Skocz do zawartości
Maciej Koper

Porównanie serii ST60 / GT60 / VT60 / ZT60

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oooj tak :) Nawet chyba więcej niż miesiące, bo raczej parę latek minie zanim OLED'y na dobre się na rynku zadomowią, a do tego czasu wątpię, żeby na rynek weszło coś lepszego pod względem jakości obrazu :)

Kurcze żeby nie fakt ze tv przez 10 h dziennie u mnie świeci i duze okno od południa zawsze odsłonięte sam bym zakupił plazme.A le ja po prostu nie mam warunków

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no cóż poradzić... a próbowałeś? Te Panasy z serii 60 całkiem nieźle sobie dają radę w mocnym oświetleniu... może warto by było jakoś spróbować jednak?

Jak sobie pomyślę, że na początku roku zastanawiałem się nad LED'ami W905 i F8000 :)

Tu chyba też muszę dość mocno podziękować Maciejowi za doedukowanie w kwestii alternatywnej technologii i zmobilizowanie mnie do głębszego przyjrzenia się plazmom :) Jak to się mówi nie taki diabeł straszny jak go malują, co więcej - jest świetny! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze żeby nie fakt ze tv przez 10 h dziennie u mnie świeci i duze okno od południa zawsze odsłonięte sam bym zakupił plazme.A le ja po prostu nie mam warunków

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Kolego demonizujesz.

Mam ST50 wiszącą na ścianie południowej centralnie pomiędzy oknem a drzwiami balkonowymi i nie jest tak źle (wcześniej miałem PV8 i też dawał radę)

Zamiast mówić że nie masz warunków po prostu to sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też myślałem, że nie mam warunków - dawno się tak bardzo nie myliłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no cóż poradzić... a próbowałeś? Te Panasy z serii 60 całkiem nieźle sobie dają radę w mocnym oświetleniu... może warto by było jakoś spróbować jednak?

Jak sobie pomyślę, że na początku roku zastanawiałem się nad LED'ami W905 i F8000 :)

Tu chyba też muszę dość mocno podziękować Maciejowi za doedukowanie w kwestii alternatywnej technologii i zmobilizowanie mnie do głębszego przyjrzenia się plazmom :) Jak to się mówi nie taki diabeł straszny jak go malują, co więcej - jest świetny! :D

To teraz żałuj że nie kupiłeś 65 cali głównie VT60 :o , na nim to jest dopiero jazda :blush: po ciemku lepiej niż w kinie i to z 3,6 metra !!!!!!! Ostatnio można było go kupić za "tylko" 11999 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz żałuj że nie kupiłeś 65 cali głównie VT60 :o , na nim to jest dopiero jazda :blush: po ciemku lepiej niż w kinie i to z 3,6 metra !!!!!!! Ostatnio można było go kupić za "tylko" 11999 zł.

Hehe żałowałbym gdybym miał większe pomieszczenie, w którym bym mógl zmieścić takiego olbrzyma. Niestety w moim przypadku 50" to max. Po prostu nic więcej mi na szerokość nie wejdzie w miejscu przeznaczonym na tv :) ale na pewno kiedyś z czasem po zakupie innego lokum pomyślę o takim kalibrze. Wtedy to już pewnie będzie 4K OLED :) W końcu to nie zakup na całe życie.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe żałowałbym gdybym miał większe pomieszczenie, w którym bym mógl zmieścić takiego olbrzyma. Niestety w moim przypadku 50" to max. Po prostu nic więcej mi na szerokość nie wejdzie w miejscu przeznaczonym na tv :) ale na pewno kiedyś z czasem po zakupie innego lokum pomyślę o takim kalibrze. Wtedy to już pewnie będzie 4K OLED :) W końcu to nie zakup na całe życie. Sent from my iPad using Tapatalk

Ja swojego "potwora" mam w pokoiku tylko 13 m2 i jest bosko, 50 cali byłby zdecydowanie za mały ^_^ i na dokładkę aby ostrzec wszystkich przyszłych posiadaczy nieszczęsnych LED-ów, taki oto artykuł http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja w jeszcze mniejszym :) Na lewo od tv regał, na prawo od tv duża szafa, a po obu stronach tv wciśnięte jeszcze kolumny. Pewnie jakbym pozbył się wszelkich mebli to też bym jakoś wcisnął no ale trzeba też jakoś zyć :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he to w lato będzie ciepełko :D ja u siebie na wiosnę montuje klimę bo taki panel podnosi temp o dobre 4 stopnie.


N

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" z 3,5 m to proporcje raczej malo kinowe, ale jakosc obrazu jest bezsprzecznie lepsza niz w kinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no cóż poradzić... a próbowałeś? Te Panasy z serii 60 całkiem nieźle sobie dają radę w mocnym oświetleniu... może warto by było jakoś spróbować jednak? 

Jak sobie pomyślę, że na początku roku zastanawiałem się nad LED'ami W905 i F8000 :)

Tu chyba też muszę dość mocno podziękować Maciejowi za doedukowanie w kwestii alternatywnej technologii i zmobilizowanie mnie do głębszego przyjrzenia się plazmom :) Jak to się mówi nie taki diabeł straszny jak go malują, co więcej - jest świetny! :D

Spoon.

Zastanawiales sie?

Powiedzmy szczerze, byles gotow zabic za lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoon

gdzieś tego GT60 jak rozumiem 50cali dostałeś w jakiejś fajnej promocji? czy standardowo 5kzł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoon.

Zastanawiales sie?

Powiedzmy szczerze, byles gotow zabic za lcd.

Bez przesady ;)

@klaus71: standardowa cena. Dokładnie 4999 z wysyłką kurierską gratis.

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do informacji od Macieja, która zainicjowała wątek:

należy rozumieć, że poniższe "fjuczery" nie mają istotnego znaczenia dla jakości obrazu:

Bezpośredni czysty standard 1080

Funkcja DCI 98% Color Space

Super-wyraźna rozdzielczość

czy tak ?

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja w jeszcze mniejszym :) Na lewo od tv regał, na prawo od tv duża szafa, a po obu stronach tv wciśnięte jeszcze kolumny. Pewnie jakbym pozbył się wszelkich mebli to też bym jakoś wcisnął no ale trzeba też jakoś zyć :)

Sent from my iPad using Tapatalk

cześć,

mam pytanko: i jak nie jest za duża ta GT60? z tego co pisałeś oglądasz z 2m? a co i w jakiej jakości, jakbyś mógł zdradzić. Sam zastanawiam się czy brać 42 czy 50.

do sypialni wydaje się za duży (między ścianami mam 2,2m, czyli gdzieś ok 1,8-1,9 miałbym odległość oczy-powieszony TV) a do salonu za mały - 3,3 m między ścianami). Mam kablówkę z Vect.. i szkoda mi plazmy na taki sygnał, a biorąc pod uwagę, że chcę głównie filmy HD z kompa oglądać (ew xbox) to może 42 starczy?

Jakie masz odczucia przy 50. Starczy czy przesadziłeś? faktycznie podgrzewa atmosferę w pokoju?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do informacji od Macieja, która zainicjowała wątek:

 

należy rozumieć, że poniższe "fjuczery" nie mają istotnego znaczenia dla jakości obrazu:

Bezpośredni czysty standard 1080

Funkcja DCI 98% Color Space

Super-wyraźna rozdzielczość 

 

 

 

czy tak ?

Tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam pytanko: i jak nie jest za duża ta GT60? z tego co pisałeś oglądasz z 2m? a co i w jakiej jakości, jakbyś mógł zdradzić. Sam zastanawiam się czy brać 42 czy 50.

do sypialni wydaje się za duży (między ścianami mam 2,2m, czyli gdzieś ok 1,8-1,9 miałbym odległość oczy-powieszony TV) a do salonu za mały - 3,3 m między ścianami). Mam kablówkę z Vect.. i szkoda mi plazmy na taki sygnał, a biorąc pod uwagę, że chcę głównie filmy HD z kompa oglądać (ew xbox) to może 42 starczy?

Jakie masz odczucia przy 50. Starczy czy przesadziłeś? faktycznie podgrzewa atmosferę w pokoju?

Z góry dzięki za odpowiedź

Sorry, dopiero teraz zauważyłem Twoje pytanie. Szczerze, dla mnie ten rozmiar na taką odległość jest w sam raz. Jakby sprzedawali wersję GT w rozmiarze 55" to też bym pewnie taką wziął :) Ale przy 50" na pewno nie czuję, że przesadziłem, jest w sam raz. Oglądam filmy z bluray, czasami z kompa i tv z ncplus. Generalnie jestem póki co bardzo zadowolony. Bierz 50" i się nie zastanawiaj!

Edit: aha i tak, napisałem, że oglądam z 2m przy czym 2m to dla mnie odległość maksymalna, często siedzę nawet bliżej, tak na oko 1.5m i też jest ok :)

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bomba,

dzięki za szybką odpowiedź.

właśnie mnie namówiłeś na 50:)

a co Cię skłoniło do GT a nie jak większość do ST? hexa? niby mnijeszy input lag?

Edytowane przez zajac84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przede wszystkim właśnie hexa i input lag. Jednak to na prawdę daje kopa. Zwłaszcza, że nawet GT z wyłączonym game mode input lag był dla mnie odczuwalnie zbyt duży, natomiast po włączeniu game mode jest praktycznie idealnie :) No i jednak jako miły bonus responsywność w menu i aplikacjach na prawdę bardzo dobra, wszystko ładnie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

należy rozumieć, że poniższe "fjuczery" nie mają istotnego znaczenia dla jakości obrazu:

Bezpośredni czysty standard 1080

Według AVForums.Uk, ten tryb w połączeniu z playerem Bluray ustawionym na przestrzeń kolorów przez hdmi na YUV 4:4:4

poprawia lekko nasycenie kolorów ale oni sprawdzali to na generatorze i nie wiadomo jak to się ma do odtwarzaczy.http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT65-VT60-TX-P65VT65B-P55VT65B-P50VT65B-3D-Plasma-Television-Review_535/Test_Results.html

Tak samo ten ulepszony czerwony fosfor to raczej niewiadoma.

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego Ci jeszcze brakuje w tym temacie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o to czy naprawdę GT60 ma tylko te przewagi nad ST60 co wymieniłeś

na avforum jest ich więcej przede wszystkim zaś jedna kluczowa:

3D is better on the more expensive Viera plasmas

w której GT60 jest lepszy od ST60 w 3d a w crosstalku wręcz o niebo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu brakuje mi polskiego wypasionego testu GT60 i tyle :)

Nie ma co czekać na testy. Wszystko już raczej zostało powiedziane. Nie zależy Ci na większym niż 50" tv? Zależy Ci na input lagu umożliwiającym sensowne granie? Bierzesz GT60 - proste. W gratisie dostajesz szybko i sprawnie działające menu, aplikacje itd. Ja wiem jedno.. ST byłby dla mnie za wolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...