Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Panasonic ST60 50" TX-P50ST60 – najkorzystniejszy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

W moim odczuciu 90% graczy nie będzie miało żadnych problemów z tą plazmą. Pozostałe 10% musi wyciągnąć z kieszeni dodatkowe 5k zł na VT ;-)

...lub dużo mniej na GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak input lag jest niezauważalny jak sie gra samemu, gorzej sie to prezentuje w pojedynkach sieciowych gdzie ma sie odniesienie.

I dla przykladu podam jak ze szwagrem gramy na jednym tv u mnie w fife 13 to zawsze meczyki zawsze zacięte na maxa, dzis rano z ciekawosci zagraliśmy po necie w xboxa on u siebie na starszym samsungu, ja u siebie na moim hx850 (ktory jak wiadomo ma minimalny input lag), efekt gry taki za jak zawsze posalem gra zacięta między nami tak dzis po necie rekord padł na 11:3 dla mnie. Nawet eksperyment poseł poszedł ja Rep. Polski on Barcą efekt 8:1 dla Polski.

Jaki wniosek sam szwagier stwierdził ze input lag chyba go wykonczyl, bo niemożliwe jest to za nagle bardzo dobry gracz stracił 80% swojej wartości.

Pisze to dla tych co zastanawiają sie czy input lag jest naprawdę taki straszny czy tez nie , a myślą że bezpośrednio ich to nie dotyczy nawet jak nie wiedzą ze on jest

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To mój pierwszy post, więc proszę o trochę wyrozumiałości, jeśli piszę nie w tym wątku co trzeba.

Przymierzam się do kupna nowego tv. Obecnie mam crt 29 (panasonica), więc chyba już czas na zmiany :D

Czytałem różne testy, opinie i mam spory ból głowy.

Wiem jedno, że tv powinien mieć 55 cali, bo salon spory i kanapa od telewizora oddalona o 4 - 4,5 m.

Sygnał jest z anteny (nc+), w tym tez oczywiście programy HD.

Myślę o panasonicu st60, bo fajnie wypada w testach i jest ogólnie chwalony, ale mam pewne obawy.

1) Salon jest jasny (spore okno od strony południowej), słońce nie pada bezpośrednio na ekran tv, ale odbija się światło od podłogi i pewnie dla plazmy to nie jest fajne. Mam rolety zewnętrzne, więc spoko można zrobić całkowite zaciemnienie, ale niekoniecznie bawi mnie wizja ich opuszczania w ciągu dnia by cokolwiek obejrzeć.

2) St60 a sport? Lubie piłkę nożną, ale tą w wydaniu europejskim, formuła, żużel. Jestem też fanem sportów zimowych, w tym narciarstwa alpejskiego i chciałbym wiedzieć jak jest z tą bielą w tym przypadku.

Tak się zastanawim czy panasonic st60 jest w ogóle dla mnie, bo kinomaniakiem nie jestem, oczywiście od czasu do czasu jakiś film ok. Oglądam dużo sportu i nie zawsze będzie się to odbywać wieczorem. W dużej mierze telewizor będzie używany w dzień, do kanałów telewizyjnych, a tutaj trudno o optymalne warunki dla plasmy.

Wiem, że plasma, a st60 szczególnie to fajna czerń, dobre oddanie kolorów, no i zero problemów z chmurkami, bandigiem, czyli przeciwieństwo LED-ów.

Z góry dzięki za rady i opinie.

ps. w media expert panasonic st60 55 calowy można z kodem promocyjnym dostać za 4483,- zł - naprawdę niezła cena, czyżby zaczęła się konkretna obniżka panasonica?! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że fajnie by było miec te 65", ale budżet tego nie przełknie.

W razie czego przestawi się kanapę.

Zresztą przesiadka z 29" crt na 55" powinna wywołać piorunujące wrażenie na domownikach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że plasma, a st60 szczególnie to fajna czerń, dobre oddanie kolorów, no i zero problemów z chmurkami, bandigiem, czyli przeciwieństwo LED-ów.

ps. w media expert panasonic st60 55 calowy można z kodem promocyjnym dostać za 4483,- zł - naprawdę niezła cena, czyżby zaczęła się konkretna obniżka panasonica?! :P

z tym bandingiem to bez przesady ... jest i tu i tu

co do obniżki trzeba było rezerwować, dzis kosztuje 5035 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie odnośnie tego tv - czy można na nim oglądać film prosto z przeglądarki - powiedzmy na www.kinomaniak.tv ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiem tyle, że na GT60 można oglądać filmy w przeglądarce - jest wsparcie dla flasha... aczkolwiek nie wiem jak to jest na ST60. Czyżby to była kolejna różnica między ST a GT/VT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To mój pierwszy post, więc proszę o trochę wyrozumiałości, jeśli piszę nie w tym wątku co trzeba.

Przymierzam się do kupna nowego tv. Obecnie mam crt 29 (panasonica), więc chyba już czas na zmiany :D

Czytałem różne testy, opinie i mam spory ból głowy.

Wiem jedno, że tv powinien mieć 55 cali, bo salon spory i kanapa od telewizora oddalona o 4 - 4,5 m.

Sygnał jest z anteny (nc+), w tym tez oczywiście programy HD.

Myślę o panasonicu st60, bo fajnie wypada w testach i jest ogólnie chwalony, ale mam pewne obawy.

1) Salon jest jasny (spore okno od strony południowej), słońce nie pada bezpośrednio na ekran tv, ale odbija się światło od podłogi i pewnie dla plazmy to nie jest fajne. Mam rolety zewnętrzne, więc spoko można zrobić całkowite zaciemnienie, ale niekoniecznie bawi mnie wizja ich opuszczania w ciągu dnia by cokolwiek obejrzeć.

2) St60 a sport? Lubie piłkę nożną, ale tą w wydaniu europejskim, formuła, żużel. Jestem też fanem sportów zimowych, w tym narciarstwa alpejskiego i chciałbym wiedzieć jak jest z tą bielą w tym przypadku.

Tak się zastanawim czy panasonic st60 jest w ogóle dla mnie, bo kinomaniakiem nie jestem, oczywiście od czasu do czasu jakiś film ok. Oglądam dużo sportu i nie zawsze będzie się to odbywać wieczorem. W dużej mierze telewizor będzie używany w dzień, do kanałów telewizyjnych, a tutaj trudno o optymalne warunki dla plasmy.

Wiem, że plasma, a st60 szczególnie to fajna czerń, dobre oddanie kolorów, no i zero problemów z chmurkami, bandigiem, czyli przeciwieństwo LED-ów.

Z góry dzięki za rady i opinie.

ps. w media expert panasonic st60 55 calowy można z kodem promocyjnym dostać za 4483,- zł - naprawdę niezła cena, czyżby zaczęła się konkretna obniżka panasonica?! :P

tez mam okno od południa, i to takie [beeep]itne 220 x 200cm, i moge tutaj śmiało potwierdzić że w dzien st60 jest badzo jasny - jest odbicie jak w szybie, ale obraz i tak jest bardzo wyraźny i kontrastowy, odległość którą masz jest ok, oczywiście nie będziesz miał wrażeń kinowych, żeby mieć takie musiał byś siedzieć metr czy tam dwa od tv, co jest zupełnie nie funkcjonalne w pokoju dziennym, ale uwierz mi i tak ten calarz, bo mam identyczny z odległości 4 metrów spisuje się świetnie.

Panie nie wiem jak wyświetają sport tv od konkurencji, ale panas ma obraz żyletę i jest płynny ... napewno w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic z tej klasy wyświetlania, za soniaka który jest porównywalny - musisz dać odpowiednio 2000-3000pln więcej.

Spoon, różnica jaką widze między ST a GT to cena i brak touch w twoim modelu, hehe ... ;)

Edytowane przez Speedxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek stałem się właścicielem 65VT60. Moje spostrzeżenia po kliku dniach użytkowania:

Najpierw wady, bo tych jest zdecydowanie mniej ;-):

- słychać wentylatory, minimalnie, ale jednak. Szczególnie upierdliwe jest to w trakcie nawigowania po menu.

- jasność ekranu. W porównaniu do mojego poprzedniego PV8 obraz jest zdecydowanie ciemniejszy.

- dźwięk - żałosne głośniczki, dla kogoś kto lubi mocne pierdolnięcie ;-) to srodze się zawiedzie

- stopa tv jest przechylona 0,5 cm w prawo (sprawdzone poziomicą)

Zalety:

- poziom czerni jest kompletnie, absolutnie obłędnie zabójczy. Grając w moje ulubione gry na Xbox360 nie mogłem uiwerzyć, że gra tak powinna wyglądać. Czerń jest naprawdę czarna i dla osób przyzwyczajonych do szarości głębia obrazu jest powalająca.

- input lag - testowałem w sklepie serię ST i tak, jak ktoś napisał jak gra się w singla, to lag na ST jest nieodczuwalny, ale jak ma się porównanie z VT, to jednak czuć minimalne opóźnienie.

- 3D jakość referencyjna.

- ilość dostępnych parametrów do regulacji jest gigantyczna. Po kilku dniach tak naprawdę to niewiele wiem o tym tv.

I to tle tytułem wstępu.....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg jestem szczęśliwym posiadaczem 50st60 i mam (okazuje się że nietypowy) problem.

Podłączając zewnętrzny player sieciowy(Mede8er) przez HDMI, mam zauważalne opóźnienie ....dźwięku.

Ten sam player podłączony do starej plazmy LG nie daje takiego efektu opóźnienia.

Gdy z playera dam dźwięk na amplituner poprzez optyka - opóźnienia brak.

Gdy ten sam film zapodam bezpośrednio na TV z zewnętrznego HDD poprzez wbudowany w odtwarzacz -opóźnienia też brak . Wniosek - opóźnienie wchodzi tylko przez HDMI

Z kolei podłączony do Panasa turbodekoder n-ki wydaje się że wprowadza mniejsze opóźnienie... ale to może być złudne bo telewizja sama w sobie bywa "rozjechana"

Na dniach postaram pożyczyć jakiś inny player i spr jak on sie zachowuje

Zadzwoniłem sobie na infolinie Panasa-tam mnie przekierowali bezpośrednia na techników z serwisu- byli mocno zdziwieni takim przypadkiem.

Sugestie mieli 2 -jakaś niekompatybilność na linii Player-TV, lub płyta główna w TV do wymiany....

Nie jestem szczęśliwy z konieczności grzebania w nowym sprzęcie, więc chętnie najpierw posłucham sugestie innych userów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na 55st60. Player to Xtreamer MK1. Na tunerze sat. oraz odtwarzaczu blu-ray brak opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder od "n" z nagrywarka + odtwarzacz multimedialny Wiwa 5HD nie widzę żadnych niepokojących objawów.

"n" wpięta bezpośrednio do TV, wiwa najpierw do ampli a stamtąd do tv...

Edytowane przez maderos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego, ze to wina odtwarzacza multimedialnego, skoro na innych urzadzeniach jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się wypowiedzieć jak wypadają w porównaniu te starsze okulary 3D tzn. TY-ER3D4ME do tych które dodają do ST60 tzn. TY-ER3D5MA?

Chodzi o to, że planuję kupić drugą parę i zastanawiam się czy jest sens inwestować w takie zasilane bateryjnie jeszcze jedne, chyba lepsza wygoda to wbudowany akumulator jak było w starszym modelu. Ale znalazłem coś takiego:

- zdecydowanie jaśniejsze szkła od modelu TY-ER3D4,
- ograniczone zużycie energii, do 150 godzin ciągłej pracy, automatyczne wyłączenie przy braku sygnału 3D,

ktoś może potwierdzić, że to nie jest tylko chwyt marketingowy? Jeśli szkła w tych starszych faktycznie są ciemniejsze, to jednak byłby dodatkowy argument do tych nowszych oprócz tego, że są prawie stówę tańsze. Ale to tylko słowa gościa z allegro, a jakoś w necie o tych okularach nic nie mogę znaleźć konkretnego.

BTW. Czy te nowe działają też z ST50?

Ewentualnie - czy są jakieś tańsze zamienniki, które oferują dobrą jakość, czy brać tylko firmówki? Dzięki za pomoc. Tzn. znalazłem tu info o tym, że

samsung ssg-5100gb będą ok, ale czy jakościowo nie odstają od tych panasoników?

Dodam, że noszę okulary korekcyjne.

Edytowane przez cryo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam okno od południa, i to takie [beeep]itne 220 x 200cm, i moge tutaj śmiało potwierdzić że w dzien st60 jest badzo jasny - jest odbicie jak w szybie, ale obraz i tak jest bardzo wyraźny i kontrastowy, odległość którą masz jest ok, oczywiście nie będziesz miał wrażeń kinowych, żeby mieć takie musiał byś siedzieć metr czy tam dwa od tv, co jest zupełnie nie funkcjonalne w pokoju dziennym, ale uwierz mi i tak ten calarz, bo mam identyczny z odległości 4 metrów spisuje się świetnie.

Panie nie wiem jak wyświetają sport tv od konkurencji, ale panas ma obraz żyletę i jest płynny ... napewno w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic z tej klasy wyświetlania, za soniaka który jest porównywalny - musisz dać odpowiednio 2000-3000pln więcej.

Spoon, różnica jaką widze między ST a GT to cena i brak touch w twoim modelu, hehe ... ;)

Dzięki za odpowiedź, bo rozwiałeś chyba moje największe obawy co do funkcjonowania plasmy w jasnym pomieszczeniu.

Fajnie, że sport wypada dobrze, bo jak dla mnie to ważny czynnik przy wyborze tv. Oglądałem też Sony, ale tak jak piszesz to już są za duże pieniądze, choć przyznam, że robią dobre wrażenie.

Chcę jeszcze w sklepie spróbować jak się prezentują zimowe dyscypliny, czy zimowa sceneria na st60. Wiem, że w warunkach sklepowych to spory problem (dramatycznie dużo światła), ale głównie mi chodzi o ewentualny spadek jasności. Jeśli będzie w miarę, to dobrze, bo w domu na pewno będzie tylko lepiej niż w sklepie.

A potem już czekać na fajne ceny panasa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne ceny już są i chyba taniej już nie będzie - modele xT50 są czasami droższe od serii xT60 w promocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie - czy są jakieś tańsze zamienniki, które oferują dobrą jakość, czy brać tylko firmówki? Dzięki za pomoc. Tzn. znalazłem tu info o tym, że

samsung ssg-5100gb będą ok, ale czy jakościowo nie odstają od tych panasoników?

Dodam, że noszę okulary korekcyjne.

kupiłem te samsungi do ST60 i działają b. dobrze, żadnych problemów. Kupiłem je dla dzieci, bo Panasoniki są zwyczajnie za duże.

Jeśli chodzi od jakość, przy $20 / szt nie zastanawiałem się zbytnio, nie porównywałem z P, raz czy dwa założyłem i wszystko grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym teście

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p55st60/4505-6482_7-35567256-2.html

wyczytałem że można odpalić 3d w trybie 96hz (chyba w amerykańskiej wersji tv).

dodatkowo ponoć starsza wersja miała tryb 48hz dla 3d.

czy takie tryby jak 48hz i 96hz w 3d da radę odpalić na ST60? w menu widać tylko 100/120 i Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Na auto jest 96Hz przy IFC wyłączonym lub ustawionym na minimum. Ustawiony na pośrednie lub max wymusza już 120Hz.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

a trybu 48hz nie da się wymusić jakoś? potencjalnie byłby najmniejszy crosstalk kosztem migotania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...