Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czyli ST60 to w sumie ST50 z poprawioną bielą.

a będziecie testować coś lepszego? np. vt60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle jest typ tresci HDMI, jedyna słuszna opcja to zdjęcie, wył, grafika czy auto wprowadza dużo błędów, zjazd suwakiem ostrości na 0 nic nie pomaga.Dopiero przy wyborze zdjęcie i ustawieniu ostrości na 50 jest ok.

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtedy będą już dostępne informacje o nowej serii 70, i od nowa wybieranie ;-) . Na pocieszenie, w serii 70 będą na 99% takie same panele jak w 60, zmianie ulegnie tylko elektronika i być może filtry na szybie.

Porównaj zużycie energii w ZT, VT, ST i zastanów się czy ta różnica wynika tylko z innej nóżki i kamery.

rozmiar 65' USA

ZT60 max 620W

VT60 max 585W

ST60 max 453W

takie rozumowanie ze kupie za rok itd wydaje się błędnym kołem, ale tylko do momentu ogłoszonia prasowego że Panasonic wraz z modelem ZT60 zamyka pracę nad plazmami, zrozumialem tego newsa tak ze to ostatnia generacja ktora bedzie produkowana do 2015 czy tam któregoś, a modele 70 - nic mi o tym nie wiadomo, ale przypuszczam ze jezeli juz to juz LEDY itd ...

z tym zużyciem energii to mnie rozwaliłeś, ... teraz to mam pewność że to będzie jakiś zbajerowany potwór którego włączać się będzie skanując tęczówkę, ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a modele 70 - nic mi o tym nie wiadomo...

I tak pewnie zostanie do przyszłego roku ;-)

z tym zużyciem energii to mnie rozwaliłeś, ... teraz to mam pewność że to będzie jakiś zbajerowany potwór którego włączać się będzie skanując tęczówkę, ...

Jak procesor w ZT60 pobiera więcej jak 5-10W to się bardzo mocno zdziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi że albo MaciejKoper/Gmeru ma jakiś walnięty egzemplarz albo Ci zachodni testerzy dostali podrasowane sample (a Maciej testuje np. to co jest w sklepach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Rozbieżności są minimalne, poza tym w tegorocznych Plazmach Panasonica czerń po 100h ulega minimalnej poprawie.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi że albo MaciejKoper/Gmeru ma jakiś walnięty egzemplarz albo Ci zachodni testerzy dostali podrasowane sample (a Maciej testuje np. to co jest w sklepach).

Wszedłem na stronę i gdzie mam widzieć te rozbieżności?

Wie ktoś jak sprawdzić ilosć przepracowanych godzin w tym modelu?

  • Press and hold the {VOL -} button ON THE PLASMA TV.
  • Then press the {INFO} button on the remote control 3 times.

  • "Start Adjustment Menu" message will be displayed followed

    by the Service Menu after few seconds.

    • ADJUST {Picture Adjustment}
    • WB-ADJUST {White Balance Adjustment}
    • OPTION {Option Setting}
    • V-SUS {V-SUS Adjustment}
    • AGING
    • SRV-TOOL {Service Tool}

    {1} & {2} buttons move through options

  • Press the {2} button once to select "SRV-TOOL".

  • Then press the {OK} button to access it.

  • Using the cursor keys, highlight the right side

    of the last item "PTCT :00.00.00.00.00" :

    srv01asm.jpg

  • Then press and hold the {MUTE} button for 3 seconds.

  • Time and Count will be displayed in red color:

    srv01bsm.jpg

    __TIME = Hours : Minutes of operation.

    COUNT = Times the Plasma was powered on.

  • To exit, unplug the power cable.

    WARNING BY BRUZZI: The {VOL+} and {VOL-} buttons are used

    to change values while in the Service Menu. Make sure not to touch

    those buttons when navigating menus / sub-menus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Macieju, problem o którym pisałem wyżej z tą przesadzoną ostrośćią można rozwiązać wyłączając 1080p pixel w pixel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na stronę i gdzie mam widzieć te rozbieżności?

chodzi o to że o ile twoje pomiary są podobne co do zeszłorocznych vt50/st50.

to tegoroczne st60 relatywnie ma w twoich pomiarach czerń gorsza ą niż na forach zachodnich.

u Ciebie jest dalej czerń na poziomie st50/vt50 a u nich nawet 2 razy lepsza.

dla mnie to jest spora i dziwna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że o ile twoje pomiary są podobne co do zeszłorocznych vt50/st50.

to tegoroczne st60 relatywnie ma w twoich pomiarach czerń gorsza ą niż na forach zachodnich.

u Ciebie jest dalej czerń na poziomie st50/vt50 a u nich nawet 2 razy lepsza.

dla mnie to jest spora i dziwna różnica.

Czerń ST60 jest mniej więcej na poziomie VT50 przy thx. Nie wiem gdzie widziałeś głębszą czerń w ST60. Jest jeszcze jedna kwestia, pomiary i wyniki pomiarów mogą się różnić chociażby ze względu na warunki w jakich test był przeprowadzany/poziom ciemności w pomieszczeniu, sprzęt, soft, ilość godzin wygrzewania nowej plazmy itd.

Poza tym czerń w okolicach 0,007 czy 0,005 dla oka wygląda identycznie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Macieju, problem o którym pisałem wyżej z tą przesadzoną ostrośćią można rozwiązać wyłączając 1080p pixel w pixel.

Tej funkcji w ogóle nie powinno być w tym modelu i nie powinno się jej włączać. Powoduje właśnie takie kwiatki.

chodzi o to że o ile twoje pomiary są podobne co do zeszłorocznych vt50/st50.to tegoroczne st60 relatywnie ma w twoich pomiarach czerń gorsza ą niż na forach zachodnich.u Ciebie jest dalej czerń na poziomie st50/vt50 a u nich nawet 2 razy lepsza.dla mnie to jest spora i dziwna różnica.

Nadal nie wiem o co Ci chodzi. W stosunku do HDTVTest różnica wynosi +/- 0.002 [cd/m2] To prawie dwukrotnie mniej niż potrafi wynosić różnica pomiędzy dwoma identycznym egzemplarzami. Z HDGuru pomiar pokrywa się, a flatpanels nie ma sprzętu by zmierzyć tak niską luminancję. Poza tym masz info przy jakim odświeżaniu obrazu robili te pomiary? Ja podałem komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi wychodzi prawie 2x lepsza czerń w st60 - wg linków kolegi ślimaka:

TX-P50VT50B 0.009 cd/m² 0.012 cd/m² 105 (THX)/80 (PRO) cd/m² - - HDTVtest

vs

TX-P42ST60 0.005 cd/m² 0.007 cd/m² 166 (High)/158 (Mid)/138 (Low) cd/m² - - HDTVtest

po opiniach kilku osób z forum że ten st60 jest super (np. Sławka) zastanawiam się czym ten zachwyt jest spowodowany skoro niby st60 ma czerń jak st50 (wg twoich pomiarów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który tryb obrazu w plazmach Panasa jest najlepszy dla komputera? GRA? ZDJĘCIE? jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który tryb obrazu w plazmach Panasa jest najlepszy dla komputera? GRA? ZDJĘCIE? jakiś inny?

Wystarczy w dowolnym z trybów włączyć tryb gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że mnie zainteresowaliście tym TV. Czekam na test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co raz ciekawiej te ceny wyglądają, 42 to 3 tysie, 50 to 4,3 tys a 55 to 5,5 tyś.

Czekam jeszcze na test porównawczy, ale chyba nie będzie sensu dopłacać do gt czy vt.

Długo będziecie trzymać nas jeszcze w niepewności? :D

Edytowane przez ann2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ,

no i jestem, laik, jak się okazuje w temacie plazmy.

Kupiłam to maleństwo 42, ze świadomością że plazma jest najlepsza, ale zupełnie bez świadomości ustawień.

Proste pytanie, jak i co ustawić by nie zaszkodzić a pomóc.

Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ,

no i jestem, laik, jak się okazuje w temacie plazmy.

Kupiłam to maleństwo 42, ze świadomością że plazma jest najlepsza, ale zupełnie bez świadomości ustawień.

Proste pytanie, jak i co ustawić by nie zaszkodzić a pomóc.

Będę wdzięczna za pomoc.

Ale co ma plazma do ustawień? Niczym nie zaszkodzisz, nie ma w menu funkcji do psucia telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie ma w menu funkcji do psucia telewizora.

Ale kombinacją ustawień można już sobie coś "wypalić".

np.

Dynamiczny+kontrast max+czujnik oświetlenia ON+słońce padające na czujnik oświetlenia +non stop TVN24 ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bezpieczne ustawienie:

Kino/Prawdziwe kino+kontrast około 75+czujnik oświetlenia OFF+Auto format+piksel orbiter+wyłącznik bezczynności 1h

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinacją ustawień można już sobie coś "wypalić".

np.

Dynamiczny+kontrast max+czujnik oświetlenia ON+słońce padające na czujnik oświetlenia +non stop TVN24 ;)

Ale co widziałeś ST60 z wypalonym czymś na stałe? Nie chodzi mi o powidok, który można zobaczyć na jednobarwnej planszy i który znika po godzinie, bo to nie ma wpływu na użytkowanie telewizora.

Przez wypisywanie właśnie takich pierdół na forach ludzie się boją plazm, bo myślą, że trzeba je jakoś specjalnie traktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, na czarnym forum multum takich tematów, jak np "docieranie a czarność czerni".Również na YT można spotkać wiele różnych metod tzw "Break in", trochę to chore, puszczanie kolorowych plansz 1080p przez kilkanaście godzin.ST60 jest moją drugą plazmą i takich cyrków robić nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co widziałeś ST60 z wypalonym czymś na stałe?

Nie, mam ST50.

Nie chodzi mi o powidok, który można zobaczyć na jednobarwnej planszy i który znika po godzinie, bo to nie ma wpływu na użytkowanie telewizora.

Jak najbardziej ma wpływ na użytkowanie telewizora. Już po pół godzinie oglądania tenisa, linie kortu są widoczne (powidok) na wszystkich ujęciach.

Jakbym zamiast trybu Prawdziwe kino (kontrast 42) używał Dynamiczny (k60) to pewnie byłoby jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...