Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony X9 Telewizor 4K Ultra HD: KD-55X9005A / KD-65X9005A

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile fpsów wyciągniesz na tym sli:) w 4K.

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Musieli chyba cos zmienic tekst, bo mozna wyczytac tam zupelnie cos innego.

Nie wiem skad sie bierze Twoja krytyczna ocena. Czy dlatego, ze chcialbys porownywac go z Kuro? Tylko po co? Czy poza czernia i kontrastem Kuro oferuje jeszcze jakakolwiek ceche, ktora stawialaby go przed dzisiejszymi telewizorami? Porownanie z innymi LCD juz wypada calkiem dobrze. Przynajmnie wg testerow.

A moze po prostu inaczej tlumaczymy sobie ponizsze ustepy:

Thanks to the combination of the 4K Triluminos panel and the X-Reality Pro image engine, the X9005 produced some genuinely lovely and highly detailed 2D images, with well defined and natural looking colours. The calibrated greyscale also helped here, whilst the excellent blacks and very effective local dimming played their part as well, delivering images with a superb dynamic range. Fine detail was incredibly impressive, as was the motion handling and whilst we turned off all the unnecessary features, the deinterlacing and scaling was superb. As we mentioned in the test section, The X9005 was a great performer, producing some of the best LCD based images we've seen. Whether we were watching standard or high definition content, the results were equally as impressive, with our recently acquired Blu-rays of Evil Dead andTrance both looking fantastic. Whilst it might be true that native 4K content is still some way off, at least you have the comfort of knowing that your standard and high definition content can look incredible in the meantime.

odnosnie 3D

If there's one area where the use of a 4K panel offers an immediate impact, it's in terms of passive 3D. There are multiple benefits to passive 3D - cheap glasses, brighter image, no crosstalk and no flicker - but there is also one major disadvantage. With a 1080p TV the polarised filter uses alternate lines, which means that the left eye sees 540 lines and the right eye sees the other 540 lines, effectively halving the resolution. However, with the 4K panel on the X9005, each eye is seeing the full 1080 lines, resulting in some of the best 3D we have ever seen. We tried out a multitude of content, from side-by-side recordings from the BBC's recent 3D experiments to 3D Blu-rays such as Jack the Giant Slayer, The Hobbit and Oz the Great and Powerful. The X9005 didn't put a foot wrong, delivering bright and beautiful 3D images that offered amazing levels of detail with absolutely no distracting artefacts.

The absence of crosstalk was remarkable, as was the absence of any other distracting artefacts such as flicker, making for a wonderful 3D experience that was both relaxing and highly entertaining. The 65-inch screen also really helped, providing a more immersive sense of three dimensionality. Thanks to the X9005 being able to produce images that were both bright and accurate, the level of depth on display was staggering. We found ourselves noticing details in the backgrounds of scenes from The Hobbit that we had never seen before and the layers of depth in Oz were beautifully rendered by the Sony. The images were bright but thanks to the local dimming and the glasses themselves, the black levels remained excellent. The motion handling was also very impressive and overall we can say this is some of the best 3D we have ever seen. In fact we had to resist the temptation to just watch all our 3D movies again or we never would have got this review finished.

Wklejam "summary", bo cytowanie entuzjastycznych ustepow z dalszej czesci wymagaloby znaczacego poszatkowania tekstu.

Na ile te "Achy i Ochy" sa prawdziwe, to juz inna para kaloszy, ale nie pisz prosze, ze ktos zjechal ten telewizor, w cytowanym tescie, bo tak nie jest.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma od wczoraj model 65 Cali i dziś właśnie wybieram się na seans. Zobaczymy kilka filmów w prawdziwym 4K, bo kolega zakupił również Sony FMP-X1 4K Ultra HD Media Player. Porównamy dziś Amazing Spider-Man w wersji 4K, Mastered in 4K oraz premierowe BLU-RAY. Podobno Wersje Mastered in 4K lepiej się skalują, wiec zobaczmy czy to prawdna na BDP-S790 :-) Jak coś to podeślę fotki.

Tak apropo Sony FMP-X1 4K Ultra HD Media Player, to kolega chętnie sprzeda drugi tego typu odtwarzacza. Kupił dwa, na drugi dostał zniżkę z różnych kuponów i innych pierdół. Z tego co mówił, to interesuje go 1300zł

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten drugi odtwarzacz ma zaladowany kontent i czy ma jakies restrykcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Nie ma czym się podniecać, angliki już go przetestowali tylko wersje 65 cali i kontrast jak to led edge miernota a cena z kosmosu.http://www.avforums.com/reviews/Sony-KD-65X9005A-X9-65-Inch-4K-Ultra-HD-LED-LCD-3D-TV-Review_581/Review.html

Jest się czym podniecać bo jest 4K w 55". To wystarczy do DUŻEJ podniety na stan lipiec 2013 : ) Mnie np. podnieca podłączenie tego potworka poniżej. I jest wiele innych tematów niż kontrast akurat w 4K TV na stan dzisiejszy.... to nie jest norma....

Mega by się przydał powyższy odtwarzacz FMP-X1 ale nic: kilka filmów remastered mamy, S790 też. True kontentu też no i gry z PC : )

8kif.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest się czym podniecać bo jest 4K w 55". To wystarczy do DUŻEJ podniety na stan lipiec 2013 : ) Mnie np. podnieca podłączenie tego potworka poniżej. I jest wiele innych tematów niż kontrast akurat w 4K TV na stan dzisiejszy.... to nie jest norma....

Mega by się przydał powyższy odtwarzacz FMP-X1 ale nic: kilka filmów remastered mamy, S790 też. True kontentu też no i gry z PC : )

8kif.jpg

To co może kontrast 2555:1 to jakaś rewelka ? co mi z tej ostrości jak obraz nie ma dynamiki i głębi,znudzi się już po godzinie oglądania!, :wacko: to już model W905 ma kontrast ponad 4000:1 !!! a tu taki niby flagowiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co wam wyjdzie.

Ja juz bawilem sie tym potworem w salonie SONY. Pierwszego dnia jak tylko dostali tego UHD.

To co mnie rozwalilo to cena kolejnego w rozmiarze potworka. Moze przemilcze to.

Obraz jak najbardziej zacny ale na zrodle UHD, pozostale materialy kaszanka.

Teraz tylko trzeba poczekac na material w tej rozdzialce i obnizke ceny na polce.

Mysle, ze w horyzoncie kilku lat bedzie wojna pomiedzy Led i Oled wiec nie ma co sie spieszyc z zakupem na teraz.

Zobaczymy Gmeru jak ty ocenisz 4K, dla mnie szalu nie ma

Pozdrawiam

braavoo

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROMAN38

Na Twoje retoryczne pytanie, moglbym odpowiedziec pytaniem retorycznym - Czy cos jeszcze, oprocz kontrastu, sie dla Ciebie w telewizorze liczy?

No moze quasi-retorycznym, bo o ile odpowiedz nie jest oczywista, o tyle wogole mnie nie interesuje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co może kontrast 2555:1 to jakaś rewelka ? co mi z tej ostrości jak obraz nie ma dynamiki i głębi,znudzi się już po godzinie oglądania!, :wacko: to już model W905 ma kontrast ponad 4000:1 !!! a tu taki niby flagowiec ?

ROMAN akurat tego typu zabawki stawiam poza kolejnością. To jak z projektorem. W tym momencie mój wypasiony JVC to niezły syf przy KURO. I co z tego? Wolę 110" i 3D niż moje mikro Kuro na którym od czasu projektora oglądam tylko TVN24, które się już wypaliło na stałe ; )

Chodzi o to, że projektor czy taki X9005 mają ogromną unikalną cechę (wielkość a tutaj 4K), że patrzę na nie z innego punktu widzenia. Wielkość czy rozdzielczość dostarcza więcej fanu niż super hiper czerń.

Jak już 4K będzie wszędzie np. plazma to już nie będzie podniecania się tylko twarde ostre testy. Ale póki co jest bo jest czym i chwilowo przymykam oko na inne sprawy. To samo z wielkością. Projektor też pójdzie w odstawkę jak 100" będzie wisiało na ścianie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROMAN akurat tego typu zabawki stawiam poza kolejnością. To jak z projektorem. W tym momencie mój wypasiony JVC to niezły syf przy KURO. I co z tego? Wolę 110" i 3D niż moje mikro Kuro na którym od czasu projektora oglądam tylko TVN24, które się już wypaliło na stałe ; )

Chodzi o to, że projektor czy taki X9005 mają ogromną unikalną cechę (wielkość a tutaj 4K), że patrzę na nie z innego punktu widzenia. Wielkość czy rozdzielczość dostarcza więcej fanu niż super hiper czerń.

Widać że nie delektujesz się obrazem tylko jego ostrością, mam w chacie panasa 65VT60 po kalibracji i tu dynamika obrazu jest poprostu ZWALAJĄCA z nóg, ten obraz na dobrym sygnale nawet z dobrego kanału HD satelitarnego jak np.NGC HD a szczególnie z BD poraża swoją naturalnością , nieraz jak by patrzył na żywo przez szybę a to tylko 1080.Tylko to nieszczęsne mruganie z plazmy nie pozwala na dłuższe podziwianie tego wspaniałego obrazka z szklanego ekranu !.Widziałem nie raz Sonego 84 cale w 4K i znudziło mi się patrzenie na to po 10 minutach, obraz nienaturalny , bez głębi tylko szczegółowy(a i tak tylko z max 3 metrów), pozbawiony życia jak na monitorze PC.Oby OLED-y jak najszybciej się rozwinęły !!!

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moje delektowanie to się nie martw. Tylko tym się delektuje. A ja mam JVC i 110" po kalibracji zjada tego Panasa bo jest jak w kinie ; ) W moim mniemaniu bo co z tego, że VT fajne jak z 4-5m nie zobaczę nic z tego obrazu...

I tak możemy sobie pisać i pisać i pisać. Każdy delektuje się tym czym się "podnieca". Dla mnie to nowinki :)))) Od tego zresztą jest to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru moze przetestowalbys tez jakis zwykly film bluray z rendererem madVR, swietnie skaluje SD od HD, 720p do 1080p (wiem z doswiadczenia) i podobno 1080p do 4K tez. Masz dobrego monstera w SLI to powinno byc ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten render odpalić? Przez co to idzie? Opisz trochę to na pewno odpalę bo ciekawy temat. Mało siedzę w odtwarzaniu z kompa...bo tego nie używam : /

Ale takie widoki to rządzą ; ) Dawać mi taki monitor 32"..... Jak się cieszę, że takie czasy idą. Jaki to komfort. Ile razy to odpalam to banan na gębie ;) A w końcu już trochę było zabawy w ostatnim roku z tym 4K. Ale to ciągle robi WOW...

2a9q.png

oczywiście max 29Hz do wyboru więc oczy trochę męczy kursor..... A szkoda bo jak widać po monitorach Asusa czy Sharpa da się ... tylko potrzebny Display Port. Gdyby był dało by się 60Hz bez nowego HDMI (3840 × 2160 × 30 bpp @ 60 Hz)

, które notabene jak da się poczytać jakiś rewelacji nie przyniesie jednak... Chyba czekają Nas trochę męki ; ) Bo takie to wszystko idealne nie jest i nie będzie zapewne przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra od razu z grubej rury: Crysis 3 w 4K. Konfig znany: 2 x GTX 780, 30GB RAM, Procek i7 skręcony do 3 358 MHz

1. Wszystko na max tylko zero antyaliasing (przy 4K to można sobie darować...) - 18-20fps. Da się grać spokojnie ale mogłoby być lepiej.

2. Ustawienia: Sprzęt na Wysokie (a nie bardzo wysokie) > nadal grafa [beeep]ę urywa > tutaj już 25-27 fps. :))))))))))))))))) Czyli komfortowo. I mieszczę się w limicie 30Hz hehe. Na więcej to już 3way sli... czyli naprawdę grubo...

Ogólnie powiem tak: JA MUSZĘ MIEĆ TAKI MONITOR. Grafika rozwala na łopatki. A to wszystko z metra odległości. Coś pięknego. Wiedziałem, że przy grach to rozwali. Tylko dla gier kupiłbym taki sprzęt. Jako maniak ;)

Aha pierwsze odpalenie było śmieszne jak widać poniżej: full hd na 1/4 ekranu.

jusp.jpg

lk5r.jpg

7kle.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w domowych warunkach skalowanie z s790? Chodzi głównie o filmy remastered.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj cd. Póki co ekscytacja PC ;) i pewnie długo potrwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru jesli chodzi o uzycie madVR to sprawa wyglada tak:

- sciagasz mpc-hc (wersja x86) http://mpc-hc.org/downloads/

- sciagasz madVR http://madshi.net/madVR.zip

Po rozpoakowaniu w dowolnym miejscu, instalujesz madVR klikając na install.bat

Nastepnie w mpc-hc/ustawienia/strumien wyjściowy/obraz direct show wybierasz madVR. Gdy uruchamiasz film to w pasku po prawej pojawia się ikonka madVR. Tam sa zaawansowane ustawienia madVR i szczególnie interesuje Cie scaling algorithms, które ustawiasz nastepujaco:

-chroma upscaling: Jinc 3taps, activate anti-ringing filter

- image upscaling: Jinc 3taps, activate anti-ringing filter

no i mniej w tym wypadku ważne:

- image downscaling: catmull rom, activate anti-ringing filter, scale in linear light

To wszystko. Jak cos będzie nie tak to pytaj.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpc oczywiście mam a reszta fajnie, że opisałeś :) Będę sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - masz możliwość porównania któregoś z filmów wydanych w serii "Mastered in 4K" do tradycyjnej edycji? Słyszałem kilka pozytywnych opinii o tych wydaniach. Na YouTube są porównania, ale wiadomo, że tam jakość nie rzuca na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam właściwie wszystkie z tych wydań i zwykłe i w 4K wersje remastered (Pająk nowy i 2, Total R, Pogromcy Duchów i coś tam jeszcze). Koło wtorku powinienem mieć jeszcze ten player Sony z prawdziwym 4K i np. The Amazing Spider-Man. Dam znać. Dzisiaj pewnie wezmę się za filmy.

Na forum jest wśród Nas użytkownik, który wczoraj tez się tym bawił :) Wymienialiśmy poglądy na PMa. Podobno między skalowanym Spiderem a tym true jest bardzo mała różnica. Most na rzece K ma bitrate prawie 100 O_O. Film z 58 roku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zobaczyć Avatara w 4K. No i oczywiście Hobbita, którego kręcili w 5K (choć nigdzie go nie udostępnili). To by był szok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest demko ale jak dla mnie to co jest na YT to dobra lipa. Wczoraj trochę odpalałem i... niby 4K ale widać problemy z bitrate. Więc daruję sobie dema 4K z YT...

Muszę poszukać może jednak gdzieś siedzi to w pliku na sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...