Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad urządzeniem wskazującym, chodzi mi po głowie Measy RC12 i tu pytanie - czy można kalibrować, ustawić szybkość wskaźnika (jak np. w Windows "ustaw szybkość wskaźnika") ? Tak, aby (oczywiście w możliwym przybliżeniu) dopasować ruch do wielkości TV i odległości od niego.

Oczywiscie jest taka opcja w systemie android. Po podłączeniu urządzenia sterującego pojawi się w Ustawienia > Język, klawiatura, głos > Szybkość wskaźnika.

Edytowane przez pgawronski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż 3 sztuki MK808 które wysyłam z Polski

Trochę przesadzasz ze spamowaniem, w jeden dzień w temacie który nie jest przeznaczony do ogłoszeń puszczasz ogłoszenia to troche za wiele. Na jednym forum w kilku miejscach puszczasz te same reklamy, czy nie uważasz ze troche za wiele tego ? Zrób sobie sygnaturkę jak ja, czy inni i to wystarczy, nie bądź taki nachalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam w domu meble kuchenne i wpadłem na pomysł aby wbudować w drzwiczki mebli kuchennych monitor z zainstalowanym MK808 który będzie służył jako odbiornik telewizji, słuchania radia oraz internetu do np. przegladania przepisów kuchennych z internetu.

Jak skończę projekt to pochwalę się tym, na razie podłączyłem sprzęt na sucho i skonfigurowałem soft co by było łatwo i przyjemnie w kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł, czekam na foty:D:) tez myślałem o takim choć trochę innym rozwiązaniu, osobiście myślę że bardziej sprawdziłby się tutaj tablet dotykowy ekran, masz te same możliwości i wydaje mi się większą wygodę, choć oczywiście kanałów sobie pilotem nie zmienisz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem najpierw o tablecie ale tablet wcale taniej nie wychodzi, ma max 10" ekran i nie można go z pilota włączać i wyłączać, acha i te tanie tablety mają słabe procesory.

W przypadku zastosowania tv, przemawia wielkość ekranu (ja będe miał 20"), wbudowany w TV tuner DVB-T co by było łatwo i sprawnie bez zabawy z akcesoriami, kompatybilnością itp w androidzie a na androidzie będę miał cały internet, pluginy i strumieniowo po sieci lokalnej oglądanie TV z tunera w innym pokoju który ma oryginalną karte abo.

W androidzie tak można zrobić, w ten sposób na moim Samsungu Galaxy S3 oglądam sobie wszystkie kanały na jaki mam wykupiony abonament i w ten sposób w kuchni żona (ja też, przy śniadaniu czy kolacji nieraz brakuje mi TV) będzie szczęśliwa. Elektroniczna Książka kucharska w kuchni to też super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja w moim przypadku bardziej bym to widział w formie elektronicznej pomocy w kuchni niż tv choć tv jako dodatek nie zaszkodzi. Kurcze tak myślę że przydałoby się w jakiś sposób dopracować "powłoki" systemu pod właśnie tego typu rozwiązania. Multimedialny TV, TV w Kuchni etc. tak aby można było tylko podpiąć pod duże widoczne ikony aplikacje jakie się chce i śmigać zamiast śmigać po wszystkich ikonkach andka których np w Kuchni nie będziesz wykorzystywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego właśnie jest tvlauncher, duże ikony zintegrowane pod twoje potrzeby. Tak będzie u mnie w kuchni i tak też jest na głównym tv w pokoju.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fantom. Chodzilo mi o kernel który powinien byc zawarty na pierwszej stronie twojego pierwszego postu chodzilo o Update_300j1.zip. ale juz nie musisz sie trudzic, poradzilem sobie przez wgranie 9_Decontaminate_MK_808_V3.0 ten w sobie mial kernel - który mi cofnął urzadzenie do poprzedniego stanu ... po nalozeniu starego 300j1 juz dziala wszystko normalnie "pobór napiecia wrócił do normy. dzieki za all, moge juz isc spokojnie spac ;)

Edytowane przez wiwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem najpierw o tablecie ale tablet wcale taniej nie wychodzi, ma max 10" ekran i nie można go z pilota włączać i wyłączać, acha i te tanie tablety mają słabe procesory.

W przypadku zastosowania tv, przemawia wielkość ekranu (ja będe miał 20"), wbudowany w TV tuner DVB-T co by było łatwo i sprawnie bez zabawy z akcesoriami, kompatybilnością itp w androidzie a na androidzie będę miał cały internet, pluginy i strumieniowo po sieci lokalnej oglądanie TV z tunera w innym pokoju który ma oryginalną karte abo.

W androidzie tak można zrobić, w ten sposób na moim Samsungu Galaxy S3 oglądam sobie wszystkie kanały na jaki mam wykupiony abonament i w ten sposób w kuchni żona (ja też, przy śniadaniu czy kolacji nieraz brakuje mi TV) będzie szczęśliwa. Elektroniczna Książka kucharska w kuchni to też super sprawa.

Możesz opisać dokładniej jak to robisz ?

Jaki tuner, karta, abonament i jak to udostepniasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi trzeba takie urządzenie do sypialni /już w drodze/

Mam tv powięszony i zero kabli na wierzchu :)

Do tego dorzuce pada od ps3 i będzie internet, webTV i prosta konsola za kilka stówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabudowy w kuchni zdecydowanie tablet.

Tablecik oparty o RK3066 i ekran 10' 1024x768 można wyrwać już za 160$. Fakt że to trochę więcej niż MK808 + mały monitor ale nie aż tak dużo.

Dotykowy ekran to jednak duży plus.

Włączanie/wyłączanie z pilota (a raczej usypianie czyli wyłączenie ekranu) jest jak najbardziej możliwe. A gdyby nawet nie to w kuchni akurat brak rej funkcja jest to przeżycia.

schrederk powiedz jak rozpakowujesz pliki firmware'u. Przyda się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

schrederk powiedz jak rozpakowujesz pliki firmware'u. Przyda się na przyszłość.

p. funkymonk podał sposób ....

http://www.cnx-softw...code-and-tools/

git clone https://github.com/rk3066/rk-tools.git

cd rk-tools

sudo apt-get install libssl-dev libcrypto++-dev

make

./img_unpack nazwafirmware.img nowanazwa

./afptool -unpack nowanazwa jakiskatalog

w jakiskatalog dostaniemy strukture firmware po rozpakowaniu

w drugą stronę pewnie też się da :) najpierw afptool -pack jakiskatalog nazwa.img a następnie img_macker nazwa.img nowanazwa.img

Edytowane przez schrederek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem od niedawna posiadaczem MK808 i mam następujące problemy / pytania. Liczę że mi pomożecie.

1. Jak na Androidzie pisać Polskie litery - ń, ą , ę itp. Na pewno proste pytanie ale nie wiem jak to zrobić.

2. Czy na MK808 można zainstalować aplikację jdownloader - lub podobną żeby sciągać filmy z Netload bezpisrednio na MK808 lub na dysk podłączny przez USB.

Wiem żę jest jakis program Jdownlader Remote Control ale to nie jest to samo.

3. Mam klawiaturę : Cordless MediaBoard Pro™ for PS3 która mi nie działa na MK808 (na PC działa) - myslę że chodzi o adapter Bluetooth który nie jest widoczny w Androidzie.

Android nie ma sterowników dla tego Adaptera. Pytanie: Co mogę zrobić - doinstalować sterowniki ?? kupic inny adapter który na pewno działa ?? Jak tak to jaki ??

PS. Ogólnie to jestem zadowolony ze sprzętu. Bardzo proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem od niedawna posiadaczem MK808 i mam następujące problemy / pytania. Liczę że mi pomożecie.

1. Jak na Androidzie pisać Polskie litery - ń, ą , ę itp. Na pewno proste pytanie ale nie wiem jak to zrobić.

2. Czy na MK808 można zainstalować aplikację jdownloader - lub podobną żeby sciągać filmy z Netload bezpisrednio na MK808 lub na dysk podłączny przez USB.

Wiem żę jest jakis program Jdownlader Remote Control ale to nie jest to samo.

3. Mam klawiaturę : Cordless MediaBoard Pro™ for PS3 która mi nie działa na MK808 (na PC działa) - myslę że chodzi o adapter Bluetooth który nie jest widoczny w Androidzie.

Android nie ma sterowników dla tego Adaptera. Pytanie: Co mogę zrobić - doinstalować sterowniki ?? kupic inny adapter który na pewno działa ?? Jak tak to jaki ??

PS. Ogólnie to jestem zadowolony ze sprzętu. Bardzo proszę o podpowiedzi.

ad.1 niemam jeszcze MK808 ... niepomogę

ad.2 sprobój "Sitesharing Manager"

ad3. pewnie brakuje modułu do tego bt .... sprobój z kernelem pana kizs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarasAndroid

Przytrzymujesz daną literę chwilkę dłużej niż zwykłe tapnięcie. Poza tym to tez zależy od klawiatury jaka posiadasz (jaką masz wgraną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabudowy w kuchni zdecydowanie tablet.

Tablecik oparty o RK3066 i ekran 10' 1024x768 można wyrwać już za 160$. Fakt że to trochę więcej niż MK808 + mały monitor ale nie aż tak dużo.

Dotykowy ekran to jednak duży plus.

Włączanie/wyłączanie z pilota (a raczej usypianie czyli wyłączenie ekranu) jest jak najbardziej możliwe. A gdyby nawet nie to w kuchni akurat brak rej funkcja jest to przeżycia.

@Fantom sprawę tabletu analizowałem wiele razy już od roku, w domu i firmie posiadam kilka tabletów i do mojej kuchni (około 30m2) 10" to za mało. Dotyku celowo nie chcę, żona ma już dosyć wycierania paluchów z mebli lakierowanych na wysoki połysk, meble kuchenne też takie będą, dodatkowo chciałem ekran matowy, nie chcę połysku bo odbija się światło. Wszystko to co przedstawiłem przemawia za telewizorem jako ekran. Dodatkowym atutem jest tuner DVB-T z podstawowymi kanałami, w tablecie zawsze trzeba więcej klawiszy przycisnąć zanim wywołasz odpowiedni efekt, w przypadku tunera w TV wystarczy jedno naciśnięcie klawisza. Żona i dziecko mogą mieć kłopoty z wyborem odpowiednich funkcji. Zaznaczam, że każdy ma inne potrzeby i u kogoś innego tablet pewnie by się sprawdził.

@armi

Mój sposób na telewizję z tunera satelitarnego w innym pokoju.

Zaznaczam, że nie jest to pirackie rozwiązanie typu sharing, nie przesyła się w sieci żadnych kluczy karty, przez sieć (domową) przesyłany jest zdekodowany obraz, działa to na zasadzie multirooma.

Należy posiadać dowolny tuner z oprogramowaniem Enigma2, są to np. dreambox, ipbox, VU+ itp z wykupioną oryginalną kartą dowolnego operatora. Na urządzonku z Androidem (MK808, tablet lub telefon) instalujemy np. DreamDroid. Jest to program za pomocą którego możemy przełączać kanały w tunerze, aktywować nagrywanie, programować Timer itp ale również włączyć strumieniowanie materiału video. Aby wszystko ładnie działało należy jeszcze dograć sobie player video np. VPLAYER gdyż ten z systemu jakoś strumienia nie otwiera. Na tablecie oglądamy ten sam kanał co w tym czasie na TV w Pokoju za pośrednictwem tunera SAT, chyba że tuner jest dwugłowicowy to wtedy można oglądać niezależnie.

W ten sam sposób można oglądać kanały łącząc się z tunerem poprzez przeglądarkę WWW z PC, Androida itp, po prostu te tunery z systemem Enigma2 mają taką funkcję standardowo i nie jest to żadne piractwo.

Działa pięknie, nic nie przycina, po prostu ideał.

Jak widzicie przyszłość rozwiązań minikomputerków typu MK808 i nie tylko jest naprawdę różowa, każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jokers sharing w obrębie jednego gospodarstwa domowego nie jest nielegalny. Stosuję to w domu od dawna i jest to rozwiązanie bardzo praktyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wgrałem Firmware 9_Decontaminate_MK_808_V3.0 które miało poprawiać wifi.Nawiasem mówiac jest już aktualizacja tego Firmware z dnia wczorajszego.Po załadowaniu systemu rzuca sie oczy niesamowite przyspieszenie systemu.Wifi działa tak jak powinno.Po wykonaniu testu w AnTuTu 10230 pkt.Myślałem że w końcu ktoś wypuścił super Firmware pozbawiane wad.Niestety jest jedna podstawowa.Maksymalną rozdzielczośc którą można ustawić jest 762/562.Yutube się na tym nie poogląda.Do serfowania po internecie jak najbardziej.Ikonki w menu widać z odległości 4 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom sprawę tabletu analizowałem wiele razy już od roku, w domu i firmie posiadam kilka tabletów i do mojej kuchni (około 30m2) 10" to za mało. Dotyku celowo nie chcę, żona ma już dosyć wycierania paluchów z mebli lakierowanych na wysoki połysk, meble kuchenne też takie będą, dodatkowo chciałem ekran matowy, nie chcę połysku bo odbija się światło. Wszystko to co przedstawiłem przemawia za telewizorem jako ekran. Dodatkowym atutem jest tuner DVB-T z podstawowymi kanałami, w tablecie zawsze trzeba więcej klawiszy przycisnąć zanim wywołasz odpowiedni efekt, w przypadku tunera w TV wystarczy jedno naciśnięcie klawisza. Żona i dziecko mogą mieć kłopoty z wyborem odpowiednich funkcji. Zaznaczam, że każdy ma inne potrzeby i u kogoś innego tablet pewnie by się sprawdził.

@armi

Mój sposób na telewizję z tunera satelitarnego w innym pokoju.

Zaznaczam, że nie jest to pirackie rozwiązanie typu sharing, nie przesyła się w sieci żadnych kluczy karty, przez sieć (domową) przesyłany jest zdekodowany obraz, działa to na zasadzie multirooma.

Należy posiadać dowolny tuner z oprogramowaniem Enigma2, są to np. dreambox, ipbox, VU+ itp z wykupioną oryginalną kartą dowolnego operatora. Na urządzonku z Androidem (MK808, tablet lub telefon) instalujemy np. DreamDroid. Jest to program za pomocą którego możemy przełączać kanały w tunerze, aktywować nagrywanie, programować Timer itp ale również włączyć strumieniowanie materiału video. Aby wszystko ładnie działało należy jeszcze dograć sobie player video np. VPLAYER gdyż ten z systemu jakoś strumienia nie otwiera. Na tablecie oglądamy ten sam kanał co w tym czasie na TV w Pokoju za pośrednictwem tunera SAT, chyba że tuner jest dwugłowicowy to wtedy można oglądać niezależnie.

W ten sam sposób można oglądać kanały łącząc się z tunerem poprzez przeglądarkę WWW z PC, Androida itp, po prostu te tunery z systemem Enigma2 mają taką funkcję standardowo i nie jest to żadne piractwo.

Działa pięknie, nic nie przycina, po prostu ideał.

Jak widzicie przyszłość rozwiązań minikomputerków typu MK808 i nie tylko jest naprawdę różowa, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzięki za odp. Nie miałem pojęcia o takiej funcji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wgrałem Firmware 9_Decontaminate_MK_808_V3.0 które miało poprawiać wifi.Nawiasem mówiac jest już aktualizacja tego Firmware z dnia wczorajszego.Po załadowaniu systemu rzuca sie oczy niesamowite przyspieszenie systemu.Wifi działa tak jak powinno.Po wykonaniu testu w AnTuTu 10230 pkt.Myślałem że w końcu ktoś wypuścił super Firmware pozbawiane wad.Niestety jest jedna podstawowa.Maksymalną rozdzielczośc którą można ustawić jest 762/562.Yutube się na tym nie poogląda.Do serfowania po internecie jak najbardziej.Ikonki w menu widać z odległości 4 metrów.

więc nie masz się co dziwić że MK zapiernicza skoro rozdzielczość 762x562 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Koledzy i być może Koleżanki ...

pojawił się MK808B :) wyposażony w BlueTooth ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zbędny dodatek, bo niby po co? do słuchawek skype? lepszych pilotów? to wszystko już jest w miarę dopracowane i działające na radiu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot, pad ...

Zawsze 1 usb sie zwolni

Ja chce mx1 umieścić za tv i żadne kable nie wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny interfejs łączności nie zaszkodzi a w cenie różnicy praktycznie nie ma znaczacej wiec dla osób co dopiero kupują to lepiej brać MK808B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...