Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Panasonic ST60 50" TX-P50ST60 – najkorzystniejszy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie uważajcie z tym menu serwisowym bo łatwo sobie namieszać, wiem z doświadczenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test! Potwierdza tylko mój wybór. TV w warunkach wieczornych robi mega wrażenie. W dzień gorzej, ponieważ stoi na przeciwko okna. Wtedy rolety pomagają.

Czy możecie polecić jakiś link z przykładowymi konfiguracjami obrazu: np. jedna opcja na dzień, druga na wieczór. Wiem, że to kwestia indywidualnych warunków, ale chciałbym to jakoś skonfrontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "wgrałem" sobie ustawienia z pewnego angielskiego forum ;) . Powiem tak, jest duuzo lepiej niż standardzik ( True cinema ). Oczywiście kalibracji to nie zastąpi, ale pokombinować można. Ja mam raczej odmienne zdanie co do oglądania w zupełniej ciemności, ja wole jak jest jakieś niewielkie nawet źródło światła. Wtedy czerń jest dużo lepsza niż w zupełniej ciemności, dziwne? Jak Maciek podjedzie do mnie na kalibracje to obadamy ten temat.

P.S. niezły nick kolegi wyżej ;)

Edytowane przez maderos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poczekasz tak jak ja do końca tego roczku !!!

65ST60 już jest w cenie ok. 8k PLN. ST50 kosztuje od 7k PLN. Więc ten model dużo nie stanieje w ciągu roku, chyba że pojawi się na rynku coś ciekawego (LCD? średnia półka plazm Samsunga?). I jeśli jesteś zdecydowany to moim zdaniem można brać, cena do jakości jest świetna.

Droższe modele mogą spaść więcej. Zwłaszcza 65VT60 (dziś 13k PLN, ubiegłoroczny VT50 poniżej 10k). Zagadką będzie pewnie 64F8500 który na polskim rynku jest tańszy niż np. w UK ale Samsung po sezonie mocno przecenia swoje modele. Cały czas biorę go pod uwagę ze względu na ... żonę (design telepudła) - srebrna ramka Panasoników nie leżą ani jej, ani mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten TV (50ST60) od tygodnia i jestem zachwycony jakością obrazu. Kontrast i kolory są świetne. Oddanie szczegółów również. Jakbym miał wybierać ponownie, nie zastanawiałbym się dwa razy - no może wybrałbym większą przekątną, tego nigdy za wiele. Przyzwyczajony jestem do oglądania obrazu z projektora (110") z odległości ok 4m.

Korzystam z trybu true cinema z ustawieniami podanymi w flatpanelshd.

Oczywiście po pewnym czasie zgłoszę się z prośbą do Maćka o kalibrację, ale na razie "styknie".

Moje luźne spostrzeżenia - przeskoki przy oglądaniu mkv występują. Zauważałem je już podczas oglądania filmów na komputerze (iMac), więc nie przeszkadzają mi specjalnie. Po prostu patrzę się na najwolniej przesuwający się element obrazu.

Ustawienia IFC pomagają, ale na pośrednich i max nie da się oglądać materiału. Jest on wtedy megapłynny. Poza tym przy szybkich scenach system nie wyrabia i tworzą się rozmaite przeszkadzajki.

Mam jedno pytanie - czy korzystając z zewnętrznego dysku podłączonego pod USB, zdarzało się wam, że obraz się zatrzymał?

Oraz drugie - chciałbym szybko wpisywać tekst w różne okienka występujące w sekcji smart (szczególnie wyszukiwarka YT).

Próbuję aplikacji na iPada (viera2). Niestety nie mogę korzystać z klawiatury z aplikacji tylko muszę korzystać ze strzałek jak na pilocie. Help, help!!!! Jest na to jakiś sposób???

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aplikacja viera to jest jakiś żart kup klawiaturę na bluetooth'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vandel1 Dzięki za odpowiedź

Natomiast pozostaje problem zacinających się filmów mkv (nie wszystkich)

Wygląda to tak - film zostaje ładnie rozpoznany i rusza bez problemów. W pewnym momencie następuje zacięcie obrazu (dźwięk idzie dalej). Po pewnym czasie (kilka sekund) obraz rusza, ale nie ma już synchronizacji z dźwiękiem. Pomaga cofnięcie lub przewinięcie do przodu.

Myślałem, że jest jakiś błąd w pliku i cofnąłem przed miejsce, gdzie się zacięło i.... nic, film ładnie się odtworzył. Zjawisko występuje zarówno na pendrive jak i HDD.

No po prostu X-Files

BTW - jak podłączam pendrive bądź HDD do odtwarzacza bluray (Samsung E6100) wszystko jest OK.

Chyba będę musiał z tego rozwiązania korzystać, aż Panasonic nie wypuści odpowiedniej poprawki firmware. Nie podoba mi się to, bo lubię najprostsze rozwiązania - nie po to w telewizorze jest złącze USB aby podłączać inne urządzenia (przejściówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ci używac zew. odtwarzacza bo wtedy masz do wyboru wszystkie opcje obrazu np THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK no to jeszcze jedno rozwiązanie

Starałem się wczoraj (chyba z desperacji) utworzyć sieć DLNA. No i udało mi się - zainstalowałem serviio na maku.

Niestety z przyczyn zdaje się mojej sieci bezprzewodowej rwie jak dziki dzik - Star Wars III epizod 1080p (małe 20GB) rusza się w tempie 1 klatka co 5-10 sekund :)

Ale to chyba wina mojej konfiguracji domowej. Mieszkanie wymusiło na mnie korzystanie z dwóch routerów. Jeden jest bezpośrednio podłączony do modemu Dialogu. Drugi bezprzewodowo połączony z pierwszym jako rozszerzenie sieci (ta sama nazwa dostępowa). Bez tego rozszerzenia, w pokoju gdzie stoi TV, sygnał jest gorzej niż beznadziejny.

No i mak jest podłączony do pierwszego, TV do drugiego.

Może pomieszanie w konfiguracji coś pomoże? A może nie ma to sensu i tylko kabel, ehhh

Pozdrawiam

Michał.

W tym momencie najlepsze rozwiązanie to USB w bluray-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się specjalnie na sieciach - jestem zwykłym userem. Możesz napisać, jakie informacje potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie ma to sensu i tylko kabel, ehhh

Zapomnij o płynnym odtwarzaniu kontentu z wysoką przepływnością (powiedzmy > 20 Mb/s) przez sieć bezprzewodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się wczoraj (chyba z desperacji) utworzyć sieć DLNA. No i udało mi się - zainstalowałem serviio na maku.

Niestety z przyczyn zdaje się mojej sieci bezprzewodowej rwie jak dziki dzik - Star Wars III epizod 1080p (małe 20GB) rusza się w tempie 1 klatka co 5-10 sekund :)

Ja też próbowałem. Mam bezprzewodówkę z Vectry (30MB) i w tym samym pokoju, gdzie jest router, na dosyć starym laptopie (2007 rok, core 2 duo, 2GB RAM) próbowałem i serviio i mezzmo i niestety ripy filmów 1080 tak długo się "buforują", że nie da rady oglądać. Czy to jest bardziej wina łącza, czy kompa, na którym stawia się ten domowy serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się specjalnie na sieciach - jestem zwykłym userem. Możesz napisać, jakie informacje potrzebujesz?

napisz jakie masz wpisy i adresy IP w routerze tym pierwszym i drugim.

Ja też próbowałem. Mam bezprzewodówkę z Vectry (30MB) i w tym samym pokoju, gdzie jest router, na dosyć starym laptopie (2007 rok, core 2 duo, 2GB RAM) próbowałem i serviio i mezzmo i niestety ripy filmów 1080 tak długo się "buforują", że nie da rady oglądać. Czy to jest bardziej wina łącza, czy kompa, na którym stawia się ten domowy serwer?

możesz mieć i nawet 500Mb/s to i tak nic nie da.

zacznijcie od tego że sam router powinien być minimum 300Mb/s lub więcej, może tez mieć 5Ghz.

i odbiorniki też powinny pracować z minimum 300Mb/s.

więc jeśli macie w urządzeniu odbierającym kartę wifi 56 lub 150Mb/s to będzie cięło.

do odtwarzania HD po wifi potrzeba dużej wewnętrznej przepustowości ( i dobrego procesora ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz jakie masz wpisy i adresy IP w routerze tym pierwszym i drugim.

router 1 - IP 78.8.134.19 IP LAN - 10.0.1.1

router 2 - IP LAN 10.0.1.4

obydwa mają tą samą nazwę, działają na tym samym kanale (drugi jako rozszerzenie sieci)

ale w świetle tego co napisałeś

do odtwarzania HD po wifi potrzeba dużej wewnętrznej przepustowości ( i dobrego procesora ).

problem ten jest dla mnie akademickim a kablem nie zamierzam tego robić bo będę się o niego potykać :)

zostaję przy opcji bluray (USB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zacznijcie od tego że sam router powinien być minimum 300Mb/s lub więcej, może tez mieć 5Ghz.

i odbiorniki też powinny pracować z minimum 300Mb/s.

więc jeśli macie w urządzeniu odbierającym kartę wifi 56 lub 150Mb/s to będzie cięło.

do odtwarzania HD po wifi potrzeba dużej wewnętrznej przepustowości ( i dobrego procesora ).

W przypadku sieci bezprzewodowych jest jeszcze jedna kwestia, która jest często pomijana przez użytkowników, a którą częściowo zasygnalizowałeś już w pierwszym zdaniu. A ma ona znaczenie tym większe im mieszkamy w większym skupisku ludzkim. Chodzi oczywiście o ilość równocześnie działających w okolicy sieci bezprzewodowych. W przeciętnym bloku mieszkalnym, często jest tak że jak spojrzymy w managera sieci bezprzewodowych to widzimy tam z 25 różnych sieci. Wtedy to choćby nie wiem jak cudować, to streaming będzie się ciął, bo przecież jakoś te sieci muszą koekzystować i dane przesyłać, każda swoje. A kanały radiowe nie są z gumy i ich ilość jest ograniczona. Wtedy jedyna opcja to 5GHz właśnie i zazwyczaj kompletna cisza radiowa w tym paśmie w całej okolicy. Często się wtedy okazuje, że opóźnienia w przesyle danych znikają jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzic tym programem i ustawic sobie samemu kanal inSSIDer gdzie jest troche wolnego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co piszecie to świetny tv. Mam zamiar go wkrótce zakupić i z tego co piszecie są małe problemy z odtwarzaniem MKV i chyba jalepszym rozwiazaniem bedzie dokupienie odtwarzacza ( konkretnie mysle o Dune 303d). Drugie pytanie to czy warto brać ubezpieczenie?? bo to spora kwota a z tego co czytałem na rożnych forach i stronach, to róznie z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość powinna sobie poradzić, kup taniego LG albo Samsunga i napisz. Najwyżej zwrócisz.

Zakupiłem bluraya LG,podłączyłem do TV po HDMI ,wybrałem w odtwarzaczu 24p,wrzuciłem film 3D mkv. z dysku zewnętrznego i jest ok.Okazuje się że wewnętrzny player w st60 jest słaby.Terzz mogę się nacieszyć 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pixel by pixel, pixel orbiter i przesuw pixela to ta sama opcji?

Jak podłączam lapka pod TV to ucina mi obraz :/ to samo z PS3 (chociaz nie jestem pewien czy przy każdej grze).

Mam wrażenie też, że obraz HD z laptopa przycina się lekko, a na lapku czy też na moniotrze 24 przy rozdziałce 1920x1200 czy 1920x1080.

W ogóle w tym TV nie ma 1920x1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overscan ma byc na off w tv. Skalowanie obrazu w ustawieniach karty graficznej ma byc na 0. Obraz jest wtedy idealnie dopasowany do tv. Rozdzielczosc i odświeżanie ustawiasz w ustawieniach karty graficznej. Nie ma sily. Musi byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już ok, overscan miałem włączony.

Teraz męczę się z odtwarzaniem z laptopa, niestety obraz nie jest płynny oraz nie wiem jakie źródło sygnału ustawić czy 60iHz czy może p czy inną czestoliwość. Niestety chyba w lapkach nie można ustawić autodopasowania?

Zaskoczył mnie brak płynności podczas odtwarzania z lapka, gdyż na monitorze po hdmi obraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...