Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony X9 Telewizor 4K Ultra HD: KD-55X9005A / KD-65X9005A

Rekomendowane odpowiedzi

Obaj macie rację. Co z tego ? Jakie propozycje ? Jaki materiał mogę zapodać w 4K 60p ? M jak mdłość ? W tej chwili nie ma nic......

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy tyle, że kursor myszy nie przyprawia o mdłości, gdy porusza się w 60Hz ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten kursor to zarąbista sprawa ;p kolejny dzień się zachwycam ;p ;DDDDDDDDDDDDDDDDD

1afi.jpg



Mylagos żeby bawić się w 4K na pełnych opcjach to nie ma jeszcze żadnego komputera :) sprzęt za 10-12K się dławi na niższych rozdzielczościach (1440 i 1600p) a nie wspomnę już o mikro przycięciach, które potęgują tragedie...


Ej no bez przesady. B4 idzie między 45-60fps. Wszystko na full ale bez antya. Przy 4K nie jest to potrzebne. Oczywiście fajnie jakby było ale wolę płynną rozgrywkę niż delikatnie lepszą jakość obrazu, który i tak powala na kolana i rozbija wszystko. A wersje na PS4/XO na części pierwsze ; )

Mortal, Grid 2,Need for Speed™ The Run, RE6 itp. to tutaj wszystko na max i jest stałe 60fps/50fps bez zająknięcia. A GRID2 ma np. publikę w 3D i jak dla mnie zjada Forzę 5 także pod względem odbioru. A ile ma już na karku... Run też rozwala z silnikiem z zeszłego roku... Rivals zasysa bo ma bloka na 30fps i nawet mimo odblokowania do 60fps nadal coś szwankuje..

Crysis 3 jest bardzo ciężki. Tutaj żeby było 40-50 fpsów (ale czasem zjedzie do 30) to także na zero z antya ale jakość jak wyżej: M A S A K R A nawet z mikro przycięciami bo wiadomo, że są. Ale 65" i 4K i płynność już powyżej 30fps robi MEEGA wrażenie.

Mój spec już pisałem na forum: http://hdtvpolska.com/topic/30812-telewizor-seiki-4k-50-za-1300-dolcow-39-4k-za-700-dolarow/?p=311645

Myślę, że trzeci GTX by załatwił sprawę bo niewiele brakuje już do naj naj. Więc nie ma co piać, że dzisiaj się nie da. Da się tylko oczywiście trzeba sporo kasy wywalić. Ale nie mówmy o kasie tylko o sprzęcie i możliwościach bo chyba po to jest hdtvpolska > zawsze omawiamy tutaj mega wczesne rzeczy gdzie ciężko coś wyszukać w tym temacie na innych www w PL. Już sam ekran czyli podstawa to gruba akcja...

Co do kabla to Dport 1.2 zwykły. GTXy mają taki port podobnie jak Radki. Najnowszy Radeon ma prawdopodobnie także HDMI 2.0 ale jest softem zblokowany. Ale niestety możliwe, że to bujdy... Jeszcze jedno mnie ciekawi: HDMI 2.0 na DP 1.2 ... Poczekajmy do wiosny...

Edit: jeszcze kilka screenów z fps w lewym górnym rogu:

76rh.jpg

jgak.jpg

uzws.jpg

wrwf.jpg

58yf.jpg

5zoa.jpg

czwn.jpg

ryt6.jpg

etjj.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Germu oczywiście po to jest forum nowych technologii, aby rozmawiać o nowych technologiach ;-) Mam nadzieje że mnie dobrze rozumiesz, akurat moja konfiguracji trochę różni się od twojej(I7 4770K skręcone na 4 Ghz, 2xGTX 780TI wind force i 16 GB RAM) i przy monitorze 1600p niestety BF4 bez AA ale wszystko na maks (łącznie z super samplingiem) jest problem z utrzymaniem płynnych 30-40 klatek, Crysis 3 to już w ogóle nie tylko bez AA ale też trzeba część suwaków ustawić na średnie szczegóły, Metro potrafi spaść do 15-20 klatek. Do tego koszmarne mikro przycięcia, które zabijają fan z gry. Dlatego mojej zdanie co do 4k i gry na pc (pominę milczeniem nowe konsole) jest takie że na dziś dzień nie ma to większego sensu, bo nie włożymy 2-3 radków 290x (chyba że na pająka i słuchawki na uszy :D) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy opisujesz z tą płynnością (pewnie dlatego, że jak widzę jesteś raczej maniakiem PC/benchmarkowcem oraz dlatego, że nie rozmawiamy o odczuciach 4K tylko ty o czymś trochę powyżej 1080p a ja o 4K powyżej 30Hz) bo kilka osób przewinęło się u mnie w święta i każdy jak zobaczył Grida2, któregoś NFS, MK, SSF4AE, Rayman Origins, RE6, AC4, NBA2K14, C3 (tylko na próbę bo nudne jak cholera) czy B4 z odległości 1,5m w 4K na 65" to długo zbierał szczękę z podłogi. Mam nadzieję, że będziesz miał kiedyś okazję odpalić na swojej maszynie coś w 4K na wielkiej przekątnej w stylu 65" a nie na monitorze i opisać wrażenia. Myślę, że twoje przywiązanie do kilku fps w tą czy w tamtą zmaleje na korzyść efektu WOW z powodu tego co zobaczysz ;) Ja nie jestem blacharzem tylko konsolowcem (dlatego takie Metro to tylko z ciekawości odpalam bo smutne/nudne;) - wyścigi, bijatyki, sport itp. w to gram ) stąd moje podejście mniej benchmarkowe. To nie moja bajka liczenie tak jak wypisujesz kilku fps w tą czy w tamtą. Wszystkie hiciory chodziły do tej pory na konsolach w 30fps i nie przeszkadzało to cieszyć się mega grafą np. w Uncharted czy GOW i to jest dla mnie wyznacznik. Więc każdy dodatkowy fps w górę sprawiający wrażenie już obrazu alla 60fps (wrażenie płynności) to jest radocha. A dodając do tego 4K... i jak mówię: przy 4K nie musisz mieć AA. I tak i tak wygląda to fenomenalnie przy tak wysokiej rozdzielczości. To trochę inna bajka niż 1080p czy coś trochę wyższego o którym piszesz. Monitor do www, telewizor/projektor do grania ;) A na wiosnę już wymiana na coś z HDMI 2.0. My trzymamy max rok karty pod testy na hdtvpolska. A w tym roku niestety pod 4K trzeba było minimum dwie karty...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru szczerze przystawiam się do zakupu albo 65vt60 albo samsunga 65f9000 ;-) właśnie dla 4K (sony odpada z powodu fatalnych głośników), a do tej pory czytałem parę recenzji i samsung jest chwalony w nich bardzo.

Tak naprawdę dla mnie liczy się najlepsza jakość grania, a niestety mikro przycięcia i brak płynności zabija fan z gry jak dla mnie(rozumie że percepcja płynności u każdego jest inna). Zgadzam się z Tobą absolutnie co do przewagi 4K nad 1080p, bo przecież już 1600p to w rozdzielczości kosmos różnicy...

p.s. rozumie że grasz na nowym panasonicu w 4K?

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(sony odpada z powodu fatalnych głośników)

Rozumiem że masz na myśli ich design ? bo wg testów graja raczej dobrze chyba ?

Czy wie ktoś co sony wypuści na zbliżające się targi i na rok 2014 ? czekam z zakupem telewizora i przebieram nogami w miejscu .. nie wiem czy kupić teraz tego x9 czy czekać na nowy wypust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że design, umówmy się kto kupując tv za 14-22 k używa głośników wbudowanych w tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru szczerze przystawiam się do zakupu albo 65vt60 albo samsunga 65f9000 ;-) właśnie dla 4K (sony odpada z powodu fatalnych głośników), a do tej pory czytałem parę recenzji i samsung jest chwalony w nich bardzo.

Tak naprawdę dla mnie liczy się najlepsza jakość grania, a niestety mikro przycięcia i brak płynności zabija fan z gry jak dla mnie(rozumie że percepcja płynności u każdego jest inna). Zgadzam się z Tobą absolutnie co do przewagi 4K nad 1080p, bo przecież już 1600p to w rozdzielczości kosmos różnicy...

p.s. rozumie że grasz na nowym panasonicu w 4K?

Tak na nim testuję DP. Ale ogólnie to traktuję to tak: bez znaczenia na czym tylko test 60Hz bo ten ekran jest średni : / Ale o tym popiszemy jeszcze w styczniu.

Wiesz ja tutaj sobie kozacze;) bo ustawiłem 65" na biurku a pewnie nikt tak nie zrobi normalnie... bo tego typu ekran to jednak telewizor. A żeby było super to naprawdę musisz siadać 1,5m przed ekranem do 4K. Czy w normalnych warunkach da się tak zrobić? Na pewno nie jest to takie proste chyba, że masz akurat taki układ.

Doszedłem do wniosku, że mógłbym sobie takie coś na biurku zostawić haha ; ) serio. Przy 60Hz jest całkiem spoko. Seiki jednak trochę męczy : / mimo, że mniejszy dużo a odległość taka sama. To bez dwóch zdań. No ale jaka cena Seiki ;) > to ciekawostka, która mało kosztuje (względnie) więc tak czy siak chociażby do samych testów warto mieć.

Mnie nurtuje jedna sprawa: czy byłaby szansa żeby np. w takim X9 zadziałała przejściówka HDMI 2.0 na DP? Czy to ma szansę zadziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiki jednak trochę męczy : / mimo, że mniejszy dużo a odległość taka sama. To bez dwóch zdań. No ale jaka cena Seiki ;) > to ciekawostka, która mało kosztuje (względnie) więc tak czy siak chociażby do samych testów warto mieć.

tzn. co męczy? 30hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ale skoro sony (jak i samsung) wykorzystują HDMI 2.0 to posiadanie DP ma sens tylko do premiery nowych układów z HDMI 2.0, podobno NV ma coś wypuszczać marzec/maj :)

U mnie 65 cali oglądałbym z 2,3 m innej opcji nie ma :)

30 Hz zmęczy każdego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kursor dropuje ; ) Najlepiej od razu grę odpalać ; )

Nie no jasne z tym HDMI 2.0 Ale tak na ten moment myślę jakby kupił X9 i chciał pograć. W końcu są tacy co mają od wakacji i skoro wyszedł update to fajnie by było pograć. Będę sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a czy planujecie oprócz sony i panasonica jakieś inne recenzje 4K(samsung:P)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Philips. Samsunga trochę męczyłem ale ogólnie samo to, że nie ma HDMI 2.0 powoduje, że odpuściłem ten model... no bo co komu z takiego 4K skoro nie ma żadnych złączy pod to na przyszłość. Listwa zewnętrzna ze złączami daje jakieś nadzieję ale nie ma żadnego info od Samsunga. W ciemno bym nie wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też na chwile obecną czekam jak się rozwinie sytuacja, fakt faktem że obiecują evolution kit z nowym złączem HDMI 2.0, ale zobaczymy co nowy sezon pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest oczywiście duża szansa, że tak się stanie szczególnie, że złącza masz wypuszczone na listwę. Ale nie ma info to człowiek nie wie a wydając tyle kasy trzeba mieć pewność. Ogromny minus, że trzeba będzie za to płacić i to pewnie sporo! Sony czy Panasonic mają wbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z Samsunga powiedział że oczywiście będzie z 1-2 HDMI 2.0 może z DP za około 1200-1400 PLN, to samo potwierdzają na avforums.

Miałem brać 65VT60 ale po obejrzeniu f9000 i x9005 raczej wydaje mi się że do gier będzie to lepsze rozwiązanie (powidoki po grach trochę bolą, co nie zmienia faktu że na dziś dzień plazma zabija obrazem). Miesiąc temu na lotnisku oglądałem OLED LG i tam obraz od razu i na miejscu zabija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej beczki, mianowicie jak się ma HDMI 2.0 w temacie amplitunerów kina domowego ? Czy wystarczy opcja typu '4K Pass Through' by móc się cieszyć 2160p/60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie. Przy 3D musi być 1.4 więc elektronika potrzebna. A HDMI 2.0 to nie byle co. Sporo zmian w elektronice. Ale na 100% będzie wiadomo jak będzie jak to sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odtwarzaczy, brak amplitunerów, brak wyjść w kartach graficznych, tylko DP zostaje -> czyli Panasonic %-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy . Miałem okazje poznęcać się troszke nad Soniakiem 4K 65 calowym bo taka myśl mi przeszła żeby może kupić jego zamiast plazmy Panasonica 65VT60E . Moje spostrzeżenia są takowe : PANAS MIAŻDŻY TO G---------NO niemiłosiernie w jakości obrazu . Podniecacie się jak dzieci nad tym 4K a to jest taki sam gadżecik jak 3D . Fajne do zabawy przez chwilkę i tyle . Radość szybko minie i zacznie się normalne oglądanie tv . Czyli do tego do czego z założenia tv został wymyślony . Czyli niestety sporo jeszcze i kanałów SD ( i to co mnie dziwi że nowe stacje się nawet takowe tworzy) ale mniejsza . Mogę się założyć że prawdziwego FHD się nigdy nie doczekamy z satki o jakości obeznego BR , nie mówiąc o 4K . Po drugie to ten tv 4K bez dwóch zdań na kanałach HD świeci gorzej aniżeli inny TV Sony czyli Sony KDL-65W855A i który to ma dodatkowo matryce pół matową o klase lepszą od Soniaka 4K . Nierównomierność podświetlenia matrycy niesamowita co widać na każdym kroku w ciemności . Jednym słowem tanie gówienko drogo sprzedawane przez Sony aby sobie odbić straty w segmencie TV . Jak bym koniecznie miał kupować tv na silę LCD LED to tylko 65 calowy Sony KDL-65W855A . Lepsza matryca w kwestii odbić i połowa ceny prawie . Wiem że dużo tutaj dzieciaków co się będą podpierać grami 4K .Ale niech będzie , zgoda do gier można kupić jak ktoś ma ochotę wywalić tyle kasy . Natomiast jakość samego obrazu do plazm ma baaaaaaaardzo daleką drogę . Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego na ten Nowy 2014 Rok i dobrych przemyślanych wyborów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...