Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony X9 Telewizor 4K Ultra HD: KD-55X9005A / KD-65X9005A

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za kiepskie zdjęcia (Iphone) i wypięty tyłek :laugh:

2 sorry, że w nie w tym dziale ....

Kupiłem w Media Expert

Oblivion zapodam przez S790. Dzięki za wskazówki.

Próbki 4K jutro :)

e3bq.jpg
0ljo.jpg
refj.jpg
Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki bo jest czym się pochwalić. W końcu ktoś na forum z wyjadaczy kupił 4K ; ) Bo trochę tego się już sprzedało (55 i 65) a mało ludzie piszą o tym...

Co do S790 zobacz co pisałem: http://hdtvpolska.com/topic/30909-testujemy-sony-x9-telewizor-4k-ultra-hd-kd-55x9005a/?p=312795

Co do sampli to ostatnio wpadł do sieci trailer Elizjum w 4k: http://anextended.tumblr.com/post/53203217572/elysium-ultra-hd-4k-trailers-direct-links-for

oraz znany topic ale sam go muszę uzupełnić bo trochę więcej już jest w sieci:http://hdtvpolska.com/topic/28378-sample-materialu-4k/page-2

YouTube'a sobie daruję bo to dla mnie jakaś ściema z tym 4K: jakość tragiczna...

Zaraz wejdą też filmy remasterowane bo ja już mam z PL dystrybucji te 3 tytuły oraz kilka zagranicznych. Oczywiście im nowszy tytuł tym lepiej bo nie wszystkie super wyglądają:

1237491675529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i siadaj blisko. Do 4K ustaw sobie stołek metr przed tym ekranem i zdaj relację : > (Oblivion).

Elizjum ogólnie moim zdaniem gorzej wygląda ;p niż Oblivion po upscalu ;D No on jest powalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Ściągam też Sintel mkv 4,2GB, tylko kurczę na tym moim łączu 10mb idzie tak sobie.

Niestety, ale nie mam alternatywy na nic szybszego. Niestety...

Kurde, sample elizjum w 4K trochę mi zryło. Zastanawiam się nad oblivionem, skoro piszesz, że lepiej wygląda :)

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja nie rozumiem, Gmeru zamiast Ci przywieź materiał to siedzi i patyczkiem maluje po ekranie :)

Na spokojnie zrób fotki, opisz wrażenia itd. Jaki TV miałeś poprzednio, czy masz jakieś porównanie z Full HD?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni i obecny jeszcze TV to plazma Samsung PS850 58" i jeszcze Sony 46" X4500.

Najlepsze teraz. Jak tylko pojawi się X9005 z HDMI 2.0 to łykam w 65 ". To już pewne, a wtedy welcome 60hz :)

Na razie 4K tylko w 30hz :(

Niektórzy pomyślą, że to głupota bo wystarczy przecież kupić przejściówkę do HDMI 1.4, ale ja już teraz wiem, że 55" to mało, zdecydowanie za mało...

A teraz Idę się maltretować przy Oblivion....

P. S Jest GRUUUBO. A to tylko upscal.... (Oblivion)

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń.

Na początek mały zonk. Nie wiem dlaczego, ale w Sintel,mkv nie idzie obraz tylko sam dźwięk ? Nieobsługiwany format??? WTF?

Co do samego 4K, to siedząc 2-3 metry od takiego obliviona w upscalu to jak palenie elektronicznego papierosa.

Ja siedziałem przy 55" dosłownie 1 metr i dopiero wtedy miałem wrażenie jakbym wyglądam przez małe okno. Może przy 65" będzie lepiej..

Poszło też kilkanaście zdjęć w 4K (natura, góry) też TV robi niezłą robotę.

Wczoraj już nie dałem rady pobawić się z PC. Pewnie dzisiaj to zrobię.

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść w VLC.

A to, że nie działa MKV to kwestia ustawień na kompie. Mam też tą wersję i działa ok. Pewnie trzeba pokombinować. Ale też [beeep]y nie urywa ten tytuł bo to animacja więc z założenia wygląda ładnie. Bardziej podobają mi się różne trailery np. z Canal+HD4K itp.

Co do siedzenia to jak widzę jest dokładnie tak jak pisałem: do 4K trzeba mieć nos w TV. Dlatego użyłem Seiki jako monitora i siedzę przed nim blisko bo tylko wtedy ma to sens. Z 3-4m nie ma bata by cieszyć się 4K bo podobnie jak Full HD to zawsze będzie dobrze wyglądać... nawet SD dobrze wygląda z takiej odległości ;D I to jest ból...

Na IFA jak siedziałem przed tym nowym projem Sony 4K, który jest w normalnej cenie to przed 150" usiadłem 2m ;D i wtedy można było dostrzec wszystkie zalety 4K. Więc do 4K (podobnie jak z 3D..) trzeba siedzieć blisko.

Poprzedni i obecny jeszcze TV to plazma Samsung PS850 58" i jeszcze Sony 46" X4500.

Najlepsze teraz. Jak tylko pojawi się X9005 z HDMI 2.0 to łykam w 65 ". To już pewne, a wtedy welcome 60hz :)

Na razie 4K tylko w 30hz :(

Niektórzy pomyślą, że to głupota bo wystarczy przecież kupić przejściówkę do HDMI 1.4, ale ja już teraz wiem, że 55" to mało, zdecydowanie za mało...

A teraz Idę się maltretować przy Oblivion....

P. S Jest GRUUUBO. A to tylko upscal.... (Oblivion)

Ale zaraz... do 55" i 65" będzie update softem :) Nie trzeba żadnej przejściówki bo takowa nie mogłaby powstać (nie jest to takie proste...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Popierniczyłem. Sprawa ma być rozwiązywana softem. Nawet jest info na stronie sony.pl

Co nie zmienia faktu, że i tak wjedzie 65", to tylko kwestia czasu kiedy, bo być może na wiosnę pojawi się coś co ma lepszy kontrast i czerń.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z odbiciami podczas oglądania? Są uciążliwe? Trzeba mieć zaciemniony pokój? Bo ta szyba na wysoki połysk (gorilla glass) mnie trochę przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przerażaj się. Jest całkowicie ok i podczas oglądania w ogóle o tym nie myślisz. To nie plazma :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, a dokładnie w salonie który to jest bardzo mocno nasłoneczniony i przy mocnym bocznym świetle delikatnie odbija się światło w TV, ale na pewno nie tak jak w przypadku plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak spytam czym się różni szyba w plaźmie od szyby w lcd ?

wg mnie niczym - tu i tu będzie lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden LCD którego miałem nie miał takiego ekranu jak plazma. Mówiąc bardzo prosto: jak patrzę na Kuro to jak szkło/szybę. LCD nigdy nie ma takiego typu ekranu. Są modele, które przypominają to ale nie aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba w notebookach (także topowych) dają taką samą szybę jak w plazmach bo tam wszystko się odbija

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sony to wciąż wydaje się że może być mały problem w przyszłości ze złączem HDMI. Nawet nowy soft nie zastąpi w pełni złącza HDMI 2.0.

Cytat z hdfever.fr profesjonalizmu w testach nie sposób im odmówić więc raczej wiedzą o czym mówią: sorry tylko za google tłumacz

"Wreszcie, z zadowoleniem przyjmuję inicjatywę proponując Samsung zdalny do podłączenia, a niektóre sprawy procesorów. Możemy zmienić to pole, aby cieszyć się prawdziwe porty HDMI 2.0, gdy nadejdzie czas, ponieważ Sony X9 nie oferuje prawdziwego HDMI 2.0, nawet gdy jest ona aktualizowana w HDMI 2.0 nie będą niektóre kodowania obsługiwane 4K 04:04:04 60 Hz i 12 bitów na kolor."

Na ile i czy będzie to przeszkadzało pokaże czas.

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że siedzisz blisko więc się widzisz :)

a przy 4k siedzisz daleko?

dużej różnicy na niekorzyść notebooka czy oglądasz z 0,4m (notebook) czy z 1-1,2m - 55cali 4k ja nie widzę

jak pada światło na matrycę dla mnie nie da się oglądać - na plaźmie dochodzi słaba jasność więc ma podwójnie pod górkę

ale i na lcd takie oglądanie to jest mordęga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz LCD jest urządzeniem odblaskowym.
Niestety taka technologia i takie ma minusy.

Co do odległości pisałem odnośnie laptopa siedzisz praktycznie nosem w ekranie i siebie widzisz może to być denerwujące, znowu na dużym ekranie widzisz cały pokój, ale wieczorem już to nie będzie tak uciążliwe jak w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak patrzysz na film to widzisz film a nie pokój ;D Jak chcesz zobaczyć pokój to go zobaczysz. Tu chyba okulista musiałby się wypowiedzieć co to za efekty jak skupiasz się na tym czy na tym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

ale tak można też tłumaczyć plazmy - skup się na filmie to nie zobaczysz odbić

mnie w ogóle dziwi że komuś się chce oglądać jakiś film w dzień nawet na mega lcd z super hiper szybą.

wg mnie prawda jest taka że ta szyba w lcd nie jest lepsza od szyby w plaźmie tylko jasność świecenia lcd może być 10 razy wyższa i to robi różnicę.

tylko co z filmami gdzie jest dużo ciemnych scen - też na lcd jest takl super obraz w "samo południe"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak robię na Kuro. Skupiam się na obrazie. Co nie zmienia faktu, że na plazmie to większy problem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...