Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Panasonic ST60 50" TX-P50ST60 – najkorzystniejszy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Dzięki za odpowiedź. Jedna wątpliwośc mniej. A co do pkt 1? Choć wydaje mi się ze spokojnie mozna go połączyc z komputerem za pomocą kabla hdmi ale chcialbym zeby ktos to potwierdził.

A czemu miałoby się nie dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W opisie tv pisze ze nie ma polaczenia z PC wiec po co tak piszą? Wydając taką kase na TV warto rozwiac wszelkie watpliwosci nawet te najmniejsze i niby glupie czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak połączenia z PC oznacza brak starego gniazda VGA. Po HDMI możesz podłączyć co Ci się tylko podoba. Ehh, faktycznie głupie te katalogi czasem robią. Nie dziwie się, że mogło Cię wprowadzić w błąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nie ma złącza VGA

Haha Maciej pierwszy

Edytowane przez Dlugin2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki chlopaki za odp. Jeśli chodzi o tv to jest laikiem i zawsze LCD i LCD bo the best hehe teraz zaczynam remont pomieszczen w domu no i ładnie by było przytulić jakis pożądny TV do gier na ps3 i niedlugo ps4 oraz filmów bo telewizji to prawie wgl nie oglądam. I naczytałem się spooro o tym st60 i naprawde cena przystępna jkesli chodzi o 50 cali. choc korcą mnie te 55 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odległość od TV jest większa niż 2 metry to powinieneś zainteresować się 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że cena między 50 a 55 cali dość drastycznie wzrasta hehe ;p

Jeszcze mam pytanie dotyczące tego migotania obrazu. O co tu chodzi z tym? Obraz skacze, mruga czy co jest z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wbudowany player nie przeskoczy ci na 24p smooth film na plikach mkv. Podlacz lapka kablem hdmi, ustaw odswierzanie 24hz. Zapodaj film np poprzez pot player, wymus 3d sbs w tv pod czerwonym i wszystko dziala pieknie. Smooth film jest sktywne i brak jest przeklaman obrazu w szybkich scenach.

Mozecie troche szczegółowiej opisać jak to ustawić?

co to jest to 3d sbs?

mam problem z zewnetrznymi napisami (txt)

Podłączyłem lapka pod hdmi.przestawilem odswiezanie na 24p.

wlaczylem nowego iromana w 3d.

obraz w 2d bez wlaczania 3d jest podzielony na pol ekranu, na kazdej polowie osobny obraz dla kazdego oka.

po przelaczeniu na 3d obrazy zostaja spojone w jeden.

ale jest problem z napisami. poniewaz zostaja jakgdyby przekonwerowane na 3d i sa rozbite na ekranie osobno dla kazdego oka.....

do odtwarzania uzywam subedita.

Edytowane przez gojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam potplayera + madVR i mam opcje napisow 3d. Zmien playera jezeli w jego opcjach nie masz mozliwosci przelaczenia na napisy 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek za testy, pomogły w wyborze!

Właśnie od paru dni na ścianie wisi 65ST60. Jest na prawdę extra! Super czerń - o niebo lepsza niż w poprzedniej 2-letniej plazmie LG a co za tym idzie kontrast też świetny. Kolory jak dla mnie niezłe ale chyba skuszę się na kalibrację.

Jedynym lekkim mankamentem jest w mojej opinii skalowanie obrazu - mogłoby być jednak lepsze, szczególnie chodzi o SD.

Objawia się to tym, że kontury oraz linie pochyłe często schodkują - nie wiem jak to fachowo nazwać. Zdarza się to też na niektórych materiałach wyświetlanych na kanałach HD na NC+. Ten telewizor idealnie wyświetla materiały, które idą w najlepszej jakości i chyba najmniej skompresowane.

A może to da się jakoś ustawić w tym TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach obrazu włączyć tryb wykrywania rytmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawila się aplikacja sterujaca nowa wersja na andka dziala o niebo lepiej niz poprzednie nazywa się obecnie tv remote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania:

1. Czy można podłączyć st60 pod komputer? W opisie tv pisze, że nie ale przecież ma wejście Hdmi, a mój komputer jest na kablu hdmi podpięty teraz po LG więc jak to tutaj wygląda???

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o plazmy panasonica i podłączenie do komputera to nie jest to wszystko takie proste.

TV jako monitora używam od 2007 roku, kilka modeli LG, samsunga i od 3 lat plazm Panasonica.

Pierwszy model to 42"S30e, drugi to 50ST50 nie działają z kartami Radeon HD seria 7700, 7800 i 7900. Innych modeli z serii 7 nie sprawdzałem. Radeony wcześniejsze np 6850, 6950 i 5870 działają bez problemu. Geforcy GTX 650Ti, 670 działąją bez problemu.

Problem z radeonami serii 7 da się obejść, sam znalazłem rozwiązanie. Trzeba podłączyć zwykły monitor, a TV ustawić jako drugi ekran. Po tym zabiegu będzie już działać ale nie będzie widać logowania do biosu, obraz się pojawi jak załaduje się system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa laptopy, na obu karta 7670 i na obu poszlo od strzala. Wkladam kabel hdmi i obraz od razu na tv. Kiedys jednak bawilem sie sterownikami do ati z forum guru3d, byly to jakies bety i tu napotykalem problemy z obrazem. Powrocilem do sterownikow od producenta lapka i problem znikl. Wiec w przypadku problemow z podlaczeniem kompa do tv nalezy sprawdzic zainstalowane sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa laptopy, na obu karta 7670 i na obu poszlo od strzala. Wkladam kabel hdmi i obraz od razu na tv. Kiedys jednak bawilem sie sterownikami do ati z forum guru3d, byly to jakies bety i tu napotykalem problemy z obrazem. Powrocilem do sterownikow od producenta lapka i problem znikl. Wiec w przypadku problemow z podlaczeniem kompa do tv nalezy sprawdzic zainstalowane sterowniki.

czy ja pisałem coś o kartach mobilnych?? mobilki mogą działać ok. po drugie to jak chcesz sprawdzać sterowniki z poziomu bios, skoro jak podłączasz radka i odpalasz kompa to masz czarny ekran, bo nie widzi się karta z TV.

Sprawdzałem radeona hd 7770, 7850, 7950 i żaden nie odpalił na S30e i ST50. Dopiero po podłączeniu zwykłego monitora i podłączeniu TV jako drugi zaczęło działać. Po ponownym uruchomieniu komputera już na samym TV, ekran jest czarny i nie widać biosu, system się załaduje i dopiero obraz się pojawia.

Jak pisałem wcześniej na radeonach z wcześniejszych serii nie ma problemów. Tetowałem 6850, 6950, 5870.

Na geforcach 650ti, 650ti boost i 670 nie zaobserwowałęm problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę.Powiedzcie jaki tuner tv sat podłączyć do panasonica tx-p50gt60.Chciałbym kupić własny tuner do oglądania nc+ lub orange tv ( polsat cyfrowy podobno paruje karty, więc chyba odpada.Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nc+ daje własne tunery

Ale ciągle można wziąć jeszcze ofertę nc+ z którymś ze starszych dekoderów (pozostałość po Cyfra plus np. PACE) i wtedy wszystko działa bez parowania na dowolnym sprzęcie.

Oczywiście jak długo tak w nc+ będzie tego nie wie nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tunery vu+ - takie tańsze dreamboxy

w szczególności solo2 - rakieta pod względem prędkości działania - mimo że mały ma dwie głowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tunery vu+ - takie tańsze dreamboxy

w szczególności solo2 - rakieta pod względem prędkości działania - mimo że mały ma dwie głowice

A ja na odwrót, Dreambox to Dreambox, chociaż ostatnio w firmie zamieszanie jest i nie wiadomo co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co - kolega ma kupić dreamboxa za 2,5 tysia by mieć to samo co ma w vu+solo2 za 1,25kzł?

sorry - nie to samo - solo2 jest 3 razy szybszy od dreama.

dla mnie wybór jest prosty. wystarczy poczytać fora - vu+ działa tak samo dobrze jak dream tylko kosztuje połowę ceny (no i jest szybszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co - kolega ma kupić dreamboxa za 2,5 tysia by mieć to samo co ma w vu+solo2 za 1,25kzł?

sorry - nie to samo - solo2 jest 3 razy szybszy od dreama.

dla mnie wybór jest prosty. wystarczy poczytać fora - vu+ działa tak samo dobrze jak dream tylko kosztuje połowę ceny (no i jest szybszy).

Kolego ja nie mówię mu co ma kupić.

Kupi to co mu się bardziej spodoba i na co będzie go stać.

Ja osobiście polecam Dreama bo firma sprawdzona (w zasadzie pionier na rynku tunerów pracujących pod kontrolą Linuxa) i bez niej wszystkich VU i pochodnych może by nie było.

Dream gwarantuje dobry support i na pewno nie liczy na to że zerżnie coś od innych.

Obecnie mam już trzeciego Dreama (7020HD) i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego stabilności i szybkości.

A co do czytania for no to własnie wystarczy poczytać jakie problemy mają użytkownicy odbiorników innych oryginalne Dreamy, czy to klonów czy też naśladowców jak właśnie VU.

I na koniec żeby tu nie rozpętywać "wojny" o nic, powtarzam ja jestem zwolennikiem Dreama, Ty VU a kolega który zadał pytanie i tak wybierze to co mu się bardziej spodoba i na co go stać, tak naprawdę jeżeli szuka tunera tylko do oglądania to najlepiej jak wybierze któryś z lepszych tunerów będących w ofercie którejś z platform bo zarówno Dream jak i VU nie są odbiornikami które wyciąga się z pudełka, podłącza do prądu i wszystko gotowe, trochę czasu trzeba przy konfiguracji spędzić żeby wszystko działało tak jak się chce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Dreama bo firma sprawdzona (w zasadzie pionier na rynku tunerów pracujących pod kontrolą Linuxa) i bez niej wszystkich VU i pochodnych może by nie było.

Dream gwarantuje dobry support i na pewno nie liczy na to że zerżnie coś od innych.

Obecnie mam już trzeciego Dreama (7020HD) i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego stabilności i szybkości.

no pionierem to oni nie byli - bo tym był DBOX2.

a Dreambox jak to ładnie określiłeś "zerżnął Enigmę od innych".

A co do czytania for no to własnie wystarczy poczytać jakie problemy mają użytkownicy odbiorników innych oryginalne Dreamy, czy to klonów czy też naśladowców jak właśnie VU.

może jakichś kolonów to tak.

co do vu+ np. duo i solo2 - tunery nie mają praktycznie żadnych problemów z działaniem więc nie wiem po co je oczerniasz.

ja mam vu+ duo z kartą cyfry i śmiga jak rakieta od 3 lat.

znajomy zamienił vu+ duo na solo2 i uważa że jest jeszcze o niebo lepiej - bo znacznie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach obrazu włączyć tryb wykrywania rytmu.

Włączyłem ten tryb i nie ma żadnej różnicy. Nie bardzo mogę zrozumieć w jaki sposób tryb wykrywania rytmu poprawia skalowanie obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...