Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

przetestowałem wszystkie softy z pierwszej strony przygotowane przez "Fantoma" w rożnych kombinacjach na moim MK i jak na razie najładniej wygląda ten 1280 finless_1.7, ale czy wgram 1920 czy 1280 to i tak urządzenie ma ciągle zwiechy, sprawdziłem zasilacz - wydajność prądowa jest spora bo daje 1,5 - 5V a przy 2 A ma 4,85 V, dałem lepszy zasilacz ale zawiesza sie także - AnTutu nie przechodzi - zawiesza się w teście 3D - informacje jakie mogę zobaczyć to np prędkość procesora 1512 MHz. Zastawiam się czy to nie przypadkiem wina myszki i klawiatury Logitecha które pobierają spory prąd? czekam na RC12 i wtedy sprawdze.

wgrałęm finless-1.5 - ale jest dokładnie ten sam problem - zawiesza sie - może nawet częściej - prędkość procka 1608 MHz

najlepiej chodził na oryginalnym , fakt był najwolniejszy ale działał, dlatego szukam oryginalnego softu - może będzie chodził lepiej.

na armtvtech.com opisuje ktos podobny przypadek - zasilacz lepszy pomógł - od HTC HD2 with 5V,1A

trzeba spróbowac

Edytowane przez mimix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem wszystkie softy z pierwszej strony przygotowane przez "Fantoma"

zawiesza sie także - AnTutu nie przechodzi - zawiesza się w teście 3D

Gwoli ścisłości to nie ja je przygotowałem. Ja je tylko znalazłem i udeostępniłem tutaj.

Powody wieszania mogą być dwa:

- zasilacz - ma słabą stabilizację. Trzeba by go zmienić. Ja np. kupiłem porządny stablizowany zasilacz 5V 4A na allegro za kilkanaście złotych.

- procesor nie wytrzymuje tak duże go taktowania (1.5-1.6GHz). Trzeba spróbować puścić go z zegarem 1.4GHz a nawet może mniej. Mój egzemplarz MK wytrzymuje max 1.5GHz przy 1.6GHz wiesza mi się tak samo jak tobie (właśnie w teście AnTuTu).

Na 99% to nie wina myszki/klawiatury.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ty je przygotowałeś - dlatego ująłem ciebie w "" :rolleyes: , dziś spróbuje zejść na 1,4 GHz, ale co do klawiatury i myszki Logitecha to syn używał jej na swoim Asusie i tez coś wspominał że mu źle działa, ciekawostka jest to ze na oryginalnym oprogramowaniu miał 1,6GHz na działał stabilnie - nawet AnTutu przechodził cały test. Mam nadzieję że juz niedługo dotrą 2 mysz-klawiatury oraz drugi MK808 to zobaczymy jak to będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze zwrócić uwagę na inny aspekt.

Wraz z podkręcaniem procesora podkręcamy taktowanie karty graficznej.

Możliwe, że to ona nie wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz często grać to proponuję PAD od XBOX360 wraz z odbiornikiem pod USB. W ten sposób będziesz mógł też grać na typowych grach konsolowych albo PC których nie ma na androidzie a w które można na androidzie grać za pomocą pewnego mało znanego sposobu :)

Czy ten odbiornik jest konieczny ? (jeśli tak to czy jest jakiś dedykowany dla pada z xbox'a) bo przecież MK współpracuje z innymi kontrolerami np Rii i8 bez dodatkowych odbiorników, czy może ten z Xbox'a działa na kanale który nie jest obsługiwany w MK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten odbiornik jest konieczny ? (jeśli tak to czy jest jakiś dedykowany dla pada z xbox'a) bo przecież MK współpracuje z innymi kontrolerami np Rii i8 bez dodatkowych odbiorników, czy może ten z Xbox'a działa na kanale który nie jest obsługiwany w MK.

Bzdura totalna. Oczywiście, że każda klawiaturka czy też pad bez przewodowy posiadają malutni odbiorniczek wpiany do portu USB. Rii i8 na którą się powołujesz też tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Fantom tu akurat się mylisz, pad do xboxa nie ma dongla bo wszystko zaimplementowane jest w konsoli :-). Kolega zapewne chce wykorzystać bezprzewodowca z xboxa którego ma i stąd kłopot.

Nie zauważyłem że kolega Mimix dodał linka z nadajnikiem :-), a więc rozwiązanie podane na tacy. Kwestia tylko czy mk808 będzie widział ten nadajnik/odbiornik?

Edytowane przez jakis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno działa ten odbiornik do XBOX'a ktoś gdzieś tu w tym lub poprzednim wątku dotyczącym MK808 opisał ze działa, jak już uruchomię swój MK - bo narazie się wiesza - to przetestuje pady z Xboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Fantom tu akurat się mylisz, pad do xboxa nie ma dongla bo wszystko zaimplementowane jest w konsoli :-). Kolega zapewne chce wykorzystać bezprzewodowca z xboxa którego ma i stąd kłopot.

Nie zauważyłem że kolega Mimix dodał linka z nadajnikiem :-), a więc rozwiązanie podane na tacy. Kwestia tylko czy mk808 będzie widział ten nadajnik/odbiornik?

Fantom ma po części rację bo faktycznie zapomniałem, że kontrolery oferowane do MK mają dołączone własne odbiorniki.

Dzięki mimix, o coś takiego mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisa

podobno działa ten odbiornik do XBOX'a ktoś gdzieś tu w tym lub poprzednim wątku dotyczącym MK808 opisał ze działa, jak już uruchomię swój MK - bo narazie się wiesza - to przetestuje pady z Xboxa

Ja pisałem że PADy od XBOX 360 działają, jednak trzeba zakupić odbiornik radiowy. Standardowo kupując Xbox360 nie ma odbiornika bo ten jest wbudowany w konsole ale te same PADy mozna używać z windowsem a wtedy trzeba dokupić nadajnik, ten sam nadajnik działa w Androidzie, tylko trzeba dograć sterowniki, chyba że coś się w ostatnich softach zmieniło i już system ma je w sobie.

Cały sposób wgrania sterowników oraz jak działa sam PAD od X360 pokazany jest tutaj:

[media=]

[/media]

Opis po angielsku i dokładnie co wklepać w terminalu jest tutaj: http://www.sleeplessninja.com/?p=711

Fantom, jak możesz daj ten opis na pierwszej stronie, bo za kilka dni znowu ktoś bedzie się pytał.

Mam nadzieję że pomogłem, już od dawna dziecko moje grało na PADzie na Androidzie, jeszcze za czasów jak miałem jednojajowca. Teraz nie mam zainstalowanego bo prawie codziennie wymieniam softy, cos instaluje, kasuje i konfiguruje i tak naprawde dziecko moje na tym cierpi :(

Edytowane przez jokers
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że "podobno" (nie testował bo nie mam XBox pad'a) w firmware który opisałem w recenzji jest już ten sterownik zawarty.

Zresztą jest tam to już od początku napisane.

Co do postu #158 to nie pomyliłem się tylko odpowiedziałem na stwierdzenie które specjalnie pogrubiłem. Nie chciałem wyrywać zdania zupełnie z kontekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przed chwilką sprawdzić PADa i na sofcie który mam obecnie wgrany Finless_1.7 PAD jest od razu widoczny ale chyba ma zle zmapowane przyciski, np przycisk A ktory powinien byc odpowiedzialny za potwierdzenie wyboru, tutaj jest jako EXIT. Chyba nalezy przeprowadzic procedure jak w filmie i opisie który podałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 pytania :)

1. jak wyłączyć klawiaturę ekranowa?

2. czy da sie wyłączyć dolny pasek androida? w xbmc jest on zbędny. nie mowie tu o tym przycisku który jest aktualnie na tym barze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzieliście to ?

MK808 Hybryd FW (Minix X5 Mod + kzis 1.51Gh +Root) MK808

[media=]

[/media]

Ja zainstalowałem i testuję.Ma kilka fajnych opcji.

Obsługę bluettoth w menu

Możliwość ukrycia paska

Przycisk ekranowy do wyłączania mk808

Możliwość wykonania screen-a

Edytowane przez pigulka
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 720p czy 1080p?

Sądząc z płynności działania 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 720p czy 1080p?

Sądząc z płynności działania 720p.

Tez własnie wgrałem i testuje.Cpu 1512 .Wgrany jest kernel kizz 720 z możlwoscia zmiany na 1080.W Antutu na 720 uzyskalem 9920 pkt.Wifi działa tak jak powinno.To na razie tyle tak na szybko Edytowane przez kiciek1967
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 720.

przepraszam spóźniłem się -do usunięcia.

Edytowane przez pigulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 720.

przepraszam spóźniłem się -do usunięcia.

Autor tego firmware pisze że mozna zmienić kernel na kiz 1080.Dzisiaj już nie zdażę ale jutro dam 1080 i zobaczymy czy będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybkość działania odpowiada głównie kernel, częstotliwość zegara i rozdzielczość.

To że kernel kzis'a jest dobry to już wiemy. Przy 720p chodzi po prostu jak rakieta.

Więcej cudów bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, gdzieś już było wspominane hmm nie pamiętam gdzie, że przy przekazaniu mx player'owi praw odtwarzania video wraz z xbmc, weeb tv przestaje działać? jest na to jakaś solucja? albo czy może jest możliwość żeby dać wyłączność na pluginy żeby odtwarzane były normalnie?

Witam

Mam 2 pytania :)

1. jak wyłączyć klawiaturę ekranowa?

2. czy da sie wyłączyć dolny pasek androida? w xbmc jest on zbędny. nie mowie tu o tym przycisku który jest aktualnie na tym barze.

1. External Keyboard Helper Pro,ps. było już o tym

2. Nie da się

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra powiedzmy że kumam ale pytanie, jaki player: jest domyślnym xbmc? chodzi mi dokładnie o

   <!-- Internet streams -->
   <rule name="streams" internetstream="true">
  <rule name="aacp/sdp" mimetypes="audio/aacp|application/sdp" player="DVDPlayer" />
  <rule name="mp2" mimetypes="application/octet-stream" filetypes="mp2" player="PAPlayer" />
   </rule>

Rozumiem że tego mi brakuje w pliku playercorefactory.xml ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym padem od xboxa nie jest tak różowo uruchomiłem triggery w grach z marketu, ale za to za cholerę nie udało mi się w FPse i mam brak R2/L2 przy emu PSXa.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a używa ktoś pada od PS3 przez sixaxis ?

jak to się sprawuje ?

jest troche filmików na YT ale tam zawsze wszystko 'działa' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...