Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@mafia35 - napisz procedurę jak wejść w odpowiednie tryby i powrócić do normalnego.

@django - czy twoj tv jest Made in Hungary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój jest Made in Hungary, Version nr 3 (z naklejki w tylnej części tv). Wczoraj testowałem tv w nocy i zauważyłem, że pod kątem czerń staje sie jakby fioletowo-granatowa (w różnych miejscach). Wcześniej tego nie widziałem (jakoś zawsze człowiek siedział na wprost). W dzień również pod kątem tego nie widać. Chyba tak nie powinno być, a jak jest u was koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze powinno tak byc. Kazdy LCD tak ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myśłałem, że konkretnie moja matryca tak świeci. Czyli mam się tym nie przejmować i najlepiej nie patrzeć pod kątem :D. A sprawdzałeś już może jakiś egzemplarz z matrycą AUO? Pytam bo do piątku mogę ewentualnie wymienić telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem jeszcze AUO, ale jak nie chcesz miec takich zjawisk jak opisane wyżej to w grę wchodzi tylko plazma albo oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy firmware 2113. Co on daje? Instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Ponowię pytanie które już się tu pojawiło, ale nie zostało to wyjaśnione.

Czy ten model w wersji 65" też tak dobrze wypadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów dużych przekątnych: Miałem ostatnio okazję przetestować 75" egzemplarz H6400. Pokrótce mówiąc sprawdzał się on podobnie do tytułowego, jednak nie byłem w stanie wycisnąć z niego tak wysokiego kontrastu, niemniej 3000:1 to dobry wynik. Maks. jasność jaką mogła wykrzesać z siebie matryca to 225 cd/m2, także jest to o ok. 100cd/m2 mniej niż 55", ale uwierzcie mi, że przy takim calażu i tak przeważnie wystarcza by dać jasny obraz w dzień ;)

Odwzorowanie barw tak samo dobre:

aec772.jpg

Matryca oryginalna Samsung'a, 120Hz:

a33a7b.jpg

Niestety przy takim rozmiarze pojawiły się już pewnie nierównomierności podświetlenia. Nie było to nic natrętnego, lewy narożnik był ciemniejszy i występował delikatny vertical banding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Tylko zrodził mi się jeszcze jeden problem przez te 1,5h :D

Zacząłem się zastanawiać nad 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od odległości z jakiej będziesz oglądał. Jeśli nie schodzisz poniżej 4cm/cal ekranu to wyświetlacz 4K nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam rozwiane wątpliwości bo będę miał 3,5m do TV ( 65" tak jak sobie wymyśliłem chyba będzie optymalne). Pozostaje mi podjąć decyzję czy się już szarpać za kieszeń, czy na przyszły sezon bo tymczasowe ponad 20 letnie 24" CRT trochę mnie już irytuje :D

Jeszcze jedno, czy 4tysie różnicy za UE65H8000 (tylko ta krzywizna niepotrzebna) albo 3 tysie za F8000 ma uzasadnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8000 jest w zasadzie identyczny jesli o jakosci obrazu mowa, a wyposazenie tez ma podobne. H8000 szczerze mowiac jeszcze nie znam, ale krzywizna tez nie ma sensu z takiego dystansu. Jesli mialbys do czegos dolozyc to zdecydowanie do 75" ;) Chyba, ze upierasz sie przy 65", a chcesz minimalnie lepszy obraz (ostrosc w ruchu) to wtedy H7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do prośby Mareckiego, podajcie jak wejść w tryb sklepowy a potem w serwisowy i jak wrócić do stanu normalnego ;) chętnie sprawdzę swój egzemplarz choć się obawiam bo kupiłem w saturnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mz. mozecie smialo wejsc w tryb serwisowy i nic sie nie stanie, ale jesli sie upieracie przy trybie sklepowym to najpierw trzeba zrobic reset do ustawien fabrycznych a pozniej wybrac lokalizacja: sklep w dialogu konfiguracji poczatkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Panowie wiadomo nt update firmware'u? Wyszła wersja 2113 (poprzednio 1112).

Ryzykować ze ściąganiem? Skoro to oficjalny FW chyba nie powinno zaszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oznaczeniu matrycy 75" widac ze to matryca 120hz samsunga ale nizej pisze cos o 240hz hmmm ciekawe , u mnie pisze nizej tez ze 120hz podobnie jak w testowanym modelu w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8000 jest w zasadzie identyczny jesli o jakosci obrazu mowa, a wyposazenie tez ma podobne. H8000 szczerze mowiac jeszcze nie znam, ale krzywizna tez nie ma sensu z takiego dystansu. Jesli mialbys do czegos dolozyc to zdecydowanie do 75" ;) Chyba, ze upierasz sie przy 65", a chcesz minimalnie lepszy obraz (ostrosc w ruchu) to wtedy H7000

Hmmm, a 75" to też z serii H6400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez wlasnie z takiego wrzucilem zdjecia na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy model w rozmiarze 40'' też ma taką charakterystykę kolorów jak model z recenzji ?, pytam bo ponoć kolor twarzy ma być niemal wzorcowy a tymczasem jak porównywałem ten model z Panasem AS640/650 i LG 671V/LB700 to na tym Samsungu twarze były strasznie bordowe (a na tamtych tej cechy nie było widać), w sumie nie na każdym programie widać jest tą cechę ale jednak czasem bywa to dość zauważalne. Np na serialu W11.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju, miałeś już w rękach model 40'' ? pytam bo jak pisałem powyżej zauważyłem pewne niepokojące kwestie w kolorystyce twarzy, w zeszłorocznym modelu było to trudne do wyeliminowania w całości nawet przy pomocy kalibracji a nie jest to zbyt zachęcające, ktoś mnie ciśnie o doradzenie między tym Samsungiem, LG serii LB (modele z wygaszaniem) a Panasem AS 640, priorytetem jest jakość kolorów i obrazu jako całości + dobry ostry upłynniacz do sportu, ale oglądanie w całkowitej ciemni nie jest priorytetem i będzie raczej rzadkie bo przy załączonej lampce tv nie daje tak po oczach.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...