na Film kosztem InputLaga, który to znowu by się przydał do grania. Ale takim kosztem obrazu i płynności to ja podziękuję.

UPDATE co do NC+

Programy typu TVN HD czy Polsat z tych 320cm wyglądają bardzo dobrze po zabawie ustawieniami. Niestety takich kanaów jest mało i np taki TV4 jest badziewny. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu na Mundialu na tym tv bo wtedy mogą pojawić się nowe problemy :)

Ogólnie jestem zadowolony i jak tylko uporam się z kolorami to będzie super. W końcu to tv za 3999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w innym MM i obejrzałem kolejny 65H6400. Ten chyba był lepiej wyregulowany, bo puściłem ten sam materiał co wcześniej i było dużo lepiej. Niestety, nie puszczono mi sygnału z anteny :(. Może sie bali?

Mmpeg-4. Też się odniosę do twojego pytania.

Co do skalowalnosci z SD, to widziałem sygnał puszczony na sony 60w855 i sharpie lc60le857. Obraz zdecydowanie był na nich lepiej wyskalowany niż na samsungu. Moze to wina różnicy 5 cali. Subiektywnie obraz bardziej mi sie podobał na tych dwóch. Dodam, ze to było na ustawieniach sklepowych, bez kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie kanały SD oglądasz, że to jest takie ważne? Nie masz HD jeszcze? Pytam z ciekawości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że SD na większości ekranów o takiej wielkości będzie wyglądało nie ciekawie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecky nie masz co patrzyc na mecz MŚ bo grafika i plynnosc jest tragiczna na tych mistrzostwach pokazywanych przez tvp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecky nie masz co patrzyc na mecz MŚ bo grafika i plynnosc jest tragiczna na tych mistrzostwach pokazywanych przez tvp

No szału nie ma ale ogólnie pozytywnie. Najgorzej jak jest widok z daleka - mali zawodnicy i do tego szybki ruch w bok. Wtedy słabo z ostrością zadowników. Ale za to nie ma żadnego szarpania obrazu, piłka jest widoczna (nie rozmazana). Przy kamerze z bliska jest bardzo dobrze.

Te mistrzostwa są "trudne" dla relacji tv bio często połowa stadionu jest nasłoneczniona na maxa a reszta w cieniu.

Wczoraj oglądałem na Blu-ray w 3D: Jak wytresować smoka, Avatar, Faceci w czerni i rewelacja. Ostrość, kolory, brak crosstalku. Bajka! Crosstalk zauważyłem tylko w IMAXowych filmach mkv, rybki i te sprawy, ale u kolegi jest identycznie na innym modelu w tych konkretnych scenach.

Warto odnotować, że Faceci w czerni mają napisy z Crosstalkiem. Zchrzanili nieźle bo film cudo w 3D a napisy rozmazane :)

Nie miałem wcześniej Samsunga więc pomóżcie mi jak to wyłączyć:

- dziś zaczął mi się włączać wygaszacz ekranu z logo Samsunga podczas ogładania tv !

- kilka razy gdy nikt nie dotykał pilota, tak jakby samo się Mute zrobiło !

Czy to nie jakieś ukryte opcje Eco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladałeś TVN player zanim ten wygaszacz się pojawił?

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem (swoją drogą nawet na "Wysoka jakość" słabe te materiały dają).

Teraz mam co jakiś czas wygaszacz. Problem nadal istnieje.

Wyłączyłem opcję w ustawieniach (System --> "Czas autom. ochrony"), która według informacji w necie powinno to wyłączyć i nic :(

Wszystkie opcje Eco mam też wyłączone.

UPDATE: Cały wieczór aż do teraz wygaszacz się nie włączał. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecky_Cz-wa też mam 55H6400 połączony z nc+ za pomocą turbodekodera (ADB-8720SX) i faktycznie kanały SD nie porywają jakością, ale na szczęście ich nie oglądam. Natomiast tak jak ktoś wcześniej napisał, jakość relacji z MŚ z Brazylii w TVP to jakaś tragedia. Miałem nagrany mecz Polski z Czarnogórą więc z ciekawością go odtworzyłem, oczywiście różnicę widać gołym okiem na plus oczywiście nagranego spotkania. Szkoda, że nie mam ligi angielskiej nagranej bo tam jest dopiero igła. Zatem trzeba poczekać do inauguracji kolejnego sezonu. Nie odtwarzałem jeszcze Blu-raya na PS3, natomiast po pierwszym odpaleniu FIFY14 przyznam, że trochę się rozczarowałem (przesiadłem się z samsunga LE40A856, na którym jakość była super). Sprawdziłem i się okazało, że gra jest tylko w 720 dpi i pewnie rozmiar tv robi swoje, ale tak czy inaczej dodatkowo pojawiły się cięcia obrazu i smużenie co w poprzednim tv było nie do pomyślenia. Zmieniłem na tryb gry (masakra ilu wymaga to czynności). Wygaszacz mi się nie włącza. Jeśli chodzi o WiFi to też się zawiodłem bo gdy router jest na strychu to niestety urywa mi się połączenie z siecią, lub z samym netem i w zasadzie powoduje to bezużyteczność wszystkich funkcji SMART, gdy puściłem go LTE z telefonu to po prostu bajka, nie do porównania. Chyba karta sieciowa w tv jest kiepska, PS3 znajdujący się pod tv chodzi bez zarzutów na tym samym WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...