Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony X9 Telewizor 4K Ultra HD: KD-55X9005A / KD-65X9005A

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie... lol wszystkie popularne kanały są praktycznie w HD. Chyba, że Mango.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od jakiegoś czasu myślę o tym telewizorze - tym bardziej ze dawno zadnej zabawki sobie nie wymieniałem w domu ;-) Dużo czytałem - mam watpliwosć dotyczącą usługi SEN (czy działa to na terenie Polski?). Czy ktoś już próbował to konfigurować? zastanawiam się czy usługę tą inaczej konfiguruje się w Polsce a inaczej powidzmy w Niemczech? Czy po prostu można samemu skonfigurować sobie co ma być wyswietlane na ekranie (np. TVN Player, TVP itd.)? Na jednym ze zdjęć zrobionych przez Gmeru do testu wygląda na to, że chyba to działa (?)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEN to cała infrastruktura. Więc tak naprawdę jest on dostępny na TV Bravia (stąd screeny) ale bez Music Unlimited i Video Unlimited.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić ten telewizor w Niemczech - mogę mieć tam to zauważalnie taniej. Zastanawiam się tylko czy - jeżeli aktualnie nie działa to w Polsce (?) ale za chwilę byc może zostanie uruchomione - czy bedę mógł korzystać z naszych serwisów typu vod (?) czy może będzie na sztywno dopietych ileś tam niemieckich serwisów (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On dopiero to po IP. Z Polskie będzie dostępne to co w Polsce. A tam to co tam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie o ten content obawiam. U mnie w kablówce wciąż luksusem jest HD (i to nie Full ale marne 1080i)

Na satelicie też nieciekawie w tej kwestii (transfery marne)...

O następcy BD ciągle cicho.... Najnowsze konsole ledwo ciągną 2k....

CO to znaczy marne 1080i, przecież to też Full HD.

720p, 1080p, 1080i - czy to transmisja czy filmy dokumentalne na BD w takiej rozdzielczości są wydawane i 1080i naprawdę bardzo dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080i a 1080p jest pewna różnica. Może niezbyt duża, ale przy takiej przekątnej i takiej rozdzielczości matrycy moim zdaniem będzie to zauważalne. Prawdą jednak jest to, że i tak gwarantuje to wysoką jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ładne to podświetlenie, ale to Philipsowi wcześniej udało się wykonać eleganckie rozłożenie światła na powierzchni ekranu. Podejrzewam, że gdyby to dokładnie zmierzyć to Philips jest już dalej i ma lepiej eliminuje clouding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moje delektowanie to się nie martw. Tylko tym się delektuje. A ja mam JVC i 110" po kalibracji zjada tego Panasa bo jest jak w kinie ; ) W moim mniemaniu bo co z tego, że VT fajne jak z 4-5m nie zobaczę nic z tego obrazu...

I tak możemy sobie pisać i pisać i pisać. Każdy delektuje się tym czym się "podnieca". Dla mnie to nowinki :)))) Od tego zresztą jest to forum.

I to w łasnie lubię 110 cali i do tego zmierzam może kiedyś zakupię.I jak piszesz panasia zjada bo jest to 110 cali i czujesz się jak w kinie..poezja. Już widzę na tym Pacifik Rim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zobaczyć Avatara w 4K. No i oczywiście Hobbita, którego kręcili w 5K (choć nigdzie go nie udostępnili). To by był szok ;)

Pewnie się doczekamy.To wielkie hity filmowe.Też czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby CES w końcu przyniósł info o nowych nośnikach bo naprawdę chciałbym już zobaczyć Blu-ray'a w 4K. Baaaardzo brakuje źródła filmowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKG4.000

Jest nowy soft. Wdraża HDMI 2.0! Sprawdzać i dawać znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, Panie Maćku mieliście może okazje zestawić sony z samsungiem F9000? W "warunkach sklepowych" samsung prezentował lepszy obraz ale z gorszą płynnością niż sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyskoczyła mi w TV nowa aktualizacja, według strony Sony poprawia ona działanie funkcji sieciowych, oraz dla modeli KD-55X9005A i KD-65X9005 aktualizuje HDMI do 2.0 do obsługi: 4K 50/60p.


- 3840X2160p (50/59.94/60Hz) YCbCr 4:2:0 8bit
- 4096X2160p (50/59.94/60Hz) YCbCr 4:2:0 8bit

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-42W805A/downloads/RB1EUA_4001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Poszło :) Więc posiadacze X9 są już ready na 4K 60Hz. Teraz tylko źródło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy 4K 60Hz. u nas jest 50Hz.

Czy ten update to pełne wsparcie 4K po HDMI, czy może z jakimiś ograniczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne wsparcie 4K. Pełne na ten moment to 60Hz max. O innych sprawach się mniej wspomina bo do końca nie wiadomo do czego, że tak powiem równać. Nie ma oficjalnego źródła.

A 60Hz bo z kompa masz 60fpsów a to póki co tylko pod to ma sens. Tam realnie grasz na ten moment w 60 klatkach. Mam weekend testów za sobą i jest opad szczeny po zobaczeniu paru killerów w 60fps... ale wrażenia jeszcze opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a z ciekawości jakie killery idą w 4k ? Bo u mnie 2x780 TI nie daje rady w 1440 p, chyba że masz na myśli średnie ustawienia bez AA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas telewizja nadaje 50Hz, ale są kraje w których jest 60Hz stąd taka obsługa ;) (to samo jest w przypadku Motionflow, gdzie nie raz jest zapisane jako na przykład XR 200 a gdzie indziej XR 240 ).

Do 4k to hmm naprawdę mocny sprzęt, mój sprzęt to nawet by nie podszedł do takiej rozdzielczości. Jednakże Ciekawi mnie naprawdę kiedy zaczną się pojawiać jakieś materiały dla tej rozdziałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru
Ale jak z kompa tzn że masz kartę z wyjściem HDMI 2.0, bo z tego co widziałem to głównie wypuszczają z minidispley port a nie HDMI 2.0.
Jaka to karta jest, masz fotkę wyjść ?

50Hz czy 60Hz zgadza się TV mają obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylagos żeby bawić się w 4K na pełnych opcjach to nie ma jeszcze żadnego komputera :) sprzęt za 10-12K się dławi na niższych rozdzielczościach (1440 i 1600p) a nie wspomnę już o mikro przycięciach, które potęgują tragedie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qazar. Myślę, że sprzęt złożyć udało by się z wykorzystaniem części profesjonalnych, ale problemem byłaby optymalizacja sterowników, żeby to wszystko idealnie współgrało :)

No właśnie, ciekawe jak to wygląda w kartach graficzny z HDMI 2.0 bo bez tego nie można nawet zacząć o czymkolwiek myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...