Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Fantom mam parę pytań odnośnie zamówienia odroid-u2

Gdzie zamawiałeś czy może na http://www.hardkernel.com/ ? Czy cena z wysyłką do Polski to 119$ /bez osprzętu/ Czy jakiś dodatkowy osprzęt zamawiałes typu pamięć ? Kiedy się spodziewasz wysyłki do Polski ,bo coś na stronie piszą że wysyłają 4 tyg. od zamówienia chyba że źle zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dla niektórych ten styl wygląda kontrowersyjnie, używam 8ki na laptopie i w tym wypadku metro UI uważam za zbędny dodatek. Natomiast wydaje mi się że przy dużych ekranach się sprawdzi, także przy tabletach choć nie ma szans przeskoczyć funkcjonalności i ilości aplikacji androida.

Jokers użyte programy to Go Launcher HD, Metro Ui HD Widget Tile Win 8, trochę zabawy z przerabianiem ikonek png no i ustawienie tego wszystkiego pod siebie.

Jeśli będziesz chciał to podesłać mogę te przerobione ikonki , pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom mam parę pytań odnośnie zamówienia odroid-u2

Gdzie zamawiałeś czy może na http://www.hardkernel.com/ ? Czy cena z wysyłką do Polski to 119$ /bez osprzętu/ Czy jakiś dodatkowy osprzęt zamawiałes typu pamięć ? Kiedy się spodziewasz wysyłki do Polski ,bo coś na stronie piszą że wysyłają 4 tyg. od zamówienia chyba że źle zrozumiałem

A gdzie jeszcze można zamawiać ODROID'a? :)

Zamówiłem do U2 jeszcze konwerter USB<->UART. Jestem informatykiem i zamierzam się nim trochę pobawić.

Pamięci eMMC nie brałem. Na szybkości uruchamiania jakoś specjalnie mi nie zależy a z kartą SD też będzie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jeszcze można zamawiać ODROID'a? :)

Zamówiłem do U2 jeszcze konwerter USB<->UART. Jestem informatykiem i zamierzam się nim trochę pobawić.

Pamięci eMMC nie brałem. Na szybkości uruchamiania jakoś specjalnie mi nie zależy a z kartą SD też będzie pracował.

Szkoda kasy na UART trzeba od zabawy szybko przejść do specjalistycznych zastosowań żeby były z tego w przyszłości jakieś pieniądze z kartą SD zgadzam się całkowicie.

ODROID to jak bym zobaczył moją roznegliżowaną S III leżącą w cieniu telewizora, trochę żal no ale Adaś Słodowy rządzi w końcu to był mój ulubiony program:)

Szkoda że na recenzję trzeba będzie czekać tak długo no ale dzięki temu cena nieco spadnie.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można próbować wrzucać inne kernele. Tylko są one zdecydowanie wolniejsze od kizs'owych.

Ale w twojej sytuacji może to pomóc.

W tym temacie znajdziesz dwa inne kernele też kizs'a .Procesor będzie pracował wolniej (1.4GHz) ale może będzie stabilniej u ciebie. Spróbuj.

Mam takie pytanie co do kernelow "niestety" zainstalowałem sobie z pierwszej strony (softa + tego "szybszego" kernela) i sie zaczął dramat.... zawieszesza mi sie co chwile gdy działam na USB, (gdy przejde na zasilacz zewnetrzny) sciagam z predkościa do 1-2Mb/s wczesniej do 16Mb/s wiec wróciłem do wcześniejszego softa. Znów mogę sciągac do 16Mb/s ale notoryczne zawieszenia systemu pozostały, zmieniłem ok 4-5 softów także na ten co miałem i nic.... cały czas notorycznie sie zawiesza (gdy zasilam MK808 z USB TV).

Mam pewna teorie.... Dzieki Leszkowi który zmierzył napiecia wiemy że na starym sofcie (kernelu) mk808 pobierał 03-04A (gdy wydolnośc USB jest 0,5A, wydaje mi sie że przy ostatnim zmianie softu i kernela (szybszego bo zapewnie podkręconego...) prąd pobierany jest napewno wiekszy co powoduje zwisy (gdy dzialam na USB).

Czy aby to nie jest tak, że zmiana softu mi nic nie daje, bo i tak cały czas działam na tym kernelu od KIZS'a czyli "kizs_kernel_1.5GHz_720.img"? nawet gdy wgrywam softa z 26.10.2012. nowy soft sie aktualizuje ale ROM zostaje)

Czy ktoś może dostarczyc oryginalnego kernela (tego podstawowego bez modyfikacji) bym mógł wrócic do ustawień początkowych. Używanie zasilania przez USB (było) dla mnie strasznie wygodne a na tą chwile nie dochodzę nawet do otwarcia strony internetowej)

Fantom w tych zamiennikach kerneli co podałes w cytacie są dokładnie te same Kernele co na stronie pierwszej. Po rozmiarze jak i po nazwie są one raczej identyczne poza wpisana rozdziałką. tak wiec i jeden i drugi są podobnie prądożerne ;( Może oryginalne były i wolniejsze (tak nieznacznie że nie widze różnicy) ale dzialające stabilnie przy zasilaniu z portu USB.

Od kilkudziesięciu godzin próbuje jakos otworzyc plik 300j1_12.10.26.img by wydobyc stary plik kernel.img i nic, a myslalem by go podmienic jak to zrobilem z tym " kizs_kernel_1.5GHz" :(

p.s. Chciał bym podziękowac leszkowi za pomiary napięcia (amperomierzem) jak i Fantomowi za włożoną pracę.

Edytowane przez wiwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Zainstalowałem firmware i kernel z pierwszej strony. Wszystko działa jak należy ale....co się stalo z flash playerem? Otwieram stronę Youtuba i kicha. Nie ma odtwarzacza :(. Nie chcę uruchamiać aplikacji Youtube. Da się to jakoś obejść czy już tak zostanie? Druga sprawa to to, że strony np. w Opera Mobile otwierają mi się jako wersję dla tabletów mimo, że mam zaznaczoną opcję dla normalnych stron w przeglądarce. A ja chciałem wersję komputerowe PCetowe. Czy to też da się zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jeszcze można zamawiać ODROID'a? :)

Zamówiłem do U2 jeszcze konwerter USB<->UART. Jestem informatykiem i zamierzam się nim trochę pobawić.

Pamięci eMMC nie brałem. Na szybkości uruchamiania jakoś specjalnie mi nie zależy a z kartą SD też będzie pracował.

Też planuję po świętach zakup U2, ale z zasilaczem, gdzieś wyczytałem, że jest problem z dopasowaniem odpowiedniej wtyczki (2,5mm) zasilania. Na stronie hardkelner informują o 200% szybszej pracy urządzenia w porównaniu do zainstalowanego systemu na karcie SD , tylko za najtańszy moduł eMMC 8GB liczą sobie 25$ to jak na chwilę obecną zbyt dużo moim zdaniem i warto trochę poczekać, choć z drugiej strony zamawiać sam moduł i płacić za przesyłkę 30$ ? :mellow: kusi też możliwość posiadania dwóch systemów np. Ubuntu - eMMC/Android -SD, zastanawiał bym się również na zamówieniu modułu wifi ponieważ hardjernel wspiera moduły z chipem realteka dla modelu U2 natomiast w starszym modelu X chip ralinka, dlatego nie wiadomo jak spisywać się będą inne moduły. Wszystko w rękach przyszłych testerów :)

PS. tu już można sobie poczytać trochę o U2 jednak czekam na oddzielny dział na tym forum, będzie o czym pisać :rolleyes:

Edytowane przez janusz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z samoaktualizacją chyba rozwiązany w narzędziach wyłączyłem opcję "aktualizacje dodatkowe" i profilaktycznie skasowałem update zip z katalogu głównego (narazie od wieczora do rana spokój). Zabawka z obecnym softem z pierwszej strony jak i z innymi ma dość irytujący problem z odtwarzaniem strumienia z Ipla tzn. polsat news działa (ten zresztą działa na kazdej zabawce) ale np. kanały muzyczne (4TV,RebelTV) już nie, tvp.pl podobnie lecz nieco lepiej trzeba "popychać", Oćko Tv, NextTV czy też eskaTV działają bezproblemowo. Łącze mam 10-15 Mb/s (serwer TVK Wrocław) i na jednordzenowej zabawce od firmy Vission wszystko jakoś daje radę.

Czekam teraz na przejśćówkę LAN-USB może to coś pomoże w buforowaniu strumienia choć bardzo w to wątpię biorąc pod uwagę różne opinie co do transferu osiaganego przy jej użyciu. Trzeba pamiętać że chorwatom też zajeło kilka miesięcy przygotowanie sensownego softu dla europy pod platforme od Vission, teraz ich projekt to już wersja komercyjna. Chiński soft oraz pierwsze próby jego poprawienia też przynosiły podobne efekty ze strumieniem więc pozostaje czekać i być dobrej myśli aczkolwiek nie tak wyobrażałem sobie moje pierwsze doświadczenia z dwurdzeniówką (mam SII i SIII więc jest do czego porównać), trzeba będzie chyba sprzedać to dziadostwo i kupić coś bardziej dopracowanego niech się inni jarają że mogą sobie YouTube na telewizorze pooglądać.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na pierwszej stronie zaktualizuję trochę kwestie kernelów i stabilności Wi-Fi.

Więc osobom mającym problemy z tym radzę poczytać.

miruna: "trzeba będzie chyba sprzedać to dziadostwo i kupić coś bardziej dopracowanego" ... droga wolna. Wskaż mi proszę to coś "bardziej dopracowanego" w podobnej kwocie co MK808 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda myszka i klawiatura bedą ok...

A jaka to zależy od potrzeb...

Jak nie będziesz dużo pisać to i sama myszka starczy

Jak masz tablet albo tel na androidzie to podłączyć klawiaturę/myszkę i protestuj

Faktycznie potestowałem na tablecie i działa całkiem fajnie i wydaje się to najlepsze rozwiązanie.

Teraz przed zakupem dongla mam 2 ważne pytania, czy youtube chodzi bez zająknięcia w HD ?

co z aplikacjami które działają tylko w orientacji pionowej?

Edytowane przez ludi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1/ jeśli anteny wifi będą się spisywać ok - to z YT nie ma problemów

ad 2/ nie mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na pierwszej stronie zaktualizuję trochę kwestie kernelów i stabilności Wi-Fi.

Więc osobom mającym problemy z tym radzę poczytać.

miruna: "trzeba będzie chyba sprzedać to dziadostwo i kupić coś bardziej dopracowanego" ... droga wolna. Wskaż mi proszę to coś "bardziej dopracowanego" w podobnej kwocie co MK808 :)

Wiadomo że nie ma, tak sobie tylko złorzeczę na chińską myśl techniczną która niestety szybciej produkuje niż myśli:)

Będzie można tylko kupić czterojajowca tak samo niedopracowanego, NIESTETY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Naprawdę świetny temat, który przekonał mnie do kupna MK808.

Jest tylko jedna kwestia, która mnie gnębi: czy mogę używać telefonu z androidem (jako touchpada i klawiatury) do sterowania MK808?

Znalazłem kilka różnych programów w Google Play ale wszystkie wymagają zainstalowania serwera, który zawsze jest napisany pod Windows.

Czy macie jakieś info na ten temat i/lub znacie takie programy, które umożliwiłyby sterowanie MK808?

Pozdrawiam

sadisadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcciałbym sie dowiedzieć jakimi programami można sterować MK808.Urzadzeniem sterujacym u mnie bedzie samsung galaxy s2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko znalazłem program: Archos Remote Control

Nie wiem czy przypadkiem Splashtop Remote nie ma takich możliwości.

Jest oczywiście VNC tylko nie wiem czy dobrze działa na Androidzie.

Dla miłośników grania na padzie przyda się Sixaxis Controler.

To tak na szybko.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fantom za aktualizacje pierwszej strony ale kernel który wstawiles jest tak samo "prądożerny" jak inne, czyli system mi sie ciagle wywala na zasilaniu z USB na zewnetrznym zasilaniu chodzi ok. Napisałes że Krenel jest dla wersji by ograniczyc grzanie ale.... teraz dopiero na tym kernerze zaczął mi sie grzac, pewnie dlatego ze jest dla 1080p :) Tak wiec prosił bym o kernel podstawowy (taki na którym MK808 wychodzil z fabryki) bez udziwnien, chcial bym wrocic do punktu poczatkowego ....

Edytowane przez wiwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś może nowy Firmware 9_Decontaminate_MK_808_V3.0 który miał poprawić działanie wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update kerneli i firmwarów. Mam nadzieję że pomoże niektórym.

Testował już ktoś może nowy Firmware 9_Decontaminate_MK_808_V3.0 który miał poprawić działanie wifi

Radziłbym jednak poczekać. Ktoś wstawił ten firmware ale nie napisał szczegółów.

Nikt też na razie nie kwapi się z jego instalacją. Należy go więc traktować wybitnie eksperymentalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad urządzeniem wskazującym, chodzi mi po głowie Measy RC12 i tu pytanie - czy można kalibrować, ustawić szybkość wskaźnika (jak np. w Windows "ustaw szybkość wskaźnika") ? Tak, aby (oczywiście w możliwym przybliżeniu) dopasować ruch do wielkości TV i odległości od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest to cecha samej "myszki".

W Windowsie to właśnie system reguluje tą szybkość.

W Androidzie nikt chyba nie zrobił takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows to raczej opcja sterownika, Android jest raczej pod "dotyk" , więc to opcja jest jakby zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fantom za aktualizacje pierwszej strony ale kernel który wstawiles jest tak samo "prądożerny" jak inne, czyli system mi sie ciagle wywala na zasilaniu z USB na zewnetrznym zasilaniu chodzi ok. Napisałes że Krenel jest dla wersji by ograniczyc grzanie ale.... teraz dopiero na tym kernerze zaczął mi sie grzac, pewnie dlatego ze jest dla 1080p :) Tak wiec prosił bym o kernel podstawowy (taki na którym MK808 wychodzil z fabryki) bez udziwnien, chcial bym wrocic do punktu poczatkowego ....

daj linka do firmware a wyciągne ci sam kernel.img

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mk808 oraz klawiature Measy RC12 czy moge klawisze odpowiedzialne za glosnosc + - oraz do play, stop itp przypisac/zmapowac z funkcjami w Androidzie, tak zeby z poziomu klawiaturki mozna bylo np. przyciszyc dzwiek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...