Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Panasonic ST60 50" TX-P50ST60 – najkorzystniejszy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki.

a trybu 48hz nie da się wymusić jakoś? potencjalnie byłby najmniejszy crosstalk kosztem migotania.

48Hz na parę oczu, czyli 24Hz na każde oko? Przecież to by było strobo jak na techno dyskotece :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oglądasz film 2d w trybie 24hz to jakoś strobo nie jest.

ja bym wolał mieć opcję wyboru w jakim trybie oglądam 3d - zawsze mógłbym przełączyć na więcej hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oglądasz film 2d w trybie 24hz to jakoś strobo nie jest.

ja bym wolał mieć opcję wyboru w jakim trybie oglądam 3d - zawsze mógłbym przełączyć na więcej hz

Poważnie? A jaki ekran wyświetla w 24Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. st60? bo materiał 24p przy IFC off w jakim klatkażu wyświetla ? wszystko skacze więc chyba 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla w klatkażu 24p, ale każdą klatkę rysuje 4 razy, więc jest to 96Hz. Widzialność migotania gwałtownie rośnie poniżej 50Hz (dla dowolnej modulacji światła), więc ekranu pracujący na 24Hz nie dałoby się oglądać (o ile nie byłby to wyświetlacz typu S&H jak LCD, gdzie ramka jest cały czas na ekranie). Migotanie byłoby zbyt duże. Dlatego przy 3D w 96Hz jest już na pograniczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto jest 96Hz przy IFC wyłączonym lub ustawionym na minimum. Ustawiony na pośrednie lub max wymusza już 120Hz.

a to normalne że mi nigdzie nie pisze że 3d idzie w trybie 96hz?

pod info mam 24hz a w menu w opcjach 3d są tylko pozycje AUTO, 100 i 120hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to normalne że mi nigdzie nie pisze że 3d idzie w trybie 96hz?

pod info mam 24hz a w menu w opcjach 3d są tylko pozycje AUTO, 100 i 120hz?

Kolego bo TV podaje informację o tym jaki sygnał dostaje na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na wejściu mam 24p z bd.

i się zastanawiam czemu mi nie pisze 96hz i 120hz w trybie 3d tylko 100 i 120. u wszystkich tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy 3D jak się puszcza 24 Hz, to to faktycznie idzie w 24 Hz? Przecież to by oznaczało, że skoro obraz jest wysyłany do TV w ciągu sekundy 24 razy, to mamy po 12 klatek dla każdego oka. Tzn. myślałem, że 3D to przy filmie 24 FPS, 24 klatki dla każdego oka. Przy 12, nawet jakby je powtarzać kilkakrotnie dla uzyskania 96 Hz, to by chyba obraz tracił nieźle na płynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bd3d wysyłane są "duże" klatki - dla obu oczu 24 razy/sek - tv je rozkłada na 48klatek po 24 na oko - i jeszcze to podwaja że na oko dostajesz 48mignięć/obrazów - co drugi obraz jest taki sam no chyba że włączony jest upłynniacz to wtedy tv coś tam sobie dorabia sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Co do klatkaży to na poprzedniej mojej stronie jest post jak uzyskać 96Hz zamiast 100, czy 120...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. ja to rozumiem (IFC a w zasadzie smoothmotion wyłączyć) - ale czy wtedy powinny w menu 3d być opcje Auto/96/120? czy dalej będzie Auto/100/120 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto/100/120, przy czym Auto da 96Hz. Głupie to trochę, ale właśnie tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

rozważam w/w odbiornik vs 50X60 (ew. vs 42ST60);

odległość od tv, 3m do 4m; obecne mam plazmę 37x10; uważam, że mniejsza rozdzielczość to super sprawa przy dalszych odległościach, ale jednak często używam Zoom'a np przy oglądaniu tenisa; obraz po zoomie to pewnie byłaby 50";

przy takiej odległości pewnie większy tv byłby lepszy, ale za dużo kosztuje;

w obecnym tv brakuje mi dobrej czerni i trochę lepszej płynności w filmach(byle nie było teatru!); fajne jest to, że twarze w wiadomościach i ogólnie programach nie są za duże, boję się trochę wielkich ryjów i ogólnie wszystkiego dużego, przy dużym telewizorze;)

po za tym tv służy mi do oglądania filmów w ciemności i sportu;

za 50ST60 przemawia dla mnie:

- super czerń (jak się domyślam i z tego co tu piszecie)

- 3D

minusy:

- czy to będzie dobry tv dla takiej odległości?

- niepokoi mnie poziom kolorów przy ustawieniach fabrycznych; konieczność inwestowania w kalibrację; pewnie ok 300PLN

plusy 50X60

- dobre kolory przy ustawieniach fabrycznych, wedle Waszych testów sporo lepiej ocenione niż w 50ST60

- ostrzejszy obraz przy wymienionych odległościach od tv

minusy

- gorsza czerń

- brak 3D

za 42ST60

- lepiej mi pasuje w mieszkaniu, (tak samo wysoki jak moje 37'')

- 3D

- nie będzie dużych ryjów w wiadomościach czy tym podobnych programach, za czym nie przepadam.., ale może moje obawy są na wyrost i przyzwyczaiłbym się do większych

minusy

- czy będzie przyjemność oglądania z wymienionych odległości?

gdyby 50x60 miał super czerń+3d to pewnie bym go wziął, a tak jest zagłostka...

pytanie brzmi, czy dobrze i jak dobrze będzie się oglądało ten tv 50ST60 z takich odległości, materiały SD i HD.. i który wybrać w tym kontekście?

Edytowane przez zibi_123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecałych 3m oglądam na 50", u mojego ojca jest 42" z odległości 4m i to już dla mnie za mało, więc chyba trochę przesadzasz z tym strachem przed za dużym TV. Natomiast z kolorami to jest tak, że każdy wyjęty z pudła egzemplarz będzie miał trochę inaczej, ale też jak nie przyłożysz jakiegoś wzorca do tv, to nawet nie będziesz wiedział, że są niedokalibrowane. W moim ST60 są bardzo ciepłe w stosunku np. do ST50, nie wiem czy to ogólna bolączka czy tylko u mnie, ale po ustawieniu zimnej temperatury wydają się dla oka na tyle naturalne, że kalibrację odłożyłem sobie na kiedyś tam, jak będę miał więcej czasu na to. Z perspektywy użytkownika ST60 - gdybym kupił coś bez 3D, albo z gorszą czernią, żałowałbym. Dla mnie niestety nawet w ST60 czerń jest za mało czarna - oglądam sporo SF, no i te wszystkie kosmosy i te sprawy... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 cali z 4 metrów i "wielkie ryje" bez przesady ja oglądam na 42 ST50 z 2,3 metra i nie mam problemów a nawet wolałbym 50 cali bo filmy 2,35:1 i te pasy powodują za mały obraz ale cóż brak miejsca :( poza tym ST60 zje Twojego X10 na materiale FHD :)

PS. Taki Pacific Rim wymiata na pełnym ekranie w FHD , obraz magiczny :)

Edytowane przez Robert73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z 50-tki na 65 cali. Do ekranu mam 3,5m. Przy dobrym sygnale efekt jest powalający. Jak mawiają najstarsi górale: nie ma za dużych telewizorów. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też oglądam 65 cali z ok 4m i jest ok,nawet bardzo.Miny znajomych przychodzących po raz pierwszy po zmianie tv-bezcenne :lol:

Edytowane przez artur3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak u mnie kumpel przyszedł popatrzeć jak to gra ta plazma ( ma 32 calowego Samsunga "super" LED wg. niego ) to na bajkach w FHD zwykłe 8-9GB mkv miał taką minę że śmiać mi się chciało , teraz kumpel kupuję ST60 pod koniec listopada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak uważacie czy kupować teraz 50 cali za 3500 (cena do 03.11) w mediamarkt czy jeszcze chwilke poczekać na wiekszy spadek ceny ? Czy wobec informacji o zaprzestaniu produkcji plazm nie będzie problemów (odpukać w ...) z serwisem itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500 zł za tę jakość to i tak świetna cena. Jak ktoś za dużo będzie czekał, to się tak doczeka, że model się wyprzeda i go w ogóle nie kupi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał, nowej już Ci nie wyprodukują.Chwytaj póki jest okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam od dłuższego czasu st60 i jestem zadowolony.

Ostatnio jednak pojawił się problem, że obraz np na kanale TVN HD, TVP2 HD (zresztą nie tylko ten kanał) migocze, skacze. Co może być przyczyną albo co zmienić?

W ogóle, jakie ustawienia wklepać, jeżeli oglądam głównie kanały w HD, a są to filmy, piłka nożna i kanały informacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...