Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas pojawi się tutaj pełny test tego modelu... :)

Na razie wrzucam ciekawostkę: pomiary czerni naszego rodzimego modelu TX-P50ST60.

24Hz:

czarny ekran: 0.0075 cd/m2

czerń ANSI: 0.0104 cd/m2

50Hz:

czarny ekran: 0.0065 cd/m2

czerń ANSI: 0.0095 cd/m2

60Hz:

czarny ekran: 0.0085 cd/m2

czerń ANSI: 0.0118 cd/m2

biel ANSI: 105.65 cd/m2

kontrast ANSI: 8953 : 1

Kontrast ANSI tego telewizora przy 60Hz to aż 8950 : 1 ! Do tego ta smoliście głęboka czerń jest jednorodna i bezbarwna. Nie zaśmieca ciemnych kolorów granatowym odcieniem, jak w telewizorach LCD, nie zjada detali przez algorytmy lokalnego przyciemniania (bo takowych nie ma w plazmie) i nie irytuje efektem halo jak w większości lepszych telewizorów LCD LED.

Na ubiegłorocznym "królu" - VT50 wyszedł mi dokładnie taki sam pomiar czerni na planszy ANSI, jednak biel tamtego telewizora była ciemniejsza - 91 cd/m2 (VT50) VS 105.65 cd/m2 (ST60). Ogółem ST60 jest niebywale jasny, aż trudno uwierzyć, że to plazma! Po kalibracji jest w stanie wyciągnąć aż 165 cd/m2 na standardowej planszy wypełniającej 10.8% powierzchni ekranu, jest też ustawienie w menu pozwalające podbić tą wartość aż do... 240cd/m2! Nie widziałem nigdy tak jasnej plazmy (tylko nie wiem jeszcze, czy nie ma negatywnych konsekwencji korzystania z ekstra jasnego trybu)! Przy bieli wyświetlonej na całym ekranie jasność spada do 59 cd/m2 co jest poprawą w stosunku do ubiegłorocznego modelu (VT50 - 52cd/m2). Do tego seria ST60 posiada wielopunktową korekcję gamma i balansu bieli, która pozwala ustawić sobie profil z uwypuklonymi detalami obrazu, wręcz idealnie na dzień.

To nie telewizor, to petarda!

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tą petardę mam zamiar kupić, jako że ST50 nigdzie nie ma.Konkurencja raczej nie ma lepszej alternatywy, więcj wybór prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czyms sie rozni P50ST60 od P42ST60 (oprocz przekatnej ofc)?

2. W modelach P42ST60 czesto na koncu symbolu jest E (P42ST60E). Jakas roznica?

Pozdrawiam

Edytowane przez JunoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku, jak się ciesze że zainteresował się Pan plazmami bo tegoroczne robią furorę i widzę że i na Panu zrobiła wrażenie. Szczególnie prosimy o test GT60, wyższa klasa, wciąż dobra cena no i VT60, bardzo dużo różnic w stosunku do ST60. Latem nie przepuścimy ZT60:)

BTW, no i Samsung 51F8500

pozdr,

P.S Przy ustawieniu jasności panelu na max piszą że "it crashes white, black, gamma and overall PQ" o ile dobrze pamiętam:)

VT60 testowali na pośredniej, GT na min! aby uzyskać wymaganą jasność podczas kalibracji/testu.

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta scena, w której zaczynam żałować, że nie poczekałem te pół roku i kupiłem ST50 :D

Wy mi takich postów nie serwujcie, bo na zawał zejdę ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ta plazma nadaję się do oglądania w dzień w jasnym pokoju???

zadna plazma nie jest tak jasna jak led jesli o to ci chodzi. Pytanie brzmi inaczej, po co ci jasnosc led? Mieszkasz na balkonie? Zainstaluj rolety, zaluzje, lekko przysłoń słońce, nie musisz robic zaciemnienia totalnego. Masz 3 okna, zasłoń jedno, to przez które światło pada na ekran i wystarczy.

Ta plazma jest bardzo jasna, podobnie jak inne tego roczne ale nie tylko o jasność tu idzie lecz o jakość. Głębia obrazu, kontrast, czerń, kolory to sprawia że masz poczucie głębi obrazu, namiastka 3D w 2D. Te 2 składniki, czerń i kontrast, dynamiczny kontrast pomiędzy jasnymi a ciemnymi elementami obrazu równocześnie są na 1szym miejscu w punktowaniu jakości obrazu.

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to że mam pokój od strony południowej i słońce pada na okna od 12 do wieczora, mam roletki materiałowe na oknach i oczywiście przysłaniam nawet teraz jak oglądam obraz na LCD, chodzi mi o to że oglądałem tv plazmowe Panasonic w sklepie( vt50, gt50...) i obraz jest ciemniejszy od tych na LCD, nie miałem nigdy w domu plazmy a planuję teraz kupić nowy tv i nie wiem czy plazma będzie się nadawać do oglądania w dzień i grania pod konsolą ps3, tzn. czy obraz będzie miał wyraźny kontrast, jasność czy jak to bywało w starych crt, że dało się oglądać po zmroku... a takie opinie o plazmach są i dlatego nie wiem czy w moich warunkach będzie ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam okna na tv tylko za nim. Niestety nawet pomimo tego muszę zasłaniać okna, żeby móc komfortowo korzstać, a prwdziwego kopa dostaje wieczorem. Ale pomimo tego malutkiego problemu nie zamieniłbym na leda w żadnym wypadku. Nie mam TV po kalibracji, ale nawet z ustawieniami z internetu jest jakość fajna (dużo lepsza niż jakiekolwiek LCD jakie miałem i jakie mają moi znajomi). Przede wszystkim kolory - są naturalne a nie takie "sklepowe". Jeśli się zastanawiasz Plazma/LED to bierz plazmę. Zawsze możesz to potraktować jako okazja do przemeblowania w pokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 okna, jedno z boku tv w odległości 2,5m, drugie pod kątem ok 40 stopni na ekran w odległości 2,5m i trzecie balkonowe w odległości 3,5 m na ekran tv, więc nie wiem... wiem, że plazma dostaję kopa wieczorem ale w dzień jak to jest... w takich warunkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i plazmy chyba w dzień to mega prądu pobierają

Zobacz sobie na blog Maćka, opisał tam dobrze zużycie prądu przez plazmę kontra LED.Na allegro się ostatnio pojawiły ST60 42 w cenie średnio 3300zł.Szkoda że nie ma 46 cali, 50 nie chce, także muszę brać 42.Jak tylko sprzedam philipsa, biorę właśnie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 okna, jedno z boku tv w odległości 2,5m, drugie pod kątem ok 40 stopni na ekran w odległości 2,5m i trzecie balkonowe w odległości 3,5 m na ekran tv, więc nie wiem... wiem, że plazma dostaję kopa wieczorem ale w dzień jak to jest... w takich warunkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu nie wszyscy robią plazmy od np. 55 cali ;-) Skoro są takie cudowne.

Kupiłem HX850, a teraz mam żałować, że nie wziąłem ST60 :D Eh ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie musisz żałować, 850 to bardzo dobry led ale teraz mamy 2013r.:) Nie rozumiem o co chodzi z tym 55", przecież są takie plazmy a nawet 65", w USA VT zaczyna sie od 55" o ile sie nie myle a flagowa bedzie tylko i wyłącznie w 60" i z jednym się zgadzam, są cudowne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach są modele z końcówką E TX-P50ST60E, rozumiem że żadnej różnicy nie ma?

Skoro ten model jest lepszy od VT50, to czemu w cenach jest bez zmian i VT50 dalej jest dużo droższy?

W ogole te ceny są dziwne:

50 cali ST60 4300, a 55 cali juz 5900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i plazmy chyba w dzień to mega prądu pobierają

Nooo ... cztery wiadra na godzinę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model z E to podobno oznaczenie Europe (przystosowany do prądu 50Hz).
Ale ręki za to sobie uciąć nie dam, bo dość dawno czytałem to wyjaśnienie (jeszcze przy GT30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. E nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i plazmy chyba w dzień to mega prądu pobierają

Masz racje:), ja po włączeniu swojej zauważyłem że na całym osiedlu zgasło światło nawet na ulicach a licznik na klatce wyrwało ze skrzynki!

Złota czcionka za twój wpis:), pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i plazmy chyba w dzień to mega prądu pobierają

P42ST60 pobiera mi średnio 140W przy wyłączonym czujniku otoczenia, a jak go włączę to 100W.

aha, a już się napaliłem na tą st60 :-( szkoda:-(

Mam okno od południa i jest całkiem dobrze. Zasłony oczywiście zasunięte, ale i bez nich da się wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...