Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

sorrki za pytanie z innej baeczki ale po czesci zwiazane z mk808 , czy spotkaliscie sie z przejsciowka euro->hdmi ???

bo ja nigdzie nie moge znalesc........ dziex jesli ktos by sie wypowiedzial w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma!, jak to sobie wyobrażasz? Taki kabel musiałby być z konwerterem przetwarzającym obraz cyfrowy na analog, nawet jeśli wykonalne to w chorej cenie i z ogromną stratą jakości. Uwierz mi że taniej będzie wymienić urządzenie które chcesz z mk połączyć:] może napisz co i jak chcesz połączyć to poradzimy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki za pytanie z innej baeczki ale po czesci zwiazane z mk808 , czy spotkaliscie sie z przejsciowka euro->hdmi ???

bo ja nigdzie nie moge znalesc........ dziex jesli ktos by sie wypowiedzial w tym temacie

Pytanie niezwiązane z tematem (powinno być w part1). Nie ma kabla, który umozliwi przesył sygnału cyfrowego z wyjścia hdmi na wejście SCART (EURO) z jednoczesną mozliwością odbioru tego sygnału w telewizorze. HDMI to sygnał cyfrowy, SCART to analog i bez konwertera się nie obejdzie. Taki konwerter link kosztuja tyle co 2x mk808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkaliscie sie z przejsciowka euro->hdmi ???

Nie ma!, jak to sobie wyobrażasz? Taki kabel musiałby być z konwerterem przetwarzającym obraz cyfrowy na analog, nawet jeśli wykonalne to w chorej cenie i z ogromną stratą jakości.

Nie wiem skąd przekonanie że nie ma :)

http://www.ebay.com/itm/D0X8-Good-Mini-AV-CVBS-RCA-to-HDMI-720p-1080p-Upscaling-Video-Converter-Adapter-/350646437418?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item51a428062a

Oczywiście sensowność takich wynalazków faktycznie żadna ale chińczycy zrobią wszystko.

Gwoli wyjaśnienia to starta na jakości obrazu żadna. Raczej obraz będzie poprawiony (w zależności od algorytmów skalowania tego urządzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to urządzenie działa odwrotnie czyli z analogu robi cyfrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma!, jak to sobie wyobrażasz? Taki kabel musiałby być z konwerterem przetwarzającym obraz cyfrowy na analog, nawet jeśli wykonalne to w chorej cenie i z ogromną stratą jakości. Uwierz mi że taniej będzie wymienić urządzenie które chcesz z mk połączyć:] może napisz co i jak chcesz połączyć to poradzimy coś?

kolega ma telewizor pod ktory chcial podlaczyc mk808 ale tu jest problem poniewaz posiada tylko wejscie euro i sie tak zastanawialismy czy jest jakas przejsciowka, a ze nic nie znalezlismy wiec zapytalem sie na forum

dzieki wszystkim za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd przekonanie że nie ma :)

http://www.ebay.com/...=item51a428062a

Oczywiście sensowność takich wynalazków faktycznie żadna ale chińczycy zrobią wszystko.

Gwoli wyjaśnienia to starta na jakości obrazu żadna. Raczej obraz będzie poprawiony (w zależności od algorytmów skalowania tego urządzenia).

Fantom no nie przecz sam sobie, jak to żadna strata jakości? może mi powiedz jeszcze że będzie widział FULL HD na TV Połączonym kablem HDMI > SCART, nie bądźmy śmieszni. Co do tego typu wynalazków jak ktoś już wcześniej wspomniał, nie opłacalna inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o konwersje EURO->HDMI ... więc pytanie było błędne. Chodziło o przejściówkę HDMI->EURO. Faktycznie takie coś nie ma sensu w wypadku MK808. Jakość była by tragiczna.

PS. Robimy burdel w temacie MK808. Proszę wszystkich trzymać się tematu.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, Fantom używasz jakiś ciekawych aplikacji na swoim MK808? coś szczególnego, godnego polecenia? w codziennym użytku? (Poza XBMC?):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, Fantom używasz jakiś ciekawych aplikacji na swoim MK808? coś szczególnego, godnego polecenia? w codziennym użytku? (Poza XBMC?) :P

Zdziwisz się ale używam go do: gier (dla synka), oglądania zdjęć i filmów (np. jak jadę do rodzinki), przeglądania internetu. Tyle :)

PS. Mały update w sekcji XBMC ... patrzeć w pierwszym poście.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem aplikacje XBMCFrodo Beta2 Neon Android 1080p HW + DTS MK808 z pierwszej strony opisu Fantoma.Po rozpakowaniu otrzymuję kilka plików.Może ktoś mi wytłumaczyć jak poprawnie zainstalować XBMCF żeby wszystko dzialało tak jak na filmiku z Youtube :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odtwarzaniem przez USB na MK808 plików. mpg 1440x1080 z wysokim bitrate/wygląda to jak po wysokostratnej kompresji/.Ten sam materiał puszczony poprzez tani tuner DVB Wiwa 50 chodzi płynnie z zachowaniem wysokiej jakości.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odtwarzaniem przez USB na MK808 plików. mpg 1440x1080 z wysokim bitrate/wygląda to jak po wysokostratnej kompresji/.Ten sam materiał puszczony poprzez tani tuner DVB Wiwa 50 chodzi płynnie z zachowaniem wysokiej jakości.???

Różne playery pod androida odtwarzają lepiej i gorzej różne formaty.

Czym odtwarzasz?

Może zmień player. Najlepsze są MX Player, VPlayer, Mobo Player, BSPlayer.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem rózne playery,zgoda co do MX Playera jest best.Podobna sytuację mam na tablecie z Androidem 4.0 jednordzeniowym.Dziwne to jakby materiał obrobiony przez Pinnacle Studio 15 nie był "przyswajany" przez Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatów i ustawień/parametów video jest taka masa, że nie wynaleziono jeszcze playera który by sobie radził ze wszystkim.

Akurat playerki androidowe nigdy nie należały do jakichś wybitnych.

Jak już wielokrotnie pisałem, jeśli ktoś chce MK808 używać jako media playera to nie jest najlepszy pomysł. Są lepsze dedykowane rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.Nie jest to urządzonko typu "all in one" jakie chciałbym miec aby pozbyc sie kabelków pod szafka. Przy okazji sprawdziłem ze mam "fabrycznie" nastawione 1608 Mhz i chodzi mi to stabilnie , AnTuTu Benchmark wskazuje prawie 10000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze odtwarzanie przez usb jest kiepskie. Tzn testowałem tylko HD 1080 ale z dysku sieciowego chodzi ok, a przez usb są skoki, ten sam tytuł.

Edytowane przez r4id

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft do automatycznego wylaczania mk808 - przeklikalem play/market i nie znalazlem ;(

mam w tej chwili podpietego pod TV (port USB daje rade...) i zawsze sie wlacza razem z TV, chcialbym moc ustawic, zeby po kilku minutach sie wylaczal przy braku aktywnosci.

Na klawiaturze RC12, jak nacisne klawisz power, to mk wchodzi w jakis tryb hibernacji, gasnie niebieska dioda i prawie w ogole sie nie grzeje, wiec jest taki tryb, tylko czy mozna go jakims softem automatycznie uruchamiac przy braku aktywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Szykujcie się na kolejne recenzje ... zamówiłem ODROID'a :D

Ty pewnie zamówiłeś ODROID-U2, ale widziałeś płytkę ODROID-X2, ma tam pin na zworką 1080p /720p, co za pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzaczy to Bsplayer u mnie poradził sobie z lanem ;) W ustawieniach dajemy high perform, wifimode oraz network/streaming bufor size na large.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p xbmc z linków fantoma i działa wyśmienicie,;) tylko xbmc przerzuca odtwarzanie filmów na mxplayer, przy stop filmu wraca do xbmc;) ale jest to jakieś rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...