Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-H6500 3D ze skalowaniem obrazu do Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki covo za radę.

Rozszerzenie pliku (srt, txt) z napisami nie ma znaczenia, tylko formaty czasowe. I tak:

MPL2 [ - nie działa

mDVD { - działa

TMPlayer 00:00:00 – działa

SRT - działa

I jeszcze, jak są napisy wgrane przy odtwarzaniu filmu to po wciśnięciu tools mamy dodatkową opcję „napisy” i wybór strony kodowej.

Oczywiście testy napisów wykonywałem poprzez USB, i tutaj w oczy się rzuca mało udana zaślepka.

tzn., że co... że dziala: mDVD czyli klatkowy (i tylko w tym formacie klatkowy), TMPlayer czyli czasowy, srt - czyli czasowy.

A co do wyboru strony kodowej: tzn. że tylko powyzsze dzialaja, ale nawet one musza miec szczegolne kodowanie wybrane, czy bez znaczenia...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn., że co... że dziala: mDVD czyli klatkowy (i tylko w tym formacie klatkowy), TMPlayer czyli czasowy, srt - czyli czasowy.

A co do wyboru strony kodowej: tzn. że tylko powyzsze dzialaja, ale nawet one musza miec szczegolne kodowanie wybrane, czy bez znaczenia...?

Ja formatowanie napisów zinterpretowałem na podstawie programu napiprojekt. Czyli ten z nawiasem kwadratowym mi nie działał (nie wczytywał) pozostałe się wczytywały. Natomiast strona kodowa na wczytywanie napisów nie miała żadnego wpływu. Po prostu mogą być krzaczki zamiast pl. ogonków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja formatowanie napisów zinterpretowałem na podstawie programu napiprojekt. Czyli ten z nawiasem kwadratowym mi nie działał (nie wczytywał) pozostałe się wczytywały. Natomiast strona kodowa na wczytywanie napisów nie miała żadnego wpływu. Po prostu mogą być krzaczki zamiast pl. ogonków.

ok, to napisz mi jeszcze prosze: jak sie sprawuje, co "leży i kwiczy", czy faktycznie odtwarza wyspecyfikowane formaty, etc., etc.,

Oraz bardzo wazne:

czy gra klasyczne plyty audio, by sprecyzowac: cd bez obrazu,a jeno z muzą? :)

Bo rozumiem, że jesli tak, to dzwiek idzie na glosniki telewizora, tak? I regulacja glosnosci jest przez pokretlo playera, albo pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten player w oleole.pl Niestey, co było jednym z dwóch priorytetów przy zakupie, nie ma HBO Go i nie ma tej apki do zainstalowania. Moje pytanie - mam soft B-FB4BSPWWB 1112.0. Na polskiej stronie Samsunga jest wersja B-FB4BSPWWC 1112.0. Odtwarzacz oczywiście nie widzi softu z polskiej strony (z pendrive'a). Czy mam odtwarzacz na inny kraj, gdzie nie ma HBO? A jeśli tak, jak wgrać soft na Polskę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. Player na pudle i naklejce miał oznaczenie BD-H6500/EN ale po wejściu w menu okazuje się że jest to wersja BD-H6500/ZF. Infolinia niewiele wie. W googlach też nie ma za dużo. Ale wersja ZF pojawia się tylko na stronach hiszpańskich, portugalskich i włoskich.

Serwis zaś nie do końca wie czy da się wgrać odpowiedni soft. W związku z tym odtwarzacz powędrował do zwrotu. Niestety.

Edytowane przez torre24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich Biegłych w sztuce HDTV i zwracam się z pytaniem dotyczącym tego odtwarzacza - czy w trybie czuwania jest wyświetlana godzina czy wyświetlacz jest wygaszony? Odpowiedzi na to pytanie nie jest w stanie udzielić ani serwis ani pomoc techniczna f-my Samsung. W moim jest wygaszony. A jak być powinno?

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

temat jak widzę już dawno zagrzebany, ale mam problem.

kupiłem używany odtwarzacz samsung h6500 i nie mogę za nic dodać aplikacji z polecanych do My apps, co skraca czas wejścia do aplikacji. Gdy zaznaczę np. Netflix i naciskam dłużej enter pojawiają się tylko 2 opcje: wyświetl szczegóły i aktualizacja aplikacji...

Ktos pomoże, jak to dodać? W tv jest to proste i intuicyjne, tutaj jest jakaś tragedia lub odtwarzacz jest uszkodzony...

Zdjęcie-0169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam player od 2015. to jest taki obyczaj (samsunga), że zero upgrade oprogramowania? z tego co pamiętam... w 2016 było ostatnie(?). jeśli w ogole było. Kompletnie o tym playerze zapomnieli. W sumie to  skandal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Pozwoliłem sobie odkopać ten temat ponieważ sam posiadam od ok 3 lat w.w. odtwarzacz i napotkał mnie problem przy próbie odtworzenia filmu na blu-ray.
Mianowicie chodzi o nową odsłonę Władcy pierścieni w 4K Ultra HD. Przed zamówieniem pisałem do supportu na stronie samsunga, dwukrotnie zapewniali, że urządzenie spełnia specyfikacje(sam  miałem wątpliwości). Film trafił do napędu i...własnie nic. Płyta jest ok 4-5 razy mielona, po czym wyskakuje monit o nieprawidłowym formacie lub zanieszczyszczonej/uszkodzonej płycie. Oczywiście płyty są nowe(9sztuk - pełna nazwa Der Herr der Ringe: Extended Edition Trilogie [4K Ultra HD] [Blu-ray]).
wersja softu najnowsza 1113. Zero problemów z odtwarzaniem np dvd - startuje w sekunde. Napęd był rzadko używany, praktycznie jak nowy.
Czy ktoś jest w stanie pomóc zidentyfikować problem lub podzielić się info, czy to jakiś magiczny format blu-ray, że odtwarzacz nie jest w stanie ich zidentyfikować?

Pozdrawiam

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, boldgrim napisał:

Witam...Pozwoliłem sobie odkopać ten temat ponieważ sam posiadam od ok 3 lat w.w. odtwarzacz i napotkał mnie problem przy próbie odtworzenia filmu na blu-ray.
Mianowicie chodzi o nową odsłonę Władcy pierścieni w 4K Ultra HD. Przed zamówieniem pisałem do supportu na stronie samsunga, dwukrotnie zapewniali, że urządzenie spełnia specyfikacje(sam  miałem wątpliwości). Film trafił do napędu i...własnie nic. Płyta jest ok 4-5 razy mielona, po czym wyskakuje monit o nieprawidłowym formacie lub zanieszczyszczonej/uszkodzonej płycie. Oczywiście płyty są nowe(9sztuk - pełna nazwa Der Herr der Ringe: Extended Edition Trilogie [4K Ultra HD] [Blu-ray]).
wersja softu najnowsza 1113. Zero problemów z odtwarzaniem np dvd - startuje w sekunde. Napęd był rzadko używany, praktycznie jak nowy.
Czy ktoś jest w stanie pomóc zidentyfikować problem lub podzielić się info, czy to jakiś magiczny format blu-ray, że odtwarzacz nie jest w stanie ich zidentyfikować?

Pozdrawiam

W czasach gdy kupowałeś ten player nikt jeszcze nie słyszał o UHD no to jakim cudem ma ci odtwarzać sprzęt z 2014 r filmy UHD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam60 napisał:

W czasach gdy kupowałeś ten player nikt jeszcze nie słyszał o UHD no to jakim cudem ma ci odtwarzać sprzęt z 2014 r filmy UHD ?

Zgadzam się, teraz kiedy zgłębiłem temat sam już o tym wiem. Jednak jako laik w temacie, chciałem zasięgnąć rady specjalistów i w tym celu pisałem do  wsparcia technicznego samsunga, gdzie dwukrotnie także na czacie otrzymałem info, iż ten sprzęt sobie poradzi bez problemu :) Cóż, człowiek uczy się na błędach i jakaś tam wiedza zdobyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, boldgrim napisał:

Zgadzam się, teraz kiedy zgłębiłem temat sam już o tym wiem. Jednak jako laik w temacie, chciałem zasięgnąć rady specjalistów i w tym celu pisałem do  wsparcia technicznego samsunga, gdzie dwukrotnie także na czacie otrzymałem info, iż ten sprzęt sobie poradzi bez problemu :) Cóż, człowiek uczy się na błędach i jakaś tam wiedza zdobyta.

A możesz napisać co to za "profesjonalny" czat tak ci napisał ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

A możesz napisać co to za "profesjonalny" czat tak ci napisał ? ;)

Oficjalny ze strony Samsung, sam zacząłem mieć wątpliwości i po przeanalizowaniu danych urządzenia napisałem do nich jeszcze raz(za pierwszym razem, skierowali mnie do serwisu w celu naprawy urządzenia, ich zdaniem powinno odtwarzać i jest uszkodzone):

"


8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xjp8e9kcgr66e1d71hpactd6grk0dtdc4r34d1dc9gk4chjcnjp2e3274rjud9t70wk4ctg6rrjwukgcw
Wsparcie Samsung 5ea8250516445a6b926aec1e
Tue, 05 Jan 2021 18:35:39 UTC
Według specyfikacji ten odtwarzacz obsługuje płyty Blue-Ray, ma też rozdzielczość 4K, tak więc płyta powinna działać.

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xh6ct1rc9gker9dcmvk2thd6hjkjchdc5hpce9dcmwkeck560v6ct32c4w2uchn6ctk2c9h6wrk0bkgdtkg
Ł*********** *************
Tue, 05 Jan 2021 18:34:27 UTC
Prawdopodobnie przed paroma minutami pisaliśmy Panie Michale, chciałbym się tylko upewnić czy na 100% sprzęt jest w stanie odtworzyć ten format, ponieważ mam co do tego wątpliwości...z tego co widzę, macie w ofercie sprzęt gdzie jest opisany właśnie format 4k uhd w specyfikacji. np https://www.samsung.com/pl/audio-video/uhd-blu-ray-player-k8500/UBD-K8500XU/

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xjp8e9kcgr66e1d71hpactd6grk0dtdc4r34d1dc9gk4chjcnjp2e3274rjud9t70wk4ctg6rrjwukgcw
Wsparcie Samsung 5ea8250516445a6b926aec1e
Tue, 05 Jan 2021 18:31:49 UTC
Mam na imię Michał, postaram się pomóc Panie Łukaszu.

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xjp8e9kcgr66e1d71hpactd6grk0dtdc4r34d1dc9gk4chjcnjp2e3274rjud9t70wk4ctg6rrjwukgcw
Wsparcie Samsung 5ea8250516445a6b926aec1e
Tue, 05 Jan 2021 18:22:12 UTC
Dziękujemy za oczekiwanie, za chwilę nastąpi połączenie z konsultantem.

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xh6ct1rc9gker9dcmvk2thd6hjkjchdc5hpce9dcmwkeck560v6ct32c4w2uchn6ctk2c9h6wrk0bkgdtkg
Ł*********** *************
Tue, 05 Jan 2021 18:22:10 UTC
Witam piszę do Państwa ponownie w sprawie ww. sprzętu BD-H6500. Rozmawiałem z Państwa konsultantem, który po opisaniu mu problemu jaki mam z odtwarzaniem płyt bluray 4k uhd, poinformował mnie iż urządzenie powinno sobie poradzić z tym formatem i należy zwrócić odtwarzacz do serwisu. Opis problemu poniżej: "Na Państwa stronie odtwarzacz jest opisany jako bluray 4k UHD. od niedawna posiadam płytę blu-ray 4k UHD, niestety napęd kilkukrotnie próbuje ją odtworzyć, bez powodzenia. urządzenie zaktualizowane(przy próbie aktualizacji dostaje informację iż jest najnowsza wersja softu). Tesuję na filmie zakupionym z amazon, poniżej link do oferty: https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B08KHWNPTC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?currency=EUR&ie=UTF8&language=pl_PL&psc=1 Czy jest jakaś szansa, zeby film lub inne w tej jakości ruszyły na tym sprzęcie?" Mam wątpliwości po przeanalizowaniu specyfikacji urządzenia, czy na pewno odtwarza on format 4k uhd hdr jaki oferuje film dodany powyżej? Nadmienię iż, płyty dvd sprzet odtwarza praktycznie od razu bez problemu.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2021 o 17:10, boldgrim napisał:

Oficjalny ze strony Samsung, sam zacząłem mieć wątpliwości i po przeanalizowaniu danych urządzenia napisałem do nich jeszcze raz(za pierwszym razem, skierowali mnie do serwisu w celu naprawy urządzenia, ich zdaniem powinno odtwarzać i jest uszkodzone):

"


8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xjp8e9kcgr66e1d71hpactd6grk0dtdc4r34d1dc9gk4chjcnjp2e3274rjud9t70wk4ctg6rrjwukgcw
Wsparcie Samsung 5ea8250516445a6b926aec1e
Tue, 05 Jan 2021 18:35:39 UTC
Według specyfikacji ten odtwarzacz obsługuje płyty Blue-Ray, ma też rozdzielczość 4K, tak więc płyta powinna działać.
 

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xh6ct1rc9gker9dcmvk2thd6hjkjchdc5hpce9dcmwkeck560v6ct32c4w2uchn6ctk2c9h6wrk0bkgdtkg
Ł*********** *************
Tue, 05 Jan 2021 18:34:27 UTC
Prawdopodobnie przed paroma minutami pisaliśmy Panie Michale, chciałbym się tylko upewnić czy na 100% sprzęt jest w stanie odtworzyć ten format, ponieważ mam co do tego wątpliwości...z tego co widzę, macie w ofercie sprzęt gdzie jest opisany właśnie format 4k uhd w specyfikacji. np https://www.samsung.com/pl/audio-video/uhd-blu-ray-player-k8500/UBD-K8500XU/
 

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xjp8e9kcgr66e1d71hpactd6grk0dtdc4r34d1dc9gk4chjcnjp2e3274rjud9t70wk4ctg6rrjwukgcw
Wsparcie Samsung 5ea8250516445a6b926aec1e
Tue, 05 Jan 2021 18:31:49 UTC
Mam na imię Michał, postaram się pomóc Panie Łukaszu.
 

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xjp8e9kcgr66e1d71hpactd6grk0dtdc4r34d1dc9gk4chjcnjp2e3274rjud9t70wk4ctg6rrjwukgcw
Wsparcie Samsung 5ea8250516445a6b926aec1e
Tue, 05 Jan 2021 18:22:12 UTC
Dziękujemy za oczekiwanie, za chwilę nastąpi połączenie z konsultantem.
 

8rqpgx3me1tkmbtfedr74rv4drpp2wvkcnu76bkke1t6jvkbdht2wrvfdmqk2chm5xh6ct1rc9gker9dcmvk2thd6hjkjchdc5hpce9dcmwkeck560v6ct32c4w2uchn6ctk2c9h6wrk0bkgdtkg
Ł*********** *************
Tue, 05 Jan 2021 18:22:10 UTC
Witam piszę do Państwa ponownie w sprawie ww. sprzętu BD-H6500. Rozmawiałem z Państwa konsultantem, który po opisaniu mu problemu jaki mam z odtwarzaniem płyt bluray 4k uhd, poinformował mnie iż urządzenie powinno sobie poradzić z tym formatem i należy zwrócić odtwarzacz do serwisu. Opis problemu poniżej: "Na Państwa stronie odtwarzacz jest opisany jako bluray 4k UHD. od niedawna posiadam płytę blu-ray 4k UHD, niestety napęd kilkukrotnie próbuje ją odtworzyć, bez powodzenia. urządzenie zaktualizowane(przy próbie aktualizacji dostaje informację iż jest najnowsza wersja softu). Tesuję na filmie zakupionym z amazon, poniżej link do oferty: https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B08KHWNPTC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?currency=EUR&ie=UTF8&language=pl_PL&psc=1 Czy jest jakaś szansa, zeby film lub inne w tej jakości ruszyły na tym sprzęcie?" Mam wątpliwości po przeanalizowaniu specyfikacji urządzenia, czy na pewno odtwarza on format 4k uhd hdr jaki oferuje film dodany powyżej? Nadmienię iż, płyty dvd sprzet odtwarza praktycznie od razu bez problemu.

Ja bym tego nie popuścił. Prześlij to gdzieś dalej do Samsunga, bo robią z ludzi debili, a sami nimi są. I to nie jest pomyłka, bo wszyscy jesteśmy ludźmi i pomyłki się zdarzają - tutaj to jest niekompetencja. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...