Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Panasonic ST60 50" TX-P50ST60 – najkorzystniejszy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jednak pojawił się problem, że obraz np na kanale TVN HD, TVP2 HD (zresztą nie tylko ten kanał) migocze, skacze. Co może być przyczyną albo co zmienić?

To nie wina tv tylko dekodera, miałem ten sam objaw - tvnhd klatkował/skakał, sd nie. Zresztą nie tylko u mnie ale u wszystkich którzy mają dekodery na linuxie z sh4. Było to jakoś związane z przeplotem i odświeżaniem. Niewiem jaki ty masz dekoder, ale już co niektórzy wydali softy/ładki poprawiające tą niedogodność.

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tryb "prawdziwe kino" w ST60 jest równie dopracowany z fabryki"

Tryb prawdziwe kino: "Tak więc po najprostszych ustawieniach (wyłączenie trybu ECO i podniesieniu jasności) ciężko było dostrzec jakieś większe przekłamania w reprodukcji obrazu."

Panie Macieju, prawdę mówiąc jestem nieco zdziwiony taką opinią.

Prawdziwe kino fabryczne - nawet z podniesioną jasnością - wg mnie jest nie do oglądania i wygląda kiepściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tryb "prawdziwe kino" w ST60 jest równie dopracowany z fabryki"

Tryb prawdziwe kino: "Tak więc po najprostszych ustawieniach (wyłączenie trybu ECO i podniesieniu jasności) ciężko było dostrzec jakieś większe przekłamania w reprodukcji obrazu."

Panie Macieju, prawdę mówiąc jestem nieco zdziwiony taką opinią.

Prawdziwe kino fabryczne - nawet z podniesioną jasnością - wg mnie jest nie do oglądania i wygląda kiepściutko.

Poczytaj testy na zagranicznych serwisach, wszyscy potwierdzaja, ze Prawdziwe Kino jest dosc ok.

NIe jest jednak idealnie tzn u mnie byla przesycona czerwien o zlym odcienniu, troche za duzo zielonego w ciemnych obszarach i lekko za cieply obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj testy na zagranicznych serwisach, wszyscy potwierdzaja, ze Prawdziwe Kino jest dosc ok.

NIe jest jednak idealnie tzn u mnie byla przesycona czerwien o zlym odcienniu, troche za duzo zielonego w ciemnych obszarach i lekko za cieply obraz.

Testy testami, oceniam na podstawie mojego osobistego oglądu. Subiektywnego oczywiście.

Prawdziwe kino fabryczne uważam za słabe.

Obraz jest mdły, bez dynamiki, z bardzo widocznym zielono-szarym nalotem.

do usuniecia

Mój wpis do usunięcia?

Kogoś obraziłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testami, oceniam na podstawie mojego osobistego oglądu. Subiektywnego oczywiście.

Prawdziwe kino fabryczne uważam za słabe.

Obraz jest mdły, bez dynamiki, z bardzo widocznym zielono-szarym nalotem.

Mój wpis do usunięcia?

Kogoś obraziłem

Noz coz, jedni wola obraz bardziej stonowany (taki lepiej odzwierciedla rzeczywistosc) inni lubia taki bardziej cukierkowy. Dobrze, ze TV ma duzy zakres regulacji...

PS do usuniecia jest moj - pomylkowy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noz coz, jedni wola obraz bardziej stonowany (taki lepiej odzwierciedla rzeczywistosc) inni lubia taki bardziej cukierkowy. Dobrze, ze TV ma duzy zakres regulacji...

PS do usuniecia jest moj - pomylkowy post.

Ale ja tez wolę obraz bardziej stonowany.

Po prostu moje prawdziwe kino kompletnie się rozchodzi z rzeczywistością - mówię o fabrycznym nastawie oczywiście.

Nie wiem, ale może te tryby fabryczne różnie świecą w zależności od odbiornika. I u Ciebie jest w miarę ok, a u mnie szaro, buro, zielono i ponuro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy tez od materialu i warunkow w jakich ogladasz. Im jasniej w pokoju tym obraz bedzie mniej dynamiczny (i rzeczywiscie prawdziwe kino w jasny dzien moze byc troche zbyt "przytlumione") Wieczorem to zupelnie inna bajka. Inaczej wyglada tez przekompresowana TV a inaczej Bluray. Nie ma chyba jednego uniwerslanego ustawienia, czasem trzeba popstrykac troche.

Najlepiej to widac np podczas ogladania Multiligii z LM. Na jednym stadionie trawa ok, na drugim zolta, na trzecim jak z plasitku, na czwartym pustynia... Nie sadze, zeby to byly rzeczywiste roznice. Ba, czasem jest inaczej na tym samym stadionie, ale z innych kamer (rozne nasycenie, jasnosc, kontrast)

Ps zielony nalot latwo usunac w ustawieniach balansu bieli.

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie widzę różnicy między dniem a wieczorem/nocą. I tu i tu obraz jest słaby.

A pokój mam w miarę ciemny, nie ma wiele światła.

Co do ustawień: grzebałem, oczywiście. Ale nie wychodziło mi. Trochę w tej mnogości ustawień się pogubiłem i po czasie spasowałem kasując do trybu fabrycznego. ,

Przestawiłem na prosty tryb Normalny, trochę dodałem, trochę odjąłem i tu da się patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie po jakimś czasie użytkowania 50ST60

Chciałbym pokrótce wymienić wady i zalety tego TV

Od razu piszę, że nie przeprowadziłem kalibracji, tylko posiłkuję się wartościami umieszczonymi w internecie.

Zalety

1. Świetny wygląd, dobre materiały

2. Świetny stosunek jakość/cena - kupiłem za 4000 i nie żałuję

3. Dość jasny jak na plazmę

4. Super kolory/kontrast podczas oglądania filmów w nocy (oczywiście dobre źródło)

5. Dobra czerń

6. Przyzwoity poziom zużycia prądu

Wady

1. Niestety nie zawsze obraz jest superpłynny. Nawet na ustawieniu IFC max zdarza się, że obraz zadrży i poklatkuje sobie, niezależnie czy bluray ustawię na 24Hz czy 60.

2. Niestety biały wyświetlany na całej powierzchni planszy nie jest tak biały jakbym tego chciał. Co innego, gdy jego udział procentowy jest znikomy.

3. Coś nie do końca jest w porządku z odtwarzaniem dźwięku. Na większości filmów muszę dobrze się wsłuchiwać aby zrozumieć dialogi.

Tak więc plusy przesłoniły minusy.

Nic tylko brać i oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie widzę różnicy między dniem a wieczorem/nocą. I tu i tu obraz jest słaby.

A pokój mam w miarę ciemny, nie ma wiele światła.

ja miałem też podobne wrażenia. ustawiłem podświetlenie na średnie i kontrast na 80-90 i znacznie się poprawiło

choć do Kuro 509 zarówno w bieli jak i w czerni bardzo duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla mnie normalny za bardzo "wypala" oczy, czyli wszystko kwestia gustu.

To prawda. Normalny bije nieco po oczach. Ale za to dynamiki nabiera. Zresztą w porównaniu do lcd to bicie po oczach jest mniejsze oczywiście.

ja miałem też podobne wrażenia. ustawiłem podświetlenie na średnie i kontrast na 80-90 i znacznie się poprawiło

choć do Kuro 509 zarówno w bieli jak i w czerni bardzo duża różnica

Co masz na myśli pisząc "podświetlenie"? Jasność?

Dla mnie - zresztą wspomina o tym już RiQ - największą wadą jest "2. Niestety biały wyświetlany na całej powierzchni planszy nie jest tak biały jakbym tego chciał." Niestety jest to brudna biel, patrzy się wtedy na ekran z wielkim bólem.

Mam nadzieję, że kalibracja rozwiązuje ten problem. Rozwiązuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w menu zaawansowanym jest możliwość wyboru poziomu podświetlenia - min, mid, max - ponoć z pierwszych dwóch jest sens korzystać

opisywał to Maciej Koper w swoim teście.

poza tym powyłączaj te różne tryby eko - o ile jeszcze ich nie wyłączyłeś - może jakiś jest przypadkowo załączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tryb "prawdziwe kino" w ST60 jest równie dopracowany z fabryki"

Tryb prawdziwe kino: "Tak więc po najprostszych ustawieniach (wyłączenie trybu ECO i podniesieniu jasności) ciężko było dostrzec jakieś większe przekłamania w reprodukcji obrazu."

Panie Macieju, prawdę mówiąc jestem nieco zdziwiony taką opinią.

Prawdziwe kino fabryczne - nawet z podniesioną jasnością - wg mnie jest nie do oglądania i wygląda kiepściutko.

W trybie prawdziwe kino nie należy podnosić suwaka jasności, tylko suwak kontrastu - by podwyższyć jasność ekranu.

Co do pozostałej części posta no to cóż... wyśrubowane wymagania, to trzeba skalibrować telewizor ;) Tryb Prawdziwe Kino nie jest idealny, ale w porównaniu do innych telewizorów jest na prawdę dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, mea culpa.

Tak musiałem nakręcić poprzednio w ustawieniach, że było jak było :)

Tym razem ustawiłem (również na podstawie waszych sugestii) na tyle dobrze, że prawdziwe kino jest w miarę ok.

Co do pozostałej części posta no to cóż... wyśrubowane wymagania, to trzeba skalibrować telewizor ;)

Owszem, niedawno wpisałem się na listę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopóki Maciej do mnie nie zawita jadę na ustawieniach skalibrowanej GT z AVForums. Oczywiście mam świadomość, że to i tak nie jest to samo co skalibrowany tv, ale mi osobiście te ustawienia dały dużo lepszy obraz niż którykolwiek tryb fabryczny, dlatego też polecam poeksperymentować.

Oczywiście tak jak było wiele razy wspomniane każdy egzemplarz jest nieco inny, więc u mnie to może wyglądać ok, a u kogoś innego już np. kiepsko. Dlatego należy to traktować jako próbę uzyskania lepszych efektów, która nie musi zakończyć się oczekiwanym rezultatem :) Koniec końców wszystkim, którzy oczekują wyciśnięcia maksimum ze swojego panelu proponuję kalibrację.

Link do ustawień: http://www.avforums.com/threads/panasonic-tx-p50gt60-reviewers-recommended-best-settings.1762335/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie i na ktore przewody zalozyc te dwie tulejki ferrytowe co sa w zestawie? Szukam w instrukcji i nie moge znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna chyba na przewod zasilajacy a druga na przewod antenowy tak mysle bo ja je nie zakladalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, na przewod ale w ktorym miejscu? Blizej gniazdka czy tv? Czy obojetnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie i na ktore przewody zalozyc te dwie tulejki ferrytowe co sa w zestawie? Szukam w instrukcji i nie moge znaleźć.

Strona 11 i 12 instrukcji.

Duże rdzenie na kabel ethernet, mały na przewód słuchawkowy.

Na odległość mniejszą niż 10 cm od obu końców przewodów ethernet i końca przewodu słuchawkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...