Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony X9 Telewizor 4K Ultra HD: KD-55X9005A / KD-65X9005A

Rekomendowane odpowiedzi

większy ale z powodu nie szyby tylko z powodu jasności.

w komórce mam to samo - jak mam słabą baterię to komórka nie robi mi boostu jasności w dzień i nic w dzień na niej nie widzę.

jak mam pełną baterię to 800nitów powoduje że obraz super widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo się skupiamy na tym na czym nie powinniśmy.

Szyba w X9 jest, ale nie daje tak po gałach jak plazma. Może matowa byłaby lepszym rozwiązaniem, ale z jakiegoś powodu dali półpołysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić 65". Jak jest z czernią, kontrastem, kątami itp. Bo to co widziałem w sklepie to jedno. Zresztą tam cały czas leci 4k, a jak w sd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w porównaniu do innych TV to kontrast i czerń doopy nie urywa. Są lepsze TV-LCD pod tym względem, dlatego też napisałem, że być może na wiosnę pojawi się coś od sony 4K, co będzie miało lepszy kontrast i czerń. Na razie jaram się 4K. Więcej napisać Ci może Gmeru. Ma więcej informacji ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry TV ale oczywiście skłamałbym pisząc, że jest najlepszy pod względem czerni/kontrastu. Chociażby dlatego, że nie jest Full LED. Zawsze znajdzie się lepszy. Ale jak mówię: w klasie LCD to i tak czołówka. Mając ten TV człowiek podnieca się 4K: skalowaniem, z PC itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się pojawi i w końcu parę rzeczy dopracują, na bank na marzec będą. Moim zdaniem TV i inne urządzenia w 2013 to takie przejściowe na 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru@

A jak one się ma do Sharpa LC-70LE835E? Chodzi o obraz w sd, hd, czerń, kontrast, kolory...itd. Sharp jest full led. Widziałem test na którejś ze stron i wypadł nawet nie żle. Masz może jakieś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomiary i swietnej jakosci zdjecia obrazu przed i po kalibracji.

Niestety poza nimi, z testu trudno dowiedziec sie czegos ciekawego o tym telewizorze, czego juz nie wiemy z dotychczasowych zapowiedzi, konkurencyjnych recenzji i obcowania z egzemplarzami testowymi, ktore spotkac mozna w sklepach.

Osobiscie czuje rozczarowanie, a ze nikt nic nie pisze, to pozwole sobie przerwac te niezreczna cisze.

Serwujecie cud miod i orzeszki, to ja Wam po kolezensku, lyzke dziegciu dodam.

Czy dobrze zrozumialem , ze nie odpaliliscie na tym telewizorze materialu wideo 4k ( poza grami z komputera) ani o rozrzerzonej palecie barw?

W takim razie, czy aby nie za wczesnie na tak entuzjastyczne i jednoznaczne oceny ( moje wytluszczenia), zwlaszcza, ze chyba nie przetestowaliscie konkurencyjnych modeli? Nie mam na mysli Seiki, tylko telewizory dobrze znanych i docenianych producentow.

ale znajdujemy się przecież teraz w lidze 4K, w której model X9005 będzie prawdopodobnie wiódł prym!

Seria telewizorów Sony X9005 jest przełomowa. Nie pod względem samych walorów obrazu, ale pod względem rozdzielczości. To stawia nowe wyzwania konstruktorom matryc i uniemożliwia uczciwe porównanie z innymi modelami telewizorów. Jeżeli porównywać z ekranami Full HD to może i znajdą się,w tej cenie, lepsze, jednak na tle innych wyświetlaczy 4K prawdopodobnie mamy tu lidera! Pozytywne jest też to, że mimo nowatorskiej technologii, produkt jest dopracowany i wszystkie funkcje (np. motionflow) działają tak samo dla każdego typu sygnału


No jak dla kazdego, skoro brakuje testow sygnalu w formatach dotychczas niedostepnych, a o ktore entuzjastom i maniakom chodzi najbardziej?!!



Rozdzielczość obrazu ruchomego wynosi ponad 1080 linii. Brawo.

NO BRAWO! Ale czy wynika z tego faktu cos jeszcze, poza tym , kazdy z nas powinien zatem cieszyc sie, ze jego telewizor FHD (1080) wyswietla dynamicznie cale 720 linii?

Jakość efektu 4 / 7 (wersja 55") 6.5 / 7 (wersja 65")

Kolejna, zaoczna ocena modelu 65" ?

No i slodki rodzynek na koniec :

Mamy przed sobą ekran o cztery razy większej ilości obrazu, więc widzimy cztery razy więcej akcji. To zasługuje na miano przełomu!

Parafrazujac mistrza - To zasluguje na miano reklamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomiary i swietnej jakosci zdjecia obrazu przed i po kalibracji.

Niestety poza nimi, z testu trudno dowiedziec sie czegos ciekawego o tym telewizorze, czego juz nie wiemy z dotychczasowych zapowiedzi, konkurencyjnych recenzji i obcowania z egzemplarzami testowymi, ktore spotkac mozna w sklepach.

Osobiscie czuje rozczarowanie, a ze nikt nic nie pisze, to pozwole sobie przerwac te niezreczna cisze.

Serwujecie cud miod i orzeszki, to ja Wam po kolezensku, lyzke dziegciu dodam.

Czy dobrze zrozumialem , ze nie odpaliliscie na tym telewizorze materialu wideo 4k ( poza grami z komputera) ani o rozrzerzonej palecie barw?

W takim razie, czy aby nie za wczesnie na tak entuzjastyczne i jednoznaczne oceny ( moje wytluszczenia), zwlaszcza, ze chyba nie przetestowaliscie konkurencyjnych modeli? Nie mam na mysli Seiki, tylko telewizory dobrze znanych i docenianych producentow.

No jak dla kazdego, skoro brakuje testow sygnalu w trybach dotychczas niedostepnych, a o ktore entuzjastom i maniakom chodzi najbardziej?!!

NO BRAWO! Ale czy wynika z tego faktu cos jeszcze, poza tym , kazdy z nas powinien zatem cieszyc sie, ze jego telewizor FHD (1080) wyswietla dynamicznie cale 720 linii?

Kolejna, zaoczna ocena modelu 65" ?

Ad.1 Odpalaliśmy, w przeciwieństwie do konkurencji, dużo materiałów 4K, w tym prawie w ogóle nie skompresowany materiał filmowy. Wszystko jednak było transferem do 4K Rec. 709, bo na ten moment nie ma metody sygnalizowania palety barw ITU-R Bt. 2020 w tym telewizorze (potrzebny jest update do hdmi 2.0), więc nie da się wymusić "pełnego UHD".

Ad.2 Nie opublikowaliśmy testów konkurencyjnych modeli, ale to nie znaczy, że nie miałem z nimi styczności.Znam na przykład 4K toshiby, czy samsunga i wiem, że nie dorastają, w kontraście, do pięt Sony X9005.

Ad. 3 720 linii w ruchu naszego testu to dobry wynik. Jeśli któryś TV tyle osiąga to jego nabywca może się cieszyć ostrym obrazem przy transmisjach sportowych :)

Ad 4. Na ten moment zaoczna, jednak podane info nie jest od kowalskiego, a od naszego rodzimego testera telewizorów - Tomka Chmielewskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K hmm, uważam że trzeba zaczekać na kolejne modele których wkrótce będzie wysyp na CES.

Punkt 1, złącza HDMI 2.0, bez tego ani rusz w przyszłości a co wniesie update to się okaże i tu należy zaczekać a nie ślepo wierzyć producentowi. Poza tym przestrzeń barwowa, standardy itd, czekać trzeba.

Punkt 2, to tylko edge led i na zdjęciu chwalonym "równomierność" podświetlenie bije po oczach granatowa czerń i wcale nie taka równomierność.

Punkt 3, ghosting time w tym modelu, cytat:

The only real problem with the KD-55X9005A is the screen's ghosting time. It's 13.5 ms, where the best TVs on the market are all under 8 ms. This puts the Bravia X9 toe-to-toe with LG's IPS panels in terms of responsiveness. It creates obvious ghosting whenever there's fast motion onscreen, and it's precisely what makes the picture appear to lack detail every time something moves.

But that's with still images—moving pictures is a different story. Every time the camera or an object onscreen moves, the image seems to lose detail, getting blurred in the motion. With moving pictures, we'd say the UHD we witnessed on the Bravia X9 was about equivalent to Blu-ray quality.

źródło: http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-x9-kd-55x9005a-p15201/test.html#full-review

Punkt4, zieleń, wyprana nieco z żółtym nalotem

plusy za czerń/kontrast jak na led, bardzo dobra

design, mi się podoba chociaż ma wejść tańsza wersja bez głośników i szyby

ogólnie fajny tv i jedyny konkurent to samsung F9000 chyba.

Reasumując, 4K pewnie się zadomowi ale trzeba czekać na pełną standaryzację przekazu, ilość klatek na sekundę,żeby się nie okazało że po update będą jakieś jednak ograniczenia, no i jakieś odtwarzacze, jakieś treści zapisane fizycznie na czymś, płytach itd. Do tego czasu traktuje to jako gadżet wyłącznie. OLED zacznie tanieć i wierzcie mi że 2D na OLED rozkłada 4K na EDGE LED na łopatki. Dzięki niesamowitemu kontrastowi moje oko widzi więcej szczegółow na 55" OLED 2D niż na 65" Sony 4K. Polecam sklep John Lewis na Oxford Street jeśli możecie.

Przyszłość to OLED i najlepiej w 4K. Jakość + rozdzielczość niemożliwa technologicznie na LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju.

Ja nie probuje dezawulowac ani Twoich wysilkow, ani tez swietnego tekstu.

Tym razem komentuje nie z pozycji forumowego malkontenta, ale raczej niecierpliwego entuzjasty.

Nie zebym wstrzymywal oddech dla tego modelu, czy tez jakiegokolwiek przedstawiciela pierwszej generacji telewizorow 4k, bo ich po prostu nie kupie, Jednak mimo wszystko chcialbym wiedziec o nich jak najwiecej. Co czyni je przelomowymi? Czym wyrozniaja sie od obecnych wiodacych modeli, poza oczywistym faktem wyswietlania w wyzszej rozdzielczosci?

Glupio mi , ze swiadomy obecnej sytuacji i technicznych ograniczen, zachowuje sie jak despota, winiacy poslanca o brak elektryzyjacych, czy milych sercu wiadomosci, choc ten przybiegl na czas i niczego nie przekrecil, ale moj glod informacji nie zostal niestety zaspokojony, stad tez uwagi, co do ustepow, niekoniecznie dla mnie jasnych.

Piszesz, ze telewizor wyswietla dynamicznie 1080 linii. Wiem, ze to swietny wynik, Tekst niestety nie wyjasnia, czy wartosc ta wynika z limitacji telewizora czy metody pomiaru. Pomimo aktualnego braku kontentu 4k, na obszerze, pomiedzy Atlantykiem, a Oceanem Indyjskim, warto pamietac, ze jest to wyswietlacz, z zalozenia majacy wyswietlac obraz o wyzszej niz FHD rozdzielczosci (jesli nie natywnej, to przynajmniej skalowany), tak wiec tak pozostawiona informacja, bez dodatkowego komentarza, dla mnie, jest po prostu niewystarczajaca.

PIszesz, ze ogladaliscie dema, na zdjeciu widac nawet info z OSD telewizora, o wyswietlanej rozdzielczosci.

Niestety nie znalazlem, zadnych innych parametrow tego obrazu, ani tez informacji co bylo zrodlem odtwarzanych demowek. Czy byl to komputer, dedykowany player 4k, czy moze wbudowany w telewizor odtwarzacz (USB). W tekscie jest wspomnienie braku wlasciwej wspolpracy modelu W905 z odtwarzaczami w trybie rozrzerzonej palety barwnej (xxyy), lecz nie moge jednoznacznie odczytac, czy obecnie testowany model wykazuje te sama przypadlosc, czy nie.

O ile powyzsze informacje, moga nie byc wazne dla wiekszosci czytelnikow, o tyle, zgaduje, informacja o tym, jak zachowuje sie pasywne 3D, jest informacja kluczowa, a praktycznie najwazniejsza. Dawanie nam nadzieji, ze udreka wielu widzow i graczy sie wreszcie skonczy, jest czyms wspanialym, pod warunkiem, ze jest prawdziwa. Jesli darzysz Swoje zrodlo informacji takim zaufaniem, jakie pokladamy w Tobie, to jestem spokojny, ale stawianie zaocznej oceny nieprzetestowanemu modelowi 65", na ktorej podstawie wielu moze kupic go w ciemno, oceniam jako nieprofesjonalne, a wrecz karkolomne.

Jeszcze raz powtarzam, nie krytykuje dlatego, ze lubie, czy mam taka potrzebe, ale zasiadajac do tekstu czulem sie jak gosc, ktoremu postawiona przed nosem wysmienita przystawke - jak ta z demowki, po czym, po 2 kesach ja zabrano i pozostawiono glodnego, bez obiadu i deseru, z dokuczliwym slinotokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będą jakieś screeny z obrazu tv SD i HD? Bo skalowanie z blu raya to można zobaczyć w sklepie, a większość będzie oglądać tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przekaz z testu jest na dziś jasny, jeszcze nie warto kupować TV 4K! Brak materiału filmowego, w grach na dwóch GTX 780 OC, topowe gry są nie grywalne w wysokich ustawieniach! Tak naprawdę ani TV nie jest gotowa (ba nawet na 1080p nie jest gotowa), ani nie ma filmów 4K ani konsole czy komputery nie są w stanie tego obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będą jakieś screeny z obrazu tv SD i HD? Bo skalowanie z blu raya to można zobaczyć w sklepie, a większość będzie oglądać tv.

SD czy HD telewizyjne wygląda równie dobrze, tudzież równie źle co na telewizorze fullhd o takim samym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD czy HD telewizyjne wygląda równie dobrze, tudzież równie źle co na telewizorze fullhd o takim samym rozmiarze.

To jednym słowem nie opłaca się kupować takiego telewizora. Za nim u nas będzie w telewizji jako takie 4K to ja będę miał bardzo długą siwą brodę (już trochę mam, ale krótką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość podejdź do jakiegoś marketu i zapytaj się promotora o pokaz. Mają zgrane na USB zwykłą telewizję z nc+ i można zobaczyć jak to wygląda na X9. Upscal działa bardzo dobrze z HD do 4K. Przecież w tym momencie mówimy i naprawdę doskonałym obrazie a nie jakimś SD do HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy o SD do 4K. Jeżeli SD wygląda lepiej na tv FullHD, a na 4K jest gorszy obraz no to coś jest nie tak. Nie możena patrzeć tylko na odtwarzanie filmów z blu raya czy też na programy w HD lub PC. Też będzie musiał odtwarzać programy SD bo takie są na naszych platformach i jest ich sporo. Potem mogę się wkurzać, że z odległości 3-3.5m obraz SD jest do nieoglądania przy 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę oglądasz SD a przy tym interesujesz się tak wypasionym telewizorem?? Współczuję... czas zmienić operatora na HD. Naprawdę czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie o ten content obawiam. U mnie w kablówce wciąż luksusem jest HD (i to nie Full ale marne 1080i)

Na satelicie też nieciekawie w tej kwestii (transfery marne)...

O następcy BD ciągle cicho.... Najnowsze konsole ledwo ciągną 2k....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor koputery też 4K nie ciągną tak jak należy, ba mając monitor 1600p z dwoma GTX 780 windforce OC trzeba się liczyć w niektórych przypadkach na kompromisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie ma mowy by telewizor 4K X był dużo lepszy w SD od innego telewizora 4K. Obraz SD jest wszędzie bardzo zbliżony. Szkoda w ogóle kruszyć kopii o takie tematy. W przypadku porównań możemy rozmawiać o HD, 4K itp. ale nie o SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę oglądasz SD a przy tym interesujesz się tak wypasionym telewizorem?? Współczuję... czas zmienić operatora na HD. Naprawdę czas!

A ty żyjesz w innym świecie. W UPC jest 32 HD na 155 kanałów, a NC+ 40 na 114 kanałów. Reszta to twoim zdaniem też HD? I tylko o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile z tych 114 kanałów nie-HD oglądasz? Polo TV? TV Trwam? :D

Ja się właśnie o ten content obawiam. U mnie w kablówce wciąż luksusem jest HD (i to nie Full ale marne 1080i)

Akurat 1080i w transmisji to przeważnie transfer z 1080p, więc nic nie tracisz, bo telewizor składa to w całość.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...