Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Panasonic ST60 50" TX-P50ST60 – najkorzystniejszy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. :)
Od ładnych paru lat śledzę tematy hdtvpolska lecz dopiero dziś postanowiłem się zarejstrować. A mianowicie nurtuje mnie jedno zagadnienie.

Ostatnio wszedłem w posiadanie 55ST60, jestem zachwycony jak większość z Was. smile.gif

Teraz czas zakup NC+. Pakiet już wybrałem, pozostaje wybór czy dekoder czy Moduł CI (CAM HD). Wolałbym moduł CI, ale widzę pewne rozbierzności w specyfikacjach.
Na stronie Panasonica jest opis: DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264]),
natomiast na stronie NC+: wymaga instalacji karty w telewizorze lub dekoderze, zgodnym/i z standardem DVB-S2, MPEG-4 z CI lub CI+.

Czy ktoś z użytkowników ST60 posiada u siebie takie zestawienie, czy technicznie "to" nie może z sobą współgrać i pozostaje dekoder?

Chciałbym dziś do wieczora podjąć decyzję i złożyć zamówienie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST60 nie tunera satelitarnego, tylko naziemny i kablowy.

Musiałbyś miec 55VT60 i wtedy wkładasz moduł. A teraz to tylko dekoder.

Prościej kupić dekoder samemu np. VU+ solo2 niż te koszmarne od nc+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Telemaniak za odpowiedź.

Na dziś dzień nie posiadam jeszcze umowy z NC+, dopiero chciałbym ją podpisać.
Widzę że ten VU+ solo2 to kawal dobrego sprzętu, niestety po za moim budżetem.
Wiem że dekodery które dostarcza NC+ to nic fajnego... ale w moim przypadku nie mam wyjścia.

Chyba, że znasz jeszcze jakiś dekoder godny polecenia do ok 250-300zł? A kartę NC+ Mix zakupię na allegro za 100zł i po miesiącu przejdę na abonament Platinium za 89zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej kupić dekoder samemu np. VU+ solo2 niż te koszmarne od nc+

a jakiegoś turbodekodera nie dają? on wcale nie jest taki badziewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że gdybyś miał dekoder na linux'ie to zmieniłbyś zdanie.

Owszem turbo dla kogoś będzie wystarczający i nie chce nikogo obrażać tym faktem.

Po prostu jeśli ktoś lubi coś więcej niż oglądanie samyej tv to mu będzie pasowało.

Co do dekodera to warto popatrzeć na opticum 9500 i dokupic do niego HDD, kartę na pakiet MTV z Astry i np. Moduł cyfr polsatu.

To był jeden z najlepszych dekoderów w niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny (stabilny/szybki/niezabugowany) dekoder na linuksie za 300zł? to takie coś istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny (stabilny/szybki/niezabugowany) dekoder na linuksie za 300zł? to takie coś istnieje?

nBoxy - ENIGMY są wporzo i niedrogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że gdybyś miał dekoder na linux'ie to zmieniłbyś zdanie.

Owszem turbo dla kogoś będzie wystarczający i nie chce nikogo obrażać tym faktem.

Po prostu jeśli ktoś lubi coś więcej niż oglądanie samyej tv to mu będzie pasowało.

Co do dekodera to warto popatrzeć na opticum 9500 i dokupic do niego HDD, kartę na pakiet MTV z Astry i np. Moduł cyfr polsatu.

To był jeden z najlepszych dekoderów w niskiej cenie.

Potwierdzam,

Dekoder OPTICUM 9500 posiadam juz ok 3-4 lata, ( TV SAMSUNG 52" LE52A656 )

-operator NC+

-telewizjana karte (HD )

i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony z tego dekodera ktory moze obsłuzyć dwie karty naraz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyznam szczerze, że zgłupiałem już :) czytam już chyba 2 godzinę i nie wiem juz co wybrać.

Mianowicie chciałem sie przesiąść na więcej cali ( z 52" ) za w miarę rozsądną cenę.

I brałem pod uwagę :

SAMSUNGA 64F8500

PANASONIC 65ST60

Oglądam w sumie w większości wieczorem, chodzi i w dzień ( czyli weekend sie zdarza w godzinach porannych i popołudniowych)

Ale przede wszysktim często gramy z synem z FIFE ( lub solo w inne gry ) - i obawiam się że teraz pewnie pomylę się jak powiem że chodzi o ruch, czy smużenie podczas gry - chyba input lag :(

Inna sprawa to załamałem sie w SAMSUNGU głośnościa buczenia :(

Panie Maćku i co biedny mam zrobić ?

Proszę mi jeszcze napisać, w jakim mieście istnieje możliwość kalibracji przez Pana i jaka jest cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyznam szczerze, że zgłupiałem już :) czytam już chyba 2 godzinę i nie wiem juz co wybrać.

Mianowicie chciałem sie przesiąść na więcej cali ( z 52" ) za w miarę rozsądną cenę.

I brałem pod uwagę :

SAMSUNGA 64F8500

PANASONIC 65ST60

Oglądam w sumie w większości wieczorem, chodzi i w dzień ( czyli weekend sie zdarza w godzinach porannych i popołudniowych)

Ale przede wszysktim często gramy z synem z FIFE ( lub solo w inne gry ) - i obawiam się że teraz pewnie pomylę się jak powiem że chodzi o ruch, czy smużenie podczas gry - chyba input lag :(

Inna sprawa to załamałem sie w SAMSUNGU głośnościa buczenia :(

Panie Maćku i co biedny mam zrobić ?

Proszę mi jeszcze napisać, w jakim mieście istnieje możliwość kalibracji przez Pana i jaka jest cena?

Nie wiem ;) Sam zdecyduj. Bardzo obszerne testy wstawiłem na forum, jak chcesz wiedzieć więcej to sformułuj konkretne pytanie. Tak na prawdę oba telewizory są fajne i zakup któregokolwiek z nich będzie udany. Odnośnie kalibracji masz info na stronie http://skalibrujtv.pl/kalibracja-oferta .

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dotychczas używałem starego poczciwego Panasonica crt 21 cali Quintrix, ale zamierzam kupić plazmę Panasonic po wielu godzinach czytania testów oraz opinii. Skłaniam się ku P42ST60. Na GT mnie nie stać choć wiem, że ma lepszy procesor Hexa, ale nie wiem czy warto w mojej sytuacji szukać środków dodatkowych.

W sumie TV będzie używany głównie do oglądania TV (w tym sport), filmów. Nie wiem czy podłącze go do PC, być może czasami neta uruchomię choć mam go w komputerze. Mam tv cyfrową w UPC.

Odległość od ekranu wychodzi 2,3m do max 2,5m. Pokój mam z kuchnią, a ściana z powieszonym tv byłaby obok onka i drzwi balkonowych, które żaluzjami i tak przysłaniam. Nie obawiam się słońca, które oczywiście z tej strony świeci gdzieś do 15.

Mam pytanie do Maćka czy wersja 42 calowa sprawi się równie fajnie jak testowana 50' i ewentualnie jaką miały tendencję serie 50 w dół z szerokością ekranu. Wiem, że 65 cali to lepsza czerń, a gorsza jasność w porównaniu do testowanego 50 calowego. Bynajmniej było tak z 50-tkami jak napisałeś.

Drugie pytanie czy ta odległość jest nie za duża jak na te 42 cale? Tak mi ktoś podpowiedział, że lepsza byłaby wersja 50 cali, choć nie będzie mnie stać żeby dołożyć z 1000zł.

Trzecie pytanie dotyczy rozdzielczości tego TV, czy wejścia HDMI są w standardzie 1.4 ? Chodzi o rozdzielczość 1080p, czy ją wyświetli czy tylko 1080i ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czy ten procesor Hexa, którego nie ma ST, ma jakiś wpływ na obraz lub płynność ruchu?

i drugie pytanie.Jaka jest różnica, miedzy ST60 a STW60?

Edytowane przez meduza88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na jakiejś angielskiej stronie spotkałem się z informacją że ST60 też w zasadzie ma procek HEXa tylko z połową rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modele stw50 sa przeznaczone na rynek niemiecki. Porownaj se na stronach pl de lub uk czym sie różnią.

Podaj linka @klaus71 do tej stronki jak mozesz, bo hexa jest od modelu gt dopiero.

Na dwóch panasach (st60 i gt60) 42" obok siebie na takich samych ustawieniach to płynność i ostrość obrazu byla lepsza na gt. ( materiałem był obraz z satelity z wyscigów f1) relacja na zaywo oczywiscie w hd.

Moim zdaniem hexa ma wpływ na jakośc ogladanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć - chyba jednak HEX'a to inny procek niż to co jest w st60

Na dwóch panasach (st60 i gt60) 42" obok siebie na takich samych ustawieniach to płynność i ostrość obrazu byla lepsza na gt. ( materiałem był obraz z satelity z wyscigów f1) relacja na zaywo oczywiscie w hd.

a aby na pewno oba były w 100% tak samo ustawione?

bo jak ja porównywałem ST vs GT w sklepie to GT miał np. większy crosstalk.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oba na fabrycznych ustawieniach, out of box, pare godzn grania, bez kalibracji, nie wygrzane, powieszone na scianie, dwa piloty w rekach i ustawione w menu na te same tryby obrazu itd.

Dosłownie obok siebie. Po tym porównaniu ja bym wybrał gt. Moze na filmie z br nie ma róznic ale z satelity była. Hexa jak dla mnie poprawia obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest super tylko interface katastrofa.Strasznie muli. Mogli to jakoś zoptymalizować albo dać mocniejszy procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mnie oświecić -mówiąc z doświadczenia-czy 42ST60 nadaje się do grania na konsoli? Sam nie mam możliwości osobiście przetestować czy input lag jest aż tak bardzo dokuczliwy w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mnie oświecić -mówiąc z doświadczenia-czy 42ST60 nadaje się do grania na konsoli? Sam nie mam możliwości osobiście przetestować czy input lag jest aż tak bardzo dokuczliwy w tym modelu.

Tutaj masz dokładną analizę wpływu Input Laga na gry, szczególnie na FPSy.

http://hdtvpolska.com/topic/30412-panasonic-st60-model-2013-tx-p50st60-co-za-moc/page-25#entry321453

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie mogę w tym modelu znaleźć zaawansowanych ustawien. Nie wyświetlają się wszystkie opcje np: "24p Direct in: 60Hz, Color temp: Warm 2 a mam tylko WARM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliles chyba modele. Te ustawienia są bodajże w wersji amerykańskiej...

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...