Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ... pojęcia nie mam dlaczego takie coś występuje. Widać nastąpiła jakaś interakcja z poprzednim firmwarem. Może spróbuj wgrać wszystko jeszcze raz?

Problem w tym że pierwsza instalacja oprogramowania (starszego) jak i nowszego z tego wątku przyniosła taki sam efekt, nie jest to więc interakcja pomiędzy nimi. Z początku myślałem że to interakcja pomiędzy "stockiem" producenta a oprogramowaniem z forum i z tą mysla wgrałem jeszcze nowsze z tego forum a tu niespodzianka, dalej to samo (informacja pojawia sie nagle co kilka minut blokującsystem lub aktualnie działająca aplikację trzeba dać cancel żeby sie odczepił) . Flash tej zabawki polega na całkowitym resecie pamięci więc gdzie tu interakcja?. Pewnie dobrze kombinuję tylko nie do końca:). Cóż bedziem ciąć aż wytniem wrzoda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że pierwsza instalacja oprogramowania (starszego) jak i nowszego z tego wątku przyniosła taki sam efekt, nie jest to więc interakcja pomiędzy nimi.

Tak czy inaczej jakaś interakcja jest. Bo dlaczego tylko u ciebie to występuje?

Sporo osób już wgrało (według tak naprawdę nie mojego przepisu bo znalazłem go na ArmTvTech.com) i wszyscy zadowoleni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje sposób na zrobienie obrazu/kopii zapasowej oprogramowania wraz z programami które aktualnie mam zainstalowane na MK ?

Np w postaci pliku *.img ?

Chodzi o to żeby po każdym sprawdzeniu nowego firmware'u i powrocie do poprzedniego nie konfigurować już oprogramowania od podstaw.

Edytowane przez kiziumiziu1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jakaś interakcja jest. Bo dlaczego tylko u ciebie to występuje?

Sporo osób już wgrało (według tak naprawdę nie mojego przepisu bo znalazłem go na ArmTvTech.com) i wszyscy zadowoleni ...

Pewnie coś u mnie bruździ tylko miałem jeszcze za mało czasu aby do tego dojść (może jakas apka, ale raczej nie korzystam z żadnych ponadprzeciętnych wynalazków, zresztą jaki sprzęt takie i aplikacje). Odpaliłem wczoraj XBMC beta 2 coś tam działa ale raczej bez rewelacji w stosunku do starszych wersjii, chyba potrzebna jest jej optymalizacja albo 4 rdzenie. Dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te urządzenia obsługują anteny/karty wifi po usb .?

Bo to by rozwiązało sporo problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te urządzenia obsługują anteny/karty wifi po usb .?

Wrrr ... przeczytaj pierwszy post. Opisałem to!

Czym się różni ten Mini PC http://allegro.pl/mi...2829968239.html od MK808 może mi ktoś odpowiedzieć i czy warto go zakupić?

Różni się:

- dwa razy mniejszą pamięcią Flash (ma 4GB zamiast 8GB)

- brakiem jednego portu USB

- obudową (jest smuklejszy od MK808)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca zachwala, że po co przepłacać za MK808 skoro można u niego kupić gorszego MK809.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom ale po za tymi różnicami co wymieniłeś ``bebechy`` ma takie same jak MK808 warto go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć inne zdanie, ja uważam że nie warto.

Przy tej samej cenie co MK808 mniej ramu to duża wada i nie jest prawdą że wbudowana pamięć to to samo co dołożona do czytnika SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom ale po za tymi różnicami co wymieniłeś ``bebechy`` ma takie same jak MK808 warto go kupić?

A co ja wróżka jestem :) Jakbym go miał w ręce i przetestował to bym wystawił opinie.

Cena trochę mało atrakcyjna tym bardzie, że jest potencjalnie gorszy niż MK808 (mniejsza pamięć i port USB mniej).

Poza tym nie wiadomo jak z wykonaniem. Czy się nie grzeje (bo mniejsza obudowa), jaki ma radiator na procesorze i pamięciach, jak z Wi-Fi (może użyli innej kości = gorzej lub lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portów USB ma tyle samo 1x USB i 1x miniUSB (ale chyba odpada na potrzeby zasilania), co do radiatora to nawet jeżeli jest to nie ma lekko w takiej obudowie. 4 GB pamięci flash to nie to samo co 4GB pamieci na karcie za 5 zł.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mk808 ma więcej portów: 1x USB i 2x miniUSB. Dzieki temu mozna nawet żyć bez huba.

Edytowane przez x666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mk808 ma więcej portów: 1x USB i 2x miniUSB. Dzieki temu mozna nawet żyć bez huba.

Czyżby gniazdo mini USB przeznaczone na zasilanie było pełnosprawnym gniazdem USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego? U2, X2?

ODROID-U2 :D

Czyżby gniazdo mini USB przeznaczone na zasilanie było pełnosprawnym gniazdem USB?

Tak jest to pełnoprawne USB. Mamy trzy gniazda USB do wykorzystania ale jedno z nich jest do zasilania.

W komputerkach z dwoma gniazdami USB tak naprawdę zostaje do wykorzystania jedno. Czyli podłączamy myszkę i ... kaplica bo już nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Naszego guru Fantoma:

Czy jest mozliwa podmiana kernela w oficjalnym sofcie 300j1 ? Jezeli TAK to w jaki sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow awansowałem na guru :)

A poważnie to pewnie się da. Kwestia "rozpakowania" i ponownego spakowania z nowym kernelem.

Niestety ... nie wiem jak to się robi :(

Pytanie tylko po co .. ? Przecież jest tyle firmware'ów rozpakowanych, że każdy chyba coś dla siebie znajdzie.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak racja, kwestia rozpakowania. Nie dość ,że skompresowane to jeszcze spakowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie tym razem chciałem się pochwalić :) na różnych forach spotkałem się z opinią że obraz a raczej ikonki przy rozdzielczości 1080p są zbyt małe, osobiście też tak sądzę chyba że ktoś siedzi z 40" TV na kolanach;]. Pomyślałem więc nad jakimś rozwiązaniem i znalazłem;] choć będzie miał pewnie przeciwników:P http://imageshack.us/photo/my-images/832/20121206172555657.jpg/

Tutaj można zobaczyć tego efekty z moją rii i10 na 1080p pracuje się wyśmienicie;) szacunek za topic Fantom:)

Edytowane przez pgawronski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka myszka i klawiatura spisuje się z MK808 najlepiej?

Człowieku ... masz je opisane w pierwszym poście. Poza tym każdy wybiera według własnych potrzeb.

[...]choć będzie miał pewnie przeciwników:P http://imageshack.us...6172555657.jpg/

Dla mnie ikonki są w sam raz. Oglądam 42' z 2.5 meta.

Twoja wersja jest trochę "kontrowersyjna" ;) Czyżbyś polubił Windows 8 ? :D

Jest inna metoda zmiany wielkości ikonek i tekstów: http://wccftech.com/article/increase-screen-dpi/

Jeśli ktoś ma ochotę można sprawdzić czy to działa na MK808.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka myszka i klawiatura spisuje się z MK808 najlepiej?

Praktycznie każda myszka i klawiatura bedą ok...

A jaka to zależy od potrzeb...

Jak nie będziesz dużo pisać to i sama myszka starczy

Jak masz tablet albo tel na androidzie to podłączyć klawiaturę/myszkę i protestuj

Edytowane przez armi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem podziękować ci @Fantom za ogromną pracę ,jaką wkładasz w to forum .Muszę przyznać ,że to twój pierwszy post dotyczący 808 spowodował u mnie zamiar zakupu tego urządzenia. W tej chwili zainstalowałem 1.7 dla 802 i kernel kizs_kernel_1.5GHz_720 .Wszystko ok. :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie tym razem chciałem się pochwalić :) na różnych forach spotkałem się z opinią że obraz a raczej ikonki przy rozdzielczości 1080p są zbyt małe, osobiście też tak sądzę chyba że ktoś siedzi z 40" TV na kolanach;]. Pomyślałem więc nad jakimś rozwiązaniem i znalazłem;] choć będzie miał pewnie przeciwników:P http://imageshack.us/photo/my-images/832/20121206172555657.jpg/

Tutaj można zobaczyć tego efekty z moją rii i10 na 1080p pracuje się wyśmienicie;) szacunek za topic Fantom:)

Trend jest taki ze na 4-10 calach robią ekrany fullHD więc przy 32-55 calach to nie powinien być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...