Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Obojetnie jak ale dobrze jak maja taka sama nazwe przynajmniej przed SxxExz

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytałem cały watek i chciałem się upewnić czy dobrze rozumiem.

Zakupiłem mede8er 600, wszystko hula ok, ale .... filmy Mkv w 1080p zacinają mi się jak odpalam z dysku HDD 1TB ADATA, pozostałe filmy np. mkv 720p działają.

Dysk ten wsadzony do tv z tym samym filmem działa ok. Nie działające filmy po przekopiowaniu na pendriva na mede8er działają ok.

Dysk nie wykazuje błędów w programach diagnostycznych. Na pc uzywałem softu do odpinania po USB o którym była mowa wcześniej. Czy to oznacza że jednak źle go odłaczyłem i pozostaje mi tylko format czy można to jakoś naprawić?

z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Awros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1tb Seagate po usb i jeszcze nigdy nie przyciął mi sie żaden film. Firmware stabilny 4.0.0.

Może trzeba zaktualizować firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko szukalbym jednak po stronie dysku!

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

dziękuje za odpowiedzi. Powiem szczerze, że wkurza mnie to gdyz jakies tam doświadczenie ze sprzetem mam po sprzedaje w IT od 17 lat i póki co potrafię zdiagnozowac dysk a tu taki problem :-)

Obecny firmware jaki wgrałem to beta 4.0.2.

Oczywiście używałem "usb-eject" na PC czy jakoś tak, tak jak pisaliście na forum, ale na pewno raz wyciagnąłem ten dysk z mede8era podczas pracy.

Ja wszystko rozumiem co do mnie piszecie tylko dlaczego ten dysk podpiety do kompa i tv marki LG i Samsung odpala te filmy bez problemu? grrrr........

Edytowane przez Awros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem kupić ten sprzęt dziś nawet miałem w domu wersję med600x3d, i wszystko mi pasuje tylko pytanie czy to wina myszki na i klawiatury bezprzewodowej że wszystko strasznie się cięło? Na każdy ruch myszki i reakcję na wciskanie przycisków z klawiatury musiałem czekać kilka sekund. Poza tym zauważyłem że w plikach Flac nie widać tagów. Jakie są różnice pomiędzy wersjami http://www.komputronik.pl/product/192560/RTV_/Odtwarzacze_multimedialne_HD/Mede8er_MED800X3D.html i http://www.komputronik.pl/product/238222/Elektronika/Telewizory_i_RTV/Mede8er_MED800X3D_WiFi.html poza tym że ten drugi ma wifi? (O dziwo bez WIFI jest droższy i stąd moje pytanie) Co takiego ma 800 czego nie ma 600 warto zainteresować się 800? W opiniach/ocenach na Ceneo, Skąpcu, w komputroniku 600 wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem kupić ten sprzęt dziś nawet miałem w domu wersję med600x3d, i wszystko mi pasuje tylko pytanie czy to wina myszki na i klawiatury bezprzewodowej że wszystko strasznie się cięło? Na każdy ruch myszki i reakcję na wciskanie przycisków z klawiatury musiałem czekać kilka sekund. Poza tym zauważyłem że w plikach Flac nie widać tagów. Jakie są różnice pomiędzy wersjami http://www.komputronik.pl/product/192560/RTV_/Odtwarzacze_multimedialne_HD/Mede8er_MED800X3D.html i http://www.komputronik.pl/product/238222/Elektronika/Telewizory_i_RTV/Mede8er_MED800X3D_WiFi.html poza tym że ten drugi ma wifi? (O dziwo bez WIFI jest droższy i stąd moje pytanie) Co takiego ma 800 czego nie ma 600 warto zainteresować się 800? W opiniach/ocenach na Ceneo, Skąpcu, w komputroniku 600 wypada lepiej.

Z tego co się orientuje to 800 posiada dodatkowo gniazdo COAXIAL oraz ma możliwość zamontowania dysku HDD do środka, chyba to tyle.

witam,,

chciałbym zapytać kogoś z doświadczeniem, po zmianie dysku HDD na inny problem z przycinaniem sie rozwiązał, ale obecnie mam inny problem.

Jak wygląda procedura dorzucania do istniejących już katalogów w sekcji ULUBIONE innych filmów a dokłądnie chodzi mi o to, że po dorzuceniu nowych tytułów i po ponownym skanowaniu folderu nie ściaga mi opisów i okładek nowo wrzuconych filmów.

Dlaczego? co robię źle?

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji firmware przy pierwszym skanowaniu zaakceptowales warunki uzytkowania?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji firmware przy pierwszym skanowaniu zaakceptowales warunki uzytkowania?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

w sumie dobre pytanie, nie mam pojęcia, nie kojarzę aby było.

Ok, ale to co ściągnąłby tylko część okładek a reszty nie?

Jak wywołać ponowne takie okno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn kiedys ci juz sciagnol i teraz zadnej nie sciaga? Tak moze byc.

Wejdz w opcje zrob backup ustawien np na pendrive. Nastepnie opcje i przywrocenie ustawien fabrycznych. Pozniej przy pierwszym skanowaniu zapyta o akceptacje polityki i scrappera (czy jakos tak) - potwierdzic i powinno dzialac. Potem wczytaj ustawienia z backupu lub jesli nie jest duzo recznie skonfiguruj ustawienia ponownie.

Jesli jest Jukebox + to nie skanujemy jej tylko foldery ktore sa z nia powiazane a nastepnie wybierasz opcje dodaj do Jukebox +. Tak czy owak powinno dzialac bez problemu.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy pierwszym skanowaniu zaakceptowales warunki? Jesli nie to dlatego sie tak dzieje. Wtedy reset do ustawien fabrycnych i przy pierwszym skanoeaniu potwierdzic warunki. Bedzie ok

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

A jesli mam wszystko wg. Instrukcji i np z TV Show dziala a juz z Movies nie? Masz jakis pomysl? Od roku z tym próbuje wygrac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli mam wszystko wg. Instrukcji i np z TV Show dziala a juz z Movies nie? Masz jakis pomysl? Od roku z tym próbuje wygrac:)

hej,

no to widzę, że nie jestem sam. A więc tak zresetowałem ustawienia, zaakceptowałem warunki zgodnie z sugestią kolegi Jazzy. I teraz po dorzuceniu 11 filmów do katalogu z filmami w ulubionych nie znajduje mi do nich okładek, nawet wpisywałem nazwy poprzedzone "tt" z imdb.com tak jak jest w instrukcji.

Powiem szczerze , ze zaczynam żałować, że to kupiłem po początkowej euforii jaką miałem. Ani tych nazw nie wpisuje inaczej niż inne filmy, sa to tytuły znane jak np. Seria Harrego Pottera, na 30 bajek syna znalazło 3 okładki w tym akademia Pana Kleksa sic!!! a inne hity kinowe nie.

Kurde czuję że jest na to jakiś patent..... ale nie wiem jaki.

pomocy pls........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szzczerze u mnie dziala wszystko ok. Mam w ulubionych Jukebox+ czyli tzw zagregowana biblioteke. Skumulowane tam sa foldery z dysku wewnetrznego i nas. Te foldery tez dodalem osobno do ulubionych i kazdorazowo to je skanuje indywidualnie. Znajduje nowe bajki /okladki opisy itd/ nastepnie po skanowaniu wybieram dodaj do Jukebox+ i przenosi to do biblioteki zagregowanej gdzie dzieci maja wszystko w jednym miejscu. Dla filmow mam osobna biblioteke rowniez z kilku katalogow (dysk wewnetrzny, nas, usb). Filmy skanuje na komputerze programem Yadis-podoba mi sie fanart z opisami tam moge sam dorzucac tresci okladki itd jesli ich nie znajdzie. Wszystko smiga jak trzeba.

Z jukebox na pewno gdzies masz jakies zle ustawienie i dlatego nie dziala. Na spokojnie nazwy filmow mkv i kazdy plik w osobnym katalogu. Nazwy w sumie nigdy na to nie zwracam uwagi szczegolnej i dziala! Napisz dokladnie jaka masz strukture katalogow i plikow.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[folder]Movies

[folder]Nazwa filmu bez kropek

Plik.filmowy.nie.ruszany. Sparks. Mkv

Plik.filmowy.nie.ruszany. Sparks. Srt

Na ok 60 filmów 59 jest poprawnie obsłużone

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[folder]Movies

[folder]Nazwa filmu bez kropek

Plik.filmowy.nie.ruszany. Sparks. Mkv

Plik.filmowy.nie.ruszany. Sparks. Srt

Na ok 60 filmów 59 jest poprawnie obsłużone

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

Mialem 2x ten sam film. Poprawnie podpisane ale po usunieciu jednego... Wykonal skan. Nie kumam dlaczego ale nie bede wnikał

To jeszcze jedno pytanie - Wam tez przestaly działać zwiastuny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szzczerze u mnie dziala wszystko ok. Mam w ulubionych Jukebox+ czyli tzw zagregowana biblioteke. Skumulowane tam sa foldery z dysku wewnetrznego i nas. Te foldery tez dodalem osobno do ulubionych i kazdorazowo to je skanuje indywidualnie. Znajduje nowe bajki /okladki opisy itd/ nastepnie po skanowaniu wybieram dodaj do Jukebox+ i przenosi to do biblioteki zagregowanej gdzie dzieci maja wszystko w jednym miejscu. Dla filmow mam osobna biblioteke rowniez z kilku katalogow (dysk wewnetrzny, nas, usb). Filmy skanuje na komputerze programem Yadis-podoba mi sie fanart z opisami tam moge sam dorzucac tresci okladki itd jesli ich nie znajdzie. Wszystko smiga jak trzeba.

Z jukebox na pewno gdzies masz jakies zle ustawienie i dlatego nie dziala. Na spokojnie nazwy filmow mkv i kazdy plik w osobnym katalogu. Nazwy w sumie nigdy na to nie zwracam uwagi szczegolnej i dziala! Napisz dokladnie jaka masz strukture katalogow i plikow.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Jazzy już doszedłem po prostu miałem złe nazwy katalogów z filmami, wygląda na to że nazwa samego pliku video w mojej opinii nie ma znaczenia, po prostu posprawdzałem jak dokładnie nazywają sie filmy w bazie https://www.themoviedb.org/ i zaczęło all działać (raptem 2 tytułów nie ma)

Tak więc dzięki za pomoc.

Ostatnie 2 problemy:-)

1. nie działają mi zwiastuny, widzę, że kolega wyżej też ma ten objaw

2. do katalogu o nazwie koncerty wrzuciłem 3 tytuły: 2x koncert mkv, trzeci to katalog BDMV . Nawet jak dorzucę ten katalog do ulubionych to wyskakuje komunikat, że skanowanie nie powiodło się. Ten sam katalog przeglądany w ulubionych jak i w bibliotece jest pusty? Masz pomysł?

Oczywiście pod komputerem w katalogu są 3 koncerty i działają z tego dysku perfekt :-)

Edytowane przez Awros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zamówiłem Mede8er MED600X3D do tego Mede8er MED20PCIe adapter wifi tylko niech mi ktoś powie czy sam to zamontuje bez utraty gwarancji?

Edytowane przez akpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do MED800X3D jest jakaś klawiatura typu Measy, która obsługuje menu ekranowe zamiast pilota? Przyznam, że pilot działa bardzo kiepsko i trzeba celować dokładnie w diodę żeby zadziałał. Przy połączeniu radiowym nie byłoby tego problemu.

Edytowane przez mkosnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z med600 a dokładniej nie otwiera niektórych kopi blu-ray(podpisując dysk pod komputer folder wygląda jak pozostałe kopie zawiera BDMV i CERTIFICATE). Wchodząc do biblioteki w odtwarzaczu folder jest pusty.Czy wie ktoś czy trzeba coś zmienić w ustawieniach lub w pliku kopi filmu?Szkoda mi po raz kolejny robić kopie.Będę wdzięczny za pomoc,objaśnieni.Dziękuję i Pizdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do właścicieli - zastanawiam się nad modelem 600 pod audio. Flac'i działają poprawnie?

Czytałem, że on jest na Realteku, a ktoś pisał, że Realteki skaluja obraz - prawda to? Obraz wygląda gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flac-i działają poprawnie, ale wielokrotnie pisałem - brak obsługi gapless (jak masz np. koncert to po każdym utworze jest przerwa).

W/g mnie odtwarzacze na Sigmie daja lepszy obraz (mam i taki i taki), ale najlepiej porównać to u siebie.

PS.Nadal mam nieużywany Med800 z wifi, który próbuję sprzedać - ale jakoś nie ma chętnych (dział sprzedam/kupię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam odtwarzacz med800x3d lecz zastanawiam się nad kupnem Popcornu Hour VTEN z opcją skalowania obrazu do 4k. Czy różnica w obrazie jest widoczna na korzyść Popcorna? i czy jest sens zmiany odtwarzacza przy tv który posiadam Samsung 55js8500 który ma już wbudowany upscaling 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...