Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Opisywałem już mini komputerek MK808 jednak było to jakiś czas temu

(tym razem recenzję postaram się uzupełniać sukcesywnie wraz z napływającymi pytaniami).

Zainteresowanie tematem jest ogromne. Sam się zdziwiłem :)

W międzyczasie oprogramowanie MK808 zostało mocno rozwinięte. Również w zakresie hardware'u czyli urządzeń podłączanych do MK808 wiemy o wiele więcej.

Ale zacznę od początku ponieważ jest wiele osób które z MK808 zetkną się w tym temacie po raz pierwszy.

13.jpg

MK808 jest miniaturowym komputerem opartym o popularny w ostatnim czasie procesor Rockchip RK3066. Jest to dwurdzeniowy procesor z rdzeniami Cortex A9 taktowany maksymalnym zegarem 1.6Hz.

Poprzednie generacje minikomputerków (np. MK802,) oparte były na jedno-rdzeniowych procesorach starszej generacji (Cortex A5 i A8). Ich szybkość pozostawiała wiele do życzenia. Przewijanie ekranu, gry, strony internetowy wszystko chodziło jak w gęstym kisielu.

RK3066 wprowadził nową jakość. Nareszcie procesor o niezłych parametrach w przyzwoitej cenie.

Parametry techniczne MK808:

- dwurdzeniowy procesor RK3066 (Cortex A9) 1GHz - 1.6GHz

- grafika: MALI-400 (4-rdzeniowa) 400MHz

- pamięć RAM: 1 GB

- pamieć Flash: 8 GB (z tego około 2MB zabiera zainstalowany system Android)

- WiFi w standardzie N (podwójną antena dla lepszego zasięgu) – o tym później

- 3 gniazda USB (jedno pełnowymiarowe, jedno mini USB, jedno mini USB do zasilania)

- wyjście HDMI (full HD)

- Android 4.0.3 lub 4.1 (najnowszy Jelly Bean !) - w planach jest już wersja 4.2

- zasilanie: 5V 1A (dobrze jest wybrać wersję z zasilaczem 2A)

Należy nadmienić, że można również kupić wiele bardzo innych modeli.

Wszystkie one są do siebie niemal bliźniaczo podobne.

Należą do nich (w nawiasie podam różnice w stosunku do MK808):

- UG802 (dwa porty USB)

- MK806 (wyjście na słuchawki, wbudowany mikrofon, 2 porty USB, przycisk reset)

- UG007 (bluetooth, 2 x USB)

- MK802 III (2 x USB)

- uHost 2 (4GB flash)

- iMito MX1 lub MX2 (równica w obudowie)

- Neo G4 (port podczerwieni + miniaturowy pilocik)

- Neo X5 (16GB flash, 4 x USB, RJ45 – ethernet, wyjścia na słuchawki i mikrofon, wyjście optyczne dźwięku)

- MK809 (4GB flash, 2 x USB, niektórzy opisują że ma bluetooth ale to zdaje się nieprawda!)

Zakup MK808 to dopiero pierwszy krok na drodze do jego poprawnego działania.

Zakupiony sprzęt ma z reguły wgrany firmware (czyli system Android) sprzed paru miesięcy.

Należało by wgrać najnowszy. I tu napotykamy pierwszy problem.

Jest wiele firmware'ów. Który jest najlepszy?

Jeśli nie chcesz się w to bawić możesz od razu przejść do kolejnego rozdziału: Pierwsze podłączenie.

Jaka wersja firmware'u ?

Kluczowe pytanie na które musimy sobie odpowiedzieć jest następujące.

Jak będzie wykorzystywać naszego MK808? Czy głównie do oglądania filmów i zdjęć (jako media playera) czy raczej jako komputera do przeglądania stron WWW i grania w gry.

W zależności od wersji wgranego firmware'u MK808 będzie wyświetlał obraz w dwóch rozdzielczościach: 1280x720 lub 1920x1080.

Na chwilę obecną nie ma możliwości przełączania między tymi rozdzielczościami.

Firmware w rozdzielczości 1280x720 działa dużo płynniej. Jest bardzo szybki. Jednak jakość obrazu na TV full HD będzie trochę gorsza.

Firmware 1920x1080 działa zauważalnie wolniej (zdarzają się zacięcia) ale obraz na TV będzie bezkompromisowo ostry.

Uwaga! Nie należy mylić rozdzielczości wyświetlanego obrazu z wyjściem HDMI.

Firmware 1920x1080 wyświetla obraz zawsze w tej rozdzielczości. Jeśli na wyjściu HDMI ustawimy 1280x720p to obraz będzie po prostu zmniejszany do tej rozdzielczości.

Tak samo w drugą stronę. Firmware 1280x720 z ustawioną na wyjściu HDMI rozdzielczością 1920x1080p po prostu rozciąga (skaluje) obraz 1280x720 do 1920x1080.

Po wielu testach najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy (5.12.2012) okazał się modowany firmware od bliźniaczego modelu UG802 [tutaj] (finless_1.7).

Ale wraz z (również modowanym) kernelem kolegi o nicku kizs. Są dwie wersje kernelu do wyboru (1920 i 1280).

Kernel to po prostu jądro systemu. Zarządza komputerem i w dużej mierze wpływa na jego szybkość.

Z ostatniej chwili ....

1) Kolega jokers zmontował swój firmware (jest to oficjalny firmware w wersji 300j wraz z kernelem kizs w wersji 1080p 1.5GHz). [link]

Poprawia on stabilność Wi-Fi, jednocześnie dzięki kernelowi kizs zapewnia niezłą płynność interface'u. Choć są kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że nie jest taki dobry :)

2) Przestrzegam przed firmware'm Decontaminate - to nieporozumienie: Wi-Fi 5Mb, kernel staroć z błednymi proporcjami ekranu, ma czkawki szybkości. Omijać.

3) Firmware od MINIX'a (by lewy20041a) również mnie nie zachwycił. Zdarzają mu się zacięcia i lagi.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jak dla mnie wzorcowym jest wciąż finless_1.7 + kernel kizs'a. Czyli komplet który rekomenduję wyżej.

Nowe wersje kernela kizs: wersja 2.1 (720 i 1080) - poprawione działanie kart zewnętrznych USB2Ethernet i Bluetooth ... zapraszam do testów

Parę osób pytało o firmware MINIX X5: proszę (należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego kernela!)

============== UWAGA! Najnowsza rekomendacja dotycząca firmware'u ! (24.12.2012) =============

Firmware od kolegi lewy0906.

Jest to oparty o Cyanogen ICS (Android 4.0) 1080p. Naprawdę świetnie chodzi.

Wi-Fi stabilnie i szybkie.

Youtube HD super płynnie (żadnego buforowania, koniec kręcących się kółek).

Ładny, duży i czytelny Launcher (czyli program obsługi pulpitu). Coś dla osób które narzekały, na małe literki i ikonki.

U mnie ponad 9400 pkt w AnTuTu (animacja rycerzy osiąga 40 fps).

Żadnych mikroprzycięć pulpitu.

Karta Ethernet2USB chodzi (przywraca połączenie po restarcie MK !).

Kamera internetowa chodzi.

BT nie testowałem.

Zdecydowana rekomendacja !

Bezpośredni link.

=========================================================================================

W razie problemów

Sporo osób ma kłopoty z poprawnym działanie naszego MK z powyższymi firmware'ami i kernelami.

Może to wynikać z tego, że są różne "modele" MK808. Niektóre podobno nie mają metalowego radiatora na procesorze i pamięciach. Co za tym idzie mogą się bardziej grzać.

Kernele powyższe odpalają procesor z zegarem 1.5GHz ... to może okazać się zbyt dużo dla niektórych egzemplarzy MK.

Dla osób z problemami parę alternatyw:

- zmodowany (przez niejakiego mukodo) kernel kizs z zegarem 1.4GHz [tutaj]

Uwaga!

Dla osób totalnie zdesperowanych (którym wciąż MK się wiesza, lub chcą aby chodzi na zasilaniu z portu USB telewizora) proponuję powrót do firmware'u finless_1.5

Można ewentualnie wziąść z niego kernel i przełożyć do najnowszego finless_1.7

Operacja ta spowoduje to jednak ograniczenie szybkości MK, co za tym idzie również prądożerności (według testów MK zadowoli się prądem 400-500mA).

Procedura wgrywania (firmware update lub „fleszowanie”) krok po kroku:

a ) ściągamy paczkę i rozpakowujemy ją na dysku (katalog obojętny)

b ) ściągamy kernele

c ) po wyborze odpowiedniego kernela (jeden z dwóch) należy wgrać do do odpowiedniego katalogu:

\RBox UG802 JB 2dark_finless1.7 Root Debloat init.d\FinlessROM\

należy zmienić nazwę kernela na : kernel.img (nadpisać istniejący plik - czyli podmieniamy plik kernel.img, te inne kernele są różnymi wersjami i nie będą na razie brane pod uwagę)

d ) teraz najtrudniejsze :) Należy przygotować sobie drucik albo szpilkę

owy drucik należy włożyć w jedną z dziurek znajdujących się z tyłu MK808 zgodnie z obrazkami:

B8RWU.jpg

e) podłączamy kabel USB do wejścia OTG naszego MK808

f ) teraz ważne! Wciskamy drucik i trzymając go podłączamy kabel USB do PC'ta

g ) PC wykryje nowe urządzenie. Teraz możemy już pościć drucik

h ) PC zarząda driver'ów do nowego urządzenia .... są one w katalogu „drivers” (uwaga: należy wskazać poprawną wersję systemu np: drivers\x86\win7\rockusb.inf)

Uwaga! Czasem zdarza się, że driver nie zostanie zainstalowany.

Należy wtedy wejść w Windows w Managera Urządzeń. Odszukać na liście urządzeń coś co jest niepoprawnie zainstalowane (to będzie zapewne nasz MK) i Właściwości->zakładka Sterwonik -> Aktualizuj sterownik -> Przeglądaj komputer -> Podajemy ścieżkę do sterowników. To jest ręczny sposób na instalację.

i ) po zainstalowaniu MK808 w PC'cie możey uruchomić program do flash'owania

j ) uruchamiamy ROM Flash Tool.exe

k ) jeśli MK808 jest poprawnie zainstalowany i widziany na dale okna powinien się pojawić napis:

„Found RKAndroid Loader Rock Usb”

l ) naciskamy: Erase NAND – to jest czyszczenie pamięci – potrwa chwilkę

m ) następnie: Flash ROM – to jest wgrywanie

n ) gdy operacja się powiedzie komputer pokaże: OK

o ) odłączamy MK808 od PC'ta i gotowe :)

Pierwsze podłączenie i test wydajności.

Podłączamy kabel HDMI, myszkę/klawiaturę i zasilanie. W tym momencie MK wystartuje.

Start w zależności od wersji androida zajmuje od 25 do 40 sekund.

Minutka na konfigurację rozdzielczości HDMI, sieci (Wi-Fi) i ... bawmy się.

Strony WWW wyświetlają się i przewijają z szybkości normalnego PC'ta.

Klik na Android Market: ipla, tvn player, tvp player, Angry Birds, MX Player, Skype. Wszystko działa.

Nawet animowane tapety nie spowolniły nawet przewijania ekranu (mój Asus Transformer oparty na Tegrze 2 ma z tym problemy).

AnTuTu (na firmware w wersji kizs_1080p) pokazuje prawie 9100 pkt.

antutu9089.jpg

Animacja rycerzy osiąga 32 fps, trol ponad 27 fps. To naprawdę rewelacyjne wyniki.

Z kernelem w wersji 720p wynik przekracza 10.000 pkt !

Info systemowe AnTuTu zdradza, że procesor pracuje z częstotliwością 1514 MHz.

systeminfo.jpg

Niestety 1.6GHz to tylko marketingowe marzenia. MK808 staje się niestabilny i często się wiesza.

1.5GHz to już chyba kres możliwości sprzętu.

Gdy pracujemy na wersji 1080p odczuwa się brak komfortu. Wszystko niby chodzi ładnie lecz brakuje tej płynności.

Jeśli więc nie zależy nam na filmach full HD zalecam instalację kernela 720p.

TVN Player chodzi ładnie. Trzeba pamiętać aby przestawić jakość na najwyższą.

Aplikacja YouTube jest bardzo fajna. Jakość HD jest obsługiwana bez problemu.

Multimedia

Na pewno wiele osób chciało by wykorzystać MK jak przenośny odtwarzacz filmów.

Nie jest źle. MK808 posiada sprzętowe dekodowanie praktycznie wszystkich popularnych formatów (AVI, MKV itd.). Jednak nie wszystko zawsze chodzi.

Najlepiej od razu zainstalować sobie MK Playera (napisy, wiele ścieżek dźwiękowych).

W firmware który polecam jest zaimplementowany mechanizm chowania dolnego Androidowego paska. Koniec problemów z filmami. Wszystkie są wyświetlane na całym ekranie.

Początkowo MK808 miał problemy z prawidłowym stream'owaniem video jednak zostało to skutecznie naprawione. Teraz już wszystko gra.

XBMC chodzi poprawnie pod warunkiem, że podepniemy pod niego np. MX Playera.

W przeciwnym wypadku filmy będą odtwarzane bez wspomagania hardware'owego.

Podobno developerzy XBMC już nad tym pracują.

A tu znaleziony na sieci (przez kolegę z naszego forum) filmik:

Uwaga coś się rusza w sprawie XBMC: http://www.armtvtech...8bc5b5611825cb2

Podobno ta wersja dekoduje filmy 1080p sprzętowo !

Tak czy inaczej jeśli ktoś kupuje MK jako podstawowy odtwarzacz video to odradzam.

W podobnej cenie można zakupić sprzęt dedykowany do tego celu. Będzie działał dużo lepiej.

Wi-Fi

Kupując MK należy wiedzieć jedną rzecz. Wbudowany odbiornik Wi-Fi jest nie najlepszy.

Producenci deklarują działanie w standardzie N.

Tymczasem maksymalny transfer jaki da się osiągnąć to 65Mbs.

Wbudowane dwie antenki z uwagi na gabaryty i bliskość procesora mają bardzo kiepski zasięg. Pół biedy jeśli do routera mamy 1-2 metry i brak ściany. Wtedy daje radę.

Jednak wystarczy ściana lub 7-8 m do rutera i zaczynają się kłopoty.

Co gorsza czasem zdarza się, że na etapie produkcji antenki zostają zwarte (niedoróbka produkcyjna).

Oczywiście dotyczy to tylko niektórych egzemplarzy więc bez paniki.

Jak temu wszystkiemu zaradzić? Rozwiązania są trzy:

- jeśli mam możliwość pociągnąć kabel ethernetowy to wystraczy kupić najprostszą kartę USB<->RJ45 i po sprawie. Nie trzeba niczego instalować. Wystarczy w ustawieniach Andoida ją włączyć. Kartę sieciową należy podłączyć bezpośrednio do poru OTG w przeciwnym wypadku nie będzie działać.

- możemy dokupić zewnętrzną kartę Wi-Fi. Tutaj niestety w zależności od firmware'u możliwe, że trzeba będzie dograć sterowniki. Więc opcja dla zaawansowanych.

- modyfikacja antenek: kupujemy po dwie sztuki tego + tego, wiertło w łapkę, wycinamy dziurki w obudowie, wkręcamy gniazdka (wcześniej należy je lekko skrócić aby zmieściły się w obudowie, wystarczy obciąć białą izolację i spiłować z 2mm środkowy pręcik), następnie bierzemy lutownicę i przewody i lutujemy (ANT podłączamy do środka złącza, GND przykręcamy do śruby mocującej gniazdka). Efekt jak na obrazku. Zdecydowana poprawa zasięgu i stabilności połączenia Wi-Fi.

Teoria mówi że powinniśmy użyć porządnego ekranowanego przewodu do połączenia antenki (a raczej gniazda antenowego) z płytka MK808. Jednak sprawdziłem, że nie trzeba się tak pieścić. Zwykły sztywny drut daje takie same rezultaty.

Tutaj fajny filmik ilustrujący problem z antenkami [

].

obudowagora.jpgobudowasrodek.jpg

gndant.jpgmk808zantenami.jpg

mk8080bebechy.jpg

Dodatkowy osprzęt do MK808

Zadaliście wiele pytań o to dodatkowe akcesoria z którymi radzi sobie KM808.

Oto krótka lista:

1 ) karty sieciowe RJ45 – bez problemu najtańsze z allegro będą chodziły. Przetestowałem.

2) karty muzyczna - nie testowałem ale w sieci można znaleźć informację że proste karty na USB bez problemu działają

3) HUB'u usb – tutaj też nie ma problemu. Praktycznie każdy powinien chodzić. Problemem może być zasilanie. MK808 można kupić z zasilaczem 1A i 2A. Gdy podłączymy klika dodatkowych urządzeń może okazać się że zasilacz nie wyrabia. Polecam zakupienie na allegro zasilacza 5V 4A (np.: tutaj). Należy tylko przerobić sobie wyjście na gniazdko USB. To nic trudnego :)

4) dyski USB i pendrive'y – testowałem:

- Hitach 1TB USB 2.0 → chodzi bez problemu

- Hitachi Turo Pro 2TB USB 3.0 → niestety MK go nie widzi

- Samsung 500GB USB 3.0 → chodzi

- klika różnych o pojemnościach 2-16GB → chodzą

5) kamery – przetestowane: Logitech C525 i C270, Creative Live Cam!, Logitech C310

Na 90% wszystkie kamery które są widziane w Windows bez instalowania dodatkowych sterowników będą chodziły poprawnie. Innymi słowy wszystkie nowoczesne kamery sygnowane przez Microsoft jako Media Center.

6) kontroler Xbox'a USB → w zależności od firmware'u – firmware które podałem wyżej ma w sobie sterowniki, nie trzeba nic instalować

Test: Air Mouse kontra touchpad kontra zwykła myszka.

Zaszalałem i nabyłem kilka różnych modeli klawiaturek i myszek powietrznych. Wszystkie pracują w technologii radiowej na częstotliwości 2.4GHz.

Po godzinnej zabawia mogę zrobić małe porównanie wad i zalet konkretnych modeli.

klawiatury.jpg

Rii Mini i8

Jest to zwykła radiowa klawiaturka z touch-padem. Dla osób przyzwyczajonych do laptopa bardzo dobre rozwiązanie. Biała soildna plastikowa obudowa i gumowe lekko zaokrąglone klawisze. Wszystko dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. Klawisze naciska się lekko i precyzyjnie. Touchpad nie odbiega czułością od przeciętnego laptopa, wygodny, wirtualna rolka przewijania pionowego.

Dodatkowe przyciski multimedialne (play/stop, volume, mute), kursory z przyciskiem OK, klawisze szybkiego wywoływania (szukanie, home, poczta, play).

Klawiaturkę dobrze się trzyma w dłoni i bardzo miło się na niej pracuje.

Spory zasięg. Sprawdzałem do 9m od nadajnika (mieszkanie mi się skończyło). Nadajnik w kształcie malutkiego pendrive'a ledwie wystaje z portu USB. Dodatkowo można (na czas transportu) schować go pod klapką akumulatora.

Bateria to standardowy akumulator z tel. Nokia (3100LB) ładowany z portu USB. Myślę, że pochodzi parę tygodni bez ładowania.

T2 Air Mouse

To zupełnie inna bajka. Piękny acz niewielki pilocik w fortepianowej obudowie. Bardzo ładny i świetnie wykonany. Doskonale pasuje do każdej ręki.

Sterowanie myszką odbywa się poprzez machanie pilotem w powietrzu (żyroskop). Niejako wskazujemy ruchem dłoni w którą stronę kursor myszki ma się posuwać po ekranie TV.

Przycisków nie jest dużo ale wystarczająco (kursory, OK, głośność, play/stop, home, back, ustawienia, przewijanie, mute).

Czułość bardzo dobra (podobno zaimplementowali algorytmy niwelujące drżenie dłoni).

Bateria to dwa paluszki AAA. Zasięg jak w Rii.

Bardzo fajny gadżet sprawdzi się do sterowania np. zestawem media center ale również do gier.

Mój synek latał jak szalony przecinając owoce w grze Fruit Ninja :)

Wada to oczywiście brak klawiatury. Poza tym wykorzystywany dłużej męczy rękę :(

RC13

To absolutna nowość. Praktycznie nie znalazłem żadnych filmików w sieci z jego testami.

Połączenie klawiatury, myszki powietrznej i uwaga: karty muzycznej!

Jako myszka działa bardzo podobnie jak T2 (żyroskopowo). Czułość bardzo podobna.

Jednak tym razem do dyspozycji mamy klawiaturkę. Działa dobrze choć mam wrażenie, że trochę mniej precyzyjnie od Rii i8. Zdarzało mi się nie docisnąć literki.

Teraz najfajniejsze. Odpalam skype … wciskam klawisz „Audio” i przykładam RC13 do ucha jak słuchawkę telefonu :) To działa!

Dźwięk może nie jest hi-fi ale wyraźny i głośny. Mikrofon również ma bardzo przyzwoitą czułość. Nie trzeba go nawet trzymać przy ustach. Działa z kilkudziesięciu centymetów.

Tak więc można powiedzieć że jest to 3 w jednym: myszka, klawiatura i telefon :)

Zasilanie 3 paluszki AAA. Zasięg trochę gorszy od Rii i T2. Przy około 7-8 metrach od odbiornika głos zaczął już przerywać.

RC12

... czekam aż dojdzie

iPazzPort KP-810-18BV (C1484)

... czekam aż dojdzie

Wyniki:

Ciężko zdecydować która z nich jest najlepsza.

Ideałem funkcjonalności była by Rii z żyroskopem i mikrofonem (głośnik zbędny bo jest w TV).

Pod względem super wyglądu na stoliku w salonie zdecydowanie T2. Jest bajerancka :)

Pod względem funkcjonalności remis: RC13 (minus dal mnie: brak touchpad'a, plus: mikrofon i głośnik), Rii (minus: brak mikrofonu i żyroskopu, plus: wygodna i precyzyjna klawiatura).

No i gry ... na Air Mouse

:)

Jeśli jednak używamy naszego MK808 w domu do przeglądania stron internetu to najlepiej sprawuje się zwykła klawiatura i myszka. Fakt zajmują dużo miejsca ale są najwygodniejsze.

Podsumowanie i wnioski

Jak można było przypuszczać MK808 jest coraz lepszy.

Każdy dzień przynosi kolejną modyfikację firmware'u.

Poprawione są błędy. Dodawane są różne funkcjonalności.

Również szybkość rośnie.

Tak trzymać :)

Myślę, że w tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Oczywiście wszyscy czekają na HiaPad'a Hi-802 czyli pierwszą cztero-rdzeniową jednostkę.

Jednak jej dostawy się opóźniają.

Ponadto pierwsze testowe egzemplarze zawierają masę błędów (można o tym poczytać tutaj).

Myślę, że to jeszcze za wcześnie aby o tym myśleć.

A za pasem OUIA http://www.ouya.tv/ jak również ODROID http://www.hardkerne...e=G135341370451

Najbliższe miesiąca będę bardzo ciekawe :)

Edytowane przez Fantom
  • Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies wskazowki gdy podczas podlaczania mk808 do kompa system go nie rozpoznaje mimo wciskania tego guziczka (rozmontowalem nawet obudowe, zemy byc pewnym ze jest wcisniety :>)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o flashowanie?

Guzieczek jak go nazwałeś trzeba wcisnąć i trzymać przed włożeniem wtyczki USB do komputera.

Można go puścić dopiero gdy komputer rozpozna MK808 i zacznie instalować dla niego driver.

Fantom po wgraniu tego kernelu 1920 nie łaczy mi z wifi.Jakaś rada

Kurcznie nie bardzo. Mi bez problemu połączył się routerem. Nawet lepiej niż bez problemu.

Ale miałem raz taki efekt, że niejako źle wgrało mi firmware. Musiałem to zrobić jeszcze raz.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie wszystko wg instrukcji - wciskam guzik -> podlaczam do kompa przez OTG -> "installing device driver software..." -> "device driver software was not successfully installed" :/ sprawdzalem na roznych portach usb komputera, puszczalem wczesniej/pozniej guzik... nic :(

EDIT:

Problem solved!

Doinstalowalem sterowniki recznie (znalazlem je w paczce z jakims romem), poniewaz jak sie okazalo Win7 nie instaluje ich automatycznie

Edytowane przez soSNax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows nie ma driverów do MK w swoim systemie. Trzeba zawsze podawać ścieżkę do odpowiednich sterowników.

Zaktualizowałem instrukcję w #1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom dlaczego nie moge otworzyc obazkow ktore saw twojej recenzji?? musze byc zalogowany na google??

sorrki za takie glupie pytanie......

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom dlaczego nie moge otworzyc obazkow ktore saw twojej recenzji?? musze byc zalogowany na google??

Kurcze ... nie wiem. Użyłem google drive bo tylko tam ma konto. Ustawiłem te wszystkie obrazki jako Shared: Public on the web. Powinno działać :(

Dobra. Zmieniłem obrazki na ImageShack. Sorry :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom w którym kernelu z katalogu FinlessRom z paczki 1920 zmieniam nazwę.Kerneli jest ich kilka

Wszystko jest w opisie Dopisałem zdanie dobitnie to wyjaśniające. Chociaż przecież już napisałem że podmieniamy plik kernel.img To chyba jest czytelne?

A jak skomentujecie MINIX Neo X5 (np: http://www.geekbuyin...lot-312604.html)

Komentarz zbędny. Opisałem jedyne różnice w stosunku do MK808.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom napisałeś ze sa dwie wersje kerneli do wyboru 1920 i 1280.Pod linkiem 1280 jest kernel do pobrania.Pod 1920 jest firmware do pobrania zamiast kernela.Mozesz podać namiary do kernela pod 1920 do pobrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modowanym firmware od UG802 z kernelem 1920 od kolegi o nicku kizs,na nowym Antutu uzyskałem 9463 pkt.Wszystko działa płynnie,nic się nie przycina.W porównaniu do poprzednich Firmware jest znacząca i widoczna poprawa.Dzięki tytanicznej pracy Fantoma który włożył w to wszystko dużo pracy i serca ,możemy teraz w końcu znależć wszystko w jednym miejscu. :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, a czy orientujesz sie co trzeba zrobic z naszym MK zeby dzialal jak ten lewego z XBMC? szczerze przyznam, ze kupilem MK808 po to by moc ogladac weeb.tv + wszelakiej masci VOD playery. wczoraj zainstalowalem TVN Player z marketu i jakosc byla tak tragiczna, ze czasem wolalem przymruzyc oczy zeby widziec co sie dzieje na ekranie ;p (nigdzie nie moglem znalezc suwaka jakosci obrazu - moze to dlatego ze zainstalowalem TVNP dla tabletu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN Player instalujemy właśnie dla tabletu.

Gdy odpalony jest jakiś film to wystarczy kliknąć w środek ... pojawi się listwa przewijania z przyciskiem po prawej stronie "Standard". Klikamy na niego i wybieramy "Bardzo wysoka".

Jeśli masz dobre łącze to po paru(nastu) sekundach jakość obrazu powoli zacznie się polepszać.

Oczywiście bez fajerwerków. HD to raczej nigdy nie będzie ale oglądać się da.

Co do XBMC to polecam poczytać tutaj. Myślę że to idealne rozwiązanie :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez fajerwerków. HD to raczej nigdy nie będzie ale oglądać się da.

Czy nigdy ? nie wiadomo bo ten sam kontent w telewizorach Samsung jest w HD i jest tam do wyboru jakość HD. Możliwe że nadawca wychodzi z założenia że oglądanie na tabletach przy max 10" nie potrzeba wysokiej jakości ale możliwe że się to zmieni, muszą dostrzec że Android pojawia się na większych ekranach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do XBMC to polecam poczytać tutaj. Myślę że to idealne rozwiązanie :)

No wlasnie o to sie pytalem - czyli co... ten plik *.img to ROM + kernel? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to sie pytalem - czyli co... ten plik *.img to ROM + kernel? :)

To są tylko kernele i to do wersji Androida 4.0.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z USB, jest tylko jedno wejście a chciałbym podłączyć i myszkę i np dysk.

Czy Hub USB załatwia sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilacz jest odpowiedniej mocy lub posiadasz HUBa aktywnego z własnym zasilaczem to oczywiście może być dowolny i każdy powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska czytajcie! To wszystko jest w recenzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...