Skocz do zawartości
Maciej Koper

Porównanie serii ST60 / GT60 / VT60 / ZT60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co czekać na testy. Wszystko już raczej zostało powiedziane. Nie zależy Ci na większym niż 50" tv? Zależy Ci na input lagu umożliwiającym sensowne granie? Bierzesz GT60 - proste. W gratisie dostajesz szybko i sprawnie działające menu, aplikacje itd. Ja wiem jedno.. ST byłby dla mnie za wolny.

a może ja Ciebie zmolestuje :)

może masz możliwość wrzucenia jakiegoś filmu jak wygląda to sprawnie działające menu czy mały input lag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosił o jakiś test crosstalku (spoon może ty?)

na satelicie astra 19.2 - jest kanał Astra 3D Demo i jako przerywnik między kolejnymi materiałami jest tam taka sekwencja z latającymi karteczkami.

Na większości tv jakie kiedyś testowałem generuje ona crosstalk (tylko pasyw w zasadzie nie miał crosstalku).

Ciekawe czy st60 albo gt60 da tu radę - bo gt20 tu się słabo spisywał.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym w innym wątku, na 60ST60 crosstalk jest akceptowalny tylko w trybie 96Hz, więc na satelicie będzie cienko. Ja oglądam 3D z Netflixa i nie daję rady, podczas gdy z BR jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem ciekaw czy w GT60 moze jest jakoś lepiej - w sumie trzeba by mieć 2 tv w jednym miejscu by porównać

to co puszczają na 19.2 na kanale Astra 3D Demo to taki niby stress test możliwy do sprawdzenia przez każdego

więc spoon (zresztą każdy chętny do sprawdzenia mile widziany) może napisz czy widzisz duży crosstalk na tych latających karteczkach czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanał jest FTA ale nie wiem czy jest na liście n-ki.

w sumie są 2 kanały na astrze o podobnej nazwie Astra 3D Demo i Astra 3D demo

oba puszczają takie niby pseudo dema w 3d non stop - ale te karteczki są na kanale z dużą literą D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeśli chodzi o ten kanał testowy na Astrze to ja raczej nie sprawdzę niestety, no Nka jest na Hotbirdzie więc nie mam satki ustawionej na Astrę. Co do crosstalku to na bluray go raczej nie zauważyłem a przynajmniej nie w jakiejś dużej postaci... Jak znajdę wolny czas to jeszcze się przypatrzę dokładniej.

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tv 3d występuje zjawisko crosstalk zapomniakem i nim bo na moim soniaczu zjawisko całkowicie obce hehehehe

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli gt60. Czy używając intensywnie konsoli lub pc-ta powidoki są dalej tak problematyczne jak w plazmach panasonica z serii 10 lub 20?

Nie ukrywam że główne źródło obrazu stanowi u mnie htpc i na moim tv bardzo często są wyświetlane elementy stałe takie jak pasek startu czy elementy stałe przeglądarki jednak mimo tego faktu nie chciałbym rezygnować z plazmy ponieważ korzystam z telewizora głównie wieczorami w zaciemnionym pomieszczeniu gdzie większość LCD nie radzi sobie z czernią oraz rozdzielczością ruchomą obrazu(przynajmniej takich z przedziału cenowego 50gt60 czyli 5000 - 5500zł).

Obecnie mam panasonica 42s10, miałem również przez dłuższy okres czasu 42vt20 i niestety na moim s10 niektóre powidoki(elementy paska start) są nie do usunięcia, co prawda ich widoczność jest minimalna jednak jest to dość uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w905 z opcją wymiany i zastanawiam sie nad wymianą na vt60. Nie żeby w905 był słaby ale dostrzegam kilka wad, kąty słabiutkie, widać podświetlenie krawędziowe ale co ciekawe nie na ciemnych obrazach ale na jasnym niebie bądź trawie podczas meczu (ciemniejsze pasy poprzeczne). A poza tym bardzo trudno ustawić kolory odpowiednio (walczę 4 dzień). A w plaźmie boję się szarości zamiast bieli i lekkiego zamglenia, tak jakby wypłowiałych kolorów. Czy kalibracja wyeliminuje te przypadłości? Czy w dzień ( raczej ciemny pokój) da radę? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów w sony to jak podniesiesz nasycenie kolorów to czerwony zielony i niebieski rażą a jak opuścisz to robi się jałowizna. Trochę to denerwuje. Dlatego myśle o tym vt60. Jeśli ktos ma jakies przemyślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w905 z opcją wymiany i zastanawiam sie nad wymianą na vt60. Nie żeby w905 był słaby ale dostrzegam kilka wad, kąty słabiutkie, widać podświetlenie krawędziowe ale co ciekawe nie na ciemnych obrazach ale na jasnym niebie bądź trawie podczas meczu (ciemniejsze pasy poprzeczne). A poza tym bardzo trudno ustawić kolory odpowiednio (walczę 4 dzień). A w plaźmie boję się szarości zamiast bieli i lekkiego zamglenia, tak jakby wypłowiałych kolorów. Czy kalibracja wyeliminuje te przypadłości? Czy w dzień ( raczej ciemny pokój) da radę? Dzięki i pozdrawiam

Co mogę napisać...właśnie jestem po kalibracji swojej 50st60. Trzeba się pogodzić z tym, ze w typowy dzień plazma nie rozwinie skrzydeł, ale tragedii nie ma. Po kalibracji jest tylko lepiej. Co do zamglenia czy wyplowialych kolorów, albo chcesz obraz naturalny, bliski założeniom twórców albo odpicowany. Taki tez da się ustawić. Tyle, ze kalibruje się po to ekran aby odwzorowanie kolorów było jak najbardziej naturalne. Masz jakieś pytania to wal...

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie. Źle to ujalem. Nie ma zamglenia. Co do kolorów to chodziło mi o ustawienie wlasne - na oko, bądź naturalny po kalibracji.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocąTapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przyjrzałem się plaźmie w sklepie. I mimo ze jasno, że obraz ciemnawy to jednak ma coś w sobie...jakąś taką jednorodność obrazu, plastyczność. Mam nadzieję że nie będę żałował zamiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przyjrzałem się plaźmie w sklepie. I mimo ze jasno, że obraz ciemnawy to jednak ma coś w sobie...jakąś taką jednorodność obrazu, plastyczność. Mam nadzieję że nie będę żałował zamiany.

Pewnie, że ciemnawy i taki ma być, w porównaniu do wypalających oczy ledów ustawionych w trybie dynamicznym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak sprawdzic w vt60 ile godzin pracował? Czy może odpuścić sobie model z wystawy? Zastanawiam się czy czekać tydzień czy zawalczyć o rabat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jako nowy użytkownik 50ST60 muszę powiedzieć że bardzo mnie zaskoczył ten model, a używałem do tej pory bardzo udanego modelu plazmy Samsunga 42Q91H.

W porównianiu do starszego Samsunga obraz na ST60 od razu wydawał mi się że ma za dużo zielonej i pomarańczowej dominaty, jest mało nasycony - ogólnie brak mu tej równowagi składowych RGB.

Zdziwiłem się że telewizor po opuszczeniu fabryki jest tak źle skalibrowany - może dlatego że jestem zbyt wymagający :) Jednak dogłębne poszukiwania w internecie w celu ustwień jakości obrazu dały w końcu efekt i obraz jest teraz rewelacyjny. Flmy SF, akcji to po prostu bajka.

Funkcje smart, internet itp. dla mnie nieistotne.

Dzwięk po regulacji też jest zaskakująco bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...