Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

mimix ... czytaj co już napisałem w tym wątku.

To 4-ro rdzeniowiec na który wszyscy czekają. Miał być sprzedawany od wczoraj .... i oczywiście lipa. Tak czy inaczej jedna wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać chińska myśl techniczna zwietrzyła mozliwość zarobku i produkują na potegę wersja za wersją. Szkoda że ma to niedopracowane softy i szybko porzucą wsparcie wraz z"nowym" modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ma to niedopracowane softy i szybko porzucą wsparcie wraz z"nowym" modelem.

Praktycznie każdy wypuszczany na świecie "media player" ma niedopracowany soft. To jest już niestety regułą od lat.

Co do wsparcie technicznego to pudło. Chińskie produkty często miewają dłuższe wsparcie techniczne niż in "cywilizowani" koledzy.

Albo raczej wsparcie to zapewniają pasjonaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos sprawdzil juz moze czy na mk808 dziala weeb.tv? Czekam na tableta z tym samym prockiem mija juz 20 dni od wyslania i sladu nie widac Jak dojdzie to podziele sie iformacja jak radzi sobie z HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom wparcie producentów znikome (szybko zapominają o swoich produktach - tyczy sie to równiez "cywilizowanych" jak ich nazywasz, choć czasem to ich przemyślana polityka żeby ludkowie kupowali coraz to nowsze modele a nie latami mieli w domu to samo - nie poprieram oczywiście). Co do społeczności i pasjonatów to owszem - czesto powsaje coś o czym nawet producent nie zamarzył. Najlepszym przykładem są firmware do routerów typu open-wrt, tomato itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale płacimy dopracowanymi dolarami a nie takimi co trzeba frnklinowi brodę dorysowywać

już miałem sprzedać tego mk808 bo nie znam się na softach i angielski znam tyle co google tłumacz hahaha

wsadziłem modem gsm i śmiga z wi fi później się pomęczę

przydała by się instrukcja wgrywania softu po polsku

jak byście mieli chwilkę to skrobnijcie z łaski swojej

zwiech zero obraz żyleta

fajny ten android chodziaz to dla mnie nowość

stary już jestem z epoki symbianałupanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos sprawdzil juz moze czy na mk808 dziala weeb.tv? Czekam na tableta z tym samym prockiem mija juz 20 dni od wyslania i sladu nie widac Jak dojdzie to podziele sie iformacja jak radzi sobie z HD

tak działa bardzo dobrze weeb.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zamieszczę software do flashowania wraz z opisem. Nawet przetłumaczę na Polski. A niech tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom RZĄDZI dzięki

i pytanko czy jest możliwość kontrolowania modemu gsm z poziomu mk808 lub jakieś aplikacji [ładowanie konta sprawdzanie stanu itd]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbuję od tygodnia znaleźć dla siebie odpowiedni odtwarzacz. Przebrnąłem przez wszelkie boxy typu Asus O!Live, WD HD, Overmax Homebox itp. Dzięki temu ostatniemu trafiłem w końcu na urządzenia mini PC takie jak MK808. Niestety ten model nie posiada analogowego wyjścia audio, które dla mnie jest niezbędne. Szukając dalej tarfiłem w końcu na model MK806, który spełnia moje wymagania.

I teraz pytanie do znawców: czy MK806 to jest to samo, co MK808 (pomijając wyjście audio i zwykłe HDMI? Wedle specyfikacji chyba tak, ale wolę się upewnić.

I pytanie do Fantoma: kupujesz w Chinach przez aliexpress? Dziś pierwszy raz w życiu tam poszperałem. Czy masz może jakiś zaufanych sprzedawców, co mają MK806? Czy możesz ocenić, u którego sprzedawcy jest najmniejsze ryzyko kupna?

http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-mk806.html?SearchText=mk806&CatId=0&manual=y&SortType=total_creditelv_desc&filterCat=70803003,5092303,4402

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MK806 to to samo co MK808 ... ze specyfikacji technicznej (tak na oko) to to samo.

Tylko właśnie wszystko kryje się w szczegółach. Jak ma układ do Wi-Fi, czy ma ten sam firmware co MK808 a jeśli nie to czy zapewnią mu odpowiedni support.

Tego na chwilę obecną nikt nie wie.

Tak, między innymi, kupuję na Aliexpress. Trzymam się zasad takich samych jak na allegro. Sprzedawcy z dużą ilością pozytywnych komentarzy. Tyle.

Są jeszcze: geekbuing.com, pandawill.com, fastcardtech.com

Flashowanie .... pytanie:

Czy ktoś ma dostęp do jakiegoś sensownego, ogólnodostępnego serwera na którym można by położyć narzędzie do flashowania.

Ja używam tylko chomika ale ściąganie jest płatne więc troszkę bez sensu ...

Postawił bym przetłumaczony komplecik.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak troszkę z innej beczki....

Czego użyć jako ekranowego pada do sterowania w grach ??

Zwykła klawiatura nie bardzo się nadaje do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom - dziękuję.

Ponieważ nie są to duże kwoty, to zapewne kupię MK806, gdyż potrzebuję podłączyć to małe urządzenie do wzmacniacza, a nie bardzo się kalkuluje dokupywanie huba usb i karty dźwiękowej. Jak tylko się zdecyduję i otrzymam z Chin to urządzenie to podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashowanie .... pytanie:

Czy ktoś ma dostęp do jakiegoś sensownego, ogólnodostępnego serwera na którym można by położyć narzędzie do flashowania.

Ja używam tylko chomika ale ściąganie jest płatne więc troszkę bez sensu ...

Postawił bym przetłumaczony komplecik.

Użyj Dropboxa (dropbox.com), tam masz część Public gdzie można publikować cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Dropboxa bo trzeba zainstalować sobie ich aplikację ...

Przy okazji dziwna rzecz a może takie małe (sp)ostrzeżenie.

Dziś od rana przestały działać dwie strony: geekbuing.com i armtvtech.com.

armtvtech.com był forum na którym ludzi z geekbuing niejako reklamowali swoje produkty.

Były tam zamieszczane między innymi najnowsze firmware'y do różnych dongli.

Mam nadzieję, że to przypadek ... a nie coś innego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, bo jestem świeży w sprawach zakupów w Chinach, ale czy przypadkiem to nie jest http://www.geekbuying.com (a nie geekbuing.com bez 'y')?

PS. chociaż od dziś mogę się pochwalić pierwszymi zakupami przez aliexpress, MK806 i RC12 :-)

Edytowane przez wirusek68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało daj na chomika

tego browara można poświęcić na transfer przy mk808 jest lepsza zabawa :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem to nie jest http://www.geekbuying.com

Oczywiście, że masz rację. Jak pisałem posta to się pomyliłem.

A o co chodziło ...

geekbuying.com - nie chodzi

www.geekbuying.com - chodzi :)

Jak się rzekło tak postawiłem na swoim chomiku (chomikuj.pl/Fantom-x) dwie paczki.

W jednej są narzędzia do wgrywania firmware'u (troszeczkę je spolszczyłem). W drugiej jest najnowszy oficjalny, zrootowany firmware.

Sposób postępowania jest dosyć prosty:

- rozpakowujemy wszystko do jakiegoś katalogu

- należy przygotować sobie drucik albo szpilkę

- owy drucik należy włożyć w jedną z dziurek znajdujących się z tyłu MK808 zgodnie z obrazkami:

fqfx3.jpg

B8RWU.jpg

- podłączamy kabel USB do wejścia OTG naszego MK808

- teraz ważne! Wciskamy drucik i trzymając go podłączamy kabel USB do PC'ta

- PC wykryje nowe urządzenie. Teraz możemy już pościć drucik

- PC zarząda driver'ów do nowego urządzenia .... są one w katalogu: RockusbDriver

- po zainstalowaniu MK808 w PC'cie możey uruchomić program do flash'owania

- jest to: RKBatchTool.exe w katalogu RK_Flash_Tool_1.5

- teraz wczytujemy firmware ( przycisk [...] )

- następnie naciskamy "Przywracanie" i .... czekamy aż się sflash'uje (będą lecieć procenty)

Tyle :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po piwie się beka sika i kreci w głowie a po mk808 nie uśmiechnij się

dzięki FANTOM tego mi brakowało

ponawiam pytanie o program do obsługi modemu usb gsm [sms itp]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chcę podziękować Fantomowi za kawał dobrej roboty, gdyż przybliżył nam działanie dość ciekawego urządzenia oraz takie sprawy jak faktyczna rozdzielczość wyświetlanego obrazu przez urządzenia z androidema a nie rozdzielczość reklamowana przez producentów. Fajnie, że coraz więcej osób zaczyna się tym interesować i można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Szkoda tylko, że jak na razie te urządzenia są "tak drogie" na allegro i pozostaje nam tylko zakup w chinach. Mam pare pytań dotyczących zamawiania produktów z Chin. Już wcześniej pisałeś Fantom, że clo opłaca się powyżej zamówień o wartości 200 Euro o ile dobrze pamiętam, lecz zastanawia mnie czy do płatności jest potrzebne specjalne konto walutowe czy jest jakaś inna możliwość zapłacenia za przesyłke( interesują mnie głównie zakupy na www.geekbuying.com gdyż tam jest "darmowa wysyłka"-zapewne jest już wliczone to w cenę ale to nic:D) Fajnie jakby któs mniej więcej napisał jak wygłada proces zakupów na tej stronie i w jakim stopniu trzeba znac język, żeby później nie bylo nieprzyjemności związanych z jakimś blędem:)

Widzę, że parę osób ma dość sporą wiedze na temat różnych urządzeń dlatego chciałbym wiedzieć(jeżeli ktoś bedzie znal odpowiedź :)) czy do zwykłego użytkowania (głównie internet oraz od czasu do czasu jakieś prodte gierki może) wystarczy mi MK 802 II( Main Chip Allwinner A10/ 1GHz Cortex-A8,GPU:Mali400, Memory:1GB DDR3, Storage:4GB). Miałem tablet(biedronkowy:D) o troche gorszej konfiguracji i wszystko chodziło płynnie z tym, że rozdzielczość było mniejsza wiec nie wiem jak to będzie wyglądało w wyższej rozdzielczości.

Na koniec chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś ma podłaczone urządzenie na stałe?? Interesuje mnie to gdyż nie bede miał zamiaru go odczepiąć od TV i nie wiem czy nie zagrzeje się za bardzo(TV chodzi ok 4godzin dziennie w weekend do 8h), a może jak nie jest używane to przechodzi w stan spoczynku np. jak dysk podpięty do TV.

Na koniec jeszcze raz dzięki wszystkim za wkład z rozmowę i dzięki temu ciekawą lekturę :)

Edytowane przez gruby254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezwany do tablicy :) Dzięki za podziękowania.

Co do zakupów i płatności w Chińskich sklepach. Właściwie tak naprawdę to jest sens płacić na dwa sposoby:

- PayPal.pl - należy sobie założyć konto i przelać pieniążki na konto PayPal'owe (zwykłym internetowym przelewem bankowym)

- karta kredytowa (ale nie debetowa!) np. Visa

Oczywiście można płatności dokonać np. przelewem zagranicznym jednak jest on z reguły obciążony dodatkowymi (wysokimi!) płatnościami. Więc ... się nie opłaca.

www.geekbuying.com obsługują transakcję za pomocą PayPal'a.

Co do MK802 II ... nie polecam. Jest zdecydowanie wolniejszy od MK808. Nie dość że procesor wcześniejszej generacji (Cortex A8 kontra Cortex A9) to jeszcze tylko jedno rdzeniowy (MK808 ma dwa fizyczne rdzenie). Różnica w cenie to może z 10$. Czy naprawdę warto "oszczędzać" taką kwotę skazując się na sprzęt minimum 50% wolniejszy?

To chyba pytanie retoryczne :)

Podpięcie na stałe do TV ... myślę, że nie powinno być problemu.

MK808 co prawda grzeje się całkiem mocno ale tylko kiedy intensywnie pracuje.

Gdy jest włączony ale nic nie robi taktowanie procesora spada (do 250MHz). Co za tym idzie spada pobierana moc czyli przestaje się mocno grzać.

Ważne aby nie włączać jakichś fajerwerków w stylu pulpitu 3D, tak aby karta graficzna też nie miała co robić w stanie spoczynku.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do opłat ja poszedłem do banku kupiłem kartę przedpłacona visy zasiliłem i zrobiłem transakcje na ebayu i tyle

chronił mnie ebay i sama visa byłem spokojny

karta prawie anonimowa bez zobowiazań chocków z bankiem podpisywania umów itd

zasilam płace

nie zasilam nic się nie dzieje

wazna 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpiętego Mk808 do tv na stałe. Po wyłączeniu telewizora np. na noc trzeba "komputerek" rozłączyć i ponownie podłączyć żeby załadował system od nowa, niestety. Przynajmniej u mnie tak jest. Osobiście wolałbym żeby działał cały czas, tak żeby wybrać źródło w tv i system jest gotowy do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...