Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-H6500 3D ze skalowaniem obrazu do Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Bottom Line

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray 3D Samsunga BD-H6500 to wielofunkcyjny multimedialny kombajn, który oprócz odtwarzania filmów na nośniku Blu-ray potrafi nam dostarczyć całej masy dodatkowych funkcji jak chociażby Smart TV na poziomie telewizorów Samsunga. A jak wiemy lepszego Smarta nie ma nikt. H6500 to także dobre uzupełnienie płaskiego ekranu kupionego kilka lat temu, który nie posiada funkcji sieciowych oraz usb.

Słowem wstępu

Samsung BD-H6500 to przedstawiciel najnowszej linii odtwarzaczy Blu-ray produkowanych przez giganta z Korei. W hierarchii tegorocznych modeli jest bardzo wysoko i tak naprawdę wygląda na to, że tylko model H8500 z 500GB dyskiem twardym będzie plasował się wyżej chociaż nie widać w nim skalowania do 4K. Zatem traktujemy H6500 jako lidera na rok 2014.

1.jpg

Wygląd

Odtwarzacz ma zgrabny i nowoczesny wygląd. Wykonany jest w stylu fortepianowym czyli cała obudowa jest lakierowana na czarno. Kurz i dotykanie nie jest mile widziane w przypadku użytkowania tego urządzenia ;) Z prawej strony na górnej części umieszczono klawisze funkcyjne odpowiedzialne za podstawowe funkcje odtwarzacza. Wygląda to dość oryginalnie ze względu na kołowy styl. Z przodu znajduje się bardzo czytelny wyświetlacz. To spory wyróżnik gdyż już dawno nie widziałem tak mocnego i wyraźnego wyświetlacza. Pod nim mamy ukryte jedno gniazdo USB do którego podepniemy pamięć masową z multimedialną zawartością.

[td]

2.jpg

[/td][td]

3.jpg

[/td]

[td]

4.jpg

[/td][td]

5.jpg

[/td]

Wyposażenie

Odtwarzacz wyposażony jest bardzo standardowo. Właściwie patrząc na tylną ścianę można rzecz, że jest to dowód jak w tej chwili wyglądają odtwarzacze na rynku i czego potrzebują użytkownicy. Oczekiwania muszą być naprawdę skromne ;) Widzimy złącze HDMI, optyczne oraz LAN. Na pokładzie znajduje się także karta WiFi.

6.jpg

Pilot to klasyczna konstrukcja niewyróżniająca się niczym nadzwyczajnym. Dobrze leży w dłoniach a klawisze są poprawnie rozmieszczone. Te, odpowiedzialne za sterowanie materiałem multimedialnym świecą w nocy.

[td]

7.jpg

[/td][td]

8.jpg

[/td]

9.jpg

Menu

Po odpaleniu H6500 widzimy ładne i praktyczne menu w sumie bardzo przypominające to z telewizorów Smart TV Samsunga. Podzielone jest na trzy części: materiał z płyty, materiał z urządzeń mobilnych (np. dyski twarde) oraz aplikacje. Pod nimi znajduje się pasek z szybkim dostępem do najpopularniejszych funkcji oraz aplikacji odtwarzacza jak również dostęp do ustawień H6500. Menu chodzi szybko i płynnie.

Setup to już kopia tego co widzimy w telewizorach oczywiście wypełniona funkcjami oraz ustawieniami zgodnymi z odtwarzaczem czyli audio, video czy sieć internetowa. Wszystko jasne i przejrzyste.

Odtwarzacz odpala się mega szybko. Jak chwali się producent jest to mniej niż 1s i rzeczywiście tak jest. Wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor.

[td]

10.jpg

[/td][td]

11.jpg

[/td]

[td]

12.jpg

[/td][td]

13.jpg

[/td]

Odtwarzanie filmów

BD-H6500 odtwarza oczywiście wszystkie rodzaje płyt Blu-ray. Zważając, że jest to kolejna generacja nie dziwi bardzo szybkie działanie i wgrywanie się materiałów z każdego rodzaju nośnika w tym najważniejszego czyli Blu-ray'a. Dźwięk HD jest albo dekodowany na pokładzie playera albo wypuszczany wprost do amplitunera a tam następnie dekodowany już przez nasz amplituner.

Podczas oglądania filmów mamy dostęp do podręcznego menu w którym m.in możemy wpłynąć bezpośrednio na jakość wyświetlanego obrazu. Jednak wątpię by było to przydatne jeżeli dokonaliśmy odpowiednich ustawień w samym TV. Oprócz tego możemy np. wybrać napisy (oraz dokonać ich konfiguracji jeżeli odtwarzamy plik z USB) czy ścieżkę dźwiękową.

Do samej jakości odtwarzanego materiału trudno mieć zastrzeżenia. Z nośników Blu-ray widzimy bardzo ostry i wyraźny obraz. Jeżeli film jest dobrze wykonany to możecie mieć pewność, że zrobi na Was ogromne wrażenie. Player potrafi też skalować obraz do rozdzielczości 4K jednak pamiętajmy, że sam telewizor zazwyczaj też robi to bardzo dobrze więc nie ma to tutaj aż tak wielkiego znaczenia. Jednak trzeba to odnotować gdyż może być to przydatne dla osób posiadających telewizor Ultra HD.

Odtwarzacz przyzwoicie radzi sobie także z płytami DVD. Upscalowane filmy wyglądają dużo lepiej niż na standardowym odtwarzaczu DVD chociaż widziałem już lepsze efekty np. w Panasanicu BDT330. Także video w 1080i jest poprawnie odtwarzane ale jak wyżej: wiem, że można tutaj zdziałać więcej. Ogólnie jednak odtwarzacz ten spełnia swoje zadanie bardzo dobrze a filmy czy koncerty z płyt Blu-ray wyglądają bardzo dobrze. Aha. Odtwarzacz czyta płyty w technologii Blu-ray 3D.

[td]

14.jpg

[/td][td]

15.jpg

[/td]

Smart TV

16.jpg

H6500 to najbardziej rozbudowany odtwarzacz na rynku pod względem Smart TV. Właściwie to dokładnie to samo co możemy znaleźć w najnowszych telewizorach firmy Samsung. Jest to zatem idealne rozbudowanie centrum multimedialnego jeżeli nasz telewizor nie jest zbyt nowy i nie posiada funkcji sieciowych czy też dobrej obsługi złącza USB.

Odtwarzacz daje użytkownikowi dostęp do ponad 100 polskich (!!) aplikacji. Jest tego naprawdę dużo. Konkurencja pozostaje pod tym względem daleko w tyle. Oczywiście standardem wydaje się tutaj dostęp do Facebooka, Playera, Ipli czy YouTube'a. Jednak w tym bogactwie znajdziemy wiele, wiele więcej aplikacji filmowych (np. HBO GO), dla dzieci, od znanych serwisów www (np. Filmweb) itp. Naprawdę nie można się nudzić! Jednego czego mi zabrakło to czegoś czym mógłbym tym wszystkim komfortowo sterować. Niestety z powodu małej ilości złącz USB będzie ciężko z myszką czy klawiaturą a sam pilot także nie jest przystosowany do sprawnego poruszania się po menu. Brakuje rozwiązania na wzór drugiego, małego pilota multimedialnego znanego z telewizorów Samsunga.

[td]

17.jpg

[/td][td]

18.jpg

[/td]

[td]

19.jpg

[/td][td]

20.jpg

[/td]

Podobnie jak w przypadku telewizorów Samsunga tak i tutaj osobny akapit należy się przeglądarce internetowej. A raczej PRZEGLĄDARCE. Tak, ona wczytuje praktycznie wszystko. Właściwie nie udało mi się wyprowadzić jej z równowagi ani razu. Dacie wiarę, że odpalają się nawet takie serwisy jak Weeb.TV? Jej działanie jest także wyjątkowo szybkie i bardzo dopracowane. Rzeczywiście może ona spokojnie zastąpić każdą inną gdy chcemy szybko coś sprawdzić w sieci na ekranie telewizora.

[td]

21.jpg

[/td][td]

22.jpg

[/td]

Multimedia

H6500 posiada wiele ciekawych dodatków multimedialnych oraz możliwości odtwarzania materiałów z zewnętrznych źródeł jak np. USB czy z domowej sieci.

Screen Mirroring to funkcjonalność znana także z TV umożliwiająca przesyłanie obrazu, który widzimy na smartfonie czy tablecie.

23.jpg

Ponadto, za pośrednictwem funkcjonalności Samsung Link uzyskamy dostęp do zawartości znajdującej się w naszej domowej sieci lokalnej oraz do przestrzeni dyskowej w chmurze. Wystarczy założyć konto na stronie Samsunga i nie mając dużej wiedzy na temat budowania domowej sieci możemy spokojnie udostępniać nasze materiały multimedialne np. z komputera wprost na odtwarzacz H6500. Tak to wygląda:

23a.jpg

23b.jpg

H6500 pozwala na oglądanie filmów i zdjęć lub słuchania muzyki bezpośrednio z zewnętrznego dysku twardego lub pamięci przenośnej. Ciekawostką jest także możliwość kopiowania danych z nośników optycznych bezpośrednio na pamięć USB oraz konwersję zawartości płyt Audio CD do formatu MP3. Płytę CD z 15 kawałkami ripowałem na pamięć USB dokładnie 13 minut:

[td]

24.jpg

[/td][td]

25.jpg

[/td]

[td]

26.jpg

[/td][td]

27.jpg

[/td]

[td]

28.jpg

[/td][td]

29.jpg

[/td]

30.jpg

Player czyta właściwie wszystko. Nie wysypał mi się ani razu na żadnym pliku. Łącznie z naprawdę dziwnymi plikami audio HD jak również plikami MVC z kamer 3D JVC czy Sony. Bez problemu odczytywane są także napisy w .txt czy .srt. Także razem z plikami m2ts bezpośrednio wyciągniętymi z Blu-ray'a.

Odtwarzane formaty: MPEG4 SP/ASP, H.264 BP/MP/HP, H.263 (Sorenson Spark), MPEG1, MPEG2, AVCHD (TS/Disc), DivX, DivX HD, MKV (Container), VC-1, WMV9, ASP, 3GP, FLV, m2ts, MOV, MTS, TP, TS, TTS, VOB, MJPEG(AVI, Only Samsung Camera), LPCM, AAC, AC3, MP3, WMA, FLAC, OGG, APE, M4A, WAV, MKA, JPEG (HD), JPG, JPE, MPO, PNG

[td]

31.jpg

[/td][td]

32.jpg

[/td]

[td]

33.jpg

[/td][td]

34.jpg

[/td]

[td]

35.jpg

[/td][td]

36.jpg

[/td]

[td]

37.jpg

[/td][td]

38.jpg

[/td]

[td]

39.jpg

[/td][td]

40.jpg

[/td]

[td]

41.jpg

[/td][td]

42.jpg

[/td]

Podsumowanie

[td]

8.png

[/td][td]

Aby dzisiaj zaskoczyć czymkolwiek w zakresie odtwarzacza Blu-ray producent musi się naprawdę napocić. Dzisiejszy użytkownik jest wyjątkowo rozpieszczony i wybredny a samo odtwarzanie płyt Blu-ray to tylko kropla w morzu potrzeb. Samsung ze swoim BD-H6500 stara się jak może by zaspokoić chyba każdą potrzebę jaka może pojawić się podczas użytkowania tego sprzętu. Odtwarza on naprawdę dużo a zestaw dodatków sieciowych może przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście zawsze znajdzie się potrzeba, która w tym przypadku nie będzie spełniona ale na tle konkurencji ten model wydaje się bardzo rozsądnym wyborem. Jeżeli nie macie jeszcze odtwarzacza Blu-ray albo posiadacie telewizor HD z przed kilku lat to z czystym sumieniem mogę polecić H6500.

PLUSY

  • Bardzo szybkie działanie - menu oraz działanie na plikach multimedialnych
  • Bezkonkurencyjne Smart TV w postaci m.in ponad 100 polskich aplikacji
  • Bardzo dobra jakość dźwięku i obrazu Full HD
  • Dobre skalowanie DVD
  • Skalowanie do rozdzielczości 4K
  • Wbudowane WiFi
  • Możliwość ripowania materiału z płyt wprost na pamięć USB
  • Rewelacyjna przeglądarka internetowa
  • Działanie po sieci - Samsung Link
  • Dobra współpraca ze smartfonem i tabletem
  • Niskie zużycie energii

MINUSY

  • Mała ilość złącz
  • Wykonanie odtwarzacza mogłoby być lepsze
  • Brak dedykowanego pilota do obsługi Smart TV

[/td]

polecamy.jpg

Cena: Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-H6500 od 649 zł


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobra jakość obrazu ???? a to przecież najważniejsze !!!! poczekam na BDT 700 Panasa !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu Full HD jest doskonała. Natomiast skalowanie DVD widziałem w życiu lepsze. Ale trzeba mieć mimo wszystko jakieś odniesienie bo jeżeli ktoś nie ma to i tak będzie uważał, że jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast skalowanie DVD widziałem w życiu lepsze.

Jejku ty jeszcze DVD oglądasz ? A ja myślałem że DVD na tym forum to przeżytek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym to olał ale zawsze się znajdzie ktoś kto napisze: a ja mam takie koncerty czy filmy co nie wyszły na Blu... więc asekuracyjnie ; )

Ja to już w 4K siedzę dobrze... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Rozumiem. W porządku, to jest prawda. Bo są takie rzeczy na DVD o których można pomarzyć żeby wyszły na Blu-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... czy ten odtwarzacz potrafi z dysku USB otworzyć mkv z dzwiękiem Dolby TrueHD lub DTS Master Audio i puścic taki dzwięk do amplitunera ?

Nie widze by to było przetestowane

Wogółe czy sa juz takie odtwarzacze które to potrafią ? oprócz Yamaha , Denon ( te pierwsze dwa sa bardzo wolne podczas przeglądania plików na dysku ) oraz Pioneer ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer BDP-450 ze zmodyfikowanym firmware to potrafi, czy robi to na oryginalnym firmware tego nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa .. Pioneer BDP-450 ze zmodyfikowanym lub bez -- wiem ze to robi --- wiem tez ze czasem sie zawiesza no i najważiejsze ze na zmodyfikowanym nie ma polskiich znaków ą ć ś ł itd przy odtwarzaniu np z dysku ( i pewnie nie ma nadziei ze będą )

Natomiast ja pytałem czy ten Samsung to umie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i sobie potestuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa .. Pioneer BDP-450 ze zmodyfikowanym lub bez -- wiem ze to robi --- wiem tez ze czasem sie zawiesza no i najważiejsze ze na zmodyfikowanym nie ma polskiich znaków ą ć ś ł itd przy odtwarzaniu np z dysku ( i pewnie nie ma nadziei ze będą )

Natomiast ja pytałem czy ten Samsung to umie

Od jakiegoś czasu są polskie znakiw napisach.

Witam mam pytanie jak jest zabezpieczeniem cinavia w tym urządzeniu?

Każdy odtwarzacz BD wypuszczony na rynek w ciągu ostatnich dwóch lat musi mieć Cinavię na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

za chwilę będzie dostępny model J7500 i on już ma 4K.

Moje pytanie--- Samsung 46F7000 full HD czy może obsłużyć ten Blu-ray ? Tv nie ma 4k-- filmik nagrany w 4k na L930 -telewizor informuje że nie obsługuje takiej rozdzielczości.

Dodam że nie mam żadnego BL tylko DVD Pioneer i widzę koszmar z płyt DVD na owym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zakupem tego odtwarzacza...

alternatywą jest Samsung model j7500. przy czym nie mam tv 4k i nie będę podłączał bluraya do kina domowego (więc nie zależy mi na dużej ilości złącz). czy zatem warto dopłacać ze względu na większą ilość złącz? czy może j7500 ma lepsze scalowanie płyt dvd itp. itd.?

ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad panasonic model dmp-bdt 370eg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie bd h6500. Więc posiadam tv sony kdl 42w805a i chciałbym wiedzieć, czy odtwarzacz połączy się z moim tv za pośrednictwem bravia sync?. Generalnie zależy mi na sterowaniu menu h6500 za pomocą pilota mojego tv, ps4 działa po całości z pilota, oczywiście zdaję sobie sprawe że to także sprzęt sony więc kompatybilność jest 100%. Ale posiadam też tv samsunga z anynet+, tv łączy się z ps4 bez problemu, stąd moje pytanie, czy stanie się tak odwrotnie czyli tv w805a połączy się z odtwarzaczem samsunga poprzez hdmi i będzie możliwość sterowania pilotem sonego?

Edytowane przez urodziłemsięzmęczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o podpowiedź w dwoch sprawach:

1.

czy ten odtwarzacz daje sie podpiac do dwoch kolumn/wież audio (chodzi o odtwarzanie plyt cd-audio)?

wątpliwość: moze jest tak, że nawet jesli daje sie podpiac, to i tak grac plyt cd-audio na kolumny nie bedzie, bowiem jakis audio-wzmacniacz dodatkowo potrzebny... Jak to jest?

2.

czy jest metoda, by ten odtwarzacz JEDNAK podpiac do telewizora, ktory ma jedno tylko wejscie hdmi i w dodatku permanentnie zajete przez podpiecie tv kablowej? czyli mysle o czyms w rodzaju "hub hdmi" wpiety do hdmi telewizora i dopiero do tego huba wpiete: i tv kablowa, i ten odtwarzacz.

Mozliwe?

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

przepraszam, bylem nieprecyzyjny,ale tez pojecie o sprawie mam jeno intuicyjne :) Użylem okreslenia "kolumn/wież audio" myslac: kolumna audio=wieża audio,ale zdaje sie, że tak nie jest.... Prawda jest przeto dokladnie taka: są tylko dwie stojace kolumny, czyli stojace glosniki audio. Tylko. W tej chwili podpiete sa do miniwiezy (tak to sie chyba nazywa) yamaha pianocraft, czyli do klasycznego sprzetu audio (ale i video, bo to takie mydlo-powidlo, do audio i video). Wiec mysle, ze skoro yamaha ma grac audio, to juz ma w sobie ... jakis amplitiuner (??). Teraz: odlaczam kolumny/glosniki od yamahy - chce "jakos" podpiac je do tego odtwarzacza bray i grac plyty cd-audio. Tak to wyglada.

Cos mi sie zdaje, że czegos zabraknie. Amplitiunera...?

Albo jeszcze inne pytanie: i jak podpinajac TYLKO kolumny do odtwarzacza zwiekszac glosnosc grania plyty audio (zmiana utworow - wiadomo, pilot)

2.

przelacznik hdmi zaproponowales - dzieki; a czy rownie dobrze moze byc np. taki? --> http://allegro.pl/rozdzielacz-switch-hdmi-3-porty-in-1xout-pilot-3d-i5746335000.html

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

przepraszam, bylem nieprecyzyjny,ale tez pojecie o sprawie mam jeno intuicyjne :) Użylem okreslenia "kolumn/wież audio" myslac: kolumna audio=wieża audio,ale zdaje sie, że tak nie jest.... Prawda jest przeto dokladnie taka: są tylko dwie stojace kolumny, czyli stojace glosniki audio. Tylko. W tej chwili podpiete sa do miniwiezy (tak to sie chyba nazywa) yamaha pianocraft, czyli do klasycznego sprzetu audio (ale i video, bo to takie mydlo-powidlo, do audio i video). Wiec mysle, ze skoro yamaha ma grac audio, to juz ma w sobie ... jakis amplitiuner (??). Teraz: odlaczam kolumny/glosniki od yamahy - chce "jakos" podpiac je do tego odtwarzacza bray i grac plyty cd-audio. Tak to wyglada.

Cos mi sie zdaje, że czegos zabraknie. Amplitiunera...?

Albo jeszcze inne pytanie: i jak podpinajac TYLKO kolumny do odtwarzacza zwiekszac glosnosc grania plyty audio (zmiana utworow - wiadomo, pilot)

2.

przelacznik hdmi zaproponowales - dzieki; a czy rownie dobrze moze byc np. taki? --> http://allegro.pl/rozdzielacz-switch-hdmi-3-porty-in-1xout-pilot-3d-i5746335000.html

1. Zabraknie wzmacniacza/amplitunera ;)

2. Tak, może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zabraknie wzmacniacza/amplitunera ;)

2. Tak, może być.

no dobrze... czyli nie jest dobrze :(

czyli ten odtwarzacz to jedno, podepnie sie podpowiedzianym przelacznikiem hdmi, bedzie i kablowka dotychczasowa i video. (tak btw: sądzisz, że - w tych kosztach - to optymalna propozycja? w sumie, to ma to , o co mi chodzi: dvd z plyt, odtwarzanie podstawowych formatow-plikow via usb -> pendrive/dysk zewn, napisy txt/srt..., sklaniam sie ku, ale...,ale warto, żeby ktos znajacy sie na sprawie popchnal to kolanem :)

a plyty audio... Nie pozostaje nic innego, jak po prostu zakup miniwiezy (w znaczeniu: sprzet audio bez kolumn, w kompakcie,player i wzmacniacz w jednym)? Jesli tak, to mysle o czyms co potrwa,nie spiłuje sie nazajutrz, ale tez zero wchodzenia w jakies "audiofilskie" koszty. Kolumny calkiem calkiem, dobrze brzmią. Zero pojecia, co kupic... Mialbys jakas sugestie wstepna? dzieki za podpowiedz ewentualną.

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przełącznik HDMI to chyba taniej i lepiej się już nie da :) i w zupełności wystarczy na Twoje potrzeby co do miniwieży to jest tego złomu tyle że trudno coś radzić może kieruj się ceną powiązaną z marką i oczywiście na wyposażeniu jeśli to będzie używka musi być pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go kupiłem. Nie będę tu wspominał o zaletach bo wyżej dużo na ich temat napisano. Natomiast napiszę o napisach, które powinny być odtwarzane. U mnie nie wchodzą txt a przy srt brak polskich znaków. Chyba że nie potrafię ustawić. Czy ktoś miał z tym problem?

Po pewnym czasie:

Z tymi znakami to testowałem różne kodowanie i przy ustawieniu UTF-8 są ogonki :) . ale txt dalej nie widzi. naciskając SUBTITLE zgłasza brak napisów.

Edytowane przez jurole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Jeżeli chodzi o przełącznik HDMI to chyba taniej i lepiej się już nie da :)

2.

co do miniwieży to jest tego złomu tyle że trudno coś radzić może kieruj się ceną powiązaną z marką i oczywiście na wyposażeniu jeśli to będzie używka musi być pilot.

1.

cena: ale ja mialem na mysli cene tego odtwarzacza bray :) :) czyli: czy to propozycja sensowna w sensie cena / parametry+jakosc

2.

ano jest tego troche... jeno ktorez to marki miniwież typu okolice low budget uchodza za ok i nie rozsypuja sie "zaraz"... Zakladam, ze jest jakas srednia opinia. Mowiac krotko: low budget w oczywisty sposob nie musi oznaczac chały, zakladam, ze ma to byc po prostu sprzet nie dla audiofila, wsad plyty audio, glosniej/ciszej, skok po sciezkach audio na cd-audio, podpiecie od razu kolumn, pilot - dokladnie to bylo/ma yamaha pianocraft.

Z tymi znakami to testowałem różne kodowanie i przy ustawieniu UTF-8 są ogonki :) . ale txt dalej nie widzi. naciskając SUBTITLE zgłasza brak napisów.

rozumiem, ze utf dla srt dalo w koncu ogonki.

a txt: rozumiem, że dawales rozne kodowania, utf-8, ansi...

dalej: sprawdzales *.txt i dla formatu "czasowego", i dla "ramkowego / klatkowego"?

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales *.txt i dla formatu "czasowego", i dla "ramkowego / klatkowego"?

Dzięki covo za radę.

Rozszerzenie pliku (srt, txt) z napisami nie ma znaczenia, tylko formaty czasowe. I tak:

MPL2 [ - nie działa

mDVD { - działa

TMPlayer 00:00:00 – działa

SRT - działa

I jeszcze, jak są napisy wgrane przy odtwarzaniu filmu to po wciśnięciu tools mamy dodatkową opcję „napisy” i wybór strony kodowej.

Oczywiście testy napisów wykonywałem poprzez USB, i tutaj w oczy się rzuca mało udana zaślepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...