Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam 303D od kilku dni, ogólnie super, ale mam pytanie, może ktoś pomoże: chodzi o flaki 5.1. Nie wiem, jak zmusić DUNE do przesyłania do ampli wielokanałowego flaczka. Puszczam optykiem jako RAW lub PCM. Ampli rozpoznaje 2 kanały. Podobno obsługuje wielokanałowe FLAK'i. Czy ta obsługa polega na dekodowaniu do stereo?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam 303D od kilku dni, ogólnie super, ale mam pytanie, może ktoś pomoże: chodzi o flaki 5.1. Nie wiem, jak zmusić DUNE do przesyłania do ampli wielokanałowego flaczka. Puszczam optykiem jako RAW lub PCM. Ampli rozpoznaje 2 kanały. Podobno obsługuje wielokanałowe FLAK'i. Czy ta obsługa polega na dekodowaniu do stereo?

Pozdrawiam.

Optyk ma za małą przepustowość na FLAC 5.1, tylko 2.0 da rade.

Jak Player ma wsparcie dla FLAC 5.1 to tylko po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę błądzicie - rzecz najważniejsza : nie wysyłasz flaczka, tylko DUNE zdekodowuje flaczka do PCM i tak to leci via HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wskazówki.

Również doszedłem do tego, że optykiem się nie da.

Pozostaje sprawdzić po HDMI,czego chwilowo nie mam jak zrobić.

Zamelduję jak sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam obecnie zestaw kina dom. pioneer bcs 717 i trochę mnie już irytuje jego archaiczne menu i problemy z odtwarzaniem dużych plików mkv w tym 3d. Zastanawiam się nad zakupem tego właśnie Dunka-kwota jaką mogę wydać to ok 700 zł. Czy Dune 303D odtworzy mi bez problemów pliki mkv i inne z dźwiękiem hd. Czytałem wcześniej że są z tym problemy. Proszę o informacje na w/w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Co do obsługi flaków wielokanałowych - przez HDMI działa wyśmienicie!

zbycho45: tak 303d łyka mkv z dźwiękiem hd, można swobodnie przełączać się między ścieżkami, jeśli jest ich kilka, przetestowałem z dts-es, dts-ma, true-hd i innymi mniej wymagającymi. Spokojnie i bez szarpania odtwarza bitrate powyżej 10 mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko bo zastanawiam sie jescze nad dune tej serii pomimo iż mam Samsunga BD e6100, ale dlaczego chciałbym kupic jeszcze jeden player bo:

Na stronie mojego samsunga znalazłem info:

Audio Decoding Output Obsługa 2 Channel Dolby Obsługa 2 Channel DTS

I czy to oznacza że jak mam blu wpiętego przez hdmi do ampka denon który odtwarza wszystkie formaty audio to i tak denon z blu dostaje dzwiek 2 kanałowy a nie np 5.1 w dolby lub dts?

Oglądając film np w DTS na Ampku pojawia się napis DTS Sorround i mam wrażenie że z wszystkich głośników tych tylnych też leci dzwięk akcji, ale teraz mam watpliwości czy nie kupić DUNE żeby posiadać pełny dzwięk przestrzenny.

Czy obsługa chanel 2,o dotyczy tylko wyjscia optycznego

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz 2.0 jesli to twoj blu ray dekoduje dzwiek jesli wysylasz do ampli i to on dekoduje dzwiek to masz 5.1 DTS I DD a nmawet DTS HD MA I DD TRUE HD jeśli twój ampli ma kodeki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy by zmiana playera cos zmieniła tzn dzwiek bylby lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieni - masz dobry player . Jaki masz amplituner ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz - ustaw w playerku AUDIO BITSTREAM i ciesz się dźwiękiem .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mam i wydawało mi sie że wszystko ok ale już załapałem małą wątpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na wyświetlaczu informację DTS HD MA lub DOLBY TRUE HD podczas odczytu płyt BD ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z modelem 102 ?

Czy ktoś to ma?

Czy jedyna funkcjonalna różnica w stosunku do 303 jest brak odslugi 3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może informacje, czym dokładnie różni się DUNE HD 303D do BASE 3D. Czy warto dopłacać te parę stówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po lekturze postów nt. HD Dune 303D nurtuje mnie pytanie:

1.Test zazwyczaj odbywał się przy streamowaniu z NAS-a. Czy po podłączeniu dysku zewnętrznego 2TB po USB 2.0 odtworzony materiał nie będzie się przycinał ( film BD z duzym bitrate)

2. w Dune jest jedno złacze HDMI --> załóżmy że podłączę TV, co zrobić z dźwiękiem 5.1 np THX lub DTS ( jeśli player je dekoduje do 2-kanałowego po wyjściu opt.)

3. czy Dune z wpiętym dyskiem jest zawsze widoczny w otoczeniu sieciowym jako dysk wymienny (można na niego bez problemu przesyłać materiał (filmy,zdjęcia muzyka) gdy odtwarza np. film?(wiem że może to zbyt duże wymagania...)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po USB nie ma żadnego problemu.

2. Dźwięk ma być odtwarzany przez jakiś amplituner czy przez TV? Dostępne są też wyjścia cyfrowe audio (optyczne i elektryczne)

3. W Dune H1 dysk jest udostępniany cały czas, dostępny jest przez otoczenie sieciowe, można go też w windowsie zmapować i jest widoczny jako zwykły dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. o.k.

2. dźwiek przez amplituner, obraz na TV

3. no to super

BTW czy ten model posiada przeglądarkę z flasch'em czy tylko DUNE BASE?

Edytowane przez Bracket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę zmienić więc dopiszę.

chciałbym do obsługi przeglądarki używać bezprzewodowej klawiatury - możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę zmienić więc dopiszę.

chciałbym do obsługi przeglądarki używać bezprzewodowej klawiatury - możliwe?

przetestowałem bezprzewodową klawiaturę z touchpad'em - Logitech K400 - no i działa. Muszę przyznać, że nieźle się zdziwiłem. :o

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...