Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@samsungus

Gry na PS3 mają słabą rozdzielczość i tekstury, które ja już widziałem na 40". Grafika jest dla mnie na drugim miejscu po miodności gry, ale na pewno dopiero nowe gry na PS4 będą wyglądać w porządku. Co do skoków animacji to nic nie zauważyłem w trybie Film. Drugi suwak MotionFlow (ten od płynności właśnie) ustawiłem na 6. Przy 7 już widziałem efekt teatru. W trybie Gra za to tnie na maxa bo MotionFlow jest wyłączony odgórnie więc nie będę go używał :(

Wygaszacz mi się też nie włącza od wczoraj. Nie wiem czy po wyłączeniu tv czy ustawieniu jeszcze raz opcji o której wspomniałem na OFF pomogło...

WiFi ok, po początkowym zerwaniu wczoraj cały dzień bez problemu, ale mam zamiar dokupić switch i kablem podłączyć mimo wszystko.

Ogólnie jesteś zadowolony ? Bo ja mimo wszystko bardzo. Tyle, że będę musiał teraz uważać aby dzieciaki słabej jakości programów nie oglądały - czy też TVN player - bo można popsuć wzrok. Za to chyba zbankrutuje na filmy i bajki BD :) bo po obejrzeniu kilku widzę, że jest pięknie i warto. Na 40" starczały mi MKV. Coś za coś.

Masz w narożnikach lekkie cienie ? Chodzi mi o podświetlenie. U mnie ciut jest, ale spodziewałem się tego przed zakupem i podczas normalnego oglądania - nie gapienia się specjalnie w róg ekranu - nie widać i nie przeszkadza mi to. Nadal nie mogę uwierzyć ile ten tv teraz kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marecky_Cz-wa w sumie jestem zadowolony choć przyznam, że decyzję o zakupie podjąłem po przeczytaniu tej recenzji i gdy przypadkowo znalazłem się w Saturnie spontanicznie go kupiłem, choć zastanawiałem się nad UHD, jednakże uświadomiłem sobie, że jeszcze minie dużo czasu nim na naszych kanałach zagości Full HD, a co tu mówić o jakości UHD...

Muszę się dokładniej przyjrzeć czy występują wspomniane przez Ciebie cienie. Na razie nie miałem jeszcze czasu by na dobre usiąść do tv i skalibrować obraz oraz poznać jego wszystkie funkcje. Wczoraj na szybko tylko po przeczytaniu Twojego postu chciałem sprawdzić u mnie nastawy tego MotionFlow i nie umiałem tego znaleźć u siebie. W którym to jest miejscu: chodzi o ten MotionPlus? Ustawiłem tylko według powyższego opisu choć już zgłupiałem czy wspomniany MotionPLus ustawić jako: standardowy czy użytkownika?
Ogólnie jestem zadowolony z telewizorka, choć na początku się wystraszyłem, że przesadziłem z rozmiarem, ale teraz można powiedzieć, że jest OK i następnym razem jakbym miał zmieniać to pokusiłbym się o 60" nawet. Muszę koniecznie coś obejrzeć w Blu-Rayu. Jeszcze mnie drażni te połączenie WiFi, które wczoraj w zasadzie ani razu nie połączył mi tv z siecią. No i muszę w końcu kupić uchwyt ścienny aby pozbyć się tej nóżki,która trochę szpeci design na mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samsungus

  • UHD niech tanieją a NC+ czy Polsat oraz konsole nadążają za tym bo na razie słabiutko, przynajmniej w Polsce.
  • Co do podświetlenia w rogach to daj znać bo mi to nie przeszkadza, ale jeśli to jest tylko wmoim egemplarzu to wiesz... gwarancja jest jednak zawsze można dostać inny z czymś innym spier#$%^ np. większym cloudingiem itp. więc nie chcę być nadgorliwy.
  • MotionPlus ma dwie pozycje (zgodnie z recenzjami wybrałem opcję użytkownika) Pierwszą mam na 10 a drugą na 6 (maksymalna przy której nie widzę efektu teatru).
  • Co do wielkości - też się wystraszyłem i niestety do częstszych posiedzeń przy "normalnej" tv to trochę ryzykownie dla oczu ze względu na jakość większości programów. Mi 60" nie wejdzie, chyba że wyburzę ścianę na balkon :) a do tego jest wielka różnica w cenie.
  • Tak, musisz! :) Wreszcie jest sens posiadania filmów na BD.
  • U mnie WiFi działa OK. Nie zauważam już żadnych problemów, ale pomimo to switch i podłączenie ethernetem w drodze
  • Byłem pewny, że powieszę i już łapę/uchyt kupiłem lecz teraz mam obiekcje czy jest sens. A co do nogi to uważam, że jest OK, nie trąci odpustem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jaka ustawiles gamme w testowannym modelu bo pisales cos ze obrz przez to jest mniej kontrastowy ,dales moze -2 bo po testach na oko wydaje mi sie to chyba najlepszze ale pici obrazu sie traci ,bede wdzieczny za odpowiedz.
Pozdrawiam

Nie da się wyprostować gammy przesuwając suwak na -2 lub -3, potrzebna jest 10 punktowa kalibracja, inywidualna dla Twojej matrycy, zrobiona na sprzęcie.

Przy ustawieniu na -3 przebieg gammy wygląda tak:

xoqwp3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie wymiary ma podstawa tego telewizora? dzięki z góry za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie kupiłem wzmacniacz do WiFi TP-LINK TL-WA850RE, mam nadzieję, że to pomoże. Odnośnie tego podświetlenia muszę się bardziej przyjrzeć, ale faktycznie przy jasnym obrazie pojawiają się w rogach niewielkie, nierównomierne zaciemnienia. Chciałem tu wkleić zdjęcie obrazu ale coś mi się nie udaje. MotionPlus przez jakiś czas miałem nieaktywny pewnie było to spowodowane jakimiś dodatkowymi ustawieniami zależnymi, ale na szczęście mi wczoraj powrócił a wraz z nim PIP, który też nie dało się włączyć. Stopka nie jest zła natomiast w moim przypadku całokształt będzie lepiej wyglądał na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę grzecznie o info, czy istnieją jakieś różnice modelu z 50 calowym ekranem (np. matryca sprzed potopu) względem modelu 55 cali???. czyli Samsung 50H6400 vs. 55H6400

Jak różnica tylko w wielkości to kupię jeszcze jutro 50 cali, korzystając z Waszych porad za ktore wielkie dzieki.

Swoja droga w ramach ciekawostki dot. 55 cali, ponieważ jutro bedzie w sklepie nie dla idiotow duża akcja że rabat 400 zł, to wczorajszą cenę 3989 podnieśli dzisiaj na 4389 ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce w 50 calach nie byly samsunga, przynajmniej tak bylo w seri F co bardzo narzekali a czy teraz tak jest to nie wiem i jak teraz spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz znalazłem chwilę na podłączenie lapka z Monitor Test i znalazłem dwa uszkodzone piksele. Proszę o poradę czy jest sens reklamować jeśli widać tylko z bliska. Nawet nie wiem jakie są warunki Samsunga co do uszkodzeń pikseli.

Pierwszy widać między zielonym i czerwonym subpikselem czarne, nieświecące miejsce - uszkodzenie. No i na planszach zielonych i czerwonych widać - tylko z bliska - czarny / nieświecący sub/piksel. Na innych kolorach np. niebieski widać tylko jakby rozmazanie.

Drugi na jasnym tle. Zlokalizowany później więc zdjęcia nie mam.

Są jeszcze ze dwa inne punkciki które pod kątem prostym do ekranu - tak jak się ogląda - są idealne a tylko pod kątem przyciemnione. Tymi się w ogóle nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak te wymiary znam, chodzi mi jeszcze o szerokość samej podstawy bo nie wiem czy mi się zmieści na półkę..

67.5 cm szerokości ma stopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam da się przyzwoicie grać na konsoli na tym tv mam ps4 i dużo online gram i mecze oglądam czy spełni moje kryteria dajcie znać bo już mam metlik w głowie co kupić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś mega mega prosem to i te 40ms może być dużo. Sony W7 ma mniej bo 13 ale jest gorszy pod względem płynności. W8 też mały lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie jestem jakimś fanatykiem ale żeby był zadowolony :) a przede wszystkim o mecze żeby rozmyć nie było odleglość 2,8 nie będzie 55 za duży materiał tylko hd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam około 3.20m i jest akurat dla dobrej jakości materiału. Bliżej jest już kiepsko jeśli chodzi o NC+ także się mocno zastanów czy nie brać 50".

Weź też pod uwagę, że niski Input lag na Samsungu masz w trybie Gra, który jest według mnie straszny bo inne ustawienia polepszające obraz są wyłączone i/lub zamrożone. Nie wiem niestety - bo nie podają w testach - jaki jest Input Lag na trybie Film.

Telewizor jest świetny i stosunkowo tani w porównaniu do Sony, ale zchrzanili wejścia/dostępność do podstawowych opcji czyli właśnie Gra i 3D (da się wejść jednym przyciskiem lub może się automatycznie uruchamiać przy rozpoczęciu filmu 3D bo muszę za każdym razem do Menu, Obraz, 3D, opcja :( ) za to dali bezużyteczny tryb do piłki nożnej.

PS. Doradźcie proszę co z pikselami uszkodzonymi, jak to jest u Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę, że niski Input lag na Samsungu masz w trybie Gra, który jest według mnie straszny bo inne ustawienia polepszające obraz są wyłączone i/lub zamrożone. Nie wiem niestety - bo nie podają w testach - jaki jest Input Lag na trybie Film.

Bo na tym właśnie polega tryb gry :) wyłącza się wszelaką obróbkę obrazu, w szczególności interpolacje klatek, po to by skrócić opóźnienie, czyli de facto robimy z telewizora monitor. Nie wiem co w tym strasznego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na tym właśnie polega tryb gry :) wyłącza się wszelaką obróbkę obrazu, w szczególności interpolacje klatek, po to by skrócić opóźnienie, czyli de facto robimy z telewizora monitor. Nie wiem co w tym strasznego ;)

Ale w trybie gra strasznie widać skoki obrazu przy poziomym ruchu kamery a jak już pisałem gram i oglądam Blu-ray na tym samym sprzęcie - PS3 - więc uciążliwe przełączanie póki co omijam będąc non stop w trybie Film

@believe dzięki, zaraz sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograliście trochę na tym TV i konsoli PS3, jak to wygląda w realu(a nie w teorii)? Da się grać czy nie bardzo? Kupiłbym go ale nie chcę się zdziwić jak podłączę konsolę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem trochę u siebie na pożyczonym PS3 w GTA 5 oraz na kompie np. w WoT i było bardzo ok. Granie na konsoli w strzelanki online to i tak kiepski pomysł, wiec moim zdaniem IL ~40ms w niczym nie przeszkadza.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matryca w 50tce to ciało obce i gorsze w opakowaniu Samsung, a 55tka to jednak dla mnie za duża to co byście polecili porównywalnego jakościowo i cenowo?

Dzieki z góry za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...