Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda czasu na kombinowanie bo bedzie zawsze cos nie tak dlatego skalibruj i bedziesz widzial szczegoly mi kalibrowal Maciej Koper 55ST60 i jestem zadowolony bo zadne ustawienia z forum i powielanie nie daja tego efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem , ze żadne ustawienia powielone z internetu niesprawdzaja się.. Wklepałem wiele kombinacji i każde jest inne i dalekie od ideału. Maciej już mi dał kontakt do osoby która zajmuje się tym w UK i na pewno skorzystam za jakiś czas bo koszt tu u mnie to 240 funtów :)

Jesteś zadowolony z kalibracji jeśli chodzi o sygnał z dekodera ? Sprawdza się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kablowke i sat ale wszystko zalezy od sygnalu hd miodzio filmy bajka widze tyle szczegolow co pierw nie widzialem warto kalibrowac lacznie z 3 d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sadzicie, ze ten model (czy plazma w ogole) jest dobrym rozwiazaniem jesli bedzie stala ekranem na przeciwko drzwi i okien balkonowych? Okna od wschodu, a dokladniej lekko poludniowego wschodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sadzicie, ze ten model (czy plazma w ogole) jest dobrym rozwiazaniem jesli bedzie stala ekranem na przeciwko drzwi i okien balkonowych? Okna od wschodu, a dokladniej lekko poludniowego wschodu.

Jeżeli światło będzie padało prosto na matrycę to plazma sprawdzi się słabo, ale nie eliminuje to użycia jej. Wieczorami przecież nie ma światła, a w dzień możesz użyć rolet w razie czego (jeżeli chcesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w Electro World, gdzie na przyciemnionej wystawce staly Panasonici (w tym ST50 i ST60). Zaczalem pozniej przechadzac sie alejkami, w ktorych swiatlo bylo juz normalne i okazalo sie, ze tam tez byl ST60. Wiadomo, ze nie bylo to ostre swiatlo swiecace prosto na matryce, lecz gorne, ale obraz byl wciaz zdecydowanie akceptowalny. Mysle, ze u mnie duzo gorzej nie bedzie, a poza tym i tak planuje rolety.

Ostatecznie mysle, ze nawet podczas ogladania TV za dnia bez rolet (takie tam ogladanie do sniadania) tez obraz bedzie akceptowalny, nie sadzisz?

Jedna tylko rzecz mi sie rzucila w oczy i tutaj troche sie zaniepokolilem. W przyciemnionej salce, gdzie Panasonici staly obok siebie i jedne nad drugimi zauwazylem, ze patrzac na jedne, mam wrazenie, ze sasiednie zaczynaja migotac. Przy patrzeniu bezposrednio tego problemu nie ma, ale jesli patrzylem gdzies obok, to migotanie bylo odczuwalne. Plazmy tak maja, moje oko tak ma czy moze jest jakies inne wytlumaczenie? LEcialy na przemian jakies reklamowki Panasa i mecz (tez chyba od Panasonica)

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uspokojenie. Wyglada zatem na to, ze moge smialo brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bież smiało, migotanie na pewno tak nie męczy jak latarki w led lcd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciejKoper

to jak to jest z tą czernią w st60 - jest lepsza niż w serii 50?

bo z twoich testów i pomiarów ANSI wynika że jest podobna jak rok temu a na avforum wychodzi im 3-5 razy lepsza.

to jak to jest?

Polska dostaje jakieś gorsze panele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciejKoper

to jak to jest z tą czernią w st60 - jest lepsza niż w serii 50?

bo z twoich testów i pomiarów ANSI wynika że jest podobna jak rok temu a na avforum wychodzi im 3-5 razy lepsza.

to jak to jest?

Polska dostaje jakieś gorsze panele?

ANSI na czterech ST60 z którymi miałem do tej pory do czynienia wyszło mi takie samo jak podałem w pierwszym poście +/- 0.0015 cd/m2. Prawie pokrywa się z hdtvtestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czemu jest takie "wow" na modele tegoroczne Panasonica skoro ich czerń jest poprawiona w najlepszym wypadku z 0.012-0.013 do 0.007-0.008 ?

to może być nawet trudne do zauważenia.

nie pytam złośliwie tylko zastanawiam się nad sensem zamiany GT20 na ST60 (w kontekście czerni)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku robiłem wow na ST50, a w tym robię na ST60. Po prostu to bardzo udany TV. Czerń poprawili minimalnie, ale jasność podnieśli prawie dwukrotnie. Doszły funkcje kalibracyjne, których bardzo brakowało rok temu.

BTW czerń na pewno nie jest 3 razy lepsza, bo było by to widać.

Czy jest sens zamieniać G20 na ST60? Szału na pewno nie będzie, ale zauważalna poprawa tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś może kalibrację jakiegoś GT20 ? może mierzyłeś poziom czerni w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś może kalibrację jakiegoś GT20 ? może mierzyłeś poziom czerni w tym modelu?

Mam pomiar z G20. Poziom czerni wynosił 0.029 cd/m2. Jeżeli tak samo jest w GT20 to jednak będzie mały szał po zmianie ;) Zasugerowałem się za bardzo VT20 pisząc poprzedniego posta.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 0.02 cd/m2 jeśli dobrze pamiętam, mierzyłem starym kolorymetrem to jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to GT20 powinien mieć czerń w okolicach 0.025

czyli 2-2,5 raza lepiej będzie w st60.

@maderos

kiedy odbierasz swój egzemplarz? kupiłeś 50 cali?

podziel się wrażeniami: czerń, biel (gt20 był dość jasny), płynność, czy problem 50hz mniej widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odstałem maila, że nadano paczkę. Powinienem mieć TV jutro. 50", na 55" już mnie nie stać...Jak tylko już postawie tam gdzie stoi obecny Panasek to dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odstałem maila, że nadano paczkę. Powinienem mieć TV jutro. 50", na 55" już mnie nie stać...Jak tylko już postawie tam gdzie stoi obecny Panasek to dam znać co i jak :)

Super, prośbę mam taką abyś przyjrzał się tym nieszczęsnym 50hz przy ustawieniach IFC na min i pośrednim a nawet na off. Jak to widzisz, czy widzisz itd i ogólnie. Tylko błagam opisz jakość obrazu ewentualnie dźwięku czy coś tam słychać a funkcje sieciowe na końcu jesli musisz:) Resztę znam:) Kurcze, sprzedaje chyba samsunga i kupię 65ST60. Raz kozie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdzę na pewno. Ale wiesz, że 65" będzie "grał" inaczej"? Ja w gt20 widzę to nieszczęsne 50Hz, ale jak pisałem wcześniej, nie razi mnie to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są tylko 2 stany off i on...więc sam rozumiesz :D. Na ON nie ma 50Hz bug, ale jest meeega teatrzyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 55 IFC mam ustawione na posrednie i jest ok ale ja juz jestem troche wiekowy wiec jak bym mial ze 20 lub 30 lat to bym to widzial wiec oko oku nierowne wiec trzeba samemu sprawdzic

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...