Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nat40, koniecznie wymień na led'a i wówczas podziel się na nowo uwagami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przy dynamicznym ruchu pojawia się rozmazanie za obiektem po wyłączeniu wszelkich ulepszaczy obrazu zauważam drżenie obrazu

No to albo rozmazanie, albo drżenie, zdecyduj się. Jedno zjawisko wyklucza się poniekąd z drugim.

O ile rozmazanie nie ma koloru żółtego, albo żółto zielonego to nie jest to smużenie matrycy plazmowej, tylko jakieś śmieci obrazu, który puszczasz. Bardzo niewiele osób zauważa smużenie plazm obecnej generacji. Po wyłączeniu IFC obraz drży bo ma tylko 24 klatki i na każdym telewizorze będzie drżał bez upłynniacza. Na LCD może drżeć mniej bo matryce własnie bardziej smużą (bez poprawiaczy), a smużenie eliminuje drganie i vice versa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą dwie różnice.

Wiatraki i czerń bierna.

HDTVtest

zt60 0,05cd/m2

st60 0,35cd/m2

a można wiedzieć co to ta czerń bierna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam zielonego pojęcia skąd wytrzasnął takie żenujące pomiary, 0,05 itd Nie ma takowych na na hdtvtest... Czerń bierna, WTF:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na opinii dokładnej to w środę będziemy się bawić VT60. O ST60 już wszystko wiemy więc wyjdzie nam jak to jest z tym VT60... chociaż ja pewnie bym szedł w przekątną. Kolosalnych różnic na pewno nie będzie..

Skoro o ST60 wiecie już wszystko, to wrzucajcie test, bo ludzie już nogami przebierają, a ja chyba najbardziej, bo do jutra max muszę się decydować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć co to ta czerń bierna?

Czerń bierna, czy inaczej czerń absorpcyjna to taka zmierzona w warunkach, gdy ilość światła odbitego od matrycy przekracza próg wartości emisyjnej jej samej. Innymi słowy pomiar jak bardzo szarzeje czerń przy oświetleniu zewnętrznym. Nie ma jednolitych procedur jak mierzyć czerń absorpcyjną. Na HDTVTeście oddalili miernik o kilkadziesiąc centymetrów od ekranu w naświetlonym pomieszczeniu i zmierzyli czerń ST60 i ZT60 stojących obok siebie, w takich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tymi różnicami w/g testów jest też tak że oni wprost piszą, że dzięki większej gradacji kolorów w ciemnych scenach powiedzmy w wyższych modelach jest mniej dithering'u. Reasumując, mówią że reference w GT/VT jest nie za samą głębie czerni/kontrast ale również za czystość obrazu/odwzorowanie kolorów itd i tam zwracają uwagę zawsze na procek Hexa którego brak w ST60. Pytanie brzmi, czy w związku z tym w ST60 występuje wciąż 50 hz bug? Nie wiem.

Maciej, rozumiem ale myślę również że to dzięki filtrowi ekranu i tu znowu ST wypadnie najsłabiej niestety.

Ciekawostka z USA.

Jak co roku, przeprowadzono tam doroczny shootout najlepszych paneli na rynku w/g nich. Wynik niejednoznaczny, trudny wybór ale

NEW KING OF HDTV 2013 to... 64F8500! W/g publiczności.

pomimo tego że oni wyżej ocenili VT/ZT.

https://www.facebook.com/ValueElectronics

http://new.livestream.com/accounts/632436/hdtvshootout/videos/18161789

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jakby ST60 wypadł lepiej od GT i VT60 to było by to conajmniej dziwne chyba :)

BTW jak ktoś nie może się doczekać na test to dziś pojawiło się elektroniczne wydanie AV, w którym znajduje się on: http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=32001

W przeciągu kilku dni tekst pojawi się na moim blogu i na forum, ale na razie pierszeństwo mają F8000 i W905

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z USA.

Jak co roku, przeprowadzono tam doroczny shootout najlepszych paneli na rynku w/g nich. Wynik niejednoznaczny, trudny wybór ale

NEW KING OF HDTV 2013 to... 64F8500! W/g publiczności.

pomimo tego że oni wyżej ocenili VT/ZT.

https://www.facebook.com/ValueElectronics

http://new.livestream.com/accounts/632436/hdtvshootout/videos/18161789

jak każdy test robiony w jasnym pomieszczeniu z sztucznym oświetleniem wygrywa ten co ma mocniejszą biel. a w tym samsung jest świetny - ciekawe jaki ta mega jasność ma wpływ na wypalanie i zużycie energii.

ja jak kupowałem swojego kuro to wisiały naokoło same lcd i aż zwątpiłem przy zakupie czy nie jest jakiś walnięty taką kiepską miał biel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A więc pokoleji

@Maciej Koper tak rozmazanie za obiektami wystepuje przy ulepszaczach , tzy wyłaczonym IFC efektu nie ma ale wtedy zauważam drzenie obrazu szukamo złotego środka ;)

@HDTK @Bracket mówice to ironicznie czy rzeczywiśćie Sony HX850 daje radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A więc pokoleji

@Maciej Koper tak rozmazanie za obiektami wystepuje przy ulepszaczach , tzy wyłaczonym IFC efektu nie ma ale wtedy zauważam drzenie obrazu szukamo złotego środka ;)

Ale jakich ulepszaczach? Jak ustawisz IFC na max to będą sie ciągnęły sznurki artefaktów za obiektami. Znacznie lepsze ustawienie to minimum, albo pośrednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi Maciej, IFC na min dla 50 hz, spróbuj z pośrednim, natomiast dla BR OFF, bo 24 klatki to idealnie wyswietli bez poprawiaczy płynności chyba że bedzie cie wqrzał judder to włącz Cinema smooth czy jak to tam panasonic nazywa. Odnośnie HX850 nie chce się wdawać w wojenke lcd vs plazma ale chyba wiesz jakie są różnice. Takiego kontrastu w życiu nie zobaczysz z HX jak z ST, jeśli uważasz że masz za ciemny obraz w dzień ustaw podświetlenie panelu na pośrednie a nawet spróbuj z max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest test tylko tej plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak tak się zastanowiłem to sam zacząłem się zastanawiać czy dla mnie też właśnie plazma nie będzie lepszym wyborem. W sumie i tak jak oglądam filmy, to robię to tylko po ciemku, w ciągu dnia praktycznie tv nie włączam. A do oglądania wiadomości nie potrzebuję super jakości. Jedyne czego się obawiam to powidoki, ale może jednak to nie jest takie straszne jak to malują, niektórzy niby nawet tego nie zauważają albo nie zwracają uwagi. Tym bardziej, że ponoć jest to tylko widoczne w specyficznych warunkach i jak się wie gdzie patrzeć. Tylko, że jak poczytałem to mnie najbardziej zainteresował jednak VT60. Jak szaleć to szaleć. Dlatego też z niecierpliwością czekam na Wasz test tego modelu, bo na zagranicznych wypadła świetnie. Ponoć nawet problem 50Hz zminimalizowali praktycznie całkowicie. Chyba zaczynam się poważnie otwierać na inną technologię, bo lcd z ich wadami, kątami, chmurami, latarkami zaczynają mnie już trochę wkurzać.. Duźe nadzieje pokładałem w W900 i F8000 ale już na pierwszy rzut oka widać, że niestety rewolucji nie będzie... Eh co robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

spoon - akurat w takim W905 trudno o jakieś chmury, latarki ale pewnie dobrze o tym wiesz ;) ale fakt jak wiecej oglądasz w nocy nie podpinasz kompa nie grasz to plazma bedzie lepsza.

Chyba trochę za duzo oczekiwales po tych modelach na miare rewolucji, jedynie co to można było liczyć na ewolucje względem np. takiego HX850 i tak zapewne jest.

Rewolucja to by była jakby Sony zaprezentował CrystalLED'a :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@PeterMac: no właśnie tu też bardziej chodzi u mnie o rewizję tego do czego będę używał tv i w jakich warunkach i uświadomiłem sobie, że może się okazać, że plazma być może lepiej by się u mnie sprawdziła. Chociaż czemu wykluczasz gry? Podobno granie na plazmach też wychodzi całkiem zacnie, input lag poniżej 50ms, więc jak na mój gust to całkiem nieźle. Kompa podpinam, ale zwykle po to żeby pograć właśnie, ewentualnie odpalić jakiś serial ;)

No i masz racje, że chyba zbyt wiele oczekiwałem u tegorocznych ledów, wiesz niby schyłek technologii, oled za rogiem, można by pomyśleć że wycisną coś więcej, ale chyba po prostu dużo więcej się już nie da. I oczywiście zarówno HX855 jak i W900 to świetne ledy, ale świadomość tego, że odpalając film w zaciemnionym pokoju wygląda jeszcze kilkókrotnie lepiej na plazmie, jakoś nie daje mi spokoju :)

CrystalLed oj tak... Ale tego chyba niestety nigdy nie ujrzymy, wątpię by chcieli pakować kasę w technologie przejściową pomiędzy zwykłymo led a oled... No chyba, że ta druga faktycznie jeszcze mocno się opóźni, aczkolwiek coś mi się wydaje, że to lada moment w końcu ruszy pełną parą :)

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoon, oczywiście że masz rację i nawet nie słuchaj głupot że plazma nie nadaje się do grania. Wręcz przeciwnie, nadaje się i to często bardziej niż led. Oczywiście jeśli ktoś ma na myśli całodzienne granie to powidoki teoretycznie mogłyby być jakimś problemem jeśli nie włączysz pixel orbitera. Lag na wejściu w VT60 jest około 20-30 ms, jest jasna!!! i nadaje się do oglądania w dzień. Dodatkowo weź pod uwagę że Panowie tu testują małego led'a 46" a na 55" z reguły wychodzi więcej śmieci. Identycznie było z HX850 w zeszłym roku. Na potwierdzenie swoich słów podaje linka do kolejnego testu VT60 na rzetelnym portalu z tradycjami. U nich do drugi po Kuro REFERENCE i ogólnie chyba 4 reference na świecie. Więc skoro recenzenci CNET, AVFORUMS, HDTVTEST I FLATPANELS uznali jak uznali to chyba to o czymś świadczy. Pytanie brzmi kogo ty będziesz słuchał, najlepiej słuchaj siebie i przetestuj obejrzyj sam a jeśli już z sieci to słuchaj recenzentów a nie posiadaczy ledów którzy na oczy nie widzieli VT60 i kompletnie nic o nim nie wiedzą poza tym że to plazma, która "niestety" zbiera wszystkie nagrody.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1368523071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@HDTK: no właśnie tak czytam czytam i nadziwić się nie mogę. Przejadę się i na pewno obadam na żywo, choć jak wiemy z plazmami jest ten problem, że w sklepie i tak ciężko się plazmy ogląda ze względu na oświetlenie i ciężko dostrzec to jak na prawdę potrafi świecić, a na pierwszy rzut oka pewnie wypadnie gorzej od stojącego obok świecącego na maksa leda :) no ale oczywiście jestem świadomy z czego to wynika. Ja jakbym brał to pewnie 50" bo 55" po prostu fizycznie nie wcisnę w miejsce , ktore mam przeznaczone na tv, poza tym siedzę 2m od tv maks więc wielkość powinna być optymalna. Trochę się jeszcze boję buczenia, bo mam dość wyczulony słuch. Z tego co wyczytałem, ponoc to wynika z tego, że w jednym miejscu przy płycie głównej w montażu zapominają użyć jakiejś śrubki z podkładką sprężynową i zapominają tej sprężynki, stąd buczenie na jasnych scenach się pojawia. Zawsze kurde coś. Z ledami trzeba latać i oddawać bo trafi się maycę z bad pixelem albo latarkami. Z plazmą, bo jakiejś śrubki nie ma... Uhh.

A i jeszcze jedno. Mniej więcej co to pixel orbiter już wiem. Ale jaki to ma wpływ na końcowy obraz? Jest to mocno zauważalne?

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A więc pokoleji

@Maciej Koper tak rozmazanie za obiektami wystepuje przy ulepszaczach , tzy wyłaczonym IFC efektu nie ma ale wtedy zauważam drzenie obrazu szukamo złotego środka ;)

@HDTK @Bracket mówice to ironicznie czy rzeczywiśćie Sony HX850 daje radę?

Pewnie mnie zlinczują że na tym dziale ale sam mam HX850 od ok. 2mies.

Powiem tak. super.

Tych denerwujących Ciebie :

- przy dynamicznym ruchu pojawia się rozmazanie za obiektem po wyłączeniu wszelkich ulepszaczy obrazu zauważam drżenie obrazu

- telewizor emituje dosyć sporo ciepła (zalezta w zimie ;D )

- przy białym obrazie można usłyszeć buczenie TV

brak

Z resztą poczytaj dział LCD/SONY.

Tylko spiesz się ten egzemplarz na wyczerpaniu.... - teraz będzie W905

IMHO gorszy.(zmieniające się kolory pod kątem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak tak się zastanowiłem to sam zacząłem się zastanawiać czy dla mnie też właśnie plazma nie będzie lepszym wyborem. W sumie i tak jak oglądam filmy, to robię to tylko po ciemku, w ciągu dnia praktycznie tv nie włączam. [...] Eh co robić :)

Masz ten dylemat, co ja, bo też czekałem co pokaże W900, a w pewnym momencie już jechałem po 850, ale w ostatniej chwili schłodziłem głowę. Teraz sądzę, że zrobiłem słusznie. Ja decyzję już podjąłem. Biorę ST60, bo VT60 z pewnością robi różnicę, ale dla mnie nie taką, która jest na chwilę obecną warta 4kPLN. W piątek będę miał swój ST60 :) . Dzięki wszystkim za pomoc, niebawem podzielę się wrażeniami (sądzę, że przeskok z Sharpa XL2E może mnie początkowo porazić :lol: ).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

o.k.

Twoja wola, tylko obys nie musiał pisać postów tego typu...

http://hdtvpolska.com/topic/29977-pomocy-st50-sie-wypalilo/

o.k.

Twoja wola, tylko obys nie musiał pisać postów tego typu...

http://hdtvpolska.com/topic/29977-pomocy-st50-sie-wypalilo/

Bracket po co straszysz kolegę???

Od 5 lat użytkuję plazmę Panasa PV80, ponad 10k godzin przepracowanych głównie na sygnale z cp i c+ i nie mam wypalonych żadnych powidoków, ani tym podobnych kwiatków. Skoro obecne plazmy są wyposażane w "gumki" do usuwania powidoków to ten problem można już dziś wg mnie miedzy bajki włożyć.

Edytowane przez jachmiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...