Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa, zniknęły mi aplikacje z telewizora, tzn. są Youtube, player, iTVP i jeszcze jakieś ze cztery a reszta zniknęła. Ma ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco:

+podświetlenie, nie widzę cloudingu, na rogach delikatnie ciemniejsze, ale widać tylko na stałych, jednokolorowych planszach i w ogóle nie przeszkadza

-obraz z NC+, jestem rozczarowany - na kanałach HD jest dobrze (nie rewelacja) a na nie HD słabiutko. Wiadomo, że czym dalej od tv tym lepiej, ale spodziewałem się lepszej jakości z N-ki przy 3m z groszem dla 55"

Witam !

Jestem też z Cz-wy i mam pytanko, kupowałeś może ten tv w Media M? Sprawdzałeś jaki masz rodzaj matrycy poprzez wejście w tryb serwisowy? Interesuje mnie to ponieważ również jestem świeżym posiadaczem 55h6400 i okazało się, że matryca nie pochodzi od Samsunga tylko od AU Optronics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Oleole.pl a tv przyszedł z RTVEuroAGD z Galerii Jurajskiej - jakoś się dogadują w sprawie towaru i transportu.

Nie wchodziłem w tryb serwisowy i nie zamierzam. Obraz jest wspaniały, podświetlenie też idealne więc nie zamierzem się doszukiwać problemów. Jedyne co mnie drażni to 2 czerwone subpiksele niedziałające - non stop czarne - no i się biję z myślami czy jest sens reklamować i dostać ewentualnie bez uszkodzonych subpikseli, ale za to z czymś innym niedopracowanym, np. cloudingiem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Oleole.pl a tv przyszedł z RTVEuroAGD z Galerii Jurajskiej - jakoś się dogadują w sprawie towaru i transportu.

Nie wchodziłem w tryb serwisowy i nie zamierzam. Obraz jest wspaniały, podświetlenie też idealne więc nie zamierzem się doszukiwać problemów. Jedyne co mnie drażni to 2 czerwone subpiksele niedziałające - non stop czarne - no i się biję z myślami czy jest sens reklamować i dostać ewentualnie bez uszkodzonych subpikseli, ale za to z czymś innym niedopracowanym, np. cloudingiem itp.

Reklamować i to szybko .Jak masz dwa to pewnie masz wiecej w drodze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować i to szybko .Jak masz dwa to pewnie masz wiecej w drodze ...

wiesz gdzie znaleźć czarno na białym jakie są warunki reklamacji co do subpikseli ? Nie świecą na czerwono i nie sąsiadują a jeśli pojawi się więcej to przecież są 2 lata gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz gdzie znaleźć czarno na białym jakie są warunki reklamacji co do subpikseli ? Nie świecą na czerwono i nie sąsiadują a jeśli pojawi się więcej to przecież są 2 lata gwarancji ...

Kiedy kupiony telewizor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, 2 dni temu zakupiłem ue55h6470 to jest taki sam tv jak 6400 tylko dodatkowo tuner sat..

Narazie bawię się ustawieniami obrazu gdyż na cyfrowym polsacie nie wygląda to za fajnie. Jedynie kanały HD są do przyjęcia. W przyszłości chcę zrezygnować z tunera satelitarnego i przejść na moduł cam ci+ polsatu, tu nasuwa się pytanie do Was, czy ktoś w podobnym modełu tv Samsunga próbował??? Drugie pytanie czy ktoś mógłby podesłać najlepsze ustawienia obrazu dla tego modelu, bo patrząc troszkę na test nie wiem jak brać te ustawienia do końca.... Poza tym z tv jest masę zabawy, pilot smart tv jest super, a sam smart niesamowicie rozbudowany jedynie nie mogę zlokalizować gdzie tam jest skype.. I kolejne pytanie do Was jaką to trzeba zakupić kamerkę aby współpracowała z tym tv??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Macieja lub Gmeru.

Czy matryca 55R1AF0V (z tego co sie dowiedziałem od AUO), która została zastosowana w moim 55h6400 będzie się jakoś znacząco różniła od matrycy jaka była w testowanym przez panów Samie (55A1AF0V). Chodzi mi głównie o kąty widzenia, podświetlenie, kontrast, czerń itd, itp. Czy też może są to tak naprawdę takie same matryce tylko pochodzą od różnych producentów? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Jak tylko dorwę egzemplarz z matrycą AUO to na nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@django - czy nie ma licznika wejść do menu serwisowego, który może mieć wpływ na ewentualną gwarancję?

Jeśli nie to podaj jak wejść to sprawdzę swój tv.

Nie da się na podstawie S/N ?

Co do ustawień to ja wziąłem z dwóch testów (tego tutaj i z zagranicznego) i na szczęście w większośći parametry się pokrywały. Różnice znikome więc zaryzykowałem i zapodałem na swój. Później subiektywnie zmniejszyłem podświetlenie i przełączyłem na Ciepły 1 gdyż dla mnie obraz był zbyt jasny i wchodzący w żółty. Teraz jestem bardzo zadowolony i ewentualne braki w jakośći spowodowane są materiałem, który tv ma wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odczytać jaką mam matrycę w UE55H6470 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jedyną metodą aby dowiedzieć się jaką matrycę zastosowano w tv jest wejscie w tryb serwisowy. Należy wcisnąć (tv musi byc wyłączony) następującą sekwencję przycisków z klawiatury pilota: Info - Menu - Mute - Power. I szukac w wyswietlonym info pozycji - Option: 55........... Pierwsza litera po 55 (A lub R) oznacza producenta matrycy: A - SAMSUNG, R - AU OPTRONICS. Nie wiem natomiast

czy jest tam jakiś licznik wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jedyną metodą aby dowiedzieć się jaką matrycę zastosowano w tv jest wejscie w tryb serwisowy. Należy wcisnąć (tv musi byc wyłączony) następującą sekwencję przycisków z klawiatury pilota: Info - Menu - Mute - Power. I szukac w wyswietlonym info pozycji - Option: 55........... Pierwsza litera po 55 (A lub R) oznacza producenta matrycy: A - SAMSUNG, R - AU OPTRONICS. Nie wiem natomiast

czy jest tam jakiś licznik wejść.

Dzięki, muszę zobaczyć bo nie podoba mi się podświetlanie matrycy, rogi niedoświetlone a wzdłuż dolnej krawędzi czasami widać jakby żarówki się świeciły. Mój stary LE40B650 korzystniej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dolne rogi niedoświetlone (taka przypadłość chyba u wszystkich), Dodatkowo zauważam również wzdłuż dolnej oraz bocznych krawędzi minimalnie jaśniejsze smugi (szczególnie widoczne na oglądanych meczach w TVP1). Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, bardziej denerwuje mnie efekt bandingu czyli jąsnych pionowych pasów również widocznych w dynamicznych scenach meczów (ruch kamery). Nie zauważam natomiast wcale cloudingu (ciemne sceny) - całe szczęście jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

django

- masz tak samo jak w moim tv, najgorzej wyglądają mecze czyli ruch kamery po murawie boiska,

u mnie jakby kamera delikatnie ciągła za sobą mgłę w tych momentach i mocniej podświetlany jest dół tv. Z jednej strony cieszę się, że mistrzostwa już się skończyły bo zamiast skupiać się na piłce to wpatrywałem się w matrycę... Przy innych obrazach w sumie się to nie rzuca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "mankamenty" o których pisałem występują również u innych użytkowników tych tv. Jedni to widzą inni nie zwracają uwagi. Jeśli chodzi o jakość tranmisji meczy w TVP1 to były one bardzo marnej jakości. Ciekawi mnie jak będą wyglądały inne mecze (ktoś pisał na forum że oglądał z pena nagrany mecz Ligi mistrzów i było nieporównywalnie lepiej). Generalnie treba sobie ten tv (jak zresztą każdy) skalibrowac pod siebie. A sprawdzałeś rodzaj matrycy?? Ciekawi mnie, czy nie ma tak naprawdę znaczenia jaki jest producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na matrycę jeszcze nie patrzyłem, wszyscy straszą , że jest jakaś ograniczona ilość wejść w tryb serwisowy ale pewnie się pokuszę i z ciekawości zajrzę. Mój tv z tego co widzę przeznaczony jest na rynek angielski bo kupiłem z europejską gwarancją w sklepie internetowym, cena mnie skusiła i blisko było po odbiór osobisty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni będę mógł sprawdzić proucenta matrycy u mnie chociaż trochę obawiam się utraty gwarancji przez wejście do "ukrytego" trybu Samsunga.

U mnie na rogach ciut ciemniejsze pola, ale nie przeszkadzające i nie rzucające się w oczy. Przy ciemnym obrazie nie widzę w ogóle cloudingu a podczas oglądania Mundialu nie zauważyłem żadnych białych pasów przy szybkich ruchach kamery. Co najwyżej po prostu brak ostrości obrazu co uważam za normalne przy niezbyt rewelacyjnej jakości ogólnie TVP HD.

Poza ciemniejszymi narożnikami wyświetlacza i - póki co - dwoma nieżywymi subpikselami nie zauważyłem więcej wad. Pewnie jak się okaże, że mam matrycę nie od Samsunga to się podświadomie wk$%^&!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem w tryb serwisowy przede wszystkim po to żeby sprawdzić czy mój egzemplarz jest dziewiczy i nie pracował "już gdzieś" przed zakupem. Jak się okazało tak właśnie było a przy okazji zobaczyłem, że matryca jest właśnie od AUO. Wydaje mi się że tak naprawdę nie ma szczególnego znaczenia jaki jest producent liczy się konkretna sztuka. Fajnie że nie masz efektu bandingu (albo go nie zauważasz) - ja go akurat widzę. Ale czy to jest coś co dyskwalifikuje ten tv - raczej nie, ponieważ ogólnie tv jest ok i za te pieniądze nie kupimy nic porównywalnego e tym rozmiarze. Pamiętam, że jak kupiłem pierwszego Sama też właziłem w tryb ukryty i coś wyłączałem. A jak mi się spierdzielił (przepięcie od burzy) serwis przyjechał zabrał, naprawił i nie było żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecky wydaje mi sie ze nie ma sladow ze byles w menu serwisowym ,ja juz bylem z 3 razy... wazne zebys sobie tylko zobaczyl co pisze ale nic nie przestawial. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcecie zostawic sladu, ze wchodziliscie w sm nalezy w niego wchodzic e trybie sklepowym. Info zaciagniete od przedstawiciela samsunga w jedym ze sklepow ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...