Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam jednak na Ouye za jednym strzałem będę miał pada i żelazne 60 w Tekkenie3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jednak na Ouye za jednym strzałem będę miał pada i żelazne 60 w Tekkenie3 ;)

A co ma Ouye do Tekken'a? Przecież pod Androida nie wyszedł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz FPse oraz ePSXe(nie działa na mk808) no i Frodo64,UAE4Droid i masę innych :) ( w tych wypadkach [psxa] mam problem z padem od x360 z triggerami i prawym analogiem)

MK808 radzi sobie z dużą częścią gier z PSXa na FPse, ale na T3 poległo(np. Soul Blade wzorowo) , natomiast tegra3 bez zająknięcia ciągnie 60.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo specyfikacja Mali-400 i Tegry3 wygląda bardzo podobnie. Mali ma o 20% lepsz wypełniania (fill rate) ale Tegra3 ma więcej pamieci L2.

Poza akceleracją formatów video (tu sporo lepiej wypada Tegra3) niewiele się różnią.

A tak na marginesie ... Ouya ma wyjść na wiosnę czyli znając życie (pewnie się trochę termin obsunie) w okolicach maja-czerwca.

Pierwsze partie rozejdą się jak woda, pewnie będzie masa bugów i niedoróbek. Miną kolejne miesiące zanim to poprawią.

Czyli powiedzmy w sierpniu-wrześniu już byłby sens kupować.

Do tego czasu Chińczycy (choćby Hardkernel) już dawno będą mieli sprzęt o klasę albo dwie lepszy.

Według mnie Ouya soro się spóźniła. Koncepcja dobra ale tak o pół roku za późno.

Przecież już są pierwsze, na razie testowe platformy na rdzeniach Cortex A15. Kwestia pewnie 3-4 miesięcy aby ktoś wypuścił na tym Pini PC'ta.

Tu mały przykład porównania do Tegry3. Jak widać ... przepaść.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się efekt końcowy i tegra daje mi raz, że wsparcie ePSXe, a dwa lepszą wydajność przy emulacji. Prawdopodobnie to kwestia tylko softwerowa, ale 40 klatek vs 60 nie jest do przeskoczenia. Ouya raczej będzie miała lepsze wsparcie i jak na wiosnę nie będzie nic widocznie lepszego w cenie 300-400zł to ją zakupie.

Ps.

Dead Space również pogniewał się na mali i odmówił instalacji.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt z pewnoscia sie w koncu zmaterializuje ale przyszlosci zbyt duzej mu nie wroze. Obstawiam, ze przyszlym roku (moze nawet w styczniu) zobaczymy konsole tej klasy, wbudowane w TV. Oba koreanskie giganty juz to pokazaly. teraz pora na rynkowa aplikacje.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Ja patrzę na Ouya troszkę tak z uśmiechem ..

1) robią to już od prawie roku ... i wciąż jeszcze trzeba kolejne pół czekać

2) pokazali jak wytrwale pracują projektując .... obudowę i pad'a (który wygląda jak toczka w toczkę od xBox'a)

3) zaprojektowanie bebechów to ... to robią Chińczycy w ciągu paru dni. Pokazali to wielokrotnie (od MK802 zaczynając).

4) na razie nie pokazali jeszcze nic specjalnego jeśli chodzi o optymalizację oprogramowania

5) ... dla mnie wystarczy. Wnioski już wyciągnąłem

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zapytaniem posiadam MK809 czy mogę wgrać firmware według procedury z pierwszego postu? czy to się dotyczy tylko Mk808? i jaki firmware polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zapytaniem posiadam MK809 czy mogę wgrać firmware według procedury z pierwszego postu? czy to się dotyczy tylko Mk808? i jaki firmware polecacie?

Tu masz oficjalne firmware'y do twojego MK.

Ale tak na 99% możesz wgrywać finless_1.5/1.7 ... ewentualnie kwestia kernela. Ale i tu raczej nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która klawiatura w komplecie z myszką będzie działać.(na zdęciu w pierwszym poście jest normalnych wymiarów klawiatura i mysz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! dzięki Fantom za odpowiedź, aha jeszcze jedno jak wgram firmware to stracę wszystkie aplikacje na urządzenie będę musiał od nowa wszystko instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Od wczoraj jestem posiadaczem MK808 ale mam mały problem z wi-fi. Połączenia mi nie zrywa, sygnał non stop max ale nie działa mi internet, tzn niby działa ale z przerwami. np wchodze na google play, loguje się a gdy chcę pobrac jakiś program wywala błąd połączenia z internetem (wi-fi ciągle połączone) tak samo mam w you-tube, pobuforuje trochę, cośtam otworzy potem wisi i nic, tvn player czy weeb.tv przez przeglądarkę lub xbmc nawet nie udało się zabuforować, odrazu błąd połączenia. Myślałem, że cos nie tak z routerem ale 2 komputery i samsung galaxy s plus działa bez problemu. Wgrywałem różne firmawy z pierwszej strony i na każdym to samo. Ustawiałem statycznie IP i nic nie dało, są jeszcze jakieś ustawienia, które rozwiążą mój problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem wszystkie softy z pierwszej strony przygotowane przez "Fantoma" w rożnych kombinacjach na moim MK i jak na razie najładniej wygląda ten 1280 finless_1.7, ale czy wgram 1920 czy 1280 to i tak urządzenie ma ciągle zwiechy, sprawdziłem zasilacz - wydajność prądowa jest spora bo daje 1,5 - 5V a przy 2 A ma 4,85 V, dałem lepszy zasilacz ale zawiesza sie także - AnTutu nie przechodzi - zawiesza się w teście 3D - informacje jakie mogę zobaczyć to np prędkość procesora 1512 MHz. Zastawiam się czy to nie przypadkiem wina myszki i klawiatury Logitecha które pobierają spory prąd? czekam na RC12 i wtedy sprawdze.

wgrałęm finless-1.5 - ale jest dokładnie ten sam problem - zawiesza sie - może nawet częściej - prędkość procka 1608 MHz

najlepiej chodził na oryginalnym , fakt był najwolniejszy ale działał, dlatego szukam oryginalnego softu - może będzie chodził lepiej.

na armtvtech.com opisuje ktos podobny przypadek - zasilacz lepszy pomógł - od HTC HD2 with 5V,1A

trzeba spróbowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć miałem ten sam problem,zawieszało mi się bez przerwy,dopiero jak podłączyłem HUB USB z własnym zasilaniem wszystko poszło jak z pładka,na sofcie jaki opisujesz ANTUTU pokazał 10560,to najlepszy wynik jaki otrzymałem a przetestowałem wszystkie dostępne na dzień dzisiejszy softy,hub jest pod napięciem 5V 2A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która klawiatura w komplecie z myszką będzie działać.(na zdęciu w pierwszym poście jest normalnych wymiarów klawiatura i mysz).

Każda klawiatura i myszka będzie działać. Traktuj MK808 jak zwykły komputer.

Ok! dzięki Fantom za odpowiedź, aha jeszcze jedno jak wgram firmware to stracę wszystkie aplikacje na urządzenie będę musiał od nowa wszystko instalować?

Tak. Podczas wgrywania firmware'u pamięć jest formatowana. Wszystko przepada.

Od wczoraj jestem posiadaczem MK808 ale mam mały problem z wi-fi.

Najwyraźniej masz problem sprzętowy. Poczytaj post #1 i wyciągnij wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Od wczoraj jestem posiadaczem MK808 ale mam mały problem z wi-fi. Połączenia mi nie zrywa, sygnał non stop max ale nie działa mi internet, tzn niby działa ale z przerwami. np wchodze na google play, loguje się a gdy chcę pobrac jakiś program wywala błąd połączenia z internetem (wi-fi ciągle połączone) tak samo mam w you-tube, pobuforuje trochę, cośtam otworzy potem wisi i nic, tvn player czy weeb.tv przez przeglądarkę lub xbmc nawet nie udało się zabuforować, odrazu błąd połączenia. Myślałem, że cos nie tak z routerem ale 2 komputery i samsung galaxy s plus działa bez problemu. Wgrywałem różne firmawy z pierwszej strony i na każdym to samo. Ustawiałem statycznie IP i nic nie dało, są jeszcze jakieś ustawienia, które rozwiążą mój problem?

na pierwszej str Fantom dał rozwiązanie

w sieci znalazłem też filmik ze wskazówką o co chodzi :

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem polecany zasilacz 5V 4A i mam prośbę ,jak zamienić wtyczki na mini usb ,który kabelek do którego pinu,może być schemat lub zdjęcie lub opis,z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej str Fantom dał rozwiązanie

w sieci znalazłem też filmik ze wskazówką o co chodzi : [media=]

[/media]

Fajny filmik. Dam go na pierwszą stronę :)

Kupiłem polecany zasilacz 5V 4A i mam prośbę ,jak zamienić wtyczki na mini usb ,który kabelek do którego pinu,może być schemat lub zdjęcie lub opis,z góry dziękuje.

Zasilanie w gniazdku jest na skrajnych pinach. Czyli na pierwszym i ostatnim.

Weź miernik i sam sobie sprawdź w gniazdku swojego PC'ta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tą, że tak powiem anomalią z filmiku urządzenie gubiło by zasięg chyba? w moim przypadku zasięg jest max, połączenia nie zrywa a internet pojawia sie czasem na chwilkę. Obawiam się, że to może być jakas wada fabryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tą, że tak powiem anomalią z filmiku urządzenie gubiło by zasięg chyba? w moim przypadku zasięg jest max, połączenia nie zrywa a internet pojawia sie czasem na chwilkę. Obawiam się, że to może być jakas wada fabryczna

Niekoniecznie. Zwarta antena może dać różne objawy. Również w zależności od otoczenia.

Poza tym jak rozumiesz gubienie połączenia? To że wskaźnik Wi-Fi pokazuje cały czas kilka kresek o niczym nie świadczy. Jest on odświeżany raz na parę sekund. W trakcie tych paru sekund połączenie może zostać utracone i przywrócone. Nawet tego nie zauważysz.

I tak ... masz rację to jest właśnie "wada fabryczna" :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem miernikiem, zwarcia nie ma. W takim razie połączenie musiało by się "zrywać" non stop bo kreski nie znikają a internetu brak :) czasem pojawia się na moment i znika. Podłączałem kartę sieciową wi-fi na usb ale jej nie widzi a obbawiam się, że z instalacja sterowników sobie nie poradzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje jakiś "konflikt" z twoim routerem.

Początkowo (parę miesięcy temu) wiele osób notowało podobne problemy co twój.

U niektórych pomagało wymuszenie na routerze nadawania w jednym paśmie częstotliwości. Zamiast 40MHz to 20MHz. Czyli użycie niejako jednego kanału przesyłu danych.

Niestety ograniczenie to wpływa na szybkość połączenia.

Tylko dawno już zmieniono sterownik do karty Wi-Fi którą mamy w MK. Więc nie powinno to mieć już nigdy miejsca.

Ciekawostka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Ja patrzę na Ouya troszkę tak z uśmiechem ..

1) robią to już od prawie roku ... i wciąż jeszcze trzeba kolejne pół czekać

2) pokazali jak wytrwale pracują projektując .... obudowę i pad'a (który wygląda jak toczka w toczkę od xBox'a)

3) zaprojektowanie bebechów to ... to robią Chińczycy w ciągu paru dni. Pokazali to wielokrotnie (od MK802 zaczynając).

4) na razie nie pokazali jeszcze nic specjalnego jeśli chodzi o optymalizację oprogramowania

5) ... dla mnie wystarczy. Wnioski już wyciągnąłem

1. nie trzeba bedzie czekac pol roku tylko troche ponad 3-4 miesiace (ma pojawic sie w marcu)

2. czy toczka w toczke? nie do konca - na pierwszy rzut wydaje mi sie, ze jest mniej ergonomiczny (patrzac na handlebary w padzie X'a, to te z OUYA wygladaja jak "skrzydla" do bumerangu - raczej malo wygodne...), ale ciezko to stwierdzic nie trzymajac go w lapach (na pewno nie bedzie taki maly jak od PS3), do tego ma touchpada... zreszta pad to pad - wiekszosc jest wzorowana na X'ie lub dualshocku ;)

3. bebechy byly juz zaprojektowane jakis czas temu (zreszta sa juz przeciez OUYA w wersji dla developerow - mozna je kupic za +- $800), teraz trwaja prace nad optymalizacja systemu, zeby wlasnie nie bylo takich jaj jak z mk808 gdzie sprzet do stanu uzywalnosci musieli doprowadzic uzytkownicy ;P

4. z tego co czytalem to dev. gier bardzo chwala system za stabilnosc i wysokie osiagi, a GUI ktore wypuszcza to juz bedzie tylko kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Ja wciąż troszkę sceptyczny jestem. Chociaż oczywiście nie omieszkam kupić sobie jednej sztuki jak tylko wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje jakiś "konflikt" z twoim routerem.

Początkowo (parę miesięcy temu) wiele osób notowało podobne problemy co twój.

U niektórych pomagało wymuszenie na routerze nadawania w jednym paśmie częstotliwości. Zamiast 40MHz to 20MHz. Czyli użycie niejako jednego kanału przesyłu danych.

Niestety ograniczenie to wpływa na szybkość połączenia.

Tylko dawno już zmieniono sterownik do karty Wi-Fi którą mamy w MK. Więc nie powinno to mieć już nigdy miejsca.

Ciekawostka ...

też tak myślałem, kombinowałem z kanałami, wymuszałem tryb pracy b potem g, częstotliwości, nawet aktualizowałem firmware routera ale zrobiłem tez na win7 hot spota z karty wi-fi i po połączeniu problem jest ten sam. Jutro podskocze do kolegi sprawdze na jego routerze ale obawiam się, że będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...