Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie bylo mnie tutaj dluuugo, tak na krotko - ktory soft obecnie jest przez was polecany na nasze MK808 ? Tak zeby byla stabilnosc ale tez i nie byl jakis przestarzaly na ile sie da :) Chociaz z tego co widze to chyba juz temat nie ma wielu uzytkownikow - wszyscy pozbyli sie juz MK808 ? :)

Pozdrowienia

Grzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy ... ale pewnie większość już się przesiadła na nowsze modele.

Ostania niezła i stabilna wersja do MK808 to finless_21. Znajdziesz ją na freaktab.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niewielkiej grupie, którym MK808b umarł... i miałem długą przerwę. W międzyczasie kupiłem tablet z RK3188 i tam wifi po prostu działało. W styczniu postanowiłem znów zmierzyć się z donglami. Tym razem mądrzejszy o doświadczenia własne wiedziałem na co zwrócić uwagę. Na geekbuying zamówiłem Ippli Mars I2C. Mimo że płaciłem kartą okazało się że towaru zabrakło(chińskie standardy obsługi klienta), w międzyczasie trafiłem na Chiński Nowy Rok :). Po dopłacie do innego modelu w zeszłym tygodniu doszła paczka z GK525(tu go wstępnie opisałem).

Na stocku sprawuje się przyzwoicie, a wifi działa jak w każdym urządzeniu powinno po wyjęciu z pudełka. Cenowo do MK808 oczywiście wypada jakieś x2, ale ile(przede wszystkim nerwów) jego prawidłowe działanie kosztuje ich posiadaczy....

Gdyby ktoś zastanawiał się nad przesiadką i nie przeraża go nowy chip RK3188-T, to jest kandydat wart polecenia.

Nawet jest estetycznie tak zrobiony i opakowany że nie wstydząc się można go komuś sprezentować, ba za tydzień możemy wrócić tam na kawę i niczym po głowie nie dostaniemy :)

Ale mimo wszystko miło wspominam zabawy z MK808. To był mój pierwszy sprzęt tego typu i sporo się na nim nauczyłem. Dodatkowo kosztował tyle że jak się spalił, to nie dostałem zawału :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zdecydowana większość dongli nie ma już kłopotów z Wi-Fi. A już szczególnie tych z zewnętrzną antenką.

Od siebie polecam T-R42. Estetyczny, stabilny, antenka Wi-Fi, Ethernet wbudowany, Android KitKat i dużo różnych firmware'ów.

Już niedługo powinny się pojawić pierwsze urządzenia z RK3288. Nowy rdzeń ARM (Cortex A12), dużo lepsza grafika, sprzętowe dekodowanie HEVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eno nie przesadzaj że z wifi jest tak dobrze, ludzie na forach piszą jak jest. W tej obudowie jest parę modeli i ludzie mieli z tym problemy, ale zgadzam się że RJ45 to fajna sprawa. Jak będziesz miał okazję to sprawdź GK525, to całkiem fajny maluch jest, a wifi cóż ja byłem pozytywnie zaskoczony że w końcu to działa jak powinno od samego początku. Przy okazji dowiedziałem sie jak działa Miracast. Otóż nie trzeba twożyć odrębnego połączenia. Urządzenia widzą się w tej samej sieci lokalnej(u mnie ograniczonej tylko do b ). Co prawda trzeba poczarować zanim sparujemy urządzenia, ale później śmiga aż miło. Fajne to :)

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tych z zewnętrzną antenką. One już naprawdę nie mają problemów z Wi-Fi :)

Mam T-R42 więc nie kupię już GK525. Czekam na kolejną generację opartą o RK3288.

Miracast to cecha systemu. Można go zaiplementować w różnych donglach. W wielu już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwna sprawa z Twoim wifi też mam T-42 i tak jak większość zaobserwowałem dramatyczny spadek transferu na wifi posiadając oryginalny soft. Czy Ty masz może pierwszą wersję gdzie była inna karta niż realtek czy też jest to zależne od czegoś zupełnie innego ?

Z zupełnie innej beczki, musiałem przenieść swojego MK808 do pokoju gdzie nie ma routera no i pojawił się oczywiście problem z zasięgiem. Zanim przerobiłem go dodając mu dwie anteny zewnętrzne zrobiłem trochę testów z odklejonymi antenami wewnętrznymi wyciągniętymi na zewnątrz i rozchylonymi na tyle na ile pozwalała długość kabelka. Muszę przyznać że osiągi na takiej prowizorce są całkiem niezłe w porównaniu do "profesjonalnej" przeróbki więc jak komuś nie chce się bawić w lutowanie lub nie ma do tego zdolności a potrzebuje coś na szybko to można taką prowizorkę zrobić i zawsze będzie dużo lepiej. Nadmienię tylko że do podłączenia anten użyłem ekranowanych przewodów z uszkodzonego routera (choć to podobno nie ma znaczenia) natomiast najlepsze osiągi uzyskałem przy ułożeniu anten w kształcie litery L co wydaje się być zrozumiałe,

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dołączyć i wypowiedzieć na temat T-R42 - na oryginalnym sofcie też miałem słabe osiągi WiFi dopóki nie zainstalowałem custom firmware wassera i nie doczytałem się by wyłączyć optymalizację WiFi co też nie pomagało dobrze działać i zrywało po jakimś czasie połączenie. Obecnie używam wersji 1.2.5 wassera i jak przerzucałem przez sieć kilka giga od razu wysiadło, a ja sobie przypominałem by wyłączyć w ustawienia optymalizacje WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips90. Jesli masz na nysli kernel dla mk808 , to powinienem gdzies go miec. Ale wracam do domu dopiro jutro/pojutrze. Jakbys nie znalazl do tego czasu, to wysli mi maila na PW.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktoś tutaj na forum co może mi pomóc w problemie.

Chciałbym użyć mojego MK 808 do odtwarzania filmów. Problem polega na tym , że dźwięk i obraz wychodzi do amplitunera po Hdmi i niestety filmy z dts-em i ac3 dekoduje mi tylko do PCM-a. Do odtwarzania filmów uzywam MX Playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... jestem nowym posiadaczem MK808 z jakimś softem, który na pewno nie jest oryginalny :) Jeśli będzie potrzeba to sprawdze dokładnie i moge dopisać. Ale mam pytanie najważniejsze nie tyle dla mnie, co dla syna - chciałby on grać na MK w Minecrafta... i tutaj pytanie: jaki kontroler do niego się nada tak by sterownie światem Minecrafta androidowej wersji była wygodna i czy w ogóle się da w tą gre grać na tym sprzęcie na kontrolerze? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...