Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma co się prześmiewać, wiem tylko, że plazma bierze tyle co 2,5 LCD, to chyba dużo, można to przeboleć chociaż w ciągu miesiąca to jakieś 30-35 zł więcej! a nie za sam prąd w mieszkaniu się płaci, jeśli w dzień by dawała dużo radości to ok ale tak na pewno nie jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpalając moją plazmę, na drugim końcu polski podbno zgasły światła.

Jakie 2,5 LCD? Co brałeś? Zmień dilera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się prześmiewać, wiem tylko, że plazma bierze tyle co 2,5 LCD, to chyba dużo, można to przeboleć chociaż w ciągu miesiąca to jakieś 30-35 zł więcej! a nie za sam prąd w mieszkaniu się płaci, jeśli w dzień by dawała dużo radości to ok ale tak na pewno nie jest!

Czesc tej energii wypromieniowuje w postaci ciepla, wiec w zimie dogrzeje pokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie... wystarczy przypomnieć test ST50 i ile żarła prądu (nie, nie jestem dilerem ;) ) :

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-lg-led-3d-47lm765s-vs-sony-46hx850-v-r141

panasonic.png

Dla porównania jeden z LCD biorących udział w teście (LG 765S)

55665299.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się prześmiewać, wiem tylko, że plazma bierze tyle co 2,5 LCD, to chyba dużo, można to przeboleć chociaż w ciągu miesiąca to jakieś 30-35 zł więcej! a nie za sam prąd w mieszkaniu się płaci, jeśli w dzień by dawała dużo radości to ok ale tak na pewno nie jest!

LED w gwoli ścisłości, bo klasyczny LCD podświetlany katodami potrafi zjeść nie duzo mniej od plazmy. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. E nic nie znaczy.

E - Europa DVB-T/C/S/S2

J - Europa

Y - Europa Скандинавия DVB-T/T2/C/S/S2 (в по-евтините модели DVB-T/T2/C)

L - Europe Irish

B - Britain /3-pin-plug British version/ or Brasil/

S - Singapure, Indonesia and Philipinnes

P - Saudi Arabia

Q - Africa - Algeria, Egypt, Ghana, Ivory Coast, Jordan, Libya, Mauritius, Nigeria, South Africa

K - Asia - Malaysia

A - Australia

Z - New Zeeland

Т - Thiland

M - Kuwait, UAE, Egypt, Lebanon, Syria

C - China

H - Hong Kong

D - India, Nepal

R - Iran

W - Taiwan

U - United states

X - Mexico

Panowie Panowie... wystarczy przypomnieć test ST50 i ile żarła prądu (nie, nie jestem dilerem ) :

Mądrzy inaczej, jak zwykle dwa razy tracą (brak porównania cen TV). ;-)

Sony Bravia KDL-55hx850 6800zł

Panasonic TX-P55ST50E 4500zł

Ile lat trzeba płacić ~20zł* miesięcznie by uzbierać 2300zł. 9 lat??

Ja zmieniam TV średnio co 3 lata.

*LCD 15zł miesięcznie.

Plazma 35zł miesięcznie.

różnica 20zł miesięcznie przy ~8 godzinach oglądania dziennie.

------------------------------------------------------------------------------------------

Test ST60 na flatpanelshd.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1366730214

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ; ) Bardzo dobre podejście : ) Warto porównywać cenę wyjściową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że trzeba od tego zacząć a nie pisać kocopoły o zużyciu prądu. Ileż razy to już było przerabiane, a tu wciąż baje o prądzie ehh...zamiast się zachwycać obrazem to niektórzy stoją obok licznika i liczą obroty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że trzeba od tego zacząć a nie pisać kocopoły o zużyciu prądu. Ileż razy to już było przerabiane, a tu wciąż baje o prądzie ehh...zamiast się zachwycać obrazem to niektórzy stoją obok licznika i liczą obroty...

racja kolego. szukanie dziury w calym.byc moze plazmy znikna niedlugo z rynku to zawezymy dyskusje poboru pradu tylko do lcd.plazma je troszke wiecej i tyle i nikt tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go już kupować czy czekać na GT60? VT60 50 cali, kosztuje 7700, więc aż 3400 więcej od ST60. Chyba nie warto aż tyle dokładać do wyższego modelu.

Edit: GT60 50 cali w euro wstepnie wyceniony na 7k

Edytowane przez ann2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cena gt60 niewiele mniejsza od vt60. Mam nadzieje, że cena gt60 gdy pojawi się fizycznie w sklepach spadnie do 6tyś. i bym go nabył, bo tak to bez sensu kupować gt60 gdy za 700zł więcej mamy vt60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Maćku obydwa modele ST60 i zeszłoroczny VT60 65' są w podobnej cenie (10 - 11 000pln), jakby pan miał się decydować to na który? z tego co pan pisze to ST jest powiedzmy o 10% lepszy w parametrach, biel, czerń, kontrast itd no i wciąż zaskakuje ... natomiast co z resztą? chodzi mi o cały ten soft, szmery bajery, wodotryski i wykonanie... i mam jeszcze jedno pytanie, czy ta różnica jest wogóle widoczna dla laika? no i czy przewaga ST pojawia się także bez kalibracji czy dopiero po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w moim miejscowym sklepie rtv, jutro odbiór 42ST60 w cenie 3199zł.Dobry deal imo, patrząc na ceny allegrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Maćku obydwa modele ST60 i zeszłoroczny VT60 65' są w podobnej cenie (10 - 11 000pln), jakby pan miał się decydować to na który? z tego co pan pisze to ST jest powiedzmy o 10% lepszy w parametrach, biel, czerń, kontrast itd no i wciąż zaskakuje ... natomiast co z resztą? chodzi mi o cały ten soft, szmery bajery, wodotryski i wykonanie... i mam jeszcze jedno pytanie, czy ta różnica jest wogóle widoczna dla laika? no i czy przewaga ST pojawia się także bez kalibracji czy dopiero po?

Poczekaj jeszcze trochę na pełny test, bo trochę opisywania jest ;) Chyba, że chcesz kupić natychmiast to weź ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sucho po ustawieniu TV, milion opcji, super czerń i to narazie tyle.Muszę jeszcze ogarnać opcję treść typu HDMI i zakres RGB HDMI dla PS3 i BD.Czy to jest normalne że obraz jest wyświetlany z takimi marginesami, tak jaby brakowało z 0,5 cm do ramki?

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę na pełny test, bo trochę opisywania jest ;) Chyba, że chcesz kupić natychmiast to weź ST60.

Dokładnie. W maju wysypiemy się z testami więc będzie co czytać. Ale ja tam już po tych wyliczeniach Maćka bym raczej się długo nie zastanawiał... ;-) Wiadomo, że jest mega pod względem czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu mega? czerń chyba jest taka sama jak rok temu. co najwyżej biel poprawili.

poza tym jak patrzeć na czerń w tym teście:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50vt20b-tx-p50vt20-20100520694.htm

to panasonic w tym roku naprawdę "dał radę" i wreszcie przegonił swój model sprzed 3 lat.

więc w czerni to chyba taka rewolucja bez rewolucji.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu mega? czerń chyba jest taka sama jak rok temu. co najwyżej biel poprawili.

poza tym jak patrzeć na czerń w tym teście:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50vt20b-tx-p50vt20-20100520694.htm

to panasonic w tym roku naprawdę "dał radę" i wreszcie przegonił swój model sprzed 3 lat.

więc w czerni to chyba taka rewolucja bez rewolucji.

Nigdy nie spotkałem VT20 z tak niskim poziomem czerni. Wszystkie z którymi miałem doczynienia mierzyły około 0.02cd/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV odpalił praktycznie wszystko co zapodałem mu po USB.Czerń jest równa ramce TV, jedyne źródło światła w pokoju to mała lampka.Najlepiej odpowiada mi tryb Prawdziwe kino, jedynie kontrast podkręcilem do 79, ostrość na 0, reszta bez zmian.

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę na pełny test, bo trochę opisywania jest ;) Chyba, że chcesz kupić natychmiast to weź ST60.

Kopa dało info że 2013 jest finiszem prac Panasonica nad plazmami, ale nie śpieszy się, celowałem pod koniec wakacji, no cóż przełożyłem na grudzien/styczen wraz z powrotem do kraju. Śledze wasze testy gdzies od roku, i właśnie stąd się dowiedziałem czego szukam. Więc teroretycznie ZT - VT i mam nadzieje ST to będzie szczyt osiągnięć tej technologii (praktycznie dowiem się z waszych testów)

ceny wyglądają tak ... 55ST60 - 5800pln/ 65ST60 - 11 300pln, tego mniejszego jest bardzo atrakcyjna i na dzien dzisiejszy bardzo opyla się go brać, natomiast duży 2x więcej, a za pół roku spadnie 20-30% ... 60ZT - 18 000pln, a 65VT ok 14 000 :D ...

mam jeszcze pytanie, bo tych modeli w tym roku, to coś za dużo ... zrobicie testy albo porównanie ZT, VT i ST? różnią się tylko: kamerką, pilotem, długopisem i nóżką... ? ;)

Edytowane przez Speedxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż przełożyłem na grudzien/styczen

A wtedy będą już dostępne informacje o nowej serii 70, i od nowa wybieranie ;-) . Na pocieszenie, w serii 70 będą na 99% takie same panele jak w 60, zmianie ulegnie tylko elektronika i być może filtry na szybie.

ZT, VT i ST? różnią się tylko kamerką, pilotem, długopisem i nóżką

Porównaj zużycie energii w ZT, VT, ST i zastanów się czy ta różnica wynika tylko z innej nóżki i kamery.

rozmiar 65' USA

ZT60 max 620W

VT60 max 585W

ST60 max 453W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem VT20 z tak niskim poziomem czerni. Wszystkie z którymi miałem doczynienia mierzyły około 0.02cd/m2.

a st50/vt50 ? te już miały czerń w okolicach 0,01.

poza tym jak vt20 wchodziły na rynek to na niektórych stronach ich kontrast wychodził w okolicach 15000:1

więc może w vt20 też jakoś pogarszała się czerń? albo ta najlepsza była w jakimś trybie thx?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a st50/vt50 ? te już miały czerń w okolicach 0,01.

poza tym jak vt20 wchodziły na rynek to na niektórych stronach ich kontrast wychodził w okolicach 15000:1

więc może w vt20 też jakoś pogarszała się czerń? albo ta najlepsza była w jakimś trybie thx?

Do ST50/VT50 nowy ST60 jest bardzo podobny. Czerń ANSI ma wręcz identyczną jak VT50 - 0.0118 [cd/m2], z tym, że ma przy tym jaśniejsze białe pola planszy, więc nie szarzeje tak szybko wraz ze całkowitej ilości światła jakie ma wydobyć z siebie matryca. Poza tym schodzi niżej na pełnoekranowej czarnej planszy, więc czerń w nim pływa, ale na szczęście w "głębszą" stronę ;) Na planszy ANSI 0.0118 [cd/m2] jest jak czerń bezwzględna, bo oko przekracza zdolność oka do dostrzeżenia tak głębokiej czerni obok jaskrawej bieli. Co do VT20 to nie wiem gdzie i komu wychodził taki kontrast i jaką metodą pomiarową. Ja zetknąłem się z trzema, może czterema VT20 i zawsze było to około 0.02 [cd/m2].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...